Захоплюючі історичні фільми

Історичні
Фільм дня:

Історичні фільми надають можливість подорожувати у часі, пізнавати історію та переживати епохальні події через об’єктив камери та акторське мистецтво. Вони часто переносять глядачів у різні епохи, розкриваючи подробиці минулих подій та важливих постатей. Історичні фільми можуть бути як захоплюючими пригодами, так і витонченими драмами, іноді вони розповідають нам навіть про ті аспекти історії, які могли б бути загублені у вирі часу. У цій добірці ви знайдете найзахоплюючіші історичні фільми, які дарують нам можливість пережити минуле та відчути його дух через образи, події та емоції, відтворені на великому екрані.

Опір (2020)

Марсель Марсо відомий усьому світу, як талановитий лицедій і творець паризької школи мімів. Але мало хто знає, що популярний актор увійшов в історію героєм французького Опору, який рятував єврейських сиріт від нацистів, що захопили країну. Новий історичний фільм 2020 року розповість про те, що добрий акторський талант може бути не менш серйозною зброєю у боротьбі за праву справу, ніж гармати та танки .

Оригінальна назва:
Resistance
Актори:
Джессі Айзенберг, Ед Харріс, Едгар Рамірес…
Країна:
Велика Британія, Франція, Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Король (2019)

Знавці історичних фактів можуть здивуватися, що до нашої добірки потрапив фільм, який частково заснований на п’єсах Шекспіра. Проте, історія перетворення недолугого принца Хела на могутнього короля Генріха V передана драматургом всіх часів досить достовірно навіть на думку фахівців. Хіба що насправді Генріх не був у молодості провісником життя, а слухав уроки мудрого батька, але цю художню неточність можна пробачити.

Оригінальна назва:
The King
Актори:
Тімоті Шаламе, Джоел Едгертон, Роберт Паттінсон…
Країна:
Велика Британія, Угорщина, США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


1917 (2019)

Найкращий історичний фільм 2019 року, який заслужено отримав три Оскара, у тому числі і за феноменальну операторську роботу, продовжує наш список. Новинка кіно від Сема Мендеса розповідає про Першу світову війну. Історія про те, як двоє посильних доставляють через зону бойових дій життєво важливу депешу, дві години тримає глядача у напрузі, а завдяки однокадровій зйомці створюється повний ефект присутності.

Оригінальна назва:
1917
Актори:
Джордж Маккей, Дін-Чарльз Чепмен, Марк Стронг, Колін Ферт, Бенедикт Камбербетч…
Країна:
США, Велика Британія, Індія, Іспанія, Канада
Рейтинг:
IMDb –
8 .


Томіріс (2019)

Кір Великий увійшов у історію як завойовник безлічі непокірних народів від Лівії до Вавилону. Але перський цар програв похід проти масагетів, яких відбулися сучасні туркмени. Цариця масагетів Томіріс уславилася не лише цією перемогою. Новинка історичного кіно знята за мотивами творів Геродота, який любив прикрашати те, що відбувається, але знімальна група відтворила їх настільки достовірно, наскільки це можливо через дві з половиною тисячі років.

Оригінальна назва:
Tomiris
Актори:
Альміра Турсин, Аділь Ахметов, Еркебулан Дайиров…
Країна:
Казахстан
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Падмаваті (2018)

Індія, початок XIV ст. Завойовник Алауддін об’єднує розрізнені індійські землі за допомогою меча та дипломатії. Згідно з пророцтвом, владика стане наймогутнішим султаном у світі, якщо одружиться з красунею Падмаваті. Алауддін тримає в облозі фортецю Читторгарх і висуває її правителю ультиматум: той повинен видати султану свою дружину, інакше місто буде зруйноване. Любителям класного індійського кіно не можна пропускати цей історичний пригодницький фільм.

Оригінальна назва:
Padmaavat
Актори:
Діпіка Падукон, Ранвір Сінгх, Шахід Капур…
Країна:
Індія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
12+


Вас також може зацікавити: Історичні фільми із битвами

Король поза законом (2018)

Відлуння шотландської боротьби за незалежність проти англійських загарбників чути у сучасній Великій Британії досі. І в нашому списку не можна було не згадати історичну кінострічку, яка розповідає про це протистояння. У центрі сюжету – біографія Роберта Брюса – шотландського монарха, який зумів успішно організувати оборону країни проти переважаючих сил противника.

Оригінальна назва:
Outlaw King
Актори:
Кріс Пайн, Аарон Тейлор-Джонсон, Флоренс Пью…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
18+


Велика битва (2018)

Імператор династії Тан Лі Шимін після успішного походу проти Східно-тюркського каганату направив свій погляд на Когуре. Корейські бастіони падали без особливого опору, і здавалося б, ніщо не здатне зупинити загарбників. Але на їхньому шляху до Пхеньяну стала фортеця Ансі. Багатотисячне військо на чолі з самим імператором ще не знало, що настав переломний момент історії. Авторам цього історичного військового фільму можна пробачити вільне трактування подій: свідчень про них мало.

Оригінальна назва:
Ansiseong
Актори:
Чо Ін-сон, Нам Джу-хек, Пак Сон-ун…
Країна:
Південна Корея
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Дві королеви (2018)

Тим, хто схильний недооцінювати роль жінок у Середньовіччі, варто переглянути цей історичний художній фільм. У центрі сюжету – протистояння претендентки на англійський трон Марії Стюарт та чинної королеви Єлизавети I. Закордонне кіно демонструє пристрасті палацових інтриг та далекосяжні наслідки рішень владних осіб, підкріплюючи це чудовою акторською грою.

Оригінальна назва:
Mary Queen of Scots
Актори:
Сірша Ронан, Марго Роббі, Джек Лауден, Гай Пірс…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Паломництво (2017)

Місце дії – Ірландія, 1209 рік. Група ченців перетинає охоплений війною острів, щоб доставити до Риму безцінну святиню свого монастиря. Паломництво стане серйозним випробуванням для їхньої віри, і завершити місію вдасться лише небагатьом. Творці цього закордонного фільму змішали жанри історичного бойовика та драми, і хоча результат припав до душі не всім, кіно заробило високий рейтинг у критиків.

Оригінальна назва:
Pilgrimage
Актори:
Нікос Каратанос, Акілас Каразісіс, Том Холланд…
Країна:
Ірландія, Бельгія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.8
18+


Дюнкерк (2017)

Сотні тисяч британських, французьких та бельгійських солдатів опинилися у пастці. Позаду – море, попереду – півкільце гітлерівських військ, що стискається. На евакуацію було кинуто як сили британських ВМФ, а й безліч цивільних добровольців, які під прикриттям союзної авіації витягували поранених і виснажених солдатів з рокового пляжу. Кіно з незвичайним таймлайном, що показує Дюнкеркську операцію з трьох сторін, – один із найкрутіших історичних фільмів останніх років, який потрібно подивитися кожному любителю жанру.

Оригінальна назва:
Dunkirk
Актори:
Фінн Уайтхед, Том Глінн-Карні, Джек Лауден…
Країна:
Велика Британія, Нідерланди, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 7.9
18+


Обіцянка (2016)

Кіно починається як романтична мелодрама про кохання простого хлопця з вірменського села, яке вирішило спробувати щастя в Константинополі, та талановитої художниці. Передбачуваний здавалося б сюжет раптово обертається моторошним геноцидом вірмен 1915 року. Хоча фільм зірвав овацію на кінофестивалі у Торонто, касового успіху кінострічка не мала. Режисер заявив, що метою були не гроші, а привернення уваги до історії.

Оригінальна назва:
The Promise
Актори:
Оскар Айзек, Крістіан Бейл, Шоре Агдашлу…
Країна:
Іспанія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+


Вільні люди округу Джонс (2016)

Американський історичний фільм, що вийшов на екран у 2016 році, показує громадянську війну в США очима жителів півдня-дезертирів, які виступали за відміну рабства. Загін під командуванням простого фермера з Міссісіпі Нютона Найта займає округ Джонс і оголошує його вільною територією. Незабаром дезертирам доведеться зіткнутися в бою з їхніми колишніми побратимами зі зброї з армії Конфедерації.

Оригінальна назва:
Free State of Jones
Актори:
Меттью МакКонахі, Гугу Ембата-Ро, Махершала Алі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
18+


Тюльпанна лихоманка (2016)

Британо-американська історична мелодрама з нашої добірки розповість про життя в Нідерландах у розпал тюльпаноманії. Щоб розірвати любовний трикутник між ним, юною Софією та її заможним літнім чоловіком Корнелісом, молодий художник Жан Ван Лоос вкладає гроші у спекуляцію цибулинами тюльпанів. Але попит на квіти раптово падає, і це призводить до катастрофічних наслідків Жана.

Оригінальна назва:
Tulip Fever
Актори:
Алісія Вікандер, Дейн ДеХаан, Крістоф Вальц…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Біркебейнери (2016)

Громадянська війна 1204 між баглерами і біркебейнерами – важлива подія в середньовічній історії Норвегії. Єдиним спадкоємцем покійного норвезького монарха є незаконнонароджене немовля Хокон IV. Він стає символом надії для простих людей, але Римський тато, маючи власні плани на непокірні північні землі, починає справжнє полювання на юного принца. Гарний фільм переконливо доводить, що у Норвегії вміють знімати історичне кіно про Середні віки.

Оригінальна назва:
Birkebeinerne
Актори:
Якоб Офтебро, Крістофер Хів’ю, Torkel Dommersnes Soldal…
Країна:
Норвегія, Данія, Швеція, Ірландія, Угорщина
Рейтинг:
IMDb – 6.1
18+


Шпигунський міст (2015)

Захоплюючий сюжет цікавого історичного фільму ґрунтується на реальних подіях. Радянському розвіднику Рудольфу Абелю світить страту, але чесний адвокат Джеймс Донован, незважаючи на громадське засудження та тиск, хоче врятувати життя свого клієнта. У цей час ППО СРСР збиває літак-шпигун Гері Пауерса. Пілот потрапляє в полон, і з’являється примарний шанс обміняти американського розвідника на радянського…

Оригінальна назва:
Bridge of Spies
Актори:
Том Хенкс, Марк Райленс, Емі Райан…
Країна:
Німеччина, Індія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Макбет (2015)

Продовжує наш топ історичних фільмів кіно про Середньовіччя, що ґрунтується на п’єсах Шекспіра. Великий драматург майстерно переосмислював реальні події, перетворюючи їх на трагедії, а спільній знімальній групі з французьких, британських та американських кіносправ вдалося створити відмінну екранізацію знаменитої п’єси. Історія починається з того, що лорд Макбет зустрічає віщунів, і вони пророкують, що той стане королем. Проте, шотландський королівський трон зайнятий Дунканом.

Оригінальна назва:
Macbeth
Актори:
Майкл Фассбендер, Маріон Котійяр, Педді Консідайн…
Країна:
Велика Британія, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+


Суфражистка (2015)

Наприкінці XIX століття у Великій Британії зародився рух суфражисток, який боровся за надання жінкам виборчих та інших прав. Деякі активістки віддавали перевагу ненасильницьким методам, інші ж, більш радикальні, займалися справжнім політичним тероризмом . Сучасний історичний фільм, що розповідає про віщунів фемінізму, отримав хороші відгуки як від критиків, так і від глядачів, і тому поповнює наш список.

Оригінальна назва:
Suffragette
Актори:
Кері Малліган, Хелена Бонем Картер, Брендан Глісон, Меріл Стріп…
Країна:
Велика Британія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.9
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.