28 найкращих французьких фільмів останніх років

Всі жанри
Фільм дня:

Французьке кіно завжди вирізнялося особливою елегантністю, глибиною емоцій і неповторним стилем. Воно ніби вишукане вино, що з кожним роком стає тільки кращим. Останні роки стали справжнім бумом для французької кіноіндустрії, яка подарувала світу низку картин, здатних змусити сміятися, та замислитись над важливими питаннями. У цій добірці ми зібрали 28 французьких фільмам останніх років, що виділяються глибиною сюжетів, майстерністю акторської гри та неповторним режисерським підходом.

Анатомія падіння (2023)

Після звичайної прогулянки зі своїм псом-поводирем, одинадцятирічний Деніел Малескі стикається з жахливою знахідкою — він знаходить свого батька Семюеля бездиханним у снігу поблизу їх дому. Цей інцидент швидко переростає у поліцейське розслідування, в ході якого основною обвинуваченою стає дружина Семюеля та мати Деніела, Сандра Войтер — відома письменниця. Через рік після трагедії, Деніел знаходить себе серед свідків судового процесу над своєю матір’ю, де на весь світ виливаються не лише таємниці їхнього сімейного життя, але й аналізуються стереотипи та упередження, з якими зіштовхуються жінки, що прагнуть самостійності та успіху в сучасному суспільстві.

Оригінальна назва:
Anatomie d’une chute
Жанр:
Драма, Трилер, Кримінал
Актори:
Сандра Гюллер, Сванн Арло, Міло Машадо-Гранер
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.8
16+


Мадам дю Баррі (2023)

Жанна, проста дівчина, яка зуміла вирватися з бідності, не знала браку уваги від чоловіків, а її заступником став впливовий та заможний граф дю Баррі. В один прекрасний момент дю Баррі вирішує представити свою улюблену у королівських покоях, влаштовуючи їй коротку зустріч з Людовіком XV. Це знайомство глибоко вражає короля, який миттєво зачаровується Жанною, призначаючи її своєю головною фавориткою. Згодом куртизанка переїжджає до величного королівського палацу. Однак, особи, близькі до короля, розпочинають змову з метою відвернення впливової новачки, прагнучи видалити амбітну “новоприбулу” з королівського оточення…

Оригінальна назва:
Jeanne du Barry
Жанр:
Драма, Історичний, Біографія
Актори:
Майвенн, Джонні Депп, Бенжамен Лаверн, Мельвіль Пуро
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.7
16+


Мій злочин (2023)

У 1930-х роках, у серці Парижа, ділять скромне житло дві молоді жінки, які опинилися в скрутному фінансовому становищі: Мадлен Вердьє, актриса, якій не вдається знайти роботу, та Полін Молеон, юристка без постійного заробітку. В один день Мадлен раптово заявляє, що вона вбила кінопродюсера, незважаючи на те, що насправді вона до цього непричетна. Її судовий процес завершується виправдальним вироком, завдяки чому Мадлен стає символом жіночої сили та незалежності, що сприяє її раптовому входженню в світ великого кіно як відомої актриси. Однак Одетт Шометт, забута зірка німого кіно і справжній виконавець злочину, пізніше оплакує втрачену нагоду відновити свою колишню славу.

Оригінальна назва:
Mon crime
Жанр:
Комедія, Кримінал
Актори:
Надя Терешкевич, Ребекка Мардер, Ізабель Юппер
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.5
16+


Маскарад (2022)

Сцена відбувається на живописній французькій Рів’єрі, де ми зустрічаємося з Адріаном — колишнім талановитим танцівником з харизмою, який був змушений відмовитися від своєї кар’єри через трагічний інцидент. Зараз він веде безтурботне життя на берегах Лазурного берега, утримуючись за рахунок забезпеченої, але вже не молодої актриси по імені Марта. Марта цілком задоволена його товариством, хоча і розуміє, що Адріан залишається з нею тільки через її фінанси. Усе починає змінюватися, коли в життя Адріана вривається Марго — енергійна, сповнена життєлюбства та надзвичайно добра дівчина, яка миттєво завойовує його серце, розбудивши справжні почуття.

Оригінальна назва:
Mascarade
Жанр:
Комедія, Кримінал
Актори:
П’єр Ніне, Ізабель Аджані, Франсуа Клюзе, Марина Вакт
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.4
16+


Інструкція з виховання мажорів (2021)

Френсіс Бартек, вдівець та мільярдер, який нажив статок на будівельному ринку, стикається з проблемою: його троє дітей абсолютно не розуміють вартості грошей та того, як вони заробляються. Визнаючи свій провал у вихованні нащадків, які можуть загрожувати майбутньому його ділової імперії, Френсіс вирішує вдатися до радикальних заходів. Він інсценує своє банкрутство, прагнучи пробудити в дітях розуміння життя. Александра, Стелла та Філіпп стикаються з викликом, який вони ніколи не очікували зустріти — вони мусять навчитися заробляти на життя власними силами, що обіцяє перетворитися на найбільшу пригоду їхнього існування.

Оригінальна назва:
Pourris gâtés
Жанр:
Комедія
Актори:
Жерар Жюньо, Камілль Лу, Віктор Артус Соларо
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.1
13+


У ритмі серця (2021)

В містечку Глостер, штат Массачусетс, живе сім’я, яка веде риболовецький бізнес, і всі її члени, крім одного, є глухими. Сімнадцятирічна Рубі є єдиною, хто чує, і вона підтримує своїх батьків та брата, допомагаючи їм у риболовлі. Паралельно зі шкільним навчанням, Рубі вирішує приєднатися до шкільного хору, де відкриває для себе пристрасть до співу. Завдяки заохоченню від керівника хору, що бачить у ній талант, дівчина стикається з вибором між відданістю сімейному бізнесу та переслідуванням своєї музичної мрії.

Оригінальна назва:
CODA
Жанр:
Драма, Комедія, Музичний
Актори:
Емілія Джонс, Еухеніо Дербес, Фердія Волш-Піло
Країна:
Франція, Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
13+


Супергерой мимоволі (2021)

Сюжет розгортається навколо Седрика, молодого французького актора, що бореться з ланцюгом нещасть у своєму житті. Брак пропозицій ролей у кіно призводить до того, що він не може дозволити собі оплату за житло, втрачає стосунки з дівчиною і постійно опиняється у кумедних та нікчемних ситуаціях, стаючи предметом жартів для свого батька, сестри та декількох друзів. Переломним моментом стає отримання Седриком головної ролі в супергеройському фільмі, що дарує йому можливість здобути славу. Однак після зйомок він потрапляє в автомобільну аварію, що залишає його без пам’яті. Прийшовши до тями, Седрик починає вірити, що він справжній супергерой, перед яким стоїть завдання виконати переломну місію.

Оригінальна назва:
Super-héros malgré lui
Жанр:
Комедія, Бойовик
Актори:
Філіпп Лашо, Жюльєн Арруті, Тарек Будалі
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
16+


Ейфель (2021)

Гюстав Ейфель повернувся до Парижа як справжній національний герой після того, як очолив монтаж статуї Свободи в Нью-Йорку. Впевнений у необхідності реалізувати новий амбітний проект, Ейфель мріяв про будівництво метрополітену в Парижі. Проте місцева влада мала інші плани, прагнучи створити незабутній символ для майбутньої Всесвітньої виставки у французькій столиці. Спочатку скептично налаштований до цієї ідеї, Ейфель змінює свою думку після випадкової зустрічі з Адрієнн Бурже, чарівною жінкою з його минулого, чия натхненна віра в його талант підштовхує його до здійснення чогось надзвичайного.

Оригінальна назва:
Eiffel
Жанр:
Драма, Мелодрама, Історичний, Біографія
Актори:
Ромен Дюріс, Емма Маккей, П’єр Деладоншам
Країна:
Франція, Бельгія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.2
12+


Кисень (2021)

Події французького фантастичного фільму починаються у кріогенній камері. Обвита проводами жінка не пам’ятає, як опинилася тут, і хто вона така. Часу відновити спогади немає, потрібно діяти швидше – рівень кисню наближається до нуля. Єдиний співрозмовник полонянки у камері – це саркастичний голосовий помічник Міло. Саме він може стати її провідником на шляху свободи.

Оригінальна назва:
Oxygène
Жанр:
детектив, фантастика, трилер
Актори:
Мелані Лоран, Матье Амальрік, Ерік Ерсон-Макарель…
Країна:
Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
12+


Хрещена мама (2020)

Пасьянс Портефе знає про криміналі все – вона перекладачка з арабської на французьку в поліцейській дільниці. Жінку обтяжують борги за оренду квартири та чималі внески за будинок для людей похилого віку для матері. Якось Пасьянс дізнається, де захована велика партія наркотиків, і вирішується на зухвалий крок – приховати цю інформацію. Адже заповзятлива француженка вже вирішила, як розпорядитися гашишем. Тепер вона будує власну наркоімперію під носом колег.

Оригінальна назва:
La Daronne
Жанр:
драма, комедія, кримінал
Актори:
Ізабель Юппер, Іполит Жірардо, Фаріда Ушані…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Літо’85 (2020)

Курортна атмосфера, вітрильники, мотоцикли , луна-парк, музика The Cure, та гарячі французькі юнаки в окулярах-авіаторах та розстебнутих сорочках. Новинка сучасного французького кіно, знята для ретроефекту на 16-міліметрову плівку, є екранізацією роману Ейдена Чамберса. Колишній чернець написав книгу після замітки в газеті про реальну подію на цвинтарі. Підліток станцював на могилі друга, і в ностальгійному кіно про 1985 рік 16-річний Алекс і 18-річний Давид клянуться один одному зробити те саме. Кому з них доведеться виконати незвичайну клятву?

Оригінальна назва:
Été 85
Жанр:
Драма
Актори:
Фелікс Лефевр, Бенжамен Вуазен, Філіппіна Вельж…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Розправ крила (2019)

Проект, схожий на казку, ліг основою пригодницького фільму , заснованого на реальних подіях. Орнітолог Крістіан рятує вигляд диких гусей і конструює літальний апарат, щоб разом зі зграєю прокласти безпечний шлях на південь повз вишки мобільного зв’язку та інші перешкоди, що збивають внутрішнє орієнтування «небесних ангелів». Льотчиком, ватажком зграї викликається юний Тома, який приїхав із міста син вченого. Душевна історія про те, як хлопчик та дикі гусята «стали на крило», одразу після виходу на екрани у 2019 році увійшла до топу нових французьких фільмів.

Оригінальна назва:
Donne moi des ailes
Жанр:
пригоди, сімейний
Актори:
Жан-Поль Рув, Мелані Дотей, Луїс Васкес…
Країна:
Франція, Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
6+


Прекрасна епоха (2019)

Що, якщо є компанія, здатна відтворити будь-яку епоху? Наприклад, для художника, який малює на папері, і чужого цифровому середовищу навколо. Навіть дружина Віктора, його ровесниця, вписалася у нову реальність, але для чоловіка стала ще далі. Як подолати кризу відносин та повернути бажання посміхатися? Віктор замовляє для себе подорож у 70-і, у щасливий день, коли він зустрів своє рудоволосе кохання.

Оригінальна назва:
La Belle Époque
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Даніель Отой, Гійом Кане, Дорія Тільє…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Офіцер та шпигун (2019)

Наступний із найкращих фільмів починається з того, що з офіцера Альфреда Дрейфуса зривають погони та висилають на Чортовий острів у Французькій Гвіані. Звинувачення у шпигунстві на користь Німеччини для єврея виявляється вироком без надії на реабілітацію, але тут втручається випадок. Полковник Жорж Пікар знаходить документ, який знімає всі підозри з Дрейфуса, і вступає у боротьбу за визнання його невинним. Що це обійдеться чесному офіцеру, розказано в історичній драмі , заснованій на реальних подіях кінця XIX століття.

Оригінальна назва:
J’accuse
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Жан Дюжарден, Луї Гаррель, Емманюель Сеньє…
Країна:
Франція, Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Екстаз (2018)

Молоді танцюристи з різних країн на прощальній вечірці впадають у дивну ейфорію. Хтось у сангрію підмішав психоделики, і учасники гурту втрачають контроль над собою, танцюючи під ритмічну музику. Дія трилера розгортається у приміщенні, схожому на бункер із довгими похмурими коридорами. Цікавий фільм, який варто подивитись любителям французького кіно – знята у фірмовому стилі зі спецефектами провокація від режисера Гаспара Ное.

Оригінальна назва:
Climax
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Софія Бутелла, Ромен Гійєрмік, Сухейла Якуб…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+

Вас також може зацікавити: 20 польських фільмів, які варто подивитися


Нічого собі канікули! (2018)

Що буде з почуттями, якщо двоє дорослих та майже незнайомих людей вирушать разом у відпустку? Маріон і Бен дізналися один одного через додаток Tinder і закохалися на першому побаченні. Пара ухвалила ексцентричне рішення відпочити в Болгарії дикунами. Французов випробувать сервісом у болгарській треш-версії. Атракціон із усіма незручностями дозволить парижанам познайомитися по-справжньому, без пом’якшувальних фільтрів.

Оригінальна назва:
Premières vacances
Жанр:
комедія
Актори:
Джонатан Коен, Каміль Шаму, Камілль Коттен…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+


Пригоди Ремі (2018)

Подорож маленького Ремі через країну з цирковим артистом, дресированим собакою та мавпочкою – чудове добре кіно для душі, яке виглядає на одному подиху. Мелодрама про підкидьок Ремі отримала хороші відгуки глядачів і увійшла до підбору гідних перегляду французьких фільмів, як найкраща екранізація книги Гектора Мало на великому екрані. Не менш цікавою вийшла телевізійна версія двотомника «Без сім’ї», зроблена в СРСР режисером Володимиром Бортком у 1984 році.

Оригінальна назва:
Rémi sans famille
Жанр:
мелодрама, пригоди
Актори:
Малом Пакуїн, Даніель Отой, Віржині Ледуайен…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
6+


SuperАлібі (2017)

Легка комедія французького виробництва про стартап зі створення алібі, придуманого хіпстером Грегом. Винахідливий юнак прорахував запити людей і клієнти повалили у фірму за різними відмазками. Народу потрібно алібі, багато алібі, їх у нас є, сказав Грег, який радів і пишався успіхом витівки. Поки не зустрів дівчину Фло, яка не переносить брехунів та шахраїв, а значить, геніальний стартап доводиться приховувати від коханої.

Оригінальна назва:
Alibi.com
Жанр:
комедія
Актори:
Філіп Лашо, Елоді Фонтан, Жюльєн Арруті…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


Афера доктора Нока (2017)

Авантюрист і махінатор Нок ховається від ворогів із кримінального світу у мальовничому містечку Сен-Моріс. Перед ним постає завдання – як дістати гроші на життя та не потрапити? Афериста осяює блискуча ідея, і шахрай перетворюється на професора Нока. З цього дня світило медицини лікує здорових людей від уявних хвороб. Легкий французький фільм із трагікомічним сюжетом, гарними гірськими пейзажами та відомими акторами чудово підійде для вечірнього перегляду на вихідних.

Оригінальна назва:
Knock
Жанр:
Драма
Актори:
Омар Сі, Алекс Лутц, Ана Жірардо…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.1
18+


Як прогуляти школу з користю (2017)

Сирота Поль із притулку перебирається до знайомих своїх покійних батьків до Солоні, у маєтку графа Де Френе. Тут дитина виявляється як у казці – серед густого чарівного лісу, де бродить король-олень із короною з рогів із 18 відростками. Господар маєтку – затятий мисливець граф, стежить за угіддями лісничий Борель. Але головний та справжній знавець лісу – браконьєр Тотош. З ким подружиться малюк Поль та коли відкриється таємниця його походження?

Оригінальна назва:
L’école buissonnière
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Франсуа Клюзе, Жан Скандель, Ерік Елмосніно…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.9
6+


2+1 (2016)

Одного разу на порозі будинку молодого чоловіка матеріалізується жінка з минулого і відразу зникає, залишивши маленьку дочку своєму колишньому. Живий сувенір змінює життя безтурботного мешканця південного курорту. Повернути Глорію не вдається, і Самуель навчається ролі батька. Подібний сюжет неодноразово використовувався у сучасних французьких фільмах, і найчастіше з успіхом, як і в цьому випадку – у сімейної трагікомедії гідний рейтинг та гарні відгуки глядачів.

Оригінальна назва:
Demain tout commence
Жанр:
комедія, драма
Актори:
Омар Сі, Клеманс Поэзи, Антуан Бертран…
Країна:
Франція, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Це лише кінець світу (2016)

Після 12 років відсутності молодий письменник повертається на батьківщину, до провінції, – повідомити про свою швидку смерть через хворобу. Проте сім’я не збирається прощати Луї його славу і богемне життя далеко від дому. Замість підтримки головний герой отримує агресію, з шаф дістаються скелети, і лише одна, чужа по крові, людина знаходить у Луї споріднену душу – дружина старшого брата. Лірична драма про звільнення з життя в розквіті молодості – екранізація п’єси Жан-Люка Лагарса, який у 1995 році помер від СНІДу.

Оригінальна назва:
Juste la fin du monde
Жанр:
Драма
Актори:
Наталі Бай, Венсан Кассель, Маріон Котійяр…
Країна:
Канада, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.9
18+


Він і Вона (2016)

Віктора та Сару поєднує література. Він – письменник-початківець, вона – студентка філологічного факультету. Їхня перша зустріч у барі перейде в історію довжиною в життя. Що розповість вдова Віктора Адельмана біографу письменника, чим шокує та вразить журналіста ? Хороший французький фільм для душі про кохання, пронесене через довгі 45 років.

Оригінальна назва:
Mr & Mme Adelman
Жанр:
комедія, мелодрама
Актори:
Дорія Тільє, Ніколя Бедос, Дені Подалідес…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+


Цей незручний момент (2015)

Корсиканець Антуан із 17-річною донькою їде на рідний острів у відпустку. Відпочити на морському березі у родинному гнізді чоловік запрошує найкращого друга Лорана з 18-річною дочкою Марі. І якщо одна дівчина зазирає на ровесників, то друга, неповнолітня Місяць намагається спокусити 42-річного Лорана. Чим закінчиться нічне купання і чи знадобиться мисливська рушниця батькові-корсиканцю?

Оригінальна назва:
Un moment d’égarement
Жанр:
мелодрама, комедія
Актори:
Венсан Кассель, Франсуа Клюзе, Лола Ле Ланн…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Новий завіт (2015)

У кожній хатці свої брязкальця, і уявлення про Творця теж своє. У Бога з брюссельської хатинки дурненька дружина, надто розумна дочка, а сина батько вигнав. У кімнаті, де зібрано божественний архів, стоїть комп’ютер – помічник у підступах ненавидимому людству. Що трапиться, якщо дочка порушить заборону, увійде до кімнати та ввімкне комп’ютер батюшки? З хороших французьких фільмів у жанрі фентезі, які варто подивитися, комедія про Бога, який живе в європейській глушині, зайде любителям чорного гумору .

Оригінальна назва:
Le tout nouveau testament
Жанр:
фентезі, комедія
Актори:
Бенуа Пульворд, Катрін Денев, Франсуа Дамієнс…
Країна:
Бельгія, Франція, Люксембург
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Мій король (2015)

Джорджіо – об’єкт абсолютної пристрасті Тоні протягом 10 років. Вони мають спільний син. Вплив коханця на жінку безмежний – доти, поки Тоні не виявляється на самоті в реабілітаційному центрі. Травма, отримана під час катання на лижах, запускає перезавантаження відносин Тоні та Джорджіо. Чи знайде жінка у собі сили для душевного зцілення, який шлях вибере далі? Чуттєва мелодрама про кохання та пошуки щастя, переповнена сильними емоціями.

Оригінальна назва:
Mon roi
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Венсан Кассель, Емманюель Берко, Луї Гаррель…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Шалене весілля (2014)

Один із найкращих фільмів у французькому кіно у жанрі весільної комедії розповідає про сім’ю з чотирма доньками. На батьківщині фільм вийшов на екрани під назвою «Чим ми прогнівали тебе, Господи?». Поважне подружжя-буржуа Верней видавали одну дівчину за іншою, і щоразу наречений виявлявся сюрпризом. Єврей , араб, китаєць – обранці трьох доньок. Кого наведе четверта? Чи збудуться мрії батьків про зятя – класичного француза?

Оригінальна назва:
Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?
Жанр:
комедія
Актори:
Крістіан Клав’є, Шанталь Лобі, Ері Абіттан…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Одна зустріч (2014)

Два сімейні кораблі йдуть рівним курсом, але доля вже готує шторм для П’єра та Ельзи, поки що незнайомих між собою. Драма про фатальну любов чоловіка і жінки, наздогнутих пристрастю, і не бажають зраджувати близьких. Герої намагаються протистояти сильним почуттям, проте їхні дороги знову і знову перетинаються. Реальність відступає перед натиском нестримної пристрасті та фантазій закоханих.

Оригінальна назва:
Une rencontre
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Софі Марсо, Франсуа Клюзе, Ліза Азуелос…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Який з цих фільмів вам сподобався найбільше?

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.