Українські фільми, які вийшли у 2023 році

Всі жанри
Фільм дня:

У цій добірці ми зібрали українські фільми, які вже вийшли чи лише заплановані до показу в кінотеатрах у 2023 році. Ці фільми розповідатимуть нам унікальні історії про силу духу, національну гордість, любов та відданість. Вони знайомитимуть нас з українськими героями, розкриваючи їхні внутрішні світи та ставлення до світу навколо. Вас чекають непередбачувані пригоди, сильні драми, глибокі емоції та багато інших сюжетних ліній, що вразять ваші серця та залишать незабутні враження. Кожен фільм є витонченою майстерністю, що поєднує талановитих акторів, високотехнологічну режисуру та запаморочливі візуальні ефекти.

Пограбування по-українськи

Алекс живе скромним і передбачуваним життям. Він працює тренером плавання для дітей, хоча його заробітна плата не є великою, і радостей в його житті небагато. Але одного дня все змінюється, коли він зустрічає захоплюючу і чарівну дівчину. Завоювати її серце виявляється непросто, і для цього Алексу потрібно багато грошей. Заради враження на неї, він приймає ризиковане рішення пограбувати банк. Він сподівається, що цей крок принесе йому не лише фінансову вигоду, але й вразить його дівчину.


Люксембург, Люксембург

Другий фільм від Антоніо Лукіча, відомого завдяки комедії “Мої думки тихі”, розповідає історію протилежних за характером братів-близнюків. Вони отримують вістку, що їх батько, який покинув їх у дитинстві, помер у далекому Люксембурзі. Один з братів вирішує відправитися до Люксембурга, щоб попрощатися з батьком, тоді як інший робить усе можливе, щоб переконати брата залишитися в Україні.

Коля — поліцейський, любитель порядку, тоді як Вася — водій маршрутки, що завжди створює хаос. Їхні різні погляди на життя створюють комічні ситуації. Врешті-решт, несподівано для них самих, брати вирішують об’єднатися і вирушають разом на зустріч із батьком. Але чи виправдаються їхні сподівання і очікування під час цієї подорожі?


Щедрик

Відтворена історія розповідає про три родини різних національностей, які спільно зусиллями намагалися протистояти тоталітарним режимам: українській, польській та єврейській. Ці родини знаходилися в одному будинку в місті Станіславів (сучасне Івано-Франківськ), а дії фільму охоплюють період з 1938 року.

У цьому кінопроекті одна імперія витісняє іншу, політичні режими вступають у конфлікт, а оточуючий світ стрімко змінюється. Проте ключову роль у фільмі відіграє легендарна пісня “Щедрик”. За задумом авторів, саме ця пісня стає символом традицій і сили родини, яка витримує знущання, заборони та зміни режимів.

Сценарій фільму було написано Ксенією Заставською, а його режисеркою стала Олеся Моргунець-Ісаєнко, що допомогла втілити цю ідею у життя.


Довбуш

Цей фільм став одним з найдорожчих українських кінематографічних стрічок в історії. Він переносить нас у Карпати на початку 18-го століття, коли польська шляхта своїм правлінням примушує гуцулів шукати притулок у горах. Олекса Довбуш стає лідером опришків, народних повстанців, що діють у Карпатах та Галичині. У своїх прагненнях до справедливості Олекса зіштовхується з братом Іваном, який прагне лише наживи.

Під час пошуку помсти за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одного. Це історія про силу та кохання Олекси Довбуша, про зраду та несправедливість. Вона розповідає про те, як він жив і як вдалося обдурити смерть.


Памфір

Це дебютний повнометражний фільм, створений Дмитром Сухолитким-Собчуком. Драматична історія розгортається на заході України напередодні традиційного карнавалу Маланки. Головний герой, Памфір, повертається додому та дізнається, що його син підпалив молитовний дім. Змушений знову зіткнутися зі своєю кримінальним минулим, Памфір шукає спосіб “замолити” свої гріхи та виправити страшні помилки свого сина.

Як головний герой знаходить шлях до покаяння і яким чином він намагається виправити вчинені ним і його сином страшні помилки? Це питання, що прокладає шлях для подальшого розвитку сюжету у цьому фільмі.


Генделик

У центрі цієї історії знаходиться сценарист Іван Герасимов, який потерпає від творчої кризи. Він знаходиться в безвихідній ситуації, оскільки не зміг вчасно завершити свій новий сценарій. На додачу до цього, Іван витратив усі свої гонорари, а його замовник є впливовим кримінальним авторитетом. Єдиний шанс на порятунок полягає в тому, щоб втекти.

Іван невдовзі потрапляє в місцевий генделик “Перехрестя”, де він зустрічає людей, які допомагають йому зрозуміти самого себе і, нарешті, написати захопливу та проникливу історію. В цьому несподіваному середовищі Іван знаходить натхнення та підтримку, що допомагає йому подолати перешкоди і повернути свою творчу силу.


Мавка. Лісова пісня

Найочікуваніший і найбільш касовий фільм за роки незалежної України. Основою цього анімаційного фільму є однойменний твір Лесі Українки. У ньому розповідається про чарівну Мавку, душу стародавнього лісу, яка закохується у талановитого музиканта Лукаша. Але їхні світи зазнають війни один з одним. Все це сталося через появу підступної Килини в селі, яка збудувала фабрику поруч з лісом з метою знищення його.

Чи зможуть Мавка і Лукаш зупинити війну між людьми та лісом? Чи вдасться їм перешкодити Килині у підкоренні природи? І, найголовніше, чи зможуть вони врятувати своє кохання? Герої цієї історії заговорять голосами талановитих артистів, які відомі глядачам.


Мирний-21

Ця воєнна драма є твором режисера Ахтема Сеітаблаєва. Дія розгортається 2 червня 2014 року, коли Луганський прикордонний загін опиняється під вогнем. Російські спецслужби та бойовики намагаються змусити бійців прикордонного загону зрадити свою Батьківщину, повторюючи таким чином кримський сценарій: захопити українські території без опору. Проте жоден з військовослужбовців не погоджується перебратися на бік сепаратистів або російських спецслужб, незважаючи на обіцянки високої зарплати і посади.

У кожного з героїв є свої особисті проблеми та мотиви, що підштовхують їх до вчинків, відмінних від приводу серця. Хоча кожен з них стикається зі своїми внутрішніми конфліктами, всі разом вони виявляють мужність та відданість своїй Батьківщині у важкій ситуації.


Я і Фелікс

Екранізація роману Артема Чеха “Хто ти такий?” розповідає історію Тимофія і його взаємин з людьми, які допомогли йому дорослішати протягом 1990-х років. Фелікс, співмешканець його бабусі, колишній контррозвідник і особа, що пройшла через численні воєнні травми, відігравав особливу роль у житті цього підлітка.


Демони

Фільм був знятий на основі однойменної п’єси “Спіймати Кайдаша” Наталки Ворожбит. Ця історія розповідає про безхатька на ім’я Славік, який прибуває до гоголівських місцин поблизу Сорочинців з росії. Там він зустрічає Ніну, яка погоджується прихистити його на зиму. Проте незабаром Славіку доводиться стикнутися з містичними подіями, що відбуваються в цьому селищі, а також з таємничою особою господині. Головну роль у фільмі виконала Руслана Писанка.


Відблиск

Це історія Сергія, військового хірурга, який пережив полон і жорстокі тортури та був свідком усіх жахів війни на сході України. Зараз він намагається повернутися до “звичайного життя”. Після обміну і повернення додому, наш головний герой починає відновлювати відносини зі своєю 12-річною донькою Ніною та колишньою дружиною. Він переосмислює своє буття, навчаючись заново бути людиною, батьком, який вміє кохати та підтримувати своїх близьких.


Я, Ніна

Ця історія розповідає про українську журналістку Яніну Соколову, яка у 2018 році отримала діагноз остеосаркома. Фільм поєднує як документальну, так і художню складові. У центрі сюжету знаходиться успішна журналістка Ніна Сокіл, яка з’ясовує, що у неї рак. Ніні піддають операцію з видалення внутрішніх жіночих органів. У цей важкий момент її опорою та найближчою людиною стає лікарка Олександра, яка протягом семи місяців лікування допомагала їй не впадати духом і боротися за життя.


Бачення метелика

“Бачення метелика” – це воєнна драма від Максима Наконечного. У цьому фільмі розповідається історія головної героїні, Лілії Василенко, аеророзвідниці добровольчого батальйону з позивним “Метелик”. Після двомісячного полону у так званій ДНР, її звільняють у рамках обміну. Повернувшись до сім’ї, вона дізнається, що вагітна від свого наглядача, який зґвалтував її. Ця небажана вагітність стає проблемою для Лілії, яка вважає, що дитина вже заздалегідь приречена на невдачу. Однак, перш ніж вона збирається зробити аборт, у неї з’являються сумніви. Близькі люди намагаються прийняти її рішення, але з кожним днем все важче знайти спільну мову.


Як там Катя?

Анна – медична працівниця екстреної допомоги і самотня мати, що виховує 12-річну доньку Катю і мріє про краще майбутнє. Неочікувана й жорстока перешкода в її спокійному житті ставить Анну перед непростим вибором, який тягне за собою порушення власних моральних принципів у безсумнівно безморальному суспільстві.


Між нами

Мораль, чи родина? Це надзвичайно складний вибір, коли немає альтернативного шляху. Саша знаходиться перед таким вибором стосовно свого коханого, тоді як Аня — щодо свого сина. Драматизм досягає свого піку, коли обидві героїні опиняються втягнутими у кримінальні події. Фільм ставить акцент на проблеми насильства в родині та недоліки судової системи.


Велика прогулянка

У весняні вихідні дні прекрасно провести час на природі, і це особливо вдалося родині Наливайченків, яка має своє улюблене місце біля водойми. Толя вже підготував надувне коло, а Рая приготувала всі необхідні речі для смачного пікніка. У той же час родина Драгоманових, до якої належать викладачка історії мистецтв Таня і диригент Євген, також вирішила насолодитися природою. Бізнесмен Степан разом зі своїм помічником Геною також планують відпочити і розслабитися. Усі вони мають намір провести чудово час.

Проте, незважаючи на їхні добрі наміри, виявляється, що всі ці компанії обрали одну й ту саму галявину. І жодна з них не бажає поступатися своїм місцем біля мангала. Таким чином, виникає невелика конкуренція між ними, яка може призвести до забавних ситуацій та несподіваних поворотів подій.


‎Я, “Побєда” і Берлін

Фільм заснований на однойменній книзі Кузьми Скрябіна і розповідає історію звичайного хлопця і молодого музиканта Кузьму. За три дні до запланованого концерту, він разом зі своїм другом Бардом вирушає до Берліна на старенькій “Побєді”. Чутки ходять, що там є колекціонер, готовий обміняти їх жовту бестію на новенький “мерседес” моделі шестисот. Кузьма обіцяє своїй дівчині Барбарі повернутися на новій машині, а хлопцям з гурту — встигнути на виступ. Вже з перших хвилин від початку подорожі все йде не за планом. Однак одне відомо безсумнівно: ця пригода допоможе героям відкрити своє справжнє призначення.


Кохання без контракту

Не всі романтичні історії завершуються щасливо, і не кожен шлюб здатний протистояти випробуванням часу. Після десяти років спільного життя, Наталі та Ерік приймають рішення розлучитися. Вони вирішують уникнути конфліктів і поділити своє майно, застосовуючи нестандартний підхід.

Згідно з укладеним контрактом при шлюбі, у пари є спільний банківський рахунок зі значною сумою грошей, яку вони заощаджували на майбутню старість. У разі розлучення, контракт передбачає, що Наталі та Ерік повинні витратити всі кошти з рахунку на спільну подорож та розваги. Вони вирішують виконати цю умову і вирушають у захоплюючу подорож до Європи, де планують насолодитися життям, знайомитися з новими культурами і забути про турботи минулого. Розлучення не означає повне прощання між ними, але вони вирішили використати цей момент, щоб зробити незабутню спільну подорож та переосмислити свої життя.Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.