40 фільмів, заснованих на реальних подіях

Всі жанри
Фільм дня:

Кіно завжди мало здатність переносити глядача у інші світи, але деякі фільми виходять за межі уяви та фантазії, занурюючи нас у справжні події, які змінили хід історії чи вплинули на долі окремих людей. Саме такі стрічки, засновані на реальних подіях, стають вікном у минуле, дозволяючи пережити моменти тріумфу і трагедії, натхнення і боротьби. У цій добірці ми зібрали 40 фільмів, кожен з яких є яскравим прикладом того, як мистецтво кіно здатне зберігати пам’ять про справжні події та людей, даруючи глядачам незабутні враження і глибокі роздуми.

Зміст

Тетріс (2023)

Фільм, заснований на реальних подіях, розповідає історію відеогри Тетріс, яку створив радянський програміст Олексій Пажитнов у середині 1980-х років. Головним героєм є нідерландський дизайнер відеоігор Хенк Роджерс, який веде боротьбу за отримання прав на цю популярну головоломку.

тетріс
Оригінальна назва:
Tetris
Актори:
Тарон Еджертон, Тобі Джонс, Єфремов Микита
Жанр:
Біографія, трилер
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Ейр (2023)

Цей фільм розповідає історію захоплюючого партнерства між молодим спортсменом Майклом Джорданом і новою лінійкою баскетбольного взуття від компанії Nike. Разом вони створюють бренд Air Jordan, що змінює парадигму в світі спорту та сучасної культури. Ця неймовірна історія розповідає про визначний момент у кар’єрі незвичайної команди, яка ризикує всім на основі своїх ідеїв. Вона також розкриває безкомпромісне бачення сильної матері, яка вірить у потенціал свого сина, а також найвеличнішу феноменальну постать у світі баскетболу.

Fair Play
Оригінальна назва:
Air
Актори:
Метт Деймон, Бен Аффлек, Джейсон Бейтман, Віола Девіс
Жанр:
Драма, спорт
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Вам також буде цікаво: 35 детективних міні-серіалів, які можна переглянути за вечір.

БлекБеррі (2023)

Фільм розповідає про захоплюючий шлях до успіху і болісний спад першого смартфона у світі. Вона описує стрімкий розвиток цього революційного пристрою, що перетворив наш спосіб спілкування та взаємодії з технологією. Високі досягнення, інновації та модні тренди переплітаються з викликами, змінами на ринку та конкуренцією. Однак, разом зі зростанням популярності смартфона настає неухильний спад, який розкриває його темну сторону, пов’язану зі швидкими змінами і впливом на наше життя. Ця історія нагадує нам, як швидко змінюється технологічний світ і як це значно впливає на нас.

BlackBerry
Оригінальна назва:
BlackBerry
Актори:
Джей Барушель, Гленн Гоуертон, Метт Джонсон
Жанр:
Біографія, драма, історичний, комедія
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Вбивця «Святий павук» / Священний павук (2022)

Фільм розгортається в Мешхеді, священному місті Ірану, де стаються загадкові вбивства жінок. Молода журналістка вирішує з’ясувати правду про ці події. Сюжет фільму ґрунтується на реальних подіях, що сталися у 2001 році.

Holy Spider
Оригінальна назва:
Holy Spider
Жанр:
Драма, кримінал
Актори:
Захра Амір Ебрахімі, Мехді Баєстані, Фороузан Ямшиднеджад
Країна:
Данія, Німеччина, Франція, Швеція
Рейтинг:
.IMDb – 7.3
18+


Незламний дух (2022)

У 2009 році Джессіка Вотсон, молода старшокласниця з Австралії, приймає рішення стати наймолодшою мореплавницею, яка здійснить самотню подорож навколо світу. За підтримки своїх батьків і наставника Бена Брайанта, ця підліток вирушає з берегів Сіднея на невеликій яхті, викликаючи природні сили на протистояння. Без зовнішньої допомоги, 16-річна Джессіка повинна подолати 23 тисячі морських миль протягом 210 днів, пройти найскладніші ділянки світового океану, перебороти шторми і течії, перш ніж повернутися додому.

незламний дух
Оригінальна назва:
True Spirit
Жанр:
Драма, пригоди, сімейний, біографія, спорт
Актори:
Анна Пеквін, Кліфф Кертіс, Тіган Крофт, Джош Лоусон
Країна:
США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 6.8
7+


Добірка по темі: Нові фільми на реальних подіях 2023 року.

Визволення / Звільнення (2022)

В епоху Громадянської війни у США, коли президент Лінкольн підписав історичний указ про звільнення рабів, Пітер, гаїтянин, не відчуває змін у своєму житті. Він працює на будівництві залізниці, де стикається з важкою працею і жорстоким поводженням від свого власника. Відділений від своєї родини, він зберігає надію і віру в Бога. Ця віра надихає його на відчайдушний вчинок – втечу в пошуках свободи, щоб знову об’єднатися зі своєю родиною.

Emancipation
Оригінальна назва:
Emancipation
Жанр:
Трилер, драма, історичний, бойовк
Актори:
Вілл Сміт, Бен Фостер, Шармейн Бінгва, Гілберт Овуор
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Елвіс (2022)

У 1940-х, після арешту свого батька, молодий Елвіс Преслі переїжджає разом з матір’ю до сільської Міссісіпі. Там він занурюється у світ афроамериканської музики, яка має вирішальний вплив на його майбутнє. До 1955 року Елвіс стає однією з найяскравіших зірок шоу-бізнесу, співпрацюючи з відомими музичними студіями. Він також знайомиться з Томом Паркером, контроверсійним менеджером, з яким підписує контракт. Під його керівництвом кар’єра Елвіса стрімко росте, і він здобуває славу як “король рок-н-ролу”.

Elvis
Оригінальна назва:
Elvis
Жанр:
Біографія, драма, музика
Актори:
Том Генкс, Остін Батлер, Олівія Деджонґ, Гелен Томсон, Річард Роксбург
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.3


Мавританець (2021)

Історія Мохаммеда Ульд Слахи, громадянина Мавританії, який був ув’язнений у Гуантанамо без звинувачення або суду у зв’язку з подіями 11 вересня, є прикладом боротьби за правосуддя. Він провів у в’язниці шість років без права на адвоката та без надії на справедливий суд. Згодом його справа привернула увагу юристів, які змогли прорвати бар’єри урядової бюрократії, щоб розслідувати його випадок і боротися за його права.

The Mauritanian
Оригінальна назва:
The Mauritanian
Жанр:
Біографія, драма, трилер
Актори:
Джоді Фостер, Тахар Рахім, Бенедикт Камбербетч, Шейлін Вудлі…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Суд над чиказькою сімкою (2020)

Реалістична судова драма зосереджена на відомому політичному процесі кінця 1960-х років, відомому як справа “Чиказької сімки”. Фільм детально відображає події, що відбувалися під час демонстрацій проти війни у В’єтнамі, які відбулися в Чикаго під час з’їзду Демократичної партії. Після того, як протести були жорстоко придушені поліцією, семеро активістів були звинувачені у антиурядовій діяльності та притягнуті до суду в процесі, який тривав майже рік. Фільм висвітлює цей випадок, демонструючи конфлікт між владою та громадянським суспільством, і показує важливі моменти цього історичного процесу.

The Trial of the Chicago 7
Оригінальна назва:
The Trial of the Chicago 7
Жанр:
трилер, біографія
Актори:
Едді Редмейн, Алекс Шарп, Саша Барон Коен…
Країна:
США, Велика Британія, Індія
Рейтинг:
IMDb – 7.8
16


Уроки фарсі (2020)

Військова драма відбувається у 1942 році в окупованій німцями Європі. Бельгійський єврей на ім’я Жиль Крем’є потрапляє до концентраційного табору, де його життя опиняється під серйозною загрозою. Щоб вижити, Крем’є вдає з себе перса, але цей вигаданий образ створює нові складнощі. Кухар концтабору має плани переїхати до Ірану після війни і хоче вивчити фарсі. Він призначає Крем’є своїм учителем фарсі, незважаючи на те, що той не знає мови. Це стає початком незвичайної та непередбачуваної авантюри.

Persian Lessons
Оригінальна назва:
Persian Lessons
Жанр:
драма, військовий
Актори:
Ларс Айдінгер, Науель Перес Біськарт, Леоні Бенеш…
Країна:
Німеччина, Білорусь
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
16+


Банкір (2020)

Авантюрний фільм розповідає про двох темношкірих бізнесменів, Джо Морріса та Бернарда Гарретта, які у 1950-х роках Америки, характеризувалися расовою нетерпимістю, створили успішне агентство нерухомості. Вони купували та реставрували будинки у районах, де переважно мешкали білі, і здавали їх заможним афроамериканцям. Через расистські перепони у бізнесі, Морріс і Гарретт найняли білого чоловіка на ім’я Метт Стейнер, який виступав як власник компанії, тоді як справжні власники прикидалися водієм та прибиральником, підказуючи Стейнеру, що говорити. Цей хід дозволив їм обійти расові бар’єри та розширити свою діяльність, але коли вони вирішили відкрити банк для темношкірих у расистському південному штаті, їм довелося зіткнутися з новими викликами.

The Banker
Оригінальна назва:
The Banker
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Ентоні Макі, Семюел Л. Джексон, Ніколас Холт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+


Втеча з Преторії (2020)

Фільм розгортається у 1979 році в Південно-Африканській Республіці під час ери апартеїду. Головні герої, Тім Дженкінс та Стівен Лі, є активними противниками расової дискримінації. Вони розповсюджують листівки з критикою режиму, але за це потрапляють у поліцейські руки. Після короткого судового процесу вони відправляються до однієї з найсуворіших в’язниць у Африці. Однак, вони не збираються миритися з долею в’язнів і разом з іншими політичними в’язнями починають планувати втечу.

Escape from Pretoria
Оригінальна назва:
Escape from Pretoria
Жанр:
трилер
Актори:
Деніел Редкліфф, Іен Харт, Даніель Веббер…
Країна:
Велика Британія, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Справа Річарда Джуелла (2019)

Біографічна драма, один із творів легендарного режисера Клінта Іствуда, розповідає історію Річарда Джуелла, яка розгортається під час літньої Олімпіади 1996 року в Атланті. 33-річний Річард, живучи з мамою і мріючи про кар’єру в поліції, працює охоронцем на олімпійському стадіоні. Він виявляє підозрілий рюкзак, що призводить до евакуації стадіону і врятування тисяч життів. Однак, його слава швидко перетворюється на кошмар, коли ФБР починає підозрювати Джуелла у причетності до організації теракту. Ситуацію погіршує преса, яка підхоплює цю історію і робить життя Річарда невимовно складним.

Richard Jewell
Оригінальна назва:
Richard Jewell
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Пол Уолтер Хаузер, Сем Рокуелл, Кеті Бейтс, Олівія Уайлд…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Аутсайдери / Форд проти Феррарі (2019)

Фільм, що отримав широке визнання та два “Оскари”, розповідає про один з ключових моментів в історії автомобільної промисловості. У 1960-х роках імперія Генрі Форда опиняється на межі краху і планує злиття з компанією Енцо Феррарі. Однак, у останню хвилину Феррарі відмовляється від угоди. Розлючений Форд намагається врятувати свою компанію та відплатити Феррарі, доручаючи конструктору Керроллу Шелбі створити автомобіль, здатний перемогти італійців у гонці Ле Ман. Шелбі наймає непокірного механіка і гонщика Кена Майлза, з яким їм вдається створити вражаючу команду. Фільм, заснований на реальних подіях, відтворює створення найшвидшого автомобіля 1960-х років і став однією з найяскравіших кінопрем’єр 2019 року.

Ford v Ferrari
Оригінальна назва:
Ford v Ferrari
Жанр:
Біографія, спорт
Актори:
Крістіан Бейл, Метт Деймон, Катріна Балф…
Країна:
США, Франція
Рейтинг:
IMDb – 8.1
18+


Розправ крила (2019)

Серіал розповідає про незабутні літні канікули 14-річного Томаса, які він проводить у селі у свого батька, орнітолога Крістіана. Звиклий до міських розваг та відеоігор, Томас спочатку не відчуває ентузіазму щодо перебування на фермі. Однак, він вражений незламною пристрастю свого батька до захисту рідкісних білолобих гусей. З часом, батько та син разом вирішують піти на незвичайну авантюру: вони відправляються у подорож на легкому літальному апараті від Норвегії до Франції, щоб супроводити птахів у їхньому міграційному шляху. Ця спільна мандрівка стає переломним моментом у їхніх стосунках та приносить обом незабутні враження.

Donne moi des ailes
Оригінальна назва:
Donne moi des ailes
Жанр:
пригоди, сімейний
Актори:
Жан-Поль Рув, Мелані Дотей, Луїс Васкес…
Країна:
Франція, Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
6+


Тоґо (2019)

У 1925 році відбулася визначна подія, коли собака на ім’я Того став героєм, рятуючи місто Ном на Алясці від епідемії дифтерії. В умовах суворої зими та екстремальних погодних умов, Того, разом з командою інших службових собак, здійснив героїчну подорож, щоб доставити антитоксин до міста. Ця важлива доставка вчасно прийшла до Ному, що дозволило запобігти подальшому поширенню інфекції та врятувати багато життів. Історія Того стала символом відваги та витривалості.

Togo
Оригінальна назва:
Togo
Жанр:
драма, пригоди
Актори:
Віллем Дефо, Джуліанна Ніколсон, Крістофер Хейєрдал…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
12+

З цим фільмом також дивляться: Непересічні серіали на основі реальних подій


Одного разу в… Голлівуді(2019)

Фільм розгортається у Лос-Анджелесі 1969 року і фокусується на історії Ріка Далтона, колишнього відомого актора, який на той час переживав складний період у своїй кар’єрі, опинившись на межі забуття в індустрії кіно. Разом з ним його вірний каскадер Кліфф, який не тільки виконує роль особистого водія для Ріка, але й підтримує його дух у скрутні часи. У той же час, в сусідньому будинку проживає Шерон Тейт, яскрава зірка Голлівуду, що насолоджується життям у світі слави і успіху, підкріпленому її акторською кар’єрою та шлюбом з відомим режисером.

Once Upon a Time
Оригінальна назва:
Once Upon a Time… in Hollywood
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Леонардо ДіКапріо, Бред Пітт, Марго Роббі, Дакота Фаннінг, Люк Перрі, Аль Пачіно…
Країна:
США, Велика Британія, Китай
Рейтинг:
7.6
18+


Ірландець (2019)

Фільм розкриває історію Френка Ширана, відомого як “Ірландець”. Його кар’єра почалася з простого водія вантажівки, але він швидко зрозумів, що зв’язки з місцевими гангстерами можуть стати більш прибутковими. Це привело його до знайомства з кримінальним авторитетом Расселом Буфаліно, і невдовзі Френк став важливою частиною його організації. Завдяки підтримці в профспілках, Френк успішно уникає зіткнення із законом і зустрічає Джиммі Хоффу, з яким у нього зав’язується міцна дружба, що сприяє його кар’єрному росту в профспілці. Однак, коли Хоффа потрапляє до в’язниці і намагається відновити свій вплив після звільнення, це стає точкою зміни у житті Френка.

The Irishman
Оригінальна назва:
The Irishman
Жанр:
кримінал, драма
Актори:
Роберт Де Ніро, Аль Пачіно, Джо Пеші…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.9
18+


Офіцер та шпигун (2019)

Фільм Романа Поланскі, заснований на книзі Роберта Харріса, розгортається навколо історичної “справи Дрейфуса”, яка викликала значний розкол у європейському суспільстві наприкінці XIX століття. Історія центрується на французькому офіцері таємної служби Альфреді Дрейфусі, якого звинуватили у шпигунстві, публічно ганьбили, позбавили військових звань і заслали на віддалений острів. Суспільство розділилося на тих, хто вважав, що невинну людину не могли б засудити, і тих, хто вбачав у засудженні Дрейфуса прояв антисемітизму. Полковник Жорж Пікар, належав до другої групи та, ризикуючи власною кар’єрою, взявся довести невинність Дрейфуса.

J'accuse
Оригінальна назва:
J’accuse
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Жан Дюжарден, Луї Гаррель, Емманюель Сеньє…
Країна:
Франція, Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Готель Мумбаї: Протистояння (2018)

Фільм є трилером, заснованим на реальних подіях нападу терористів на готель “Тадж-Махал” у Мумбаї у листопаді 2008 року. Через історії міжнародної сім’ї – американського лікаря Девіда, його індійської дружини Захри, їхнього маленького сина та няні, а також офіціанта Аржуна та російського бізнесмена Василя, фільм демонструє героїзм і взаємодопомогу людей, які опинилися в епіцентрі терористичного акту. Персонажі, не готові до таких обставин, виявляють мужність та спритність, протистоячи терористам до прибуття спецназу. Ця історія про безстрашний опір звичайних людей у критичній ситуації є вражаючою та надихаючою.

Hotel Mumbai
Оригінальна назва:
Hotel Mumbai
Жанр:
Бойовик, трилер
Актори:
Армі Хаммер, Джейсон Айзекс, Назанін Боніаді…
Країна:
США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Зелена книга (2018)

Фільм розповідає історію незвичайного дуету між аристократичним джазовим піаністом Доном Ширлі, який є особою нетрадиційної сексуальної орієнтації, та прямолінійним Тоні Валлелонгою, колишнім вибивалкою з вулиць. На перший погляд, у них немає нічого спільного. Проте, під час їхніх гастролей по південних штатах США, які були відомі своїми расистськими настроями, Дону потрібна допомога Тоні. Ця незапланована співпраця переростає у міцну дружбу, історію якої описав син Тоні, Нік Валлелонга, у своєму сценарії. Цікавим фактом є те, що реальний Тоні Валлелонга мав дружні стосунки з відомим режисером Френсісом Фордом Копполою та навіть знявся у фільмі «Хрещений батько».

Green Book
Оригінальна назва:
Green Book
Жанр:
комедія, драма, біографія
Актори:
Вігго Мортенсен, Махершала Алі, Лінда Карделліні…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
18+


Професор і безумець / Геній і безумець (2018)

Фільм, що базується на романі Саймона Вінчестера “Професор і безумець”, розповідає історію шотландського поліглота та лінгвіста Джеймса Мюррея, який у кінці XIX століття взявся за амбіційний проект – створення першого повного словника англійської мови. Для цієї масштабної роботи Мюррей привернув групу добровольців, серед яких був Вільям Честер Майнор, колишній військовий хірург, який був засуджений за вбивство. Ця незвичайна співпраця між Мюрреєм та Майнором відіграла ключову роль у створенні одного з найважливіших лінгвістичних творів в історії.

The Professor and the Madman
Оригінальна назва:
The Professor and the Madman
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Мел Гібсон, Шон Пенн, Наталі Дормер…
Країна:
Ірландія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+


Влада (2018)

Фільм розкриває історію людини з унікальними здібностями до переконання та видатним інтелектом, яка здобуває неймовірний вплив у світі, де панують багатство та зв’язки. Опинившись у центрі влади та маючи доступ до елітних кіл, ця особа стає таємним маніпулятором, який керує діями впливових осіб з-за куліс. Його дії та рішення впливають на хід історії, переписуючи її сторінки, при цьому залишаючись невидимим для широкої публіки. Ця історія – розповідь про невидиму силу, яка формує світові події.

Vice
Оригінальна назва:
Vice
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Крістіан Бейл, Емі Адамс, Стів Карелл…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Чорний куклукскланівець (2018)

Фільм розповідає про неймовірну, але реальну історію темношкірого поліцейського Рона Сталворта, який у 1970-х роках зумів проникнути до лав ку-клукс-клану. Хоча Сталворт спілкувався з членами цієї расистської організації по телефону, на зустрічі з ними ходив його колега, “білий” поліцейський єврейського походження Фліп Циммерман. Фільм розгортає історію цих двох винахідливих партнерів, які намагаються перешкодити діяльності клану, використовуючи свої унікальні навички та хитрість, щоб сплутати плани шалених расистів.

BlacKkKlansman
Оригінальна назва:
BlacKkKlansman
Жанр:
драма, кримінал
Актори:
Джон Девід Вашингтон, Адам Драйвер, Лора Херрієр…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Я, Тоня (2017)

Фільм розповідає історію Тоні Гардінг, фігуристки, яка пройшла непростий життєвий шлях. У своєму дитинстві та юності вона зіткнулася з низкою труднощів, включаючи відсутність підтримки та жорстоке поводження з боку своєї матері. Це, втім, не завадило їй наполегливо тренуватися та досягати визначних успіхів у фігурному катанні, завоюючи визнання суддів і ставши однією з провідних фігуристок Америки. Проте, на шляху свого кар’єрного зростання, Тоня зробила спірне рішення, що перемога варта будь-якої ціни, і вдалася до нечесних методів у спортивній практиці, що вплинуло на її репутацію та кар’єру.

I, Tonya
Оригінальна назва:
I, Tonya
Жанр:
Драма, комедія, біографія, спорт
Актори:
Марґо Роббі, Себастіан Стен, Еллісон Дженні, Джуліанна Ніколсон
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Дюнкерк (2017)

Історичний військовий фільм детально відтворює евакуацію британських військових з міста Дюнкерк у 1940 році, ключового моменту Другої світової війни. Ця подія демонструє, як тисячі військовослужбовців були оточені ворогом і опинилися у вкрай скрутному становищі. Фільм розгортається навколо трьох основних персонажів, кожен з яких представляє різні перспективи та досвіди битви: військового пілота, який бере участь у повітряних боях, власника цивільного човна, який долучається до рятувальної операції, та солдата, який намагається вижити на землі. Ці персонажі разом втілюють масштабність та складність операції з евакуації, яка відома як “диво Дюнкерка”.

Dunkirk
Оригінальна назва:
Dunkirk
Жанр:
драма, трилер, історичний
Актори:
Анайрін Барнард, Том Гарді, Кеннет Брана, Фінн Вайтгед, Кілліан Мерфі
Країна:
США, Велика Британія, Франція, Нідерланди
Рейтинг:
IMDb – 7.9
12+


Гра Моллі (2017)

Фільм є екранізацією автобіографії Моллі Блум, яка стала засновницею і власницею підпільного клубу покеру. Цей заклад був місцем зустрічі для голлівудських і спортивних зірок, мільйонерів, представників організованої злочинності та інших знаменитостей. У певний момент діяльність Блум привертає увагу ФБР, і вона стикається з загрозою кримінального переслідування. Моллі пропонують угоду: вона може уникнути серйозного покарання, якщо викриє своїх клієнтів. Однак, звернувшись за допомогою до адвоката з непідмоченою репутацією, Моллі вирішує зберегти мовчання і не викривати жодного з клієнтів свого клубу, що призводить до м’якшого вироку. Її історія надихнула Голлівуд на створення фільму, що базується на цих реальних подіях, віддячуючи Моллі за її мовчання.

Molly's Game
Оригінальна назва:
Molly’s Game
Жанр:
драма, кримінал
Актори:
Джессіка Честейн, Ідріс Ельба, Кевін Костнер, Майкл Сера…
Країна:
США, Канада, Китай
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Горе-творець (2017)

Фільм, знятий братами Джеймсом і Дейвом Франко, є екранізацією мемуарів Грега Сестеро, актора культового фільму “Кімната”, який отримав славу одного з найгірших фільмів в історії кінематографа. У центрі сюжету – історія молодого студента Грега, який під час акторських курсів зустрічає Томмі Вайсо, загадкового емігранта зі Східної Європи. Вони об’єднують свої сили та мрії про успіх у Голлівуді. Після невдач на кастингах, Томмі, сповнений амбіцій, вирішує самостійно створити фільм, взявши на себе ролі сценариста, продюсера та головного актора. Його незграбні зусилля приводять до створення “Кімнати”, яка, незважаючи на свою неспроможність, врешті-решт здобуває культовий статус у кінематографі.

The Disaster Artist
Оригінальна назва:
The Disaster Artist
Жанр:
комедія, біографія
Актори:
Джеймс Франко, Дейв Франко, Сет Роген…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Метелик (2017)

Кримінальна драма є сучасним переосмисленням класичного фільму, у якому головні ролі виконували Стів МакКуїн і Дастін Хоффман, і базується на особистих спогадах Анрі Шар’єра. Головний герой фільму, Анрі Шар’єр, знаний як “Метелик” через татуювання метелика на своєму тілі, є сейфовим зломщиком, помилково засудженим за вбивство. Незважаючи на чітке алібі, він отримує довічний термін на острові Диявола, суворій в’язниці у Французькій Гвіані. Там Шар’єр знаходить друга та спільника у вигляді фінансового шахрая Луї Дезі. Разом вони роблять кілька спроб втечі, кожна з яких призводить до ще більших труднощів та випробувань. Їхня боротьба за свободу, сміливість та незламність духу стають ключовими темами фільму.

Papillon
Оригінальна назва:
Papillon
Жанр:
драма, кримінал
Актори:
Чарлі Ханнем, Рамі Малек, Роланд Мюллер…
Країна:
Чехія, Іспанія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Найвеличніший шоумен (2017)

Фільм розповідає історію Фінеаса Тейлора Барнума, який мріяв про велике майбутнє і прагнув залишити свій слід в історії. Незважаючи на низку невдач і перешкод, Барнум не здавався і зрештою вирішив реалізувати свою давню мрію. Він створює унікальне і захоплююче шоу, яке стало революційним кроком в історії розважальної індустрії і заклало основи сучасного шоу-бізнесу. Ця історія відображає його невтомну працю, креативність та відвагу йти проти конвенцій, що зрештою призвело до створення нової ери в світі розваг.

The Greatest Showman
Оригінальна назва:
The Greatest Showman
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Хью Джекман, Мішель Вільямс, Зак Ефрон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
12+


Проти шторму / Зоряний годинник (2016)

Фільм розповідає про героїчні зусилля берегової охорони у 1952 році, коли вони вирушили на допомогу в умовах руйнівного шторму. Ця смілива операція була спрямована на порятунок екіпажів двох нафтоносців. У фільмі зображено мужність та відвагу рятувальників, які, керуючи дерев’яними моторними човнами, ризикували своїм життям у надзвичайно небезпечних умовах. Ця історія є свідченням героїчного духу і непохитної відданості місії рятування життів, незважаючи на всі труднощі та небезпеки.

The Finest Hours
Оригінальна назва:
The Finest Hours
Актори:
Кріс Пайн, Кейсі Аффлек, Бен Фостер, Ерік Бана, Голлідей Ґрейнджер, Джон Ортіз
Жанр:
Екшн, Драма, Історичний, Трилер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Дівчина з Данії (2015)

Фільм “Дівчина з Данії” є драматичним відображенням життя Ейнера Вегенера, художника з Копенгагена, який став однією з перших трансгендерних жінок, Лілі Ельбе, після перенесення операції зі зміни статі. Відтворюючи атмосферу 1920-х років, фільм глибоко занурюється у реальні події та особисті випробування Ейнера / Лілі. Едді Редмейн блискуче зіграв роль Ейнера / Лілі, тоді як Алісія Вікандер у ролі його дружини Герди демонструє глибокі емоційні переживання. Сюжет фокусується на боротьбі Ейнера / Лілі з особистою ідентичністю і пошуком свого місця в світі. Фільм здобув значне визнання, отримавши номінації на “Оскар” у кількох категоріях, а Алісія Вікандер виборола нагороду за кращу жіночу роль в другорядній ролі.

The Danish Girl
Оригінальна назва:
The Danish Girl
Жанр:
драма, мелодрама, біографія
Актори:
Алісія Вікандер, Едді Редмейн, Тусе Сильберг, Адріан Шиллер, Ембер Герд
Країна:
Велика Британія, США, Німеччина, Данія, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


У центрі уваги (2015)

Фільм висвітлює роботу розслідувальної групи журналістів з “The Boston Globe”, які у 2002 році взялися за вивчення скандальної ситуації в католицькій церкві в Бостоні. Ця команда працювала над розкриттям серії зловживань, що включали сексуальні злочини проти дітей, довгий час приховувані вищими церковними посадовцями. Фільм детально зображує зусилля журналістів у розкритті правди про злочини проти дітей, які стали жертвами сексуального насильства з боку священиків.

фільми на реальних подіях які варто подивитись
Оригінальна назва:
Spotlight
Жанр:
драма, кримінал, історія
Актори:
Марк Руффало, Майкл Кітон, Рейчел МакАдамс, Лів Шрайбе
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.1
18+


Темні часи (2015)

Фільм “Темні часи”, знятий режисером Джо Райтом у 2017 році, відкриває глядачам важливі події у житті Вінстона Черчілля, особливо зосереджуючись на його періоді прем’єр-міністра Великої Британії під час критичних років Другої світової війни.

У центрі сюжету – складні політичні рішення та моральні дилеми, з якими Черчіль зіштовхувався, стикаючись із загрозою нацистської Німеччини. Фільм відображає його непохитну відвагу та рішучість, незважаючи на супротив і недовіру з боку політичних опонентів, а також його внесок у підтримку бойового духу британського народу та роль у перемозі над фашизмом.

Darkest Hour
Оригінальна назва:
Darkest Hour
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Лілі Джеймс, Ґері Олдман, Бен Мендельсон, Крістін Скотт Томас
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Міст шпигунів (2015)

Фільм “Міст шпигунів”, знятий Стівеном Спілбергом у 2015 році, досліджує інтригуючі події Холодної війни через призму історії адвоката Джеймса Донована. Йому доручають викликну завдання – захистити радянського шпигуна, затриманого на території США.

Фільм зосереджений на місії Донована обміняти цього шпигуна на американського пілота, який був ув’язнений в Радянському Союзі. Сюжет розгортається навколо напруженого обміну на мосту Гліберт, де Донован стає центральною фігурою у вирі політичних маневрів і інтриг, відіграючи критичну роль у збереженні світового миру.

Bridge of Spies
Оригінальна назва:
Bridge of Spies
Жанр:
драма, трилер, історія
Актори:
Марк Райленс, Доменік Ломбардоцці, Віктор Верхак, Том Генкс
Країна:
США, Німеччина, Індія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Недоторканні / 1+1 (2011)

Фільм “Недоторканні” розповідає про зворушливу історію дружби між Філіппом, багатим чоловіком, який став паралізованим після аварії, та Дріссом, молодим чоловіком з скромним походженням та складним минулим. Дрісс несподівано стає доглядачем Філіппа, отримуючи роботу, яку спочатку вважав простою формальністю. Під час спільного перебування, Дрісс вчить Філіппа цінувати кожен момент життя, незважаючи на його фізичні обмеження, тоді як Філіпп відкриває для Дрісса нові перспективи і радості життя. Їхня незвичайна дружба та взаємна підтримка стають свідченням сили людських стосунків і здатності змінювати життя на краще.

Intouchables
Оригінальна назва:
Intouchables
Жанр:
драма, комедія, біографія
Актори:
Франсуа Клюзе, Омар Сі, Анн Ле Ні, Одрі Фльоро, Жозефін де Мо, Клотільд Молле
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 8.5
7+


Соціальна мережа (2010)

Фільм “Соціальна мережа” розкриває історію створення Facebook та її засновника, молодого студента з Гарварда. Він детально зображує шлях цієї талановитої особистості від розробки ідеї до створення однієї з найпопулярніших соціальних мереж у світі. Фільм також показує, як неймовірний успіх Facebook призвів до конфліктів з іншими співзасновниками та юридичних баталій. Окрім того, він висвітлює технічні аспекти створення мережі та досліджує складні відносини між ключовими особами, відповідальними за її зростання та успіх.

The Social Network
Оригінальна назва:
The Social Network
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Джессі Айзенберґ, Руні Мара, Дастін Фіцсаймонс, Джозеф Маццелло
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
18+


Мільйонер із нетрів (2008)

Фільм “Мільйонер з нетрів” відкриває історію молодої людини з бідного району Мумбаї, який бере участь у популярній індійській телевізійній грі “Who Wants to Be a Millionaire?”. Ця стрічка детально показує життя дітей, які виростають у злиднях в Індії, та їхні щоденні випробування. Головний герой, Джамал, зіштовхується з численними трагедіями та використовує свій багатий життєвий досвід, щоб просунутися в грі. Кожне запитання, яке він відповідає в шоу, відображає важливі моменти його життя та відображає знання та навички, які він набув, долаючи складнощі свого дитинства.

Slumdog Millionaire
Оригінальна назва:
Slumdog Millionaire
Жанр:
драма
Актори:
Лавлин Тандан, Дев Пател, Саурабх Шукла, Рахендранат Зутши
Країна:
Велика Британія, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
18+


Список останніх бажань / Поки не зіграв у ящик / Доки не склеїв ласти (2007)

Фільм “Список останніх бажань” розповідає зворушливу історію двох чоловіків, які стикаються з обмеженням у часі через серйозні проблеми зі здоров’ям. Один з них – успішний бізнесмен, а інший – простий механік. Вони вирішують створити список бажань, які хочуть виконати, перш ніж піти з цього світу. Їхній шлях перетворюється на незабутню подорож навколо світу, під час якої вони прагнуть реалізувати свої мрії та бажання. Ця подорож є повною емоційних моментів та нових вражень, які допомагають їм відчути справжнє значення життя та глибше зрозуміти одне одного.

The Bucket List
Оригінальна назва:
The Bucket List
Жанр:
драма, комедія, пригоди
Актори:
Джек Ніколсон, Морган Фрімен, Шон Хейс, Беверлі Тодд, Роб Морроу
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


У гонитві за щастям (2006)

Фільм розповідає зворушливу історію життя Кріса Гарднера, який зіштовхнувся з серйозними фінансовими проблемами і ризиком втрати дому. Незважаючи на численні випробування та труднощі, його непохитний дух та віра в себе мотивують його боротися за краще майбутнє для себе та свого сина. Цей фільм є відображенням відваги, надії та невгамовної боротьби людини за власне щастя та успіх, навіть у найважчі моменти свого життя.

The Pursuit of Happyness
Оригінальна назва:
The Pursuit of Happyness
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Вілл Сміт, Джейден Сміт, Тенді Ньютон, Джеймс Карен, Ден Кастелланета
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
12+


джерела: Uakino.club, uaserials.pro


Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.

 1. Богдан

  Дуже крута підбірка! Дякую)

  Відповіcти
 2. Вікторія

  Дякую за класну добірку! Можна сюди додати “Уроки фарсі”, на реальних подіях.

  Відповіcти
 3. Лілія

  Гарна добірка, нещодавно бачила чудовий фільм на реальних подіях “І грянув шторм”

  Відповіcти