10 фільмів та серіалів про Афганістан

Серіали
Фільм дня:

Жорстока, кровопролитна афганська війна залишається джерелом натхнення для багатьох кінематографістів. Створені ними картини інколи настільки реалістичні, що можуть шокувати непідготовленого глядача. У них немає гарних спецефектів та видовищних битв. Це кіно про реальні події, про загиблих і солдатів, що вижили. До цієї добірки увійшли найкращі військові фільми про Афганістан, які вийшли на екран останніми роками.

Вбивча команда (2019)

Новий закордонний фільм про Афганістан порадував нестандартним поглядом на події американських «миротворців». Ендрю – патріотично налаштований син морпіха, який хоче чинити правильно навіть в умовах неоголошеної війни. Але у його командира, сержанта Дікса, свої методи допитів та розмов з місцевими.

Оригінальна назва:
The Kill Team
Актори:
Олександр Скарсгард, Нат Вулф, Адам Лонг…
Країна:
Іспанія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
18+


Форпост (2020)

Заснована на реальних подіях новинка 2020 року розповідає про форпост Кітінг, розташований у горах Гіндукуш. Через вкрай невдале розташування форпост раз у раз атакують таліби. Американським солдатам вдається відбивати напади невеликих і слабко озброєних груп, але одного разу Талібан вирішує провести повномасштабну зачистку.

Оригінальна назва:
The Outpost
Актори:
Скотт Іствуд, Калеб Лендрі Джонс, Орландо Блум…
Країна:
США, Болгарія
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
18+


Кавалерія (2018)

Американський фільм про війну в Афганістані знято режисером Н. Фульсі за твором Д. Стентона “Horse Soldiers”. Бойовик заснований на реальних подіях, дія відбувається після теракту 2001 року. На допомогу генералу Дустуму вирушає загін спецназу на чолі з Мітчем Нельсоном. Після висадки у пустелі десантники пересідають на коней. За кілька днів шляху загін стикається з усіма жахами війни.

Оригінальна назва:
12 Strong
Актори:
Кріс Хемсворт, Майкл Шеннон, Майкл Пенья…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
18+


Ворожа зона (2017)

Фільм виробництва Іспанії розповідає про реальну подію, що сталася в Афганістані у серпні 2012 року. Вертоліт медичної місії здійснює аварійну посадку на афганській території. Починається операція з евакуації поранених та екіпажу, але несподівано справа ускладнюється нічною атакою талібів. Цікавий факт: для зйомок використовувався той же гелікоптер, який брав участь у цій історичній події.

Оригінальна назва:
Zona hostil
Актори:
Аріадна Хіль, Рауль Меріда, Роберто Аламо…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
16+


Міна (2016)

Іноземне кіно режисерів Гуальйоне та Резінаро показує афганську війну з досить несподіваного боку. Американський снайпер після провалу завдання залишається на самоті на пустелі. Солдат стоїть однією ногою на міні, але продовжує виборювати життя. Проти нього піщана буря, хижаки, страхи. Чекати на допомогу воїну залишилося 52 години.

Оригінальна назва:
Mine
Актори:
Армі Хаммер, Аннабелль Уолліс, Том Каллен…
Країна:
США, Іспанія, Італія
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
16+


Стежка гієни (2015)

«Стежка гієни» – вузька ділянка дороги, яку таліби хочуть перетворити на мінне поле. Перешкодити цьому покликаний невеликий загін канадських снайперів. Три пари очей спостерігають за всім, що відбувається на «стежці смерті». Але інколи навіть утрьох складно відрізнити терориста від мирного мешканця. Найменша помилка в оцінці ситуації – мінус чиєсь життя…

Оригінальна назва:
Hyena Road
Актори:
Россіф Сазерленд, Аллан Хоуко, Девід Річмонд-Пек…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
16+


Каджакі: Правдива історія (2014)

В основі художнього фільму виробництва Великобританії лежить реальна історія, що сталася в Афганістані. Невеликий армійський загін займає висоту поруч із дамбою в Каджакі. Після перестрілки, що відбулася вночі, британці вирушають на розвідку, прагнучи не допустити прориву талібів. Один із солдатів наступає на російську міну.

Оригінальна назва:
Kajaki
Актори:
Девід Елліот, Марк Стенлі, Скотт Кайл…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
16+


Вцілілий (2013)

Гостросюжетний фільм Пітера Берга про американський спецназ знято на основі реальних подій: операції США в Афганістані під назвою «Червоні крила». Дія відбувається влітку 2005 року у провінції Кунар. Декілька спецназівців вирушають на завдання. Група має знешкодити одного з лідерів талібів, але потрапляє у засідку. Солдати змушені вступити у кровопролитну битву.

Оригінальна назва:
Lone Survivor
Актори:
Марк Волберг, Тейлор Кітч, Еміль Хірш…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
16+


Загін спеціального призначення (2011)

У цьому зарубіжному фільмі для Афганістан політичні інтереси поєднуються з найпростішими людськими почуттями. Французьку журналістку викрадають таліби, уряд відмовляється звільняти дівчину. Тоді на допомогу вирушає елітний підрозділ спецназу. Найважчою частиною операції виявляється не порятунок дівчини, а дорога назад додому.

Оригінальна назва:
Forces spéciales
Актори:
Дайан Крюгер, Джимон Хонсу, Бенуа Мажимель…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.4
Вікові обмеження:
16+


Мисливці за караванами (міні-серіал, 2010)

Події історичного серіалу розгортаються 1986-го на території Афганістану. Спецзагін майора Оковалкова займається знищенням караванів, які забезпечують зброю афганських бойовиків. Командир отримує місію зірвати постачання американцями зенітних комплексів «Стінгер», які поставили під загрозу панування радянської авіації. З самого початку десант переслідує злий рок.

Актори:
Олексій Серебряков, Андрій Самінін, Олексій Лонгін…
Країна:
Україна
Рейтинг:
IMDb – 6.9
Вікові обмеження:
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.