10 найкращих старих американських комедій

Комедії
Фільм дня:

Справжнє гумористичне кіно має бути одночасно осередком гумору, завуальованої моралі, непередбачуваних сюжетів та харизматичних героїв. Всі ці складові присутні у старих кумедних американських комедіях. Пропонуємо до вашої уваги добірку кращих фільмів цієї категорії.

Бути чи не бути (1942)

Дія однієї з найкращих антивоєнних та антифашистських комедій розгортається у довоєнній Польщі та після її окупації нацистами. Йосиф та його дружина Марія служать акторами у театрі. Їм забороняють ставити антигітлерівську п’єсу «Гестапо» і трупі доводиться грати «Гамлета». Головна роль у п’єсі дістається Йосипу. Коли герой в образі принца датського вимовляє зі сцени знаменитий монолог, молодий гарний льотчик встає і виходить із зали. Йосиф, ображений такою поведінкою глядача, не знає, що Гамлета – своєрідний пароль. Він позначає, що гримерна Марії вільна, і шанувальник може наодинці порозумітися їй у почуттях.

Оригінальна назва:
To Be or Not to Be
У головних ролях:
Керол Ломбард, Джек Бенні, Роберт Стек
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
16+

Великий диктатор (1940)

Чудова стара американська комедія 40-х років являє собою політичну сатиру на гітлерівський нацизм у виконанні Чарлі Чапліна. Головний герой картини – цирульник-єврей. Під час війни він бореться у військовому підрозділі своєї батьківщини, вигаданої держави Томанія. У бою герой отримує травму, через яку втрачає пам’ять, і довго лікується у шпиталі. Після закінчення війни в Томані приходить до влади диктатор-антисеміт Аденоїд Хінкель, який творить формене свавілля. Цирульник, що нічого не підозрює, виходить з лікарні і намагається повернутися до колишнього мирного життя. Справа ускладнюється тим, що диктатор Хінкель ненавидить євреїв, але зовні дуже схожий на того самого єврейського цирульника.

Оригінальна назва:
The Great Dictator
У головних ролях:
Чарльз Чаплін, Джек Оукі, Реджинальд Гардінер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.5
Вікові обмеження:
0+

Джентльмени віддають перевагу блондинкам (1953)

За сюжетом старої доброї американської комедії давні подруги та співачки, Дороті та Лорелей, вирушають на гастролі до Парижа. Дівчата перебувають у активному пошуку хлопців, незважаючи на те, що Лорелей вже заручена з мільйонером Гасом. Батько хлопця підозрює свою майбутню невістку в невірності та відправляє слідом за дівчиною найкращого приватного детектива. Пронозливому американському детективу не потрібно багато часу, щоб роздобути компромат. Тепер у батька багатія є тверда впевненість, що хитра Лорелей спохмурніла Гаса з єдиною метою – заволодіти його грошима. Але на цьому історія не закінчується.

Оригінальна назва:
Gentlemen Prefer Blondes
У головних ролях:
Джейн Расселл, Мерилін Монро, Чарльз Коберн
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
16+

У джазі лише дівчата (1959)

Продовжує список кращих старих американських комедій фільм 50-х років про двох молодих музикантів Чикаго, Джо і Джеррі. Ставши випадковими свідками бандитської перестрілки, хлопці втікають через всю країну. Для маскування герої переодягаються в жінок і легко вливаються в дівочий джаз-бенд. Тепер вони – чарівні Дафна та Джозефіна. Спочатку все йде добре, але незабаром обидва герої комедії заплутуються в нескінченних переодяганнях і зміні образів. Несподівано до готелю, де виступає джаз-бенд, приїжджають мафіозі, які знають музикантів в обличчя. Тепер за “красунями” починає полювати американська мафія.

Оригінальна назва:
Some Like It Hot
У головних ролях:
Мерілін Монро, Тоні Кертіс, Джек Леммон
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
12+

Продюсери (1968)

Герой однієї з найкращих комедій 60-х років – не надто щасливий продюсер бродвейських мюзиклів Макс Бялисток. Він гарячково шукає спосіб вичерпати воду з човна свого бізнесу, що дав течу і йде до дна. Макс звертається по допомогу до бухгалтера, який пропонує сумнівну операцію. Суть афери полягає в тому, щоб поставити наперед провальний мюзикл, списавши велику суму грошей нібито на його виробництво. Проте п’єса несподівано здобуває успіх, і горе-продюсер бачить єдиний вихід: підірвати театр.

Оригінальна назва:
The Producers
У головних ролях:
Зеро Мостел, Джин Уайлдер, Кеннет Марс
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
12+

Військово-польовий шпиталь М.Е.Ш. (1969)

Класична стара комедія у стилі чорного гумору на тему війни США з Кореєю. Два військові хірурги, капітани Пірс і Форрест, прибувають за призначенням до наметового польового шпиталю. Відразу молоді американські лікарі занурюються в роботу за фахом. При цьому обоє не забувають відчайдушно хуліганити, фліртувати з медсестрами, жартувати один над одним і навіть грати в гольф. Знов прибулим пацієнтам здається, що вони потрапили не до лікарні, а на курорт. За допомогою неадекватної поведінки герої комедії розраховують уникнути жорстокої реальності і повернутися додому в здоровому глузді.

Оригінальна назва:
MASH
У головних ролях:
Дональд Сазерленд, Еліотт Гулд, Том Скерріт
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+

У чому річ, док? (1972)

Дія цієї старої американської комедії відбувається в одному з найкращих готелів Сан-Франциско – там трапляється плутанина з валізами. В одному з них є коштовності, в іншому – секретні документи, у третьому – особисті речі розв’язної дівчини Джуді, а в четвертому – камені з розкопок. В результаті перетинаються інтереси американських спецслужб, бандитського угруповання, власника каміння доктора Банністера та Джуді. Кожна зі сторін хоче за всяку ціну отримати вміст саквояжу, що її цікавить. Комічність ситуації в тому, що всі чотири дорожні сумки не відрізняються на вигляд.

Оригінальна назва:
What’s Up, Doc?
У головних ролях:
Барбра Стрейзанд, Райан О’Ніл, Медлін Кан
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
Вікові обмеження:
0+

Молодий Франкенштейн (1974)

Герой цієї комедії Фредерік Франкенштейн – онук того найсумнішого доктора Франкенштейна. Він дуже соромиться свого кревності і навіть намагається вимовляти прізвище як «Франкестин». Тим не менш, Фред не може відмовитися від спадщини діда у вигляді садиби і вирушає до Трансільванії. У підземеллях замку він виявляє старі записи і за їх допомогою пожвавлює вкрадений з цвинтаря труп. Проблеми починаються, коли монстр виривається на волю – з’ясовується, що він сексуально активний і хоче кохання.

Оригінальна назва:
Young Frankenstein
У головних ролях:
Джин Вайлдер, Пітер Бойл, Марті Фелдман
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
Вікові обмеження:
16+

За бортом (1987)

Головна героїня цієї комедії Джоанна Стейтон – молода красуня-мільйонерка з чудасії. Відпочиває багачка з розмахом – вона подорожує світом на своїй розкішній яхті. Під час вояжу, перебуваючи у невеликому американському містечку, дівчина наймає місцевого тесляра Діна Профіта для столярних робіт на кораблі. Капризну Джоану не задовольнила якість зробленого, і нещасного Діна було буквально викинуто за борт. Тієї ж ночі Стейтон сама випадково опинилася за бортом судна. Вона втратила пам’ять, а улюблена яхта попливла без господині. Проффіт вирішує помститися шкідливій багачці і вигадує легенду, що вона – його дружина та мати чотирьох дітей.

Оригінальна назва:
Overboard
У головних ролях:
Голді Хоун, Курт Рассел, Едвард Херрманн
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
Вікові обмеження:
12+

Рибка на ім’я Ванда (1988)

За сюжетом цієї старої американської комедії 80-х років міжнародна команда з двох англійців та двох американців здійснює зухвалий розбійний напад на офіс лондонської ювелірної компанії. Троє з грабіжників є залицяльниками Ванди Гершиць і вважають себе її коханцями. Чужачи сентиментальності Ванда хоче привласнити собі всю «чесно зароблену» суму, і негайно здає ватажка зграї Джорджа поліції. Проте той встигає перед арештом переховати награбоване. Невтомна Ванда продовжує розставляти любовні мережі у пошуках видобутку, але сама потрапляє до однієї з них.

Оригінальна назва:
A Fish Called Wanda
У головних ролях:
Джон Кліз, Джеймі Лі Кертіс, Кевін Клайн
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+


Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.