Кращі данські серіали та фільми

Серіали
Фільм дня:

Для похмурого та реалістичного кінематографа Данії, Швеції та Норвегії навіть придуманий окремий термін – «скандинавський нуар». І завдяки найкращим датським серіалам про маленьку країну, де вилупилося гидке каченя, згадали мільйони глядачів у всьому світі. Але не єдиними детективами живе кіно Данії. У нашому списку, крім трилерів, можна зустріти не менш захоплюючу авантюрну комедію, історичну мелодраму та сімейну сагу, зняті на найвищому рівні.

Каштановий чоловічок (2021)

Зав’язка цієї новинки датського кіно відбувається на дитячому майданчику Копенгагена, де знайдено понівечений жіночий труп, а поряд – чоловічок, споруджений із каштанів. Розслідування доручається поліцейським Найє Тулін та Марку Хессу, які вперше працюють у парі. Виснаженій матері-одиночці та колишньому співробітнику Інтерполу доведеться шукати спільну мову, щоб дати пояснення шокуючим відкриттям. На каштановому чоловічку виявлено відбитки пальців дочки великого політика , що зникла рік тому . Яке ставлення до страшного вбивства може мати 12-річна дівчинка, яка вважається мертвою?

Оригінальна назва:
The Chestnut Man
Жанр:
трилер, детектив, кримінал
Актори:
Даніца Чурчич, Міккель Бое Фельсгор, Ібен Дорнер Естергорд…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.7
18+


Розслідування (2020)

Новий датський серіал, заснований на реальній події , що шокувала весь світ. Шефу вбивчого відділу поліції Копенгагена Йєнсу Меллеру дістається справа про зникнення шведської журналістки Кім Вааль. Заради інтерв’ю з данським винахідником Петером Мадсеном дівчина відвідала сконструйований ним підводний човен . З того часу Кім ніхто не бачив, а Мадсен стверджує, що висадив її на берег, після чого саморобна субмарина затонула. Невідомо, що складніше – вести розслідування чи відвідувати вбитих горем батьків Кім.

Оригінальна назва:
Efterforskningen
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Серен Маллінг, Пілу Асбек, Пернілла Аугуст…
Країна:
Данія, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Той, хто вбиває – В’язень пітьми (2019 – 2021)

Слідчий Ян Міхельсон півроку безуспішно намагався знайти докази у справі зникнення 17-річної Луїзи. Несподіваний імпульс розслідуванню надала смерть іншої дівчини та зникнення ще однієї юної датчанки. Ян робить висновок, що на околицях орудує маніяк, і приваблює до складання його психологічного портрета профайлера Луїзу Бергштейн. Тепер у напарників два напрямки роботи – знайти зниклих дівчат та зупинити монстра, доки рахунок його жертв не збільшився.

Оригінальна назва:
Den som dræber — Fanget af mørket
Жанр:
трилер, кримінал
Актори:
Кеннет М. Крістенсен, Наталі Мандуно, Синьє Егхольм Олсен…
Країна :
Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.5


ДНК (2019)

Найкращі данські серіали з високим рейтингом знято в жанрі кримінального трилера , і це один з найвдаліших зразків, приправлений містикою. Проводячи розслідування викрадення дівчинки своїм батьком, детектив Рольф Ларсен вирушає до Польщі, вимушено взявши з собою маленьку дочку. У дорозі маля зникає з порома, і ця трагедія ламає життя Ларсену. Однак через п’ять років Рольф виявляє помилку в поліцейському реєстрі ДНК, і в нього знову з’являється надія знайти обох дівчаток.

Оригінальна назва:
DNA
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Андерс В. Бертельсен, Зофія Віхлач, Шарлотта Ремплінг…
Країна:
Данія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.3


За та проти (2018 – 2021)

У добропорядних героях комедійного серіалу Еріке і Ніні ніхто не впізнав би геніальних шахраїв , які ще недавно провертають мільйонні афери. Одного разу віртуози обману вирішили розсудитись і зажити чесним життям. Проте колишня спільниця Жаклін знайшла відступників і шантажем змусила взяти участь у ще одній, останній операції. Еріку і Ніні належить застосувати всі свої непересічні навички та таланти, щоб відвернутися від шантажистки, не потрапити до рук данської поліції та встигнути відвести синочка на тренування.

Оригінальна назва:
Friheden
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Ларс Ранте, Лене Марія Крістенсен, Каспер Лефвалль Стенсбірк…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
18+


У заручниках (2017 – 2019)

Столицю Данії вражає нечувана пригода – група озброєних людей захоплює вагон метро з п’ятнадцятьма пасажирами та висуває вимоги. Переговори зі злочинцями належить вести главі антитерористичної групи Філіпу Норгаарду, який колись зумів втекти з військового полону. У ході операції поліцейський дізнається, що серед тих, хто зараз утримує безневинних людей, є той, хто мучив його в полоні, і розуміє, що визволення заручників буде особливо складним.

Оригінальна назва:
Gidseltagningen
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Йоханнес Лассен, Олександр Віллауме, Педер Томас Педерсен…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
18+


Обман (2015 – 2019)

Поблизу найбільшої вітроелектростанції у воді було знайдено труп її співробітника, що спочатку було розцінено як нещасний випадок. Але похмурий детектив із темним минулим Мадс Юстесен не схильний робити поспішних висновків. З головою занурившись у розслідування трагічної події, він дотримується логіки та інтуїції, що підказує, що в компанії, якій належить станція, справа нечиста, а її директор дуже підозрілий персонаж.

Оригінальна назва:
Bedrag
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Томас Бо Ларсен, Наталі Мандуеньо, Есбен Смед…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


1864 (2014)

Наймасштабніший серіал виробництва Данії, заради фінансування якого парламенту довелося ухвалити окремий законопроект. У 1864 році данці зазнали нищівної поразки у Другій Шлезвізькій війні з Пруссією та Австрією, втративши 40% своїх територій. На тлі історичних подій розвиваються стосунки в любовному трикутнику братів Петера та Лауста Йенсенів та дочки керуючого Інге, змушеної чекати звістки з полів битв.

Оригінальна назва:
1864
Жанр:
фентезі, драма, військовий, історія
Актори:
Пілу Асбек, Сара-Софі Буссніна, Бент Мейдінг…
Країна:
Данія, Норвегія, Швеція, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Спадщина (2014 – 2017)

Після смерті відомої художниці Вероніки Гроннегард четверо її дорослих дітей збираються у будинку матері, щоб розділити між собою чималу спадщину. При оголошенні заповіту нащадків чекає потрясіння – виявилося, у них є п’ята сестра Сігне, дитиною віддана Веронікою в іншу сім’ю, і саме їй дістанеться розкішний маєток художниці. Такий поворот подій змушує героїв відкрити свої справжні особи, і не всі з них сподобаються здивованій рідні та заінтригованим глядачам.

Оригінальна назва:
Arvingerne
Жанр:
Драма
Актори:
Тріне Дюрхольм, Марія Бах Хансен, Карстен Бьорнлунн…
Країна:
Даніяа
Рейтинг:
IMDb – 7.7
18+


Дікте Свендсен (2013 – 2016)

Після розлучення із чоловіком журналістка Дікте Свендсен повертається до міста дитинства, де влаштовується працювати кримінальним репортером у місцевій газеті. За родом служби їй доводиться висвітлювати гарячі новини та тісно спілкуватися з поліцією. Наполегливість Дікте не надто подобається правоохоронцям, особливо поліцейському Джону Вагнеру. Це не бентежить репортерку і вона бере активну участь у розслідуваннях, одне з яких призводить до невтішного висновку, що бойфренд її дочки Роуз замішаний у темних справах.

Оригінальна назва:
Dicte
Жанр:
драма, кримінал
Актори:
Ібен Хейле, Лерке Вінтер Андерсен, Дар Салім…
Країна:
Данія, Швеція, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Рухи (2012)

Цікавий експеримент данських кінематографістів і Т-mobile – серіал у жанрі роуд-муві , дія якого розгортається в країнах, охоплених цим мобільним оператором. Варто подивитися на чудового Мадса Міккельсена у ролі спецагента , який виконує останнє завдання перед виходом у відставку. За сюжетом Марк повинен доставити кейс із таємничим вмістом у якесь місце, після чого секретна організація відпустить його на всі чотири сторони. Стартувавши у Нідерландах, герой долає небезпечний шлях через усю Європу до обіцяної свободи.

Оригінальна назва:
Move On
Жанр:
Бойовик, трилер, драма
Актори:
Мадс Міккельсен, Габріела Марчинкова, Карл Фішер…
Країна:
Данія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 5.8


Рита (2012 – 2020)

У топ серіалів виробництва Данії заслужено потрапила драмеді про печалі та радощі шкільної вчительки Рити. Героїня – одинока мати досить дорослих дітей і біла ворона серед манірних колег через свою манеру говорити правду в очі. Під час уроків вона курить, не гребує міцних слів і не лицемірить, за що її люблять учні. Роман із одруженим директором школи також не фарбує її моральний вигляд, але Рита йде по життю з високо піднятою головою, не втрачаючи оптимізму.

Оригінальна назва:
Rita
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Лізе Бааструп, Мілле Дінесен, Микола Грот…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Той, хто вбиває (2011)

детективний трилер про роботу команди данських слідчих, що складається із заступника голови відділу забійного відділу Катрін Ріс Йенсен, її шефа Магнуса Бісгаарда і давнього суперника Стіга Мельбека. Залишивши посаду в університеті, до детективів приєднується кримінальний психолог Томас Шеффер, завдяки профайлам якого пошуки маніяків та вбивць стали більш ефективними. Кожен із героїв нелегке минуле, що дає стимул присвячувати боротьбі зі злочинцями все своє життя.

Оригінальна назва:
Den som dræber
Жанр:
Бойовик, трилер, кримінал
Актори:
Лаура Бах, Якоб Седергрен, Ларс Міккельсен…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
18+


Уряд (2010 – 2022)

Чарівна Біргітте Нюборг – прекрасна дружина та мати, а крім того – лідер не надто рейтингової данської парламентської партії. Якийсь Каспер Юл пропонує їй використовувати роздобутий ним компромат проти чинного прем’єр-міністра, але принципова Біргітте відмовляється. Обставини все одно підносять її на політичний Олімп – несподівано для всіх Нюборг стає першою жінкою у кріслі прем’єр-міністра, а пронозливий Каспер Юл – її радником. Політична реальність суворо відчуває характер та принципи Біргітте, а також перевіряє на фортецю її сім’ю.

Оригінальна назва:
Borgen
Жанр:
Драма
Актори:
Сідсе Бабетт Кнудсен, Біргітта Йорт Серенсен, Фрея Ріманн…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 8.5
Вікові обмеження:
18+


Вбивство (2007 – 2012)

Один з найкращих серіалів спільного виробництва Данії, Швеції та Норвегії, гідний конкурент культового «Мосту», а також кілька ремейків. детектив Сара Лунд останній день працювала у поліції Копенгагена перед переїздом до Швеції до нареченого. Але жорстоке вбивство юної дівчини перекроїло плани героїні, і возз’єднання закоханих довелося відкласти. Разом зі своїм наступником досвідчена Сара береться за пошуки злочинця, що привели слідчих у найвищі ешелони столичної влади.

Оригінальна назва:
Forbrydelsen
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Софі Гробель, Мортен Суурбалле, Ларс Міккельсен…
Країна:
Данія, Норвегія, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 8.4
18+


Спецпідрозділ (2000 – 2004)

Кримінальний серіал про будні елітного поліцейського підрозділу Unit One, що виїжджає на найскладніші випадки по всій Данії. Справою честі для членів команди стало розслідування вбивства власного шефа, місце якого було призначено дама-поліцейський Інгрід Даль. Новій начальниці та матері-одиначці буде дуже непросто поєднувати кар’єру та особисте життя. А вже завоювати довіру крутих підлеглих, найцинічнішого з яких грає Мадс Міккельсен, здається непосильним завданням.

Оригінальна назва:
Rejseholdet
Жанр:
Бойовик, трилер, драма
Актори:
Шарлотта Фіх, Мадс Міккельсен, Ларс Брюгманн…
Країна:
Данія, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 8.2Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.