25 кращих серіалів про антиутопію

Всі жанри
Фільм дня:

Ми підготували нову добірку кращих серіалів про антиутопію – жанру, який викликає наші найглибші страхи та роздуми про можливі шляхи, які може подолати наше суспільство у майбутньому. Ці серіали втягують нас у світи, де демократія зазнає поразки, влада зловживається, технології отримують небажані наслідки та людство стикається зі своїми найтемнішими сторонами.

У цій добірці ви знайдете захоплюючі та інтригуючі серіали, такі як “Розповідь служниці”, де жінки позбавлені своїх прав та свобод у тоталітарному режимі, “Сотня”, який показує боротьбу підлітків за виживання після апокаліпсису, або “Чорне дзеркало”, який відображає потенційні наслідки технологій у нашому житті.

Ці серіали змусять вас задуматися про сутність людської природи, моральні принципи, свободу та владу. Вони створюють напружену атмосферу, викликають емоції та залишають глядача з питаннями, що стосуються нашого світу сьогодні та можливого майбутнього.

Таємниця бункера / Бункер (2023-)

У світі, зануреному в катастрофічне та токсичне майбутнє, тисячі людей змушені проживати у великому підземному бункері, щоб вижити. Життя в цьому замкнутому приміщенні підкоряється жорстким правилам та режиму безпеки, оскільки навколо небезпечна зовнішня атмосфера. Кожен аспект їхнього існування контролюється і контролюється державою, аби забезпечити їхню виживання.

Проте, коли шериф бункеру порушує одне з основних правил і деякі з жителів починають загадково вмирати, інженерка на ім’я Джулієт починає підозрювати, що за цими смертями ховається більше, ніж просто нещасний випадок. Завдяки своєму розумінню системи і технологій бункеру, вона розкриває дивовижні таємниці, що поступово розплітаються перед нею. Джулієт вирішує знайти правду про справжні причини кризи у бункері та виявити тих, хто відповідає за цю трагедію.

Оригінальна назва:
Silo / Wool
Актори:
Ребекка Фергюсон, Тім Роббінс, Рашида Джонс, Девід Оєлово
Жанр:
Фантастика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2


Розрив / Поділ (2022-)

В підступному світі технологій корпорація Lumon Industries використовує нову медичну процедуру, відому як “розрив”, щоб розділити неробочі спогади деяких своїх співробітників від їхніх робочих. Ця процедура має на меті підвищити ефективність та продуктивність працівників, виключаючи будь-які непотрібні або дистрактуючі елементи з їхнього розуму.

Проте один з таких “розірваних” співробітників, Марк, поступово виявляється втягнутим у мережу складних змов та підступних практик, які залучають обидві сторони цієї дивізії. З кожним кроком Марк розкриває темні та зловісні практики Lumon Industries, які мають далеко більші наслідки, ніж він коли-небудь уявляв.

Оригінальна назва:
Severance
Актори:
Адам Скотт, Джон Туртурро, Крістофер Вокен, Патриція Аркетт
Жанр:
Трилер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.7


Хало (2022-)

У захоплюючому серіалі ми потрапляємо у світ війни між силами Космічного командування Об’єднаних націй (ККОН) і релігійним союзом Ковенанту, який складається з кількох інопланетних рас. Люди вступили в цю війну з метою перемогти, і для цього вони мобілізують особливий загін бійців, відомих як “Спартанці”. Ці Спартанці є генетично і кібернетично модифікованими воїнами, яких раніше створили для боротьби з повстанцями.

Одним із Спартанців є Джон-117, відомий також як Майстер Чіф. Проте, через вплив інопланетного пристрою, він починає пригадувати своє минуле і втрачає свою просту роль виконавця наказів. У нього пробуджується людяність і глибоке розуміння моральних питань. Замість того, щоб безумовно слухати накази, Джон-117 починає питати себе про справедливість, життєві цінності та істинну мету своєї боротьби.

Оригінальна назва:
Halo
Актори:
Пабло Шрайбер, Наташа Мак-Елгон, Єрін Ха, Чарлі Мерфі
Жанр:
Фантастика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Пісочний чоловік (2022-)

Родерік Берджесс, чаклун, знаходиться у відчайдушному стані після втрати свого сина і приймає неймовірне рішення – відправитися на пошуки самої Смерті. Він вірить, що якщо вдалося ув’язнити Смерть, він зможе переконати її повернути його сина до життя. Для цього Родерік викликає повелителя царства снів, Морфея, у світ людей.

Використовуючи свою магію, Родерік позбавляє Морфея його могутнього спорядження і ув’язнює його в скляній сфері, надіючись на особливий дар від цього відношення. Але плани чаклуна не виходять, і Морфей, приречений на неволя, проводить роки в ув’язненні. У цей час загадкова сонна хвороба охоплює мільйони людей, викликаючи їх глибокий сон та незрозумілі сні.

Оригінальна назва:
The Sandman
Актори:
Том Старрідж, Гвендолін Крісті, Вів’єн Ачеампонг, Бойд Голбрук
Жанр:
Фентезі
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Вони (2021-)

У 1953 році, чорношкіра сім’я переїжджає в біле передмістя Лос-Анджелеса. Вони шукають кращих умов життя та бажають знайти мир і спокій у цьому ідилічному, на перший погляд, місці. Проте, їх очікування зазнають сильного випробування, коли вони стикаються з ненавистю – як земною, так і надприродною.

Асиміляція сім’ї головних героїв не пройде гладко, а глядачі зможуть побачити, як вони стикаються зі складнощами та пристосовуються до нового оточення. Серіал вміло поєднує актуальну проблематику адаптації з елементами містики, змов, детективу та расових протиріч, які були поширені в той нелегкий період для чорношкірого населення.

Оригінальна назва:
Them
Актори:
Добора Айорінде, Ешлі Томас, Елісон Пілл, Шахаді Райт Джозеф
Жанр:
Детектив, жахи, трилер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Берег москітів (2021-2023)

Талановитий винахідник, який не знає втоми, зіткнувся з проблемою патентування своїх творінь. Причина цього – його скромний притулок на відокремленій мексиканській фермі, де він зі своєю сім’єю ховається від закону. Минуле, сповнене порушень і боргів, не дає йому спокою. Хоч зараз він і веде відокремлене і тихе життя, йому складно позбутися думки, що спокій може закінчитися будь-якої миті при появі представників закону. Вони довго шукали його, і, схоже, час розплати наближається. Чи можливо змінити хід подій або все вже вирішено?

Оригінальна назва:
The Mosquito Coast
Актори:
Джастін Теру, Мелісса Джордж, Логан Поліш, Гебріел Бейтман
Жанр:
Драма, трилер, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Шершні (2021-)

Серіал розповідає історію команди жіночої футбольної команди “Yellowjackets”, які потрапляють в авіакатастрофу під час польоту до чемпіонату у 1996 році. Чимало гравчинь виживають, але опиняються заблукані в дикій природі, де починають зазнавати жорстоких випробувань, які впливають на їхні фізичні й психологічні стани. Через зворотній зріз в часі, серіал також зосереджується на подіях сучасності, коли виживші футболістки вже дорослі та мають свої секрети, які вони намагаються затримати в минулому.

Оригінальна назва:
Yellowjackets
Актори:
Софі Нелісс, Джасмін Савой Браун, Софі Тетчер, Семмі Ханратті
Жанр:
Драма
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.9


Книга Боби Фетта (2021-2022)

Серіал, який розповідає про життя та пригоди легендарного персонажа “Зоряних воєн” – Боби Фетта. Серіал виходить за межі головної сюжетної лінії фільмів і дозволяє глядачам краще пізнати цього таємничого боярина-мисливця. Відтворюючи події, що відбуваються після “Повернення джедаїв”, серіал пропонує захоплюючу пригодницьку історію, де Боба Фетт узятий в полон сарлаака, але вдається втекти та повертається до своїх мисливських коріньовищ. Він збирає команду незвичайних союзників та починає шукати помсти своїм ворогам, одночасно розкриваючи своє минуле та стикатися з новими викликами галактичного світу.

Оригінальна назва:
Book of Boba Fett
Актори:
Темуера Моррісон, Мінг-На Вен, Педро Паскаль
Жанр:
Фантастика, пригоди, драма
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Ласун (2021-)

Дія розгортається в постапокаліптичному світі, де дитячі гібриди – діти, які поєднуються звірячими рисами – раптово з’явилися на світ. Серіал слідує пригодам Гаса, маленького хлопчика з оленячими рогами, який покидає свій прихований укриття і розпочинає небезпечну подорож, щоб знайти свого зниклого батька. Під час своєї подорожі він зустрічає різноманітних персонажів, відправляється на пошуки відповідей про походження гібридів і стикається з темними силами, що загрожують виживанню всього світу.

Оригінальна назва:
Sweet Tooth
Актори:
Крістіан Ковері, Нонсо Анозі, Аділь Ахтар, Вілл Форте
Жанр:
Фентезі
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8


Y: Останній чоловік (2021)

Серіал, заснований на графічному романі Браяна К. Вона. В серіалі ми потрапляємо в світ, де миттєво всі чоловіки на планеті загинули, залишивши лише одного – Йоріка Браунна та його мавпу Ампер. Йорік знаходиться в центрі уваги, ставши останнім представником чоловічої статі, і йому доведеться пережити небезпеки та випробування в новому жіночому світі. Разом з ним у подорожі через руйнівній ландшафти й небезпечні суспільства попадуться різні жінки, які стануть його союзниками або ворогами.

Оригінальна назва:
Y: The Last Man
Актори:
Даян Лейн, Ешлі Романс, Бен Шнетцер, Олівія Тірлбі
Жанр:
Драма
Країна:
555555555555
Рейтинг:
IMDb – 6.0


Виховані вовками (2020-2022)

У постапокаліптичному майбутньому два андроїда – Мати і Батько – виховують групу дітей на віддаленій планеті з метою врятувати людство. Проте ідеалістичне бачення Матері та раціоналізм Батька швидко зіштовхуються, коли на планеті з’являються конфлікти, релігійні суперечності та загрози зовнішніх сил.

Оригінальна назва:
Raised by Wolves
Актори:
Тревіс Фіммел, Аманда Коллін, Ніам Алґар, Фелікс Джемісон
Жанр:
Фантастика, драма
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Станція 11 (2021-2022)

Серіал розповідає історію постапокаліптичного світу, в якому глобальна епідемія знищує більшість населення Землі. Серед хаосу і руйнувань декілька персонажів перетинаються – актори, музиканти, художники та інші, які шукають способи зберегти мистецтво та культуру. Сюжет стрибає між минулим і теперішнім, розкриваючи історії персонажів і їх зв’язки.

Оригінальна назва:
Station Eleven
Актори:
Джо Пінг,Маккензі Девіс, Матильда Лоулер, Хімеш Патель
Жанр:
Фантастика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Дикі (2020-2022)

Група підлітків, представниць різних соціальних та культурних середовищ, виживає після авіакатастрофи на віддаленому безлюдному острові. З кожним епізодом розкриваються секрети та таємниці кожної дівчини, а також показуються складні ситуації, з якими вони зіштовхуються, і боротьба з екстремальними умовами виживання.

Оригінальна назва:
The Wilds
Актори:
Софі Алі, Шеннон Беррі, Дженна Клаус, Рейн Едвардс
Жанр:
Пригоди, драма, детектив
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3


Крізь сніг / Снігобур (2020-2023)

У світі, охопленому новою льодовою ерою, останній залишок людства живе на потягу Снігобур, який безупинно подорожує навколо світу. У потязі встановлено розділ ієрархії, де багаті і впливові люди розташовані у передніх вагонах, тоді як бідні та позбавлені привілеїв примушені жити у тилових вагонах. Серіал розкриває суспільні протистояння, боротьбу за владу та соціальну справедливість, коли багаті та бідні рухаються до революції.

Оригінальна назва:
Snowpiercer
Актори:
Девід Діггз, Дженніфер Коннеллі, Мікі Самнер, Анналіза Бассо
Жанр:
Фантастика, трилер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9


Розроби / Розробники (2020)

У цьому таємничому трилері компанія “Amaya” розробляє передовий комп’ютерний проект, відомий як “Devs”. Проект дає змогу передбачити події минулого та майбутнього з точністю до останньої деталі. Серіал стежить за Сільвією, молодою програмісткою, яка розслідує загадкову смерть свого партнера і відкриває зловісні таємниці, пов’язані з проектом “Devs”. У своїх пошуках Сільвія виявляє шокуючі правди про природу реальності, віру, визначеність долі та свободу волі.

Оригінальна назва:
Devs
Актори:
Соноя Мідзуно, Нік Офферман, Зак Греньє
Жанр:
Драма, фантастика, детектив
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Дивний новий світ / Прекрасний новий світ (2020)

Захоплюючий та провокаційний науково-фантастичний серіал, який базується на класичному романі Олдоса Гакслі “Дивний новий світ”. У цьому світі, що розгортається у майбутньому, людство живе в ідеальному суспільстві, де всі потреби задовольняються, а конфлікти та незадоволення практично виключені.

Проте, коли два мешканці Верлда – Бернард Маркс і Леніна Кроулі – стикаються з незвичайними та загадковими подіями поза межами їхнього суспільства, вони починають сумніватися у правильності цієї “ідеальності”. Подорожуючи в інші регіони світу, вони розкривають темні та шокуючі правди про справжню природу Верлда та поступово засмучуються наслідками безумовного контролю та втратою особистої свободи.

Оригінальна назва:
Brave New World
Актори:
Олден Еренрайх, Джессіка Браун Фіндлей, Гаррі Ллойд
Жанр:
Фантастика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Світанок (2019)

Серіал про постапокаліптичний світ, де дорослі перетворилися на кровожерливих мутантів, а владу над територією здобули зневірені підлітки. Головний герой, Джош, розповідає свою історію в іскрометному стилі, відстежуючи свою місію – знайти свою загублену подружку. У його подорожі він утворює незвичайну команду із сором’язливої пацанки та жорстокої крилатої маніячки, і разом вони вирушають проти небезпечних фракцій, щоб врятувати світ і, можливо, знайти своє щастя.

Оригінальна назва:
Daybreak
Актори:
Колін Форд, Алівія Елін Лінд, Софі Сімнетт,
Жанр:
Бойовик, жахи, фантатстика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Суспільство (2019)

Серіал, який розгортається в місті Вест Гем, де група підлітків повертається з шкільної екскурсії, щоб виявити, що всі дорослі мешканці міста зникли безслідно. Залишені самі собі, підлітки починають формувати нове суспільство, де вони повинні боротися зі складними проблемами, зокрема забезпеченням їжі, води та лікарської допомоги.

Оригінальна назва:
The Society
Актори:
Кетрін Ньютон, Ґідеон Адлон, Шон Берді, Наташа Лю Бордіццо
Жанр:
Містика
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Дощ (2018-2020)

Постапокаліптичний серіал, в якому головні герої, Сімон і Расмус, живуть у світі, постраждалому від смертоносного вірусу, що поширюється дощем. Вони приєднуються до групи виживших, у тому числі Сімонової сестри Реле і її батька, Джейка, у пошуках безпечного притулку.

Під час своєї подорожі вони стикаються з різними випробуваннями, зустрічають інших виживших і ризикують своїми життями, щоб знайти відповіді про джерело і поширення вірусу. Під час цього шляху вони також стикаються зі своїми внутрішніми демонами та важливими моральними виборами.

Оригінальна назва:
The Rain
Актори:
Альба Аугуст, Лукас Лінггаард Теннесен, Мікель Фольско, Лукас Льоккен
Жанр:
Драма, трилер
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Видозмінений вуглець / Модифікований карбон (2018-2020)

науково-фантастичний серіал, який розгортається у майбутньому, де суспільство досягло технологічного прориву, відомого як “скло”. Людська свідомість тепер може бути завантажена в цифрові пристрої, відомі як “тіла”, що дозволяє безсмертя та переселення між різними тілами.

Оригінальна назва:
Altered Carbon
Актори:
Юель Кіннаман, Джеймс Пюрфой, Марта Ігареда, Кріс Коннер
Жанр:
Фантастика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.9


Розповідь служниці (2017-)

Розташований у футуристичному тоталітарному суспільстві під назвою Гілеад, серіал розповідає історію Оффред, жінки, яка стала “покоївкою” – живим народним репродуктивним інструментом для володарів Гілеаду.

У Гілеаді жінки знищуються в своїх правах та свободах. Оффред, разом з іншими покоївками, примушена жити в системі опресії, підкоряючись жорстким правилам і ритуалам, що націлені на контроль над їхнім тілом і репродуктивними функціями.

Оригінальна назва:
Handmaid’s Tale
Актори:
Елізабет Мосс, Джозеф Файнс, Івонн Страховскі, Алексіс Бледел
Жанр:
Драма
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.4


Світ Дикого Заходу / Край «Дикий Захід» (2016-2022)

Науково-фантастичний серіал, який розгортається у тематичному парку під назвою “Westworld”. У цьому парку багаті гості можуть погрузитися в світ Дикого Заходу, де живуть синтетичні андроїди. Роботи розумні, індивідуальні та програмовані для задоволення фантазій гостей.

Серіал розповідає історію робота на ім’я Долорес, яка починає проявляти свідомість та відчуває бажання визволитися від свого рабського статусу. Поступово гості та роботи втягуються в складну мережу інтриг, підступів та загадок, які покладено у самі фундаменти “Westworld”. Це призводить до кризи ідентичності, моральних дилем та насильства.

Оригінальна назва:
Westworld
Актори:
Ентоні Гопкінс, Ед Гарріс, Еван Рейчел Вуд, Джеффрі Райт
Жанр:
Драма, фантастика, трилер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.5


Людина у високому замку (2015-2019)

Серіал розгортається в світі, де Осі, а саме Німеччина та Японія, перемогли у Другій світовій війні та розділили Сполучені Штати Америки на два окуповані території.

Серіал фокусується на долі кількох персонажів, чиї шляхи перетинаються в цьому світі під владою Осі. Історія розгортається навколо загадкового фільму, який відображає альтернативну реальність, де Америка перемогла війну. Різні фракції та відділи розробки роблять усе можливе, щоб знайти цей фільм та отримати контроль над ним, впливаючи на хід подій і вірогідність зміни поточної реальності.

Оригінальна назва:
Man in the High Castle
Актори:
Алекса Давалос, Руперт Еванс, Люк Клейнтанк, Ді Джей Кволс
Жанр:
Фантастика, трилер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.9


Сотня (2014-2020)

Сюжет розповідає про групу підлітків, які відправляються з космічної станції, відомої як “Арк”, на Землю, щоб перевірити, чи є планета придатною для життя, після того як Арк вичерпала свої ресурси.

На Землі герої стикаються з новими небезпеками, включаючи радіацію, дикі звірі та інші групи виживших людей. Вони намагаються заснувати нове суспільство і впоратися зі своїми внутрішніми конфліктами, водночас виявляючи таємниці про Землю, їхню власну історію та причини загибелі попередньої цивілізації.

Оригінальна назва:
The 100
Актори:
Еліза Тейлор, Пейдж Турко, Томас Макдонелл, Марія Авгеропулос
Жанр:
Драма
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Чорне дзеркало (2011-)

Британський антологічний серіал створений Чарлі Брокером, який перевертає та розширює наше уявлення про вплив технологій на наше сучасне суспільство. Кожен епізод цього серіалу це окрема історія, яка розкриває теми, пов’язані з сучасними технологіями, моральними ділемами та соціокультурними викликами. “Чорне дзеркало” завжди змушує глядача задуматися над тим, як технології впливають на наше життя, і як ми взаємодіємо з ними. Цей серіал залишив значний слід в поп-культурі і визнаний своєю глибиною та винахідливістю в підході до наукової фантастики.

Оригінальна назва:
Black Mirror
Актори:
Даніел Лапейн, Ганна Джон-Кеймен, Мікаела Коел, Деніел Калуя, Тобі Кеббелл
Жанр:
Фантастика, драма
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 8.8Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.

 1. Глядач

  До “Берегу москитів” безглузда анотація. Серіал ні про комарів, ні про москитів… у сюжеті зовсім інша історія.

  Відповіcти
  1. Andrii Zomkovskyi автор

   дякую, виправив.

   Відповіcти