Серіали-біографії про великих людей

Історичні

Життя видатних особистостей набагато насичніше, ніж прийнято зображати у підручниках історії. Вирішуючи долі світу, роблячи великі відкриття та створюючи твори мистецтва, генії минулого робили помилки, ворогували, закохувалися, втрачали голову… Наша добірка зі списком найкращих біографічних серіалів допоможе відкрити відомих людей із незвичного боку.

Леонардо (2021)

Закордонний серіал покаже біографію одного з найзнаменитіших людей епохи Відродження. Через вигадану історію відносин з натурщицею Катериною відкривається геній справжнього Леонардо да Вінчі. Майстер створює легендарні полотна, робить неймовірні винаходи, зустрічається із знаковими діячами доби. Творці телешоу, знявши кіно, яке не має відношення до дійсного особистого життя художника , за їхніми словами, і не претендували на історичність свого продукту.

Оригінальна назва:
Leonardo
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Ейдан Тернер, Фредді Хаймор, Джанкарло Джанніні…
Країна:
Італія, США, Велика Британія, Франція, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Велика (2020)

Один із найсмішніших і найскандальніших британських серіалів останніх років про відомих людей. Німецька принцеса виходить заміж за російського імператора Петра ІІІ. При дворі дівчину, яка мріє про велике кохання та великі звершення, зустрічають грубість, розпусту та приниження. Поки недолугий чоловік вдається до розваг, Катерина захоплена планами перебудови росії.

Оригінальна назва:
The Great
Жанр:
комедія, біографія
Актори:
Ель Фаннінг, Ніколас Холт, Фібі Фокс…
Країна:
Велика Британія, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 8.1
18+


Дікінсон (2019 – 2021)

Юна Емілі – справжня бунтарка. Консервативне американське суспільство навішує на жінку безліч заборон та обмежень, але затята творча натура не збирається здаватися. Дівчина готова переступити через встановлені кісним оточенням кордони і через непорушні літературні канони. Емілі хоче стати найбільшою поетесою, і незважаючи на численні невдачі, впевнена, що буде почута.

Оригінальна назва:
Dickinson
Жанр:
Біографія, драма, комедія
Актори:
Адріан Енскоу, Хейлі Стайнфелд, Ганна Баришников…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Траст (2018)

Історичний біографічний серіал, заснований на реальних подіях . Молодий юнак просить свого діда, дуже багатого нафтового магната, допомогти з оплатою боргів. Мільярдер згоден допомогти спадкоємцю, якщо той вирушить працювати в Італію. Молода людина приймає умови, але за кордоном потрапляє до рук бандитів, які потребують величезного викупу.

Оригінальна назва:
Trust
Жанр:
драма, кримінал, біографія
Актори:
Харріс Дікінсон, Дональд Сазерленд, Хіларі Суенк…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Геній (2017 – 2018)

Серіал про великих людей варто подивитись кожному, хто хоче побачити життєвий шлях геніїв у всій повноті – з тріумфами та провалами. Перший сезон простежує життєвий шлях фізика Альберта Ейнштейна від скромної роботи клерком до створення теорії відносності. Продовження розвивається навколо біографії художника Пабло Пікассо, багатою як творчими осяяннями, так і любовними пристрастями.

Оригінальна назва:
Genius
Жанр:
драма, біографія, історія
Актори:
Саманта Коллі, Сет Гейбл, Антоніо Бандерас…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3
18+


Корона (2016 – 2020)

Біографічна драма про британську королеву, яка займає престол вже понад п’ятдесят років. Сюжет починається із весілля молодої правительки. Єлизаветі II доведеться шукати спільну мову з прем’єр-міністрами, розбиратися з політичними кризами, залагоджувати конфлікти у вінценосному сімействі. Ще незняті, але вже заплановані сезони призведуть до телешоу до нашого часу.

Оригінальна назва:
The Crown
Жанр:
драма, історія, біографія
Актори:
Клер Фой, Олівія Колман, Імелда Стонтон…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.6
18+

Дивіться також: Біографічні фільми, які варто подивитися


Медичі: володарі Флоренції (2016)

Художній серіал викладе біографію впливового флорентійського клану. Простим торговцям вдалося перетворитися на могутню династію, чиє ім’я нерозривно пов’язане з історією Флоренції. Медичі не знали пощади до ворогів і були справжніми майстрами підступних інтриг, проте при цьому неоціненний вплив на культуру та економіку міста.

Оригінальна назва:
Medici
Жанр:
трилер, драма, мелодрама, детектив, біографія
Актори:
Сара Періш, Алессандра Мастронарді, Сюнневе Карлсен…
Країна:
Італія ,
Велика Британія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.9


Вікторія (2016 – 2019)

Топ біографічних серіалів продовжує життєпис королеви Вікторії, яка за шістдесят чотири роки при владі пройшла шлях від примхливої ​​дівчини до мудрої правительки безкрайньої імперії. Сюжет зачіпає як важливі політичні події , і повсякденне життя королівського палацу. Монаршій особі, що впливає на долі світу, як і будь-якій жінці доводиться шукати баланс між роботою та особистим життям.

Оригінальна назва:
Victoria
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Дженна Коулман, Адріан Шиллер, Томмі Найт…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.2
12+


Харлі та брати Девідсон (2016)

Дивовижна історія про те, як з’явився бренд Харлі-Девідсон в серіалі, заснованому на біографії творців легендарної моделі мотоцикла. На початку двадцятого століття двоє молодих друзів збирають у гаражі велосипед із мотором. Юнаки, сповнені надій та мрій, навіть не уявляють, що реальність перевершить найсміливіші плани. Через перемоги, провали та трагедії талановиті винахідники мчать, залишаючи позаду конкурентів, до створення мотокорпорації.

Оригінальна назва:
Harley and the Davidsons
Жанр:
Біографія, драма
Актори:
Міхіль Хаусман, Баг Холл, Роберт Арамайо…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
18+


Версаль (2015 – 2018)

Серіал, заснований на історичних подіях у Франції та біографії «короля-сонця» Людовіка XIV. Через смутні часи та владні амбіції дворянства молодий правитель вирішує перебратися з Лувру до Версалю. Слідом за монархом туди вирушають коханки, переможці, аристократи. Замок швидко стає центром політичного протистояння, придворних інтриг та відвертої жорстокості.

Оригінальна назва:
Versailles
Жанр:
драма, мелодрама, військовий, біографія
Актори:
Джордж Благден, Олександр Влахос, Тай Рунян…
​​Країна:
Франція, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.9
18+


Тут (2015)

Після смерті фараона Ехнатона – невтомного релігійного реформатора – на трон піднімається дев’ятирічний спадкоємець Тутанхамон. Новому правителю належить одружитися з сестрою, повернутися до віри в старих богів , подолати кризи, що насуваються. Масштабні битви, палкі закоханості, підлі змови, ревнощі, що випікають, та інші випробування чекають фараона на вершині влади.

Оригінальна назва:
Tut
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Бен Кінгслі, Еван Джогіа, Сібілла Дін…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Флемінг (2014)

Біографічний фільм присвячений молодим рокам відомого англійця, який написав цикл романів про шпигуна Джеймса Бонда. Британський журналіст відчуває, що його кар’єра розчаровує вибагливих родичів. Можливість послужити у військовій розвідці не просто змінить життя Яна Флемінга, а й підкине унікальний матеріал майбутньої літературної творчості.

Оригінальна назва:
Fleming
Жанр:
драма, мелодрама, біографія
Актори:
Домінік Купер, Лара Пулвер, Семюел Уест…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+


Імператриця Кі (2013 – 2014)

Головна героїня цікавої біографічної дарами пережила чимало випробувань: втрата батьків та дитини, розлука із коханим. Тяготи і поневіряння допомогли стійкій дівчині стати дружиною останнього імператора монгольської династії. Проте навіть на вершині влада процвітає пристрасть, помста і зрада – ось тільки любовні трикутники набувають політичного підтексту та значно більших масштабів.

Оригінальна назва:
Ki Hwanghu
Жанр:
Біографія, драма
Актори:
Ха Джи-вон, Чу Джин-мо, Чі Чхан-ук…
Країна:
Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 8.5
18+


Анна Герман. Таємниця білого ангела (2012)

Історія заснована на біографії популярної естрадної співачки із радянського минулого. Ганна Герман потрапляє в катастрофу і майже два тижні не приходить до тями. Перед очима жінки проноситься все попереднє життя, а лікарі дають невтішні прогнози. Співачка знайде у собі сили піднятися з лікарняного ліжка, подолати наслідки тяжких травм та стати справжньою зіркою естради.

Жанр:
драма, біографія
Актори:
Йоанна Моро, Марія Порошина, Марат Башаров, Катерина Васильєва…
Країна:
Україна, Польща
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Ізабелла (2011 – 2014)

Юна інфанта Ізабелла стає спадкоємицею Кастилії. Навколо розгортаються інтриги придворних та починається повномасштабна громадянська війна. Ізабелла має знайти спосіб зміцнити свою владу, привести державу до процвітання і могутності, і разом із чоловіком – королем Фердинандом Арагонським – започаткувати процес об’єднання Іспанії.

Оригінальна назва:
Isabel
Жанр:
Історія, біографія
Актори:
Мішель Хеннер, Рамон Мадаула, Родольфо Санчо…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 8.3
18+


Щоденник Анни Франк (2009)

Тринадцятирічна єврейська дівчинка разом із родичами живе у Нідерландах. Маленька країна виявляється окупована нацистами. Сім’ї доводиться ховатися від ворогів, щоб не потрапити до концтабору . Існування в замкнутому просторі наповнене як труднощами та тривогами, так і любов’ю та взаємовиручкою. Протягом кількох років, проведених у темряві та тісноті, дівчинка довіряє щоденнику всі свої таємниці, страхи, надії, сумніви та переживання.

Оригінальна назва:
The Diary of Anne Frank
Жанр:
драма, військовий, біографія, історія
Актори:
Кейт Ешфілд, Джофф Бретон, Рон Кук…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Легенда про Брюса Лі (2008)

Серіал про одного з найгеніальніших людей зі світу бойових мистецтв , які змінили ставлення до східних єдиноборств. Брюс Лі пройшов шлях від студента коледжу, що подає надії, до суперзірки світового кіно. Захоплюючий біографічний серіал простежує основні етапи життєвого шляху легендарного майстра аж до трагічної загибелі. Китайські кінематографісти особливо ретельно відтворили інтер’єри та місця зйомок культових фільмів.

Оригінальна назва:
Li Xiao Long chuan qi
Жанр:
Бойовик, драма, біографія
Актори:
Денні Чань, Мішель Місті Ленг, Тед Е. Дюран…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.