Найкращі французькі серіали

Серіали
Фільм дня:

Любов до всього, що пов’язано з Францією, як відомо, має глибоке історичне коріння. І нехай ми сьогодні не читаємо масово французьких романів і не вішаємо на стіни портрети Олена Делона, зате маємо багатосерійне кіно! Пропонуємо добірку кращих французьких серіалів останніх років, від костюмних історичних драм до кримінальних трилерів.

Паризька поліція 1900 (2021)

Франція межі XIX і XX століть. Париж трясуть соціальні заворушення, дедалі частіше звучить слово «революція». На цьому фоні не додає спокою черговий гучний та загадковий злочин. Паризька поліція виявляє в Сені ящик із мертвою дівчиною, але слідство не може навіть встановити її особистість. Молодий і амбітний інспектор береться за цю справу як за можливість проявити себе, навіть не припускаючи, що ланцюжок слідів приведе його до розкриття таємниці державного значення.

Оригінальна назва:
Paris Police 1900
Жанр:
драма, кримінал, детектив, історія
Актори:
Жеремі Лаерт, Евелін Брошу, Тібо Еврар…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+


Французька революція (2020)

Французькі серіали не відстають від загальносвітових трендів, і доказ того – містична новинка кіно у жанрі альтернативної історії. Події розгортаються 1787-го. Францією прокочується хвиля жорстоких вбивств, всі жертви – прості селяни. Винахідник Джозеф Гільйотен дізнається про страшну правду. Виявляється, серед французьких аристократів поширюється страшний вірус під назвою «Блакитна кров», що перетворює їх на безжалісних убивць.

Оригінальна назва:
La Révolution
Жанр:
драма, бойовик, детектив, фентезі
Актори:
Марілу Оссіу, Колін Біл, Амір Ель Касем…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.5


Маріанна (2019)

Емма ще молода, але вже знаменита письменниця. Славу їй принесла серія романів у стилі хорор, у яких описується протистояння юної дівчини Ліззі та злої чаклунки Маріанни. Ніхто не здогадується про те, що в основі книг Емми – моторошні кошмари та бачення, що терзали її в дитинстві. Письменництво стало для неї порятунком від цієї мани. Вона вирішує закінчити серію, не підозрюючи, що тепер дитячі страхи повернуться до неї вже в тілі.

Оригінальна назва:
Marianne
Жанр:
жахи, драма
Актори:
Віктуар Дю Буа, Люсі Бужена, Тіфен Давьо…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
18+


Люпен (2021)

Зі всіх нових французьких серіалів цього року захоплююча історія сенегальського іммігранта Ассана Діопа вже потрапила до списку найкращих. Понад 20 років тому батько Ассана, який працював водієм у однієї впливової паризької родини, був несправедливо звинувачений у крадіжці. А Ассан готовий помститися кривдникам і зробити справжнє пограбування в дусі улюбленого книжкового героя, Арсена Люпена, невловимого грабіжника-джентльмена з гострим почуттям справедливості.

Оригінальна назва:
Lupin
Жанр:
кримінал, детектив, драма, бойовик
Актори:
Омар Сі, Вінсент Лондез, Людивін Санье…
Країна:
Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
16+


Кіберсталкер (2019 – 2020)

Ще один із найновіших серіалів виробництва Франції розповість про долю 18-річного комп’ютерного вундеркінда та сучасної цифрової помсти у молодіжному середовищі. Лукас вступив до престижної школи інженерів, де викликав на церемонії посвяти роздратування у популярних студентів, недоречно блиснувши розумом. Лукас стає об’єктом глузувань і знущань у студентському містечку, але кривдники і не здогадуються, наскільки витонченою може бути помста техно-гіка.

Оригінальна назва:
Stalk
Жанр:
Драма
Актори:
Пабло Кобо, Тео Фернандез, Кармен Кассовіц…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
18+


Багряні річки (2018 – 2021)

Головний герой кримінального трилера – запеклий детектив французької поліції П’єр Ньеманс, який багато чого побачив за своє життя. Але на заході кар’єри йому доведеться зіткнутися з цілою низкою справ, що виходять за рамки звичного досвіду. Кожна серія – це розплутування клубка загадок, що сягають своїм корінням в давню історію, релігію і старовинні вірування. Серіал продовжує історію відомого повнометражного фільму 2000 року, де роль Ньєманса грав Жан Рено.

Оригінальна назва:
Les rivières pourpres
Жанр:
трилер, кримінал, детектив
Актори:
Олів’є Маршаль, Еріка Сейнт, Мікеланджело Маркезе…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
16+


Філармонія (2018 – 2019)

Продовжує добірку французьких серіалів з високим рейтингом нестандартний драматичний трилер, який розповідає про закулісне життя класичних музикантів. Диригент національного оркестру паризької філармонії вмирає прямо під час виступу, і керівництво змушене терміново шукати заміну. Вибір падає на Елен Барізе, жінку молоду, яка вже зарекомендувала себе як віртуозний диригент. Елен має намір повернути оркестру колишню славу, але не всі в оркестрі раді її призначенню.

Оригінальна назва:
Philharmonia
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Марі-Софі Фердан, Ліна Ель Арабі, Лоран Бато…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
16+


Бальтазар (2018 – 2020)

Рафаель Бальтазар – геній судмедекспертизи. І як всі генії він ексцентричний, сповнений своїх примх і ні в що не ставить поліцейську субординацію. Новий керівник відділу з особливо тяжких злочинів Елен Бах має хоч якось приборкати норовливого експерта і порозумітися. Без знань та вмінь Бальтазара їй ніяк не обійтися, адже Елен розслідує ланцюжок дивних та загадкових убивств із мінімумом зачіпок.

Оригінальна назва:
Balthazar
Жанр:
трилер, кримінал
Актори:
Томер Сісле, Елен де Фужроль, Яніг Само…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Богомол (2017)

Дія одного з найцікавіших французьких міні-серіалів відбувається у Парижі наших днів. Жанна Дебер, відома всієї Франції вбивця-маніяк, вже 25 років відбуває ув’язнення. Раптом у місті з’являється її наслідувач і поліція змушена звернутися до неї за допомогою. Жанна погоджується співпрацювати, але на своїх умовах – разом із нею має працювати її син Дам’єн, який вибрав колись кар’єру поліцейського детектива.

Оригінальна назва:
La Mante
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Кароль Буке, Фред Тесто, Манон Азем…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.4
Вікові обмеження:
16+


Ліс (2017)

У невеликому провінційному селі на краю дикого лісу відбувається вбивство 16-річної дівчини, і зникають дві її подруги. Нещодавно призначений шеф поліції Гаспар Декер – чужинець у цих краях. Але його неупередженість лише на руку справі, адже під час слідства стає очевидним, що у злочинах замішаний хтось із місцевих жителів. З розслідуванням йому допомагають місцева колега Вірджинія та молода вчителька Ев, у якій у минулому прихована власна загадкова історія, пов’язана із місцевими лісами.

Оригінальна назва:
La forêt
Жанр:
драма, кримінал
Актори:
Самюель Лабарт, Сюзанн Клеман, Олексія Бальєр…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.3


Мунч (2016 – 2020)

Героїню ще одного французького детективного серіалу, юриста Габріеля Мунчовського, всі називають справжньою «défenseuse», що означає «захисниця». Справедливість для неї часом перевищує навіть закон. Керуючи юридичною конторою у кримінальних справах, Габріель без страху стає на захист тих, хто зневірився у справедливості державного правосуддя. Найчастіше вона сама підпадає під удар системи, але вперто продовжує боротьбу за невинних, виправляючи судові помилки.

Оригінальна назва:
Munch
Жанр:
драма, кримінал
Актори:
Ізабель Нанті, Орельєн Вік, Том Вілла…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
16+


Золото (2016 – 2018)

Студент-геолог Вінсент під загрозою відрахування з університету змушений вирушити на стажування до південноамериканської Французької Гвіани. Отримавши посаду в одній із золотодобувних компаній, він поринає у темний світ напівкримінальних ділків, відвертих головорізів та іншого зброду, що шукає легкої наживи. Університетські проблеми – дитячий белькіт у порівнянні з пригодами , що чекають на нього в екваторіальних джунглях .

Оригінальна назва:
Guyane
Жанр:
драма, пригоди
Актори:
Метью Спінозі, Олів’є Рабурден, Анна Суарес…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.4
Вікові обмеження:
16+


Версаль (2015 – 2018)

Після смерті своєї матері король Людовік XIV нарешті є єдиним уособленням влади в країні. Довгий час Францією правила рада міністрів на чолі з Анною Австрійською, і тепер молодому 28-річному королю необхідно заявити про себе та зміцнити своє становище. Майбутній «Король-сонце» вирішує почати з чистого аркуша, а точніше з спорудження досі не баченого замку, який стане символом нової влади та нового порядку. Мелодрама входить до топ-серіалів Франції завдяки неймовірно барвистій костюмованій реконструкції тієї легендарної епохи.

Оригінальна назва:
Versailles
Жанр:
драма, мелодрама, військовий, біографія
Актори:
Джордж Благден, Олександр Влахос, Тай Рунян…
​​Країна:
Франція, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.9
Вікові обмеження:
18+


Бюро (2015 – 2020)

Малотрю, секретний агент французької зовнішньої розвідки, повертається до Парижа після шестирічної місії в Сирії. Після довгого часу роботи під прикриттям адаптація до мирного життя дається нелегко, і Малотрю, попри всі протоколи та процедури, продовжує жити під чужим ім’ям. Ситуацію ускладнює ще й те, що його кохана, з якою він познайомився під час місії у Дамаску, тепер також перебуває у столиці Франції.

Оригінальна назва:
Le Bureau des Légendes
Жанр:
Драма
Актори:
Матье Кассовіц, Флоранс Луаре, Жонатан Заккаї…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 8.7
Вікові обмеження:
16+


Десять відсотків (2015 – 2020)

Один із найпопулярніших сучасних серіалів Франції розповідає про непросте життя невеликого агентства, що працює із зірками кіно. Кожен робочий день для чотирьох головних героїв – це маленький кінець світу. Кіноактори що примхливі діти, за якими потрібне око та око, а продюсери та режисери ставлять такі умови, що воювати доводиться за кожен пункт у контрактах. Комедійна історія про виворот кінобізнесу та життя зірок захопить з першої ж серії насиченого подіями шоу.

Оригінальна назва:
Dix pour cent
Жанр:
комедія
Актори:
Камілль Коттен, Тібо де Монталембер, Грегорі Монтель…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 8.3


Малюк Кенкен (2014)

Початок літа у провінції Булонь північ від Франції затьмарено серією дивних злочинів. Місцеві жителі виявляють у різних місцях мертвих корів, нафаршированих частинами людських тіл. Для місцевого школяра Кенкена та його однолітків такий початок літніх канікул обіцяє мало приємного. Але Кенкен – спритний малий, даремно що зі слуховим апаратом і заячою губою. Для нього це справжня пригода. Міні-серіал варто подивитися всім поціновувачам справжнього чорного гумору та любителям треш-комедій.

Оригінальна назва:
P’tit Quinquin
Жанр:
комедія, кримінал, детектив
Актори:
Ален Делайє, Люсі Карон, Бернар Прюво…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Кандіс Ренуар (2013 – 2020)

Після декретної відпустки, що тривала на 10 років, Кандіс Ренуар, мати вже чотирьох дітей, вирішує повернутися до служби в поліції. Під критичними поглядами колег вона береться за роботу начальника детективного відділу та наочно доводить, що досвід домогосподарки та багатодітної матері лише підвищив її професійні якості. Французькі та інші серіали часом затримуються з перекладом, і офіційна прем’єра цієї комедійної драми відбулася з чотирирічним запізненням. Але це не завадило їй завоювати високі рейтинги та теплі відгуки у наших глядачів.

Оригінальна назва:
Candice Renoir
Жанр:
драма, комедія, кримінал
Актори:
Сесіль Буа, Рафаель Ленгле, Клара Артунс…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.4
Вікові обмеження:
18+


На заклик скорботи (2012 – 2015)

Неймовірні події вражають мешканців провінційного містечка, загубленого в Альпах на південному сході Франції. Одного дня в місто повертаються ті, хто похований багато років тому. Всі вони пішли з життя в різний час, але виглядають так само як раніше, анітрохи не постарівши. Вони пам’ятають усе про близьких та минуле життя, але не можуть відповісти на запитання – що ж із ними сталося? Що за сили повернули їх у цей світ і з якою метою?

Оригінальна назва:
Les Revenants
Жанр:
жахи, фентезі, драма, детектив
Актори:
Анн Косіньї, Клотільда ​​Есме, Фредерік П’єро…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 8.1
Вікові обмеження:
16+


Інквізиція (2012)

Дія історичної драми переносить нас до Франції XIV ст. У містечку Карпантра відбувається кричущий злочин – мешканці виявляють спалене тіло місцевого священика, розп’ятого на хресті. Звістки про це сягають самого Папи Римського, і він відправляє на розслідування Великого інквізитора Барналя. Під підозру в диявольському злочині одразу потрапляють місцева знахарка-цілителька та єврейський лікар.

Оригінальна назва:
Inquisitio
Жанр:
Історія
Актори:
Орельєн Вік, Владислав Галар, Аннеліз Есме…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
16+


Коротше (2011 – 2012)

Унікальний французький комедійний серіал складається з ланцюжка коротких двохвилинних серій, пов’язаних між собою. Кожен епізод – це розповідь від першої особи, яка починається зі слів «Короче, я…». У житті головного героя відбувається якась цілком звичайна життєва подія, і він у короткій формі викладає своє ставлення, розуміння і робить висновки. Жодних абстрактних міркувань і взагалі жодної води – все чітко й у справі. І при цьому неймовірно смішно.

Оригінальна назва:
Bref.
Жанр:
комедія
Актори:
Кіан Кожанді, Аліс Давід, Беранжер Крієф…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 8.2Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.