Найкращі китайські фільми

Всі жанри
Фільм дня:

Якщо родоначальниками кінематографу вважають європейців – братів Люм’єр, то ідеї як мінімум 1700 років і на винаході стоїть маркування Made in China. Напівпрозорий екран, на якому розігрувалися історії, знали в Піднебесній ще з «Театру тіней». Яке видовище зараз можуть запропонувати нащадки винахідників пороху, паперу та чарівного екрану? Вибирайте своє кіно зі списку найкращих китайських фільмів останніх років.

Подвійний світ (2020)

Події нового видовищного китайського фільму у жанрі «уся» відбуваються у вигаданому світі, поділеному на держави Янь та Жао. Мирний договір між ними крихкий, і Гуань, воєначальник Жао, влаштовує турнір, щоб знайти хоробрих воїнів для армії. Почувши про відмінну нагоду проявити себе, з рідного села до столиці вирушає юний Дун Ілун. Дорогою до нього приєднуються ще два претенденти на перемогу, один з яких планує помститися воєначальнику, стверджуючи, що він зовсім не той, за кого себе видає.

Оригінальна назва:
Zheng tu
Жанр:
Бойовик, фентезі
Актори:
Генрі Лау, Пітер Хо, Лінь Чэньхань…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.1
Вікові обмеження:
16+


Загублені у росії (2020)

Особисте життя китайського бізнесмена Сюй Івана дало тріщину – він розлучається з дружиною. Бажаючи урвати шматок більше від спільного майна, підступна дружина вилітає до Нью-Йорка з метою продажу спільного бізнесу. Сюй Іван кидається в гонитву, але в аеропорту згадує, що його паспорт у мами, яка їде сьогодні поїздом до росії. Бізнесмен чекає повний пригод шлях під «Калинку» безкрайніми російськими просторами в компанії енергійної матінки та інших ексцентричних персонажів.

Оригінальна назва:
Jiong ma
Жанр:
комедія, пригоди
Актори:
Сюй Чжен, Хуан Мейін, Юань Цуань…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 5.6


Прощання (2019)

У топ китайських фільмів потрапила драма виробництва США, знята китаянкою Лулу Ванг на реальних подіях. Юна Біллі будує літературну кар’єру в Брукліні та підтримує тісні зв’язки із сім’єю в Китаї. Коли лікарі ставлять її коханій бабусі Най-Най смертельний діагноз, рідні приховують його від бабусі, але влаштовують феєричне прощання з нею. Щоб зібрати всю рідню, не розкриваючи причин, влаштовується фіктивне весілля одного з онуків, і Біллі доведеться брати участь у грандіозному обмані.

Оригінальна назва:
The Farewell
Жанр:
Драма
Актори:
Аквафіна, Чжоу Шучжень, Ікс Майо…
Країна:
США, Китай
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+


Мулан (2020)

Новинка художнього кіно – екранізація стародавньої китайської легенди про дівчину в чоловічих обладунках на ім’я Хуа Мулань. Коли китайський імператор наказав підданим віддати до солдатів по одному чоловікові від кожної сім’ї, Мулан вирішила захищати країну замість хворого батька. Відважна героїня взяла зброю і, замаскувавшись під парубка, пішла на війну, де стала легендарним полководцем.

Оригінальна назва:
Mulan
Жанр:
Бойовик, фентезі, драма
Актори:
Лю Іфей, Донні Йен, Гун Лі…
Країна:
США, Китай, Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
12+


Іп Ман (серія фільмів, 2008 – 2019)

Іп Ман, один із найкращих майстрів єдиноборств – герой фільмів про розвиток стилю він-чун у Китаї. Колись цей вид бойового мистецтва кунг-фу був доступний лише обраним. Іп Ман, який пережив війну і вторгнення японської армії, усвідомив, наскільки важливо вміти за себе постояти, і відкрив школу, де освоїти він-чун міг кожен. За довге життя великий майстер виховав безліч славних учнів, але світ насамперед знає його як вчителя знаменитого Брюса Лі.

Оригінальна назва:
Yip Man
Жанр:
Біографія, бойовик, драма
Актори:
Донні Йен, Саймон Ям, Лін Хун…
Країна:
Гонконг, Китай
Рейтинг:
IMDb – 8.0
Вікові обмеження:
16+


Блукаюча Земля (2019)

Високобюджетний фільм у жанрі фантастики про майбутнє, де люди готуються до того, що Сонце згасне. Людство не сидить склавши руки та реалізує ризикований задум. За допомогою потужних двигунів, одночасно запущених у різних районах Землі, планета повинна зійти з орбіти і вирушити до більш гостинної частини всесвіту. Затія вдалася, але Юпітер, що попався на шляху, змінює траєкторію планети-втікачки і ставить під загрозу плани і життя землян.

Оригінальна назва:
Liu lang di qiu
Жанр:
Фантастика, бойовик, драма
Актори:
Джекі Ву, Цюй Чусяо, Лі Гуанцзе…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження:
16+


Планета звірів (2018)

Герой китайського гостросюжетного фільму в жанрі трилера Чжен Кайсі не надто досяг успіху в житті, але останнім часом фортуна зовсім від нього відвернулася. Робота клоуном не приносить прибутку, мати впала в кому, дівчина розлюбила, кредитори відбирають квартиру. Підставлений другом, Чжен виявляється по вуха у боргах. Єдиний шанс розбагатіти – стати пасажиром порома, на борту якого розгортається аналог дитячої гри «камінь-ножиці-папір». Але у дорослому варіанті програв випадає смерть.

Оригінальна назва:
Dong wu shi jie
Жанр:
драма, пригоди, трилер
Актори:
Лі Іфен, Чжоу Дун’юй, Майкл Дуглас…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
16+


Тінь (2018)

Автор цікавих і красивих китайських фільмів «Герой» і «Будинок літаючих кинджалів» Чжан Імоу зняв черговий шедевр. Картину в стилі аквареллю гохуа варто подивитися на великому екрані. В епоху Троєцарства життя правителів у постійній небезпеці, тому для них змалку готують двійників. “Тінь” князя Ляна звуть Цзін, і він замінює його на людях, коли Лян заліковує рани після невдалого поєдинку. Раптом двійник виявляє свій характер і діє так, як вважає за необхідне.

Оригінальна назва:
Ying
Жанр:
драма, бойовик
Актори:
Ден Чао, Сунь Лі, Чжен Кай…
Країна:
Китай, Гонконг, США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+


Слон сидить спокійно (2018)

Єдина режисерська робота молодого автора Ху Бо, яка завоювала безліч нагород, знята за власною п’єсою і вийшла на екрани вже після його самогубства. Життя трьох героїв у якийсь момент пішло похилою. Старшокласник біжить із міста, бо у сварці штовхає хулігана, і той умирає. Його однокласниця спить із учителем заради комфорту, але довго не витримує. Пенсіонера виживають із дому син та невістка. Ця строката компанія вирушає до Маньчжурії дивитися на слона, який спокійний, хоч би що відбувалося навколо.

Оригінальна назва:
Da xiang xi di er zuo
Жанр:
Драма
Актори:
Пен Юйчан, Чжан Юй, Ван Юйвень…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 7.8
Вікові обмеження:
18+


Зроби ураган (2017)

Китайська версія кулінарного шоу у комедійному фільмі. У непримиренній професійній сутичці сходяться два кухарі , заклади яких розташовані на одній вулиці. Перший – привабливий власник невеликої, але дуже популярної закусочної з традиційною кухнею. Другий – зарозумілий випускник французької школи кулінарів, що вже заслужив зірки Мішлен. Участь у міжнародному конкурсі має визначити, хто крутіший, проте змагання приймає несподіваний оборот.

Оригінальна назва:
Jue zhan shi shen
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Ніколас Це, Чон Ен-хва, Ге Ю…
Країна:
Гонконг, Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.4


Велика стіна (2016)

Фантастично красивий і найдорожчий китайський фільм про пригоди двох європейців, які прибули до Китаю за секретом пороху. Потрапивши в полон до місцевих жителів, герої дізнаються, що Велика Стіна покликана захищати світ від навали чудовиськ таотей, що трапляється кожні 60 років. Перейнявшись небезпекою, один із них вступає до лав захисників, щоб допомогти військовим досвідом, а другий продовжує будувати корисливі плани. Чи зуміє героїчна армія зупинити монстрів і цього разу?

Оригінальна назва:
The Great Wall
Жанр:
фентезі, бойовик, трилер, пригоди
Актори:
Метт Деймон, Цзін Тянь, Уіллем Дефо…
Країна:
США, Китай, Гонконг, Австралія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження
16+


Брюс Лі: Народження Дракона (2016)

Історія найвідомішого реального, а не кінематографічного поєдинку знаменитого майстра бойових мистецтв та кіноактора Брюса Лі. Молодого майстра кунг-фу, який відкрив свою школу в Америці, викликає бій приїжджий боєць Вон Джек Ман. Суперник поділяє невдоволення китайської громади тим, що Брюс розкриває секрети традиційно азіатських єдиноборств білим американцям. На боці Брюса один із його учнів, актор Стів МакКі, закоханий у чарівну китаянку, яку герої рятують від гангстерів .

Оригінальна назва:
Birth of the Dragon
Жанр:
Бойовик, драма, біографія
Актори:
Філіп Нг, Ся Юй, Ван Сіань…
Країна:
Китай, Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 5.6
Вікові обмеження:
16+


Залізничні тигри (2016)

Найпопулярніший китайський актор сучасності Джекі Чан у фільмі свого коронного жанру – пригодницької комедії. У 1941 році японські агресори окупують країни у Південно-Східній Азії. Ма Юань, працівник залізниці, що веде до стратегічно важливого Нанкін, збирає групу сміливців-патріотів. Вони нападають на японських солдатів і крадуть із вагонів продовольство, роздаючи його голодуючим китайцям. Якось вони вирішуються на серйозну диверсію – підрив залізничного мосту.

Оригінальна назва:
Tie dao fei hu
Жанр:
Бойовик, комедія, пригоди, сімейний військовий
Актори:
Джекі Чан, Хуан Цзитао, Джейсі Чан…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 5.8
Вікові обмеження:
16+


Меч дракона (2015)

Герой неповторного Джекі Чана Хо Ань служить командиром охорони китайського форту на Великому шовковому шляху. Коли біля фортечних мурів з’являється римський легіон Луція, захисники готові дати їм бій. Але супротивників примиряє піщана буря, що насувається – Хо Ань запускає римлян у форт, рятуючи від стихії. При просуванні Великим шовковим шляхом військ жорстокого імператора Тиберія, армію якого залишив Луцій, китайцям і римлянам доводиться разом протистояти загарбнику.

Оригінальна назва:
Tian jiang xiong shi
Жанр:
фентезі, бойовик
Актори:
Джекі Чан, Джон Кьюсак, Едріан Броуді…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження:
18+


Полювання на монстра (2015)

Комедійне фентезі про часи, коли люди мирно співіснували із монстрами. Поступово люди витіснили монстрів на задвірки цивілізації, спровокувавши серед них боротьбу за владу, внаслідок якої вагітна цариця була вигнана з володінь. Поневіряючись серед людей, вона зустрічає дивакуватого хлопця Тяньіня і вирішує, що він підходить на роль батька майбутнього монстрика. Дивній парочці доведеться захищати своє чадо від злісних монстрів та недобрих людей.

Оригінальна назва:
Zhuo yao ji
Жанр:
фентезі, комедія, пригоди
Актори:
Бай Байхе, Цзін Божань, Цзян У…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 6.1
Вікові обмеження:
12+


Тигр, що крадеться, дракон, що причаївся (дилогія, 2000 і 2015)

Найкасовіший серед китайських фільмів, володар високого рейтингу та чотирьох «Оскарів», неймовірно красивий представник традиційного жанру «вся». Легендарний майстер бойових мистецтв Лі Мубай залишає бойову кар’єру та занурюється у медитацію, віддавши свій меч на зберігання найкращому другові. Дізнавшись, що магічна зброя викрадена невідомою, Лі вирушає на її пошуки. Мубай зустрічає старих друзів та заклятих ворогів, небезпеку та любов, але ніщо і ніхто не може зупинити майстра на шляху до мети.

Оригінальна назва:
Wo hu cang long
Жанр:
фентезі, бойовик, мелодрама, пригоди
Актори:
Чоу Юнь-Фат, Мішель Йео, Чжан Цзиі…
Країна:
Тайвань, Гонконг, США, Китай
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження .
12+


Переправа (дилогія, 2014 та 2015)

Дія історичного фільму, анонсованого як китайська відповідь ” Титаніку “, розгортається наприкінці 1940-х років. Гоміньданівські війська програють бої комуністам, і генерал Лей поспішає на допомогу до оточених. Його молода дружина рятується від самотності в суспільстві місцевого лікаря , що тужить за японською нареченою. Юна медсестра заробляє на квиток до Тайваню, ночами продаючи своє тіло. Усі вони ступлять на палубу лайнера, але не всім судилося досягти острова.

Оригінальна назва:
The Crossing
Жанр:
Історія, драма, мелодрама, військовий
Актори:
Чжан Цзии, Сон Хе-ге, Такеші Канешіро…
Країна:
Китай, США, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
16


Останній з найкращих (2014)

Один з найкрутіших і титулованих майстрів східних єдиноборств Донні Йен у китайському фільмі-бойовику про злочини та неминучість покарання. Інструктор поліції з бойових мистецтв Хахоу Мо потрапляє до в’язниці за випадкове вбивство. Коли у місті невідомий маніяк вбиває в рукопашну одного за іншим майстрів різних стилів, Хахоу пропонує поліцейським свою допомогу. Спочатку ті відмовляються, але потім розуміють, що без досвіду та майстерності останнього з найкращих бійців не обійтися навіть детективам.

Оригінальна назва:
Yi ge ren de wu lin
Жанр:
Бойовик, трилер, кримінал
Актори:
Донні Йен, Ван Баоцян, Чарлі Ен…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
16+


Великий гіпнотизер (2014)

Для знаменитого психолога Сюй Рюініна практично немає таємниць людської підсвідомості. Сюй розробив власний метод гіпнотерапії, який успішно застосовує у своїй клініці та викладає студентам-медикам. Але навіть у такого професіонала трапляються провали. Для Рюініна таким складним випадком стала пацієнтка Рен Сяоянь, допомогти якій були безсилі найкращі психотерапевти. Чи зможе великий гіпнотизер проникнути в чертоги розуму Рен і позбавити її мук?

Оригінальна назва:
Cui mian da shi
Жанр:
трилер, драма, детектив
Актори:
Софія Ху, Люй Чжун, Карен Мок…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+


Майстер тай-цзі (2013)

Один із найкращих акторів сучасності Кіану Рівз, надихнувшись китайськими бойовими мистецтвами, зняв про них своє дебютне кіно як режисер. Простий пекінський хлопчина Чень Лін-Ху на прізвисько Тигр вдень працює кур’єром, а вечорами відточує майстерність у східному стилі єдиноборств тай-цзі. Власник підпільного бійцівського клубу у виконанні самого Кіана Рівза шукає зірок для своїх шоу. У його поле зору потрапляє Тигр, який не усвідомлює, наскільки небезпечно співпрацювати із представниками криміналу .

Оригінальна назва:
Man of Tai Chi
Жанр:
Бойовик
Актори:
Тайгер Чень, Кіану Рівз, Карен Мок…
Країна:
Китай, Гонконг, США
Рейтинг:
IMDb – 6.1
Вікові обмеження:
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.