Цікаві фільми про Середньовіччя

Історичні

Прекрасні пані та палацові інтриги, лицарські турніри та великі битви, інквізиція та чума… Усі ці персонажі та події відображені у списку найкращих фільмів про Середньовіччя. Серед них – новинки кіно, що вийшли на екран за останні роки, та гарні роботи минулих років. Масштабні та видовищні стрічки дозволяють глядачеві доторкнутися до середньовічних легенд та цікавих історій давніх епох.

Король (2019)

Фільм – масштабна сучасна інтерпретація шекспірівських середньовічних хронік правління Генріха IV та Генріха V. Дія відбувається на початку XV століття під час Столітньої війни. Своєрідний принц Хел, молодший син правителя, навіть не мріє про трон. Пестун долі пропалює юність у тавернах за компанію з хвалько і п’яницею сером Фальстафом.
Смерть батька та старшого брата позбавляє юнака права вибору. Хелу під ім’ям Генріха V доводиться взяти на себе відповідальність за результати французько-британської війни. Найяскравішою перемогою середньовічного монарха стане реалістично поставлена ​​у фільмі битва при Азенкурі.

Оригінальна назва:
The King
Жанр:
Біографія, драма
Актори:
Тімоті Шаламе, Джоел Едгертон, Роберт Паттінсон…
Країна:
Велика Британія, Угорщина, США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Дві королеви (2018)

У списку кращого кіно про Середньовіччя – гарний фільм з високим рейтингом про лицарів та найкрасивіших дамах серця. Екранізація історичного роману Джона Гая вражає розкішними костюмами та чудовою грою молодих кінозірок. Юна шотландська королева Марія Стюарт повертається із середньовічної Франції, де встигла побувати заміжньою та залишитися вдовою у 18 років. Чинна монархиня-протестантка Єлизавета I не рада сестрі-католичці, яка претендує на престол на більш законних підставах. Правителька посилає до Марії Стюарт свого красеня-переможця Дадлі.

Оригінальна назва:
Mary Queen of Scots
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Сірша Ронан, Марго Роббі, Джек Лауден, Гай Пірс…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18


Король поза законом (2018)

Заснована на реальних середньовічних подіях XIV століття, історична драма – своєрідне продовження знаменитого фільму «Хоробре серце». Після загибелі Вільяма Воллеса, легендарного борця проти англійської окупації Шотландії, по всій країні спалахують осередки опору. Великий шотландський дворянин Роберт Брюс раніше здався, присягнув у вірності Англії. Тепер шотландець приєднується до боротьби за незалежність батьківщини та стає невизнаним монархом. Не всі співвітчизники його підтримують, з боку Англії настає потужна армія, але Брюс не має наміру здаватися.

Оригінальна назва:
Outlaw King
Жанр:
Історія, біографія
Актори:
Кріс Пайн, Аарон Тейлор-Джонсон, Флоренс Пью…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
18+


Велика битва (2018)

Серед найкращих історичних фільмів про численні війни часів Середньовіччя чимало гідних представників азіатського кіно. Реалістично знятий південнокорейський фільм присвячений героїчному 80-денному захисту невеликої фортеці Ансі. Споруда стояла на шляху півмільйонної китайської армії, що просувається до середньовічного Пхеньяну.
Командир гарнізону Ансі має погану репутацію у начальства і беззавітну відданість підлеглих. Завдяки мужності та кмітливості, 5 тисяч воїнів-захисників Ансі затримали середньовічного агресора. Так країна спромоглася підготуватися до вирішального бою. Події наштовхують на аналогію із легендарними 300 спартанцями.

Оригінальна назва:
Ansiseong
Жанр:
Бойовик, військовий
Актори:
Чо Ін-сон, Нам Джу-хек, Пак Сон-ун…
Країна:
Південна Корея
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Меч короля Артура (2017)

Найпопулярнішим персонажем фільмів про королів та королів, що правили в середні віки, є символ лицарства Артур. Майбутній герой легенд був простим вуличним хлопцем, який не підозрює про своє благородне походження. Витягнувши з каменю меч Екскалібур, слухняний лише королям, юнак дізнається, що у його жилах тече кров монархів. Нинішній правитель Вортігерн колись узурпував трон, убив батьків Артура, і юнак не має наміру прощати тирану кривавий злочин. Вчорашній хуліган організовує повстання за підтримки вірних друзів та майбутньої дружини, красуні Гвінєври.

Оригінальна назва:
King Arthur: Legend of the Sword
Жанр:
фентезі, бойовик
Актори:
Чарлі Ханнем, Астрід Берже-Фрісбі, Джуд Лоу, Ерік Бана…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6


Паломництво (2017)

Гостросюжетний історичний фільм про групу паломників, які супроводжували Рим священну реліквію. Цінність – камінь, на якому в 55 році нашої ери був закатований Святий Матіас. Молодий ченець Діармуїд, його товариш Кьяран і загадковий супутник на прізвисько Німа чекає нелегкий шлях. Однодумці підуть через повну супротивників християнства Ірландію.
Героїчне закордонне паломництво братів у Христі наражає на небезпеки і випробування на міцність не тільки життя, а й віру. Середньовічним персонажам фільму знадобиться мужність, взаємовиручка та самозречення.

Оригінальна назва:
Pilgrimage
Жанр:
Бойовик, драма
Актори:
Нікос Каратанос, Акілас Каразісіс, Том Холланд…
Країна:
Ірландія, Бельгія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.8
18+

Вас також може зацікавити: 20 серіалів про Середньовіччя


Біркебейнери (2016)

Історичне кіно дуже видовищно розповідає про жорстокі сутички Середньовіччя під час зародження епохи вікінгів. Початок XIII століття ознаменувалося для Норвегії кровопролитною громадянською війною. У Хокона III після смерті імператора народжується позашлюбний син, претендент на престол. Поява дитини не вдалося приховати від католицької церкви, яка прагне знищити неугодного спадкоємця.
Група відданих ополченців-біркебейнерів має доставити малюка Хокона IV та його матір Інгу до Тронхейму. Дорога лежить через володіння лояльного монарха Інге Бордссона, що роздираються кривавою усобицею. Але чи буде у безпеці маленький спадкоємець, досягнувши пункту призначення?

Оригінальна назва:
Birkebeinerne
Жанр:
Бойовик, драма
Актори:
Якоб Офтебро, Крістофер Хів’ю, Torkel
Країна:
Норвегія, Данія, Швеція, Ірландія, Угорщина
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Макбет (2015)

Екранізації шекспірівських хронік очолюють будь-який топ фільмів про Середньовіччя, не стала винятком і епічна кіноадаптація п’єси про лорда Макбета. Хоробрий шотландський полководець вірою та правдою служить королю Дункану, отримуючи заслужені почесті за перемоги у битвах. Але передбачення віщунок про те, що йому самому долею призначена корона, сіє темні пристрасті в душі середньовічного воїна. Монарх обіцяє вшанувати візит замок васала. Макбет же задумує прискорити виконання фатального пророцтва за допомогою владолюбної дружини.

Оригінальна назва:
Macbeth
Жанр:
драма, історія
Актори:
Майкл Фассбендер, Маріон Котійяр, Педді Консідайн…
Країна:
Велика Британія, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+


Останні лицарі (2014)

Події фентезі-бойовика, заснованого на легенді про 47 ронін, відбуваються в період пізнього Середньовіччя у вигаданому королівстві на чолі з правителем Барток. Немов передчуючи швидку кончину, правитель повідомляє відданому лицарю Райдену, що ставиться до нього як до сина і вважає наступником. Коли вороги підступно знищують благородного Бартока, Райден, здається, упокорюється і не збирається мстити за смерть благодійника. Але це лише видимість, насправді воїн збирає загін для відновлення зневажених законів честі.

Оригінальна назва:
Last Knights
Жанр:
драма, бойовик
Актори:
Клайв Оуен, Морган Фріман, Кліфф Кертіс…
Країна:
Велика Британія, США, Корея Південна, Чехія
Рейтинг:
IMDb – 6.2


Битва за Мьонрян (2014)

Азіатські фільми нерідкі в топі, і це кіно про захоплюючі пригоди в Середньовіччі – ще один добрий приклад. Робота заслужено має найвищий рейтинг, побила касові рекорди серед південнокорейських блокбастерів.
Кінець XVI століття – розпал Імдинської війни між Японією та Кореєю. До корейських берегів наближається іноземна військова флотилія Країни Вранішнього Сонця з 130 кораблів. Корейський адмірал Лі Сунсін може протиставити агресору лише 13 судів, проте приймає свідомо безнадійний морський бій.

Оригінальна назва:
Myeongryang
Жанр:
Військовий, біографія
Актори:
Чхве Мін-сік, Рю Син-нён, Чо Джин-ун…
Країна:
Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


47 ронінів (2013)

Фільм для середньовіччя майже історичний – за основу бойовика взято давню японську легенду про 47 самураїв, які нібито існували в реальному світі. Таємничого чужинця Кая колись знайшов умираючим у лісі та притулив місцевий феодал. При дворі симпатією до юнака перейнялася лише дочка рятівника, тоді як вірні васали поставилися з підозрою.
Але коли підступні вороги доводять феодала до ритуального самогубства, Кай стає надійним соратником ронінів. Унікальні бойові навички іноземця відіграють не останню роль у боротьбі за справедливість.

Оригінальна назва:
47 Ronin
Жанр:
фентезі, бойовик
Актори:
Кіану Рівз, Хіроюкі Санада, Ко Сібасакі…
Країна:
США, Велика Британія, Японія, Угорщина
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Лікар: Учень Авіценни (2013)

Обдарований герой барвистої екранізації роману Ноа Гордона – молодий сирота Роберт Коул, який прагне знання хвороби, яка позбавила його матері. Але в Англії XI століття навчитися ніде через боротьбу церкви з будь-яким втручанням людини в божий промисел. Приєднавшись до мандрівного цирульника, юнак освоює деякі елементарні медичні навички.
Дізнавшись, що на далекому таємничому Сході, недоступному християнам, живе знаменитий лікар Авіценна, Роберт приймає доленосне рішення. Хлопчина, видаючи себе за іудея, вирушає у далеку небезпечну дорогу, щоб стати учнем легендарного медика .

Оригінальна назва:
The Physician
Жанр:
пригоди, історія
Актори:
Том Пейн, Бен Кінгслі, Емма Рігбі…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Полонянка. Втеча (2012)

У цьому списку кіно не обійтися без згадки фільмів про чуму, що викосила в Середньовіччі велику частину населення Європи, зокрема Норвегії. Сім’я юної героїні високобюджетного трилера Сігне шукає порятунку від «чорної смерті» у горах. Там чекає інше лихо – банда розбійників під проводом безжальної Дагмар. Рідні Сігне гинуть, а сама дівчина потрапляє в полон, де на неї чекає доля не краща, ніж загибель від страшної хвороби. Хоробра бранка не збирається бути пішаком у моторошній грі і разом з Фрігг, прийомною дочкою Дагмар, замислює втечу.

Оригінальна назва:
Flukt
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Ізабель Крістін Андресен, Мілла Олін, Інгрід Больсе Бердаль…
Країна:
Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 6.0
12+


Залізний лицар (2010)

Початок XIII століття в Англії було ознаменовано вимушеним підписанням Іоанном Безземельним «Великої хартії вольностей», що гарантує права та свободи громадян. Але безчесний монарх не збирається дотримуватися акту і спрямовує армію закордонних найманців захопити землі бунтівних баронів. Небагатьом дворянам вдалося чинити гідний опір.
Мешканці Рочестерського замку зуміли організувати оборону на чолі з тамплієром Томасом Маршаллом та бароном Ульямом д’Альбіні. Героїчне протистояння, яке тривало кілька місяців, увійшло у військову історію.

Оригінальна назва:
Ironclad
Жанр:
Бойовик, драма
Актори:
Джеймс П’юрфой, Пол Джаматті, Брайан Кокс…
Країна:
Велика Британія, Швейцарія, США, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.1
18+


Чорна смерть (2010)

Гостросюжетний фільм у жанрі фентезі відображає містичний бік Середньовіччя, який невпинно боровся проти відьом за допомогою «святої» інквізиції. У розпал епідемії бубонної чуми юний послушник Осмунд із коханою Аврил ховаються за стінами монастиря. Осмунду доводиться залишити притулок, щоб послужити провідником посланців церкви на село, не зачеплене «чорною смертю». Інквізитори підозрюють, що тут не обійшлося без чаклунства. Виявлена ​​дома призначення красуня Лангива не збирається переконувати служителів віри.

Оригінальна назва:
Black Death
Жанр:
детектив, трилер
Актори:
Шон Бін, Едді Редмейн, Керіс ван Хаутен…
Країна:
Німеччина, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.4
18+


Час відьом (2010)

Статут від 10 років участі у хрестових походах та супутнього їм насильства, двоє хрестоносців Бемен та Фельсон дезертують з армії. У середньовічній Європі лютує чума, перемогти яку здатні лише магія чи чаклунство.
Друзі-дезертири вносять внесок у боротьбу з «чорною смертю», проводжаючи юну красуню, підозрювану у відьом, у віддалений монастир. Тільки вона може прочитати у стародавньому фоліанті чарівне заклинання, здатне зупинити смертоносну епідемію. Ось тут у фільмі розпочнеться справжня містика!

Оригінальна назва:
Season of the Witch
Жанр:
фентезі, бойовик
Актори:
Ніколас Кейдж, Рон Перлман, Стівен Кемпбелл Мур…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.4
18+


Центуріон (2009)

Нерідко фільми, що ґрунтуються на реальних історичних подіях часів Середньовіччя, відрізняються похмурою жорстокістю. Цей кривавий трилер – не виняток. Велика Римська імперія захопила великі землі, але місцеві жителі не перестають чинити опір загарбникам. Після набігу племені піктів на римський прикордонний форт, живими з гарнізону залишається тільки центуріон Квінт Діас. Рухаючий жагою помсти за товаришів, герой приєднується до Дев’ятого легіону генерала Вірілуса. Проте місія зазнає краху, а Квінт із мисливця перетворюється на видобуток.

Оригінальна назва:
Centurion
Жанр:
Бойовик, трилер
Актори:
Майкл Фассбендер, Домінік Вест, Ольга Куриленко…
Країна:
Велика Британія, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
18+


Іоанна – жінка на папському престолі (2009)

Екранізація роману Донни Вулфолк Крос викликала гостру реакцію Ватикану. Фільм заснований на середньовічній легенді про жінку, яка займала папський престол у ІХ столітті. Іоанна народилася в сім’ї сільського священика і, як усі жінки того часу, не могла навіть мріяти про освіту. Але дівчина так прагнула знань, що зважилася піти з дому, обрізати волосся і в чоловічій сукні вступити до церковної школи.
Опанувавши мистецтво лікування, обдарована героїня стала лікарем, радником папи римського Сергія і навіть новим понтифіком католицької церкви. Але яких поневірянь коштувала середньовічній папесі така роль?

Оригінальна назва:
Die Päpstin
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Йоханна Вокалек, Девід Уенем, Джон Гудман…
Країна:
Німеччина, Велика Британія, Італія, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Ще одна з роду Болейн (2008)

До списку історичних фільмів, які варто подивитися, додається одна з найкращих мелодрам про палацові інтриги Середньовіччя. Красуні-сестри Ганна та Марія Болейн змагаються через династичні амбіції. Леді хочуть отримати руку і серце англійського монарха Генріха VII.
У результаті обидві досягнуть мети, але якою ціною! Папа Климент VII не дав монарху розлучення з Катериною Арагонською. Генріх заради одруження з Ганною порвав стосунки з католицизмом, заснувавши англіканську церкву. Молода дружина (одна з шести дружин велелюбного монарха) народила йому дочку, майбутню Єлизавету I. Марії ж довелося задовольнятися роллю коханки при вінценосному зяті.

Оригінальна назва:
The Other Boleyn Girl
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Наталі Портман, Скарлетт Йоханссон, Ерік Бана…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
12+


Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.