Найкращі фільми про самураїв

Історичні
Фільм дня:

Кіно для японських воїнів з особливим кодексом честі – окремий поджанр історичної драми. Екзотичні костюми і, головне, своєрідна філософія військового стану роблять східних героїв набагато цікавішими за ковбоїв і шерифів з американських вестернів і бойовиків. Кращі фільми про самураїв допоможуть скласти уявлення про дивовижну епоху і культуру Країни вранішнього сонця.

Вбивство (2018)

Сюжет фільму про японських самураїв розгортається в середині XIX століття на заході Едо. Цудзукі довго тренувався, і юнака, який чудово володіє катаною, помічає ронін, що прибув до села. Савамура подорожує у пошуках помічників для повалення сьогунату, але стикається із серйозною проблемою. Незважаючи на чудову підготовку, Цудзукі морально не готовий позбавляти життя інших.

Оригінальна назва:
Zan
Жанр:
драма, бойовик
Актори:
Сосуке Ікемацу, Ю Аоі, Сінья Цукамото…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.5


Самурайський марафон (2019)

Новинка кіно в історичному жанрі про 58-кілометровий марафон гірськими стежками захисників японської вітчизни. Випробування на витривалість в екстремальних умовах задумане як змагання із призом для переможця. По помилці уряд Едо приймає марш-кидок бійців за держзраду і посилає слідом за найманими вбивцями . Шпигун Дзіннаї Карасава дізнається про непорозуміння та заради порятунку марафонців пускається у забіг.

Оригінальна назва:
Samurai marason
Жанр:
драма, історія
Актори:
Такеру Сато, Нана Комацу, Міраі Моріяма…
Країна:
Японія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.2


Клинок безсмертного (2017)

Фільм у жанрі фентезі про самураї, не здатний померти після зараження чаклункою його крові. Стародавнє прокляття втратить силу, якщо Мандзі знищить стільки лиходіїв, скільки згубив безневинних душ. Через півстоліття до довгої подорожі Мандзі приєднується молода Рін, одержима жадобою помсти. Дівчина сподівається, що чоловік допоможе відшукати вбивць, але той бачить у супутниці віддзеркалення власного минулого.

Оригінальна назва:
Mugen no junin
Жанр:
Бойовик, фентезі, драма
Актори:
Такуя Кімура, Хана Сугісакі, Сота Фукусі…
Країна:
Японія, Велика Британія, Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Тигр, що крадеться, дракон, що причаївся (дилогія, 2000 і 2015)

Серед найкращих бойовиків про самураїв останніх років – популярна дилогія у жанрі фентезі про пригоди Лі Му Бая. На шляху до самовдосконалення воїна охопили сумніви, впоратися із якими допоможе лише глибока медитація. Він віддає свій магічний меч на зберігання найкращому другові, але зброю викрадає таємничий незнайомець. Лі Му Бай вирушає на пошуки клинка із зеленої сталі.

Оригінальна назва:
Wo hu cang long
Жанр:
фентезі, бойовик, мелодрама, пригоди
Актори:
Чоу Юнь-Фат, Мішель Йео, Чжан Цзиі…
Країна:
Тайвань, Гонконг, США, Китай
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
12+


Бродяга Кенсін (трилогія, 2012 та 2014)

Захоплюючий фільм із високим рейтингом обов’язково варто подивитися шанувальникам відомої манги. Для спокути давніх гріхів Кенсін Хімура стає мандрівником – захисником нужденних. У Токіо колишній убивця знайомиться із прекрасною Каорою. Дівчина працює інструктором у школі кендо, якою керує її батько. Між Каорою та Кенсіном зав’язуються романтичні стосунки, але любов затьмарюють примари минулого.

Оригінальна назва:
Ruroni Kenshin: Meiji kenkaku roman tan
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама
Актори:
Такеру Сато, Ю Аоі, Емі Такеї, Го Аяно…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Самурай та кішка (2014)

Цікаве кіно для самураїв у жанрі комедії розповість історію незвичайної дружби. Мечнику Кютаро доводиться тягти злиденне існування, оскільки його бойові навички не дуже затребувані. Несподіване замовлення вселяє у серце хлопця надію, але подробиці справи викликають шок. Кютаро пропонують вбити красиву білу кішку, але в нього не піднімається рука на безневинну тварину . Боєць забирає тварину до себе додому – і з цього моменту її життя кардинально змінюється.

Оригінальна назва:
Neko zamurai
Жанр:
комедія, історія
Актори:
Кадзукі Кітамура, Ёсуке Асарі, Ёріко Догуті…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.3


47 ронінів (2013)

Фільм у жанрі фентезі – нова інтерпретація старовинної японської легенди перенесе глядачів у XVIII сторіччя. У країні відбуваються міжусобні чвари. 47 самураїв дали клятву помститися за смерть свого покровителя, але на час підготовки чоловікам необхідно загубитись у натовпі. Ронини ставлять честь понад усе, і готові виконати священний обов’язок васала, який втратив свого пана.

Оригінальна назва:
47 Ronin
Жанр:
фентезі, бойовик, драма
Актори:
Кіану Рівз, Хіроюкі Санада, Ко Сібасакі…
Країна:
США, Велика Британія, Японія, Угорщина
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Місіма: Фінальний розділ (2012)

Топ фільмів про сучасних самураїв поповнила драма, заснована на реальних подіях . Восени 1970 року легендарний японський письменник відвідав основу сухопутних військ. Юкіо Місіма закликав військових до державного перевороту, але його звернення проігнорували. Письменник скоїв ритуальне самогубство – сепуку. Фільм у жанрі байопіка детально відновлює ланцюжок останніх подій у житті чоловіка.

Оригінальна назва:
11·25 jiketsu no hi: Mishima Yukio to wakamono-tachi
Жанр:
Драма
Актори:
Синносуке Міцусіма, Арата Іура, Сінобу Терадзіма…
Країна :
Японія


Харакірі (2011)

Зневірений ронін Хаширо приходить до глави могутнього клану Лі з проханням зробити в їхній резиденції старовинний обряд. Чоловік упевнений, що харакірі – єдиний вихід із ситуації, але у господаря маєтку свій погляд на те, що відбувається. Старіючий Кагаю розповідає гостю історію роніна Мотоме, який одного разу з’явився з таким самим проханням. У міру розповіді Хішіро знаходить багато збігів зі своєю долею, де були любов, зрада, втрата і жага помсти.

Оригінальна назва:
Ichimei
Жанр:
Драма
Актори:
Кодзі Якусе, Мунетака Аокі, Наото Такенака…
Країна:
Японія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
18+


13 вбивць (2010)

Самурайський фільм з посиланням на епоху сьогунату – бойовик, який отримав відмінні відгуки глядачів. У середині XIX століття над усталеною системою нависла загроза, коли законну владу захопив брат імператора. Мудрий радник розмірковує, як мирно нейтралізувати нового сьогуна, але вирішити проблему може лише вбивство. Дій наймає Синдзаемона, а той набирає ще дванадцять воїнів – прибрати сьогуна непросто через армію охоронців.

Оригінальна назва:
Jûsan-nin no shikaku
Жанр:
Бойовик, драма, пригоди
Актори:
Кодзі Якусе, Такаюкі Ямада, Юсуке Ісея…
Країна:
Японія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+


Меч відчаю (2010)

Самурай Канемі Сандзаемон вірою та правдою служить своєму пану, який зовсім втратив голову від кохання. Чоловік не прислухається до голосу розуму, а в усьому потурає гарною наложницею. Коли підступна жінка починає втручатися у державні справи, порушуючи рівновагу між різними соціальними верствами, Сандзаемон приймає відчайдушне рішення: вбити коханку пана. Канемі розраховує на швидку смерть після “зради”, але у правителя свої плани на життя роніна.

Оригінальна назва:
Hisshiken torisashi
Жанр:
Бойовик, історія
Актори:
Ецусі Тойокава, Тідзуру Ікевакі, Кодзі Кікава…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Шлях воїна (2010)

Список найкращих фільмів про Японію та самураїв продовжує історія про молодого майстра меча Янге. Непереможний воїн володіє декількома видами бойових мистецтв, тому кожен вирішиться вступити з нею в битву. Клан Янга доручає майстру меча вбити доньку ворожої громади, але хлопець відмовляється завдавати дитині шкоди. Майстер втікає разом із дівчинкою в Америку, де на нього чекають нові випробування.

Оригінальна назва:
The Warrior’s Way
Жанр:
фентезі, бойовик, вестерн
Актори:
Чан Дон-гон, Кейт Босворт, Джеффрі Раш…
Країна:
США, Корея Південна, Нова Зеландія
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Гоемон (2009)

У XVI столітті в Японії після захоплення влади правителем Тойотомі Хідесі прірва між багатими та бідними збільшується. Поки найвищий стан купається в золоті, селяни голодують і мріють про шматок хліба. Самотній воїн Гоемон розпочинає боротьбу з тираном. Народний герой роздає бідним те, що відібрав у багатих. Імператор наказує вбити вискочку. Однак і Гоемон не збирається здаватися, поки чесний народ терпить потребу і утиск.

Оригінальна назва:
Goemon
Жанр:
Бойовик, драма, історія
Актори:
Йосуке Егуті, Такао Осава, Реко Хіросуе…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
18+


Ічі (2008)

Історичний фільм про самураїв розповість про долю сліпої дівчини, яка мандрує світом у пошуках важливої ​​людини. Ічі мріє знову зустрітися з майстром, який навчив її в дитинстві мистецтву володіння мечем. Дорога сповнена небезпек і від чергової загрози дівчину рятує випадковий перехожий. Нові друзі зупиняються в найближчому селі, де мешканці потребують допомоги та захисту.

Оригінальна назва:
Ichi
Жанр:
Бойовик, трилер, драма, кримінал
Актори:
Харука Аясе, Сідо Накамура, Есуке Кубодзука…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Сандзюро (2007)

На зорі епохи Мейдзі найкращі майстри меча організовують союз проти намісника. Змовники втомилися від протизаконних дій глави клану і процвітаючої корупції, тому єдиним виходом із ситуації вважають народний бунт. До міста приїжджає самотній ронін Сандзюро, який вирішує приєднатися до змови. Однак і противник борців за справедливість виявляється набагато підступнішим, ніж могло здатися на перший погляд.

Оригінальна назва:
Tsubaki Sanjûrô
Жанр:
Бойовик, драма, історія
Актори:
Юдзі Ода, Макото Фудзіта, Сінью Фудзівара…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Кохання та честь (2006)

Один із найкращих фільмів про самураїв – мелодрама про дегустатора Синодзе. Головний герой повинен перевіряти їжу пана. У вільний час васал мріє про відкриття школи бойових мистецтв для дітей будь-яких станів, але відбувається трагедія. Від неправильно приготовленої риби Синодзе сліпне. Раптова недуга стала важким випробуванням не тільки для чоловіка, але і для його багаторічного шлюбу.

Оригінальна назва:
Bushi no ichibun
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Такуя Кімура, Реї Дан, Міцугоро Бандо…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
12+


Квітка (2005)

Содза-сан став заручником умовностей та кодексу честі, якого він не розуміє. Батько хлопця загинув від руки злочинця, і син повинен знайти вбивцю для помсти. Однак Содза-сан воліє навчати дітлахів каліграфії, а його вміння володіти мечем залишає бажати кращого. Сутичка із противником заздалегідь приречена на поразку, тому молодий вчитель намагається знайти інший вихід із непростої ситуації.

Оригінальна назва:
Hana yori mo naho
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Дзюн’їті Окада, Ріє Міядзава, Арата Фурута…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Прихований клинок (2004)

Сучасним фільмам про самураїв вдається точно відтворити атмосферу давно минулої епохи. Мунедзо Катагірі справно служить клану, хоча майстерність володіння мечем поступово витісняє технічний прогрес. У містечко все частіше навідуються важливі люди в акуратних костюмах, а вогнепальна зброя приходить на зміну класичним бойовим мистецтвам. Становище майстрів меча приречене на вимирання, але кодекс честі, як і раніше, залишається в пріоритеті.

Оригінальна назва:
Kakushi ken oni no tsume
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, історія
Актори:
Масатосі Нагасе, Такако Мацу, Хідетака Йосіока…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Останній самурай (2003)

Відставний капітан Нейтан Олгрен прибуває в Країну вранішнього сонця, щоб навчити солдатів імператора поводження з вогнепальною зброєю. Правитель сподівається за допомогою сучасних технологій здобути перемогу над повстанцями, але мечі виявляються сильнішими за гвинтівки. Олгрен потрапляє у полон, де починається його знайомство з місцевою культурою та східною філософією.

Оригінальна назва:
The Last Samurai
Жанр:
Бойовик, драма
Актори:
Кен Ватанабе, Том Круз, Коюкі…
Країна:
США, Нова Зеландія, Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
16+


Затоiчі (2003)

Головним героєм фільму про ронінів є сліпий костоправ Ічі, який мандрує Японією в пошуках підробітку. Чоловік – майстер лікувального масажу, але ніхто не знає, що приховує його дерев’яна тростина. Усередині знаходиться гострий меч, готовий пронизати будь-якого ворога. Затоiчі намагається уникати конфліктів, але іноді дії оточуючих змушують мандрівника застосувати зброю.

Оригінальна назва:
Zatôichi
Жанр:
Бойовик, трилер, драма, комедія, кримінал
Актори:
Такеші Кітано, Таданобу Асано, Мітіо Оокусу…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.