20 фільмів та серіалів про вікінги

Історичні
Фільм дня:

Вікінги – це загадковий народ, що залишив незабутній слід в історії світу завдяки своїм захоплюючим подорожам, міфічним легендам та відважним суперництвам. Фільми та серіали про вікінгів та їхні пригоди відкривають перед глядачами цей світ норської міфології, крові та бойового духу. Захоплюючі сюжети, масштабні битви та складні персонажі роблять цю тему надзвичайно привабливою для шанувальників пригод та історії. У цій добірці ви знайдете найкращі фільми та серіали, які розкажуть вам про життя і пригоди цих сміливих мандрівників, які завойовували моря та землі своєї епохи.

Останнє королівство (серіал, 2015 – 2020)

Бажання англійців зняти серіал на кшталт «Вікінгів», де головним героєм стане британець, реалізувалося в телепроекті книжкової серії Бернарда Корнуелла. У центрі сюжету – Утред Беббанбурзький, дитиною відвезений данами. Син саксонця, залишений живими за хоробрість, вихований, як прийомний син ярла Рагнара. Після загибелі названого батька, доля зводить Утреда з королем Вессекса Альфредом, а той просить підготувати англійське військо до битви з вікінгами, що виховали воїна.

Оригінальна назва:
The Last Kingdom
Жанр:
Бойовик, драма
Актори:
Олександр Дреймон, Еліза Баттеруорт, Іен Харт…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.4
18+


Вікінги: Вальхалла (2021-2022)

Спін-офф культового серіалу «Вікінги» представляє Netflix – компанією було зроблено рекордне замовлення одразу на 24 серії. В основі сюжету пригоди найтоповіших норманів Середньовіччя, чиї імена знову випливуть із туману минулого. Лейф Еріксон, Олаф Харальдсон, Харальд Суворий незабаром будуть борознити екрани шанувальників історичного телешоу, зйомки якого проводяться зараз у мальовничій Ірландії.

Оригінальна назва:
Vikings: Valhalla
Жанр:
Бойовик, драма, військовий, історія
Актори:
Лаура Берлін, Sam Corlett, Бредлі Фрігард…
Країна:
США
16+


Мешканці півночі (серіал, 2016 – 2020)

Кому, як не самим скандинавам знати, як виглядали вікінги у домашній версії, серед рідних фіордів? Дія комедійного норвезького серіалу відбувається у 790 року у вигаданому селі Нурхейм, куди після набігу повертається дружина брутальних сіверян. Вдома на варягів чекають побутові головоломки, сімейні та політичні заварушки, і звичайно, буйні гулянки.

Оригінальна назва:
Norsemen
Жанр:
комедія
Актори:
Каре Конраді, Нільс Йорген Каалстад, Йон Ейгарден…
Країна:
Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 7.8
16+


Вікінги (2013 – 2020)

Зарубіжний серіал із найвищим рейтингом серед подібних – у топі фільмів про вікінгів з першого року виходу. Завдяки проекту мільйони людей по всьому світу почали розумітися на ярлах і берсерках, перейнялися романтикою довгого веслування в солоних морських бризках і битв на славу Одіна. В епосі про Рагнара Лодброка у шостому заключному сезоні культового серіалу засвітився друг Івара, сина конунга – Віщий Олег, легенда Стародавньої Русі, у виконанні Данила Козловського.

Оригінальна назва:
Vikings
Жанр:
драма, бойовик, мелодрама, пригоди, військовий
Актори:
Кетрін Віннік, Густаф Скарсгард, Олександр Людвіг…
Країна:
Ірландія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 8.5


Кров вікінгів (2019)

Середина X ст. У данське село заїжджає воїн-мечник. Одинак ​​без принципів розуміє – тут можна заробити на конфлікті двох ворогуючих таборів. Місцевий ярл тримається старої віри предків, а войовниця Гудрун підхопила у грабіжницьких походах нове релігійне вчення. Що за багатоходівку задумає незнайомець, щоб зірвати куш? Данський бойовик, що скидається на ремейк «Телехранителя» Акіри Куросави та вестерну «За жменю доларів» у скандинавському антуражі.

Оригінальна назва:
Viking Blood
Жанр:
Бойовик
Актори:
Роберт Фоллін, Karen Margrethe Gotfredsen, Міа Лердам…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 3.3
16+


Вальгалла: Рагнарек (2019)

Великі Тор та Локі нагрянули в гості до смертних на їздових козлах. Варто було братові Рескви зробити промах, як хлопчика забирають до Асгарда, а разом з ним втікає з остогидлого Мідгарда сестричка. Але нагорі теж нічого доброго: до дітлахів ставляться, як до слуги, самим богам докучають велетні, навколо нишпорить вовк Фенрір, і назріває Рагнарек. Використовувати міфи про вікінгів для сценаристів не в новинку, але цього разу пригодницьке кіно у жанрі фентезі знято за коміксами з додаванням нового персонажа – Вибраної.

Оригінальна назва:
Valhalla
Жанр:
фентезі, трилер, пригоди
Актори:
Роланд Мюллер, Дульфі Аль-Джабурі, Сесілія Лоффредо…
Країна:
Данія, Норвегія, Швеція, Ісландія
Рейтинг:
IMDb – 5.4


Радбод (2018)

Коли автори голландського фільму звернулися через соцмережі до бородатих чоловіків з довгим волоссям із пропозицією знятися в масовці, то відгукнулося 10000 сучасних вікінгів – удвічі більше, ніж потрібно. Любов до бурхливого Середньовіччя незнищенна у європейців, а кіно про події VIII століття пропонує видовищний історичний набір. Кровопролитні битви, християни франки, які несуть нову віру на кінчиках мечів, люті язичники фризи, обряди з принесенням незаймана, й у центрі сюжету – норовливий син вождя.

Оригінальна назва:
Redbad
Жанр:
Історія, військовий
Актори:
Гійс Нейбр, Лиса Сміт, Хуб Стапель…
Країна:
Нідерланди
Рейтинг:
IMDb – 6.5
16+


Останній вікінг (2018)

У IX столітті на березі Британії висадилася група озброєних людей, члени сімейного клану. Норманни грілися біля вогнища, коли на них напали в темряві і перебили всіх, крім одного юнака. Вітарру вдалося втекти, але за юнаками женуться по п’ятах переслідувачі. Чи зможе підранок вижити і знайти єдиного родича у чужій країні – дядька? Британський художній фільм про вікінгів із простим сюжетом про змужніння сироти-воїна, який не покинув меч і не здався на милість долі та ворогам.

Оригінальна назва:
The Lost Viking
Жанр:
Бойовик, пригоди, історія
Актори:
Дін Рідж, Росс О’Хеннессі, Кезія Берроуз…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 3.9
16+


Вікінги (2014)

Суворий бойовик, задуманий як кривавий квест для вікінгів із розбитою штормом тури. Мореплавцям, які живими допливли до шотландського берега, пройде ворожою територією до найближчого поселення норманів. З перших годин група воїнів вплутується у бій із солдатами, захоплює полонянку для викупу, не знаючи, що це дочка місцевого правителя. Король не збирається платити за спадкоємицю ні гроша, а пускає слідом погоню з найманців.

Оригінальна назва:
Northmen — A Viking Saga
Жанр:
Бойовик, драма, історія
Актори:
Ед Скрейн, Том Хоппер, Джеймс Нортон…
Країна:
Швейцарія, Велика Британія, Німеччина, ПАР
Рейтинг:
IMDb – 5.4


Молот богів (2013)

Жорсткий британський бойовик, де всіх героїв викупають у крові. Ворог тіснить армію вікінгів, під час битви король отримує смертельну рану. Передчуючи кінець, він просить найбезстрашнішого з трьох синів розшукати первістка, якого вигнав багато років тому. Молодий воїн із дружиною вирушає на пошуки свого старшого брата в екстремальну середньовічну подорож .

Оригінальна назва:
Hammer of the Gods
Жанр:
жахи, бойовик, історія
Актори:
Чарлі Бьюлі, Клайв Стенден, Джеймс Космо…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 4.5
18+


Королівство вікінгів (2013)

Бог Тор спускається на землю, щоб покарати людство за зраду язичницької віри. Хто здатний протистояти божеству з молотом, кубиками на животі та червоним волоссям? Місію доручають Еріку Кровавому, який хотів би забути своє минуле, але йому не дають – герой знову має взяти меч у руки та зібрати бойову команду. Пригодницький бойовик про вікінгів не можна віднести до історичних фільмів, це малобюджетне фентезі без претензій від малайзійського режисера.

Оригінальна назва:
Vikingdom
Жанр:
пригоди, фентезі, бойовик
Актори:
Домінік Пёрселл, Наташа Мальте, Крейг Фейрбрасс…
Країна:
США, Малайзія
Рейтинг:
IMDb – 3.3
16+


Полонянка: Втеча (2012)

У фільмах про вікінгів та Середньовіччя жінки постають хоробрими войовницями, які не поступаються чоловікам у бойових мистецтвах . 19-річна Сігне, героїня пригодницького бойовика, теж уміє володіти списом та арбалетом. Після загибелі сім’ї від рук розбійників дівчина потрапляє до них у полон, але втікає разом із дочкою Дагмар, ватажка банди. За ними прямує в погоню мати з подільниками. Дія фільму відбувається в Норвегії після епідемії бубонної чуми у 1363 році.

Оригінальна назва:
Flukt
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Ізабель Крістін Андресен, Мілла Олін, Інгрід Больсе Бердаль…
Країна:
Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 6.0
12+


Вікі, маленький вікінг 2 (2011)

Головний герой німецького комедійного фільму про вікінгів міг би виграти у будь-якому конкурсі рудих. До того ж у Вікі золота голова у всіх сенсах – нащадок войовничих мореплавців вирішує життєві завдання за допомогою розуму, а не грубої сили. Після викрадення Хальвара, голови клану, одноплемінники передають владу спадкоємцю. Підліток у шоломі з ріжками разом із командою пускається на пошуки зниклого батька. Водночас син вождя береться розшукати молот Тора.

Оригінальна назва:
Wickie auf großer Fahrt
Жанр:
Бойовик, комедія, пригоди, сімейний
Актори:
Йонас Хеммерле, Валерія Ейсенбарт, Вальдемар Кобус…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 5.4


Вальгалла: Сага про вікінг (2009)

Список найкращих фільмів про вікінги продовжує містичне брутальне кіно в оригінальному стилі, названому самим автором галюциногенним. Герой фільму одноокий, як бог Один, виривається з полону і приєднується до вікінгів, що пливуть до Єрусалиму 1000 року. Через шторм корабель змінює курс та потрапляє до Північної Америки. Сюжет був придуманий датським режисером, коли він почув, що вчені не можуть пояснити знахідку старовинних рун в США.

Оригінальна назва:
Valhalla Rising
Жанр:
фентезі, бойовик, драма, пригоди
Актори:
Мадс Міккельсен, Маартен Стівен, Гарі Льюїс…
Країна:
Данія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.1


1066 (2009)

Британський міні-серіал про драматичні події, учасниками яких були англійці, вікінги та нормандці. В 1066 помирає король Едуард Сповідник, і трон переходить Гарольду II, з чим не згодні іноземні претенденти на корону. Вільгельм і Харальд Суворий атакують Англію з двох сторін, висаджуючись на півночі та півдні. В історичному серіалі кровопролитна війна за престолонаслідування показана з різних ракурсів – і від імені тих, по кому проїхало колесо історії знизу.

Оригінальна назва:
1066
Жанр:
Бойовик, військовий, історія
Актори:
Іен Холм, Майк Бейлі, Френсіс Маджі…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.4
16+


Вікінги проти прибульців (2008)

Фантастичний бойовик розповість про помсту самотнього інопланетного звіра за винищення його роду. 709 рік космічний корабель обрушується на норвезьку землю. Небесного мандрівника, одягненого в залізний одяг, нормани заковують у кайдани. Бранцю все-таки вдається пояснити місцевим хлопцям, що небезпека походить від іншого прибульця – драконоподібного мурвена. Серед фільмів про вікінгів та варварів цей примітний тим, що в ньому вперше в кіно прозвучала старонорвезька мова.

Оригінальна назва:
Outlander
Жанр:
Фантастика, бойовик, пригоди
Актори:
Джеймс Кевізел, Софія Майлс, Джек Хьюстон…
Країна:
США, Німеччина, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.2
16+


Беовульф (2007)

За часів вікінгів та тролів гучне гуляння могло накликати не приїзд наряду поліції, а візит монстра. Так і вийшло на бенкеті короля Хротгара, коли музика і гомін розбудили лютого Гренделя. Чудовисько з’явилося на свято і вбило безліч гостей, після чого зникло у мами, демона води. За ліквідацію невігласа датський король призначив нагороду – половину свого золота. На цей заклик відгукнувся Беовульф, який прибув із гетьми на кораблі. Фентезі Роберта Земекіса – вільна екранізація англосаксонського епосу, знята з використанням технології motion capture та 3D.

Оригінальна назва:
Beowulf
Жанр:
Мультфільм, фентезі, бойовик, драма, пригоди
Актори:
Рей Уїнстон, Ентоні Хопкінс, Робін Райт, Джон Малкович ,Анджеліна Джолі…
Країна:
США, Велика Британія


Золото Вальхалла (2007)

Битва богів і велетнів переноситься на землю, до сучасного Копенгагена. Ворогуючі угруповання полюють на Золоті роги, виставлені під охороною в Національному музеї. Діти з сім’ї музейного службовця підключаються до боротьби на стороні Тора та компанії. Серед фільмів про вікінгів, цікавих для дітей, данську комедію можна порекомендувати як сімейне кіно для цікавого знайомства зі скандинавською міфологією.

Оригінальна назва:
Guldhornene
Жанр:
комедія, сімейний
Актори:
Лаура Естергорд Бюль, Lukas Schwarz Thorsteinsson, Clara Maria Bahamondes…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 4.4
12+


Норвезьке відкриття Америки (2007)

Події розгортаються у Вінланді – землі, до якої допливали середньовічні скандинави, та названої пізніше Північною Америкою. Одне з відвідувань материка в 1007 закінчилося трагічно – після сутички з індіанцями живі вікінги кинулися до човнів, залишивши мертвих на березі. Серед них виявилося два живі товариші. Рятуючись від аборигенів, норвежці пішли углиб континенту. Але не лише північні воїни висадилися на узбережжя, а доля підготувала їм зустріч з ірландськими ченцями.

Оригінальна назва:
Severed Ways: The Norse Discovery of America
Жанр:
драма, пригоди, історія
Актори:
Фіоре Тедеско, Тоні Стоун, Девід Перрі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.5
16+


Слідопит (2006)

Ще за 600 років до висадки Колумба до Північної Америки здійснювали кровожерливі тури норвезькі вікінги. Після одного з таких візитів індіанці знайшли хлопчика-чужоземця, кинутого норманами за відмову вбити полоненого ворога. Через 15 років блідолиць індіанець Примара дасть битву своїм братам по крові і побиває роги з їхніх шоломів, помстячи за вирізане плем’я червоношкірих.

Оригінальна назва:
Pathfinder
Жанр:
Бойовик, трилер
Актори:
Карл Урбан, Мун Бладгуд, Рассел Мінс…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.4
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.