20 фільмів та серіалів про стародавній Рим та римську імперію

Історичні
Фільм дня:

Стародавній Рим завжди захоплював своєю історією, міфами та культурними досягненнями, ставши неодмінною темою для багатьох кінематографістів і сценаристів. Від епічних баталій і політичних інтриг до розкішних віл і життя звичайних римлян — кожен фільм чи серіал з цієї добірки відкриває різні аспекти цієї величної цивілізації. Ми зібрали 20 найкращих фільмів та серіалів про стародавній Рим, які дозволять вам поринути в світ гладіаторів, імператорів та римських легіонерів, відчути дух тих часів і, можливо, дізнатися щось нове про одну з найвеличніших імперій світу.

Доміна (серіал, 2021)

У списку найкращих закордонних прем’єр 2021 року – новий епічний серіал про Стародавній Рим у жанрі сімейної саги. Є жінки в давньоримських селищах, і нам покажуть одну з них – Лівію Друзиллу, яка без трепету розчистила шлях до престолу для себе та свого потомства. У подруги життя Октавіана Августа був спільних із нею дітей, але дружина імператора потурбувалася у тому, щоб Тіберій, її син від першого шлюбу, у результаті виявився єдиним живим спадкоємцем.

Domina
Оригінальна назва:
Domina
Жанр:
Біографія, історія, драма
Актори:
Касія Смутняк, Ліам Каннінгем, Алекс Лані…
Країна:
Велика Британія, Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
12+

Ромул (серіал, 2020)

Дія новинки кіно розгортається за кілька століть до Різдва Христового, коли Італія не була католицькою, і люди боялися могутніх сил природи. Правління короля Альби ознаменувалося посухою і голодом, але не всі представники латинських племен згодні покірно підкорятися долі та волі богів . Весталка Ілля, раб Вірос та спадкоємець престолу Лонг Йемос готові стати господарями власного життя.

Romulus
Оригінальна назва:
Romulus
Жанр:
драма, історія
Актори:
Андреа Арканджелі, Маріанна Фонтана, Франческо Ді Наполі…
Країна:
Італія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
18+

Варвари (міні-серіал, 2020)

Серед найкращих фільмів про Римську імперію – новий закордонний міні-серіал про легендарну битву у Тевтобурзькому лісі. Армінія, сина вождя стародавнього німецького племені, викрали ще дитиною. Патріцій Квінтілій Вар замінив викраденому хлопцеві сім’ю. Через роки германець стає римським офіцером – і напередодні доленосної битви змушений зробити вибір між своїм народом та прийомним батьком.

Barbaren
Оригінальна назва:
Barbaren
Жанр:
Бойовик, історія, драма
Актори:
Лоуренс Рупп, Жанна Гурсо, Давід Шюттер…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
18+

Перший король Риму (2019)

Жебракі брати-близнюки Рем і Ромул потрапляють у полон, рятуючись від повені, але незабаром хлопцям вдається здійснити зухвалу втечу разом з іншими рабами. Як заручниця група втікачів забирає жрицю богині Вести. Ведунья передбачає одному з близнюків велику долю і посаду правителя імперії, але для вчинення пророцтва майбутній володар повинен пожертвувати рідним братом.

Il primo re
Оригінальна назва:
Il primo re
Жанр:
драма, історія
Актори:
Алессандро Боргі, Алессіо Лапіче, Фабріціо Ронджоне, Массіміліано Россі…
Країна:
Італія, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.5

Бен-Гур (2016)

Сюжет історичного фільму про Рим та легендарних героїв імперської епохи розповість про підлу зраду, що зруйнувала життя іудейського аристократа. Зведений брат звинувачує Бен-Гура у замаху на владу та «злочинця» відправляють на галери в рабство. Чоловіка не залишають думки про помсту , а одного разу йому надається шанс повернутися до рідних країв. Бен-Гур прагне закликати брата до відповіді за всі заподіяні страждання, але до римського трибуна не так просто підібратися.

Ben-Hur
Оригінальна назва:
Ben-Hur
Жанр:
Бойовик, драма, пригоди, історія
Актори:
Джек Х’юстон, Тобі Кеббелл, Родріго Санторо, Морган Фріман…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
16+

Нашестя варварів (міні-серіал, 2016)

Римська імперія асоціюється з могутністю, владою та численними тріумфами, але творці цього багатосерійного фільму пропонують глянути на історичне минуле з іншого боку. Оповідання в епізодах ведеться від імені представника племені, котрий відмовився схилити коліна перед великим імператором. Серіал варто подивитись шанувальникам документального кіно, знятого в сучасних американських традиціях.

Barbarians Rising
Оригінальна назва:
Barbarians Rising
Жанр:
Документальний, бойовик, драма, історія
Актори:
Майкл Ілі, Баррі Штраус, Річард Рідделл…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8

Помпеї (2014)

Видовищне історичне кіно про Римську імперію розповість про щиру любов на тлі страшної природної катастрофи . Раб Майло виступає на арені, ризикуючи власним життям на втіху багатої знаті. Почуття до прекрасної Касії виявиться взаємним і розбудить у серці гладіатора мрії про більше, але дівчина має нареченого – римського сенатора. Везувій, що розбушувався, внесе свої корективи в долі героїв романтичної драми.

Pompeii
Оригінальна назва:
Pompeii
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, пригоди
Актори:
Кіт Харінгтон, Емілі Браунінг, Адевале Акінойє- Агбаже , Кіфер Сазерленд, Керрі-Енн Мосс
Країна:
Канада, Німеччина
Рейтинг:
MD.

Спартак: Кров та пісок (серіал, 2010-2013)

Американський серіал починається із укладання союзу між римськими воїнами та фракійськими племенами. Мирний договір має об’єднати вчорашніх супротивників у боротьбі із спільним ворогом, але серед новобранців зростає невдоволення. Римляни відправляють фракійців у бій, забезпечуючи собі безпечне завоювання територій. Обурення солдатів змінюється бунтом, який лише посилює становище призвідників. Дружини бунтівників потрапляють у рабство, а бунтівників перетворюють на гладіаторів.

Spartacus
Оригінальна назва:
Spartacus: Blood and Sand
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, пригоди, біографія
Актори:
Енді Уітфілд, Ліам Макінтайр, Ману Беннетт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.5
Вікові обмеження:
1

Спартак: Боги арени (міні-серіал, 2010)

Список найкращих історичних фільмів із високим рейтингом продовжує серіал про Стародавній Рим, де одним із найулюбленіших видовищ були гладіаторські бої. Квінт Батіат займає місце голови знатної сім’ї з надією повернути колишню славу. Багатий рабовласник відновлює школу гладіаторів, а основну ставку робить на кращого бійця – Ганника, що майстерно володіє різними видами зброї.

Spartacus: Blood and Sand
Оригінальна назва:
Spartacus: Gods of the Arena
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, пригоди, біографія, історія
Актори:
Джон Ханна, Ману Беннетт, Пітер Менса…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.5

Орел Дев’ятого легіону (2010)

На початку II століття нашої ери давньоримський полководець Флавій Аквіла разом зі своїми воїнами подався підкорювати нові землі на далеких Британських островах. З того часу доблесних легіонерів ніхто не бачив, а через 20 років син героя вирішує дізнатися про таємницю загадкового зникнення римлян. Маркус має намір відновити репутацію зниклого батька та повернути на батьківщину символ легендарного легіону.

The Eagle
Оригінальна назва:
The Eagle
Жанр:
драма, історія
Актори:
Ченнінг Татум, Джеймі Белл, Дональд Сазерленд, Марк Стронг…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
12+

Центуріон (2009)

Військовий фільм у жанрі бойовика розповість про римські легіони, які намагалися захопити землі піктів. Загартовані в боях воїни отримують завдання проникнути углиб Британії, щоб знищити варварів. Місія здається легкою, адже легіонери мають необхідне спорядження та чисельну перевагу. Продумана операція обертається кривавою пасткою – пікти вміють боротися на рідній землі та готові стояти на смерть.

Centurion
Оригінальна назва:
Centurion
Актори:
Майкл Фассбендер, Домінік Вест, Ольга Куриленко…
Країна:
Велика Британія, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
18+

Останній легіон (2006)

Друга половина V століття виявилася трагічною для Стародавнього Риму – велика імперія переживала падіння династії Цезарів. Останнім імператором став 12-річний Ромулус, якого варвари відправили до в’язниці на віддаленому острові. Хлопчику вдається втекти за допомогою вірного легіонера, але попереду на нього чекає місія, повна небезпечних пригод . Ромулусу належить очолити Дев’ятий легіон, який зберіг відданість законному правителю.

The Last Legion
Оригінальна назва:
The Last Legion
Жанр:
Бойовик, пригоди, військовий
Актори:
Колін Ферт, Бен Кінгслі, Айшварія Рай Баччан…
Країна:
Велика Британія, Франція, Словаччина, Туніс, Італія, Болгарія
Рейтинг:

MD:
12+


Рим (серіал, 2005-2007)

Монументальний серіал про Римську імперію – художня епопея про політичні інтриги та криваві конфлікти. Великий полководець Юлій Цезар повертається після війни у ​​Галлії, щоб втягнутися у жорстоке протистояння за владу. Республіка доживає фінальні дні перед формуванням імперії, якій судилося стати наймогутнішою з усіх давніх цивілізацій.

Rome
Оригінальна назва:
Rome
Жанр:
драма, бойовик, мелодрама, військовий
Актори:
Кевін МакКідд, Рей Стівенсон, Поллі Уокер…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 8.7
Вікові обмеження:
18+

Імперія (міні-серіал, 2005)

У Римі гине Цезар, полеглий від руки зрадників, і набирає чинності заповіт імператора. Відповідно до останньої волі імператора влада має перейти до молодого Октавіуса. Від трону змовників тепер відділяє недосвідчений молодик, і бунтівники готові усунути перешкоду за всяку ціну. Октавіус змушений тікати з Риму, щоб зберегти життя і в майбутньому поквитатися зі зрадниками.

Empire
Оригінальна назва:
Empire
Жанр:
Бойовик, драма, історія
Актори:
Сантьяго Кабрера, Вінсент Ріган, Емілі Блант…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
16+

Спартак (міні-серіал, 2004)

Цікавий фільм у жанрі бойовика про гладіатори Стародавнього Риму перенесе глядачів у далекі античні часи. Спартак був проданий у рабство ще дитиною і наставники готували його до участі у кривавих битвах на арені. У школі гладіаторів хлопець набув необхідних навичок, які одного разу обернуться проти могутньої імперії. Спартак здійснить втечу та організує наймасштабніше в історії людства повстання рабів.

Spartacus
Оригінальна назва:
Spartacus
Жанр:
Бойовик, драма, історія
Актори:
Горан Вишнич, Алан Бейтс, Енгус Макфадьєн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
16+

Римська імперія (дилогія, 2003 та 2004)

Тимчасові рамки фільму захоплюють епохи правління Августа та Нерона – легендарних правителів, які відіграли важливу роль у становленні нової держави. Смерть Цезаря надовго занурила імперію в хаос, що настав через жорстоку битву за трон і владу. Таємні інтриги, віроломні замахи та зради руйнували систему зсередини набагато ефективніше і швидше за зовнішніх ворогів.

Imperium
Оригінальна назва:
Imperium
Жанр:
драма, мелодрама, військовий, історія
Актори:
Пітер О’Тул, Шарлотта Ремплінг, Вітторія Бельведер…
Країна:
Італія, Німеччина, Франція, Іспанія, Австрія
Рейтинг:

IMDb
2 +


Юлій Цезар (міні-серіал, 2002)

Атмосферний історичний фільм про великого імператора римлян заслужив похвальні відгуки глядачів завдяки чудовій роботі акторів та художників. Молодий Гай Юлій Цезар був змушений поспіхом залишити батьківщину, коли воєначальник Сулла узурпував владу. Життєві випробування загартували дух полководця і десятиліття хоробрий і неймовірно обдарований патрицій став диктатором Стародавнього Риму.

Julius Caesar
Оригінальна назва:
Julius Caesar
Жанр:
драма, військовий, біографія, історія
Актори:
Джеремі Систо, Річард Харріс, Крістофер Уокен…
Країна:
Нідерланди, Італія, Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 6.7

Кво Вадіс (2001)

Про епоху імператора Нерона сучасники залишили суперечливі спогади. Якщо в перші роки римський монарх боровся з корупцією та зменшував податки, то потім охолодів до управління державою та зайнявся творчістю та спортом . Особливо ж головний римлянин уславився нечуваними оргіями та винахідливими стратами. За однією з легенд у пошуках поетичного натхнення Нерон підпалив давню столицю, звинувативши у пожежі християн. Наклеп спровокував масові розправи над послідовниками Христа, про що креативний правитель жодного разу не пошкодував.

Quo Vadis
Оригінальна назва:
Quo Vadis
Жанр:
Драма
Актори:
Павло Делонг, Магдалена Мельцаж, Богуслав Лінда…
Країна:
Польща, США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
16+

Гладіатор (2000)

Фільм про римських легіонерів – історична драма з високим рейтингом, що потрапила в топ найкращих пеплумів. Армія під командуванням генерала Максимуса здобуває перемоги у битвах в ім’я імператора Марка Аврелія. Демократичний правитель готовий передати владу сенату, та його син хоче одноосібно правити державою. В результаті Аврелій приймає смерть від рук Коммода, а непокірний Максимус поповнює ряди гладіаторів, але не втрачає можливості через роки помститися новому імператору.

Gladiator
Оригінальна назва:
Gladiator
Жанр:
Бойовик, історія, драма, пригоди
Актори:
Рассел Кроу, Хоакін Фенікс, Конні Нільсен…
Країна:
США, Велика Британія, Мальта, Марокко
Рейтинг:
IMDb – 8.5

Аттіла-завойовник (міні-серіал, 2000)

З покоління до покоління передавалося стародавнє пророцтво про великого воїна, який об’єднає племена у вирішальному поході проти могутньої імперії. Легендарним ватажком став Аттіла – вождь гунів, який наважився кинути виклик римському генералу Флавію. Фільм у жанрі історичного бойовика покаже як особисту драму Атілли, так і найбільшу військову битву римлян та гунів – битву на Каталаунських полях.

Attila
Оригінальна назва:
Attila
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, пригоди, військовий, біографія, історія
Актори:
Джерард Батлер, Пауерс Бут, Сімон Маккінон…
Країна:
США, Литва
Рейтинг:
IMDb – 6.7

Тит – правитель Риму (1999)

На рахунку прославленого генерала Тита Андроніка чимало битв, з яких йому вдалося вийти переможцем. Воєначальник повертається до Риму з полоненими, вимагаючи страчувати бунтівних синів поваленої королеви готовий. Тепер Тамора, що втратила близьких людей, одержима жагою помсти, і Тита з’являється небезпечний противник. Королева вміє прораховувати ситуацію на кілька кроків уперед, а її терпінню та витримці може позаздрити умілий тактик.

Titus
Оригінальна назва:
Titus
Жанр:
трилер, драма, історія
Актори:
Ентоні Хопкінс, Джессіка Ленг, Енгус Макфадьєн…
Країна:
Велика Британія, Італія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
16+


Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.

  1. Slavik

    Хороша добірка. Мені подобається.

    Відповіcти