Мультфільми, які варто подивитись

Всі жанри
Фільм дня:

Світ мультфільмів — це безмежний океан фантазії, краси та неймовірних пригод. Від казкових історій, що розкривають магію дитинства, до епічних пригод, які переносять нас у фантастичні світи, кожен фільм має свої унікальність і особливий шарм.

У нашій добірці мультфільмів, які варто подивитись, ви знайдете різножанрові мультфільми, які захоплять вас своїми яскравими анімаційними світами, витонченими графічними деталями та захоплюючими сюжетами. Від сімейних комедій до фантастичних пригод, від емоційних драм до веселих пригод, у нашому списку є фільми, що сподобаються кожній аудиторії. Насолоджуйтесь нашою добіркою найкращих мультфільмів, які залишать слід у вашому серці та надовго запам’ятаються вам та вашим близьким.

Стихії (2023)

Дія розгортається у фантастичному Місті стихій, де жителі, представники стихій води, землі, повітря та вогню, співіснують, але члени вогняної спільноти стикаються з дискримінацією. Давним-давно Берні та його дружина Сіндер вирішили оселитися у цьому місті, відкрили власний бізнес із продажу вогненних товарів і стали щасливою родиною, коли народилася їхня донька Ембер. Проходячи роки, Ембер виростає, готова взяти на себе управління родинним підприємством. Проте вона не в змозі ефективно керувати своїм власним гнівом, і один з її вибухів призводить до поломки водопровідних труб у їхньому магазині. Ця неприємність веде до її зустрічі з водяним Вейдом Ріплом…

Оригінальна назва:
Elemental
Жанр:
Мультфільм, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Мавка. Лісова пісня (2023)

Лукаш, простий хлопець із маленького села, обдарований неймовірним музичним талантом і присвятив своє життя грі на сопілці. Його мрії повністю зосереджені на музиці і його бажання повністю віддатися їй. Однак, все змінюється, коли він потрапляє у незвичайну історію: він зустрічає Мавку і закохується у неї. Зараз разом з коханням приходить велика відповідальність, оскільки Мавка зіткнулася зі складним вибором між своїм коханням і обов’язком перед Лісом. Цей внутрішній конфлікт і протистояння між двома цінностями стають центральною темою фільму, розкриваючи внутрішні турбулентності та пошуки сенсу.

У ролях:
Артем Пивоваров, Олена Кравець, Юлія Саніна
Жанр:
Фентезі, комедія, пригоди
Країна:
Україна
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Дивовижний Моріс (2023)

Коту Морісу приписують унікальний талант, і про це знають усі. Люди вважають його найкращим у тому, що стосується розв’язання проблем із щурами. Але самі щури мають інше переконання – вони вважають Моріса найвправнішим аферистом у світі. Разом із своїм загоном розумних щурів, Моріс подорожує від міста до міста. Вони діють як одна команда і ще ні разу не зазнали невдачі.

Моріс з’являється на сцені саме тоді, коли місто заполонене щурами, і за винагороду він береться звільнити населення від цієї небезпеки. Після того, як він збирає достатньо коштів, Моріс разом із своїми спільниками переїжджає далі. Однак, одного разу у одному з міст вони не змогли виконати свій план. Тут вже діяли два інших щуролови, а люди постійно знаходили відірвані щурячі хвости.

Оригінальна назва:
The Amazing Maurice
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США, Велика Британія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.2


Як слониха впала з неба (2023)

Рішучий хлопець бере на себе виклик, кинутий королем: виконати три надзвичайно складні завдання, щоб отримати чарівну слониху та можливість покращити свою долю.

Оригінальна назва:
The Magician’s Elephante
Жанр:
Мультфільм, драма, комедія, пригоди
Країна:
США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 6.5


Мумії (2023)

У мультфільмі розповідається історія стародавнього єгипетського правителя, який змушує свою дочку, принцесу Нефер, одружитися з колишнім гонщиком на колісниці на ім’я Тут. Проте, коли коштовна обручка для їх весілля зникає, Тут разом із своїми незвичайними друзями з різних епох вирушає у захоплюючу подорож, щоб знайти викрадений скарб.

Виявляється, що обручку викрав безжалісний злочинець, який живе в Лондоні нашого часу. Щоб повернути цю коштовність, героям доведеться скористатися спеціальними воротами між часом, що дозволяють їм потрапити до Лондона, розслідувати та зустрічати небезпеку в різних епохах. Ця захоплююча подорож дозволить їм відкрити різноманітні культури та технології різних часів, розширити свій світогляд і розгадати загадку зниклої обручки.

Оригінальна назва:
Mummies
Жанр:
Мультфільм, комедія
Країна:
США, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 5.9


Кіт в чоботях (2011, 2022)

Харизматичний і винахідливий, Кіт у чоботях завжди був улюбленцем глядачів завдяки своїй сміливості та безмежній хитрості. Він завжди мав впевненість, адже знає, що, як і у будь-якого кота, у нього є 9 життів. Проте одного дня, опинившись у скрутній ситуації, Кіт дізнається, що йому залишилося лише останнє життя.

Разом зі своїм вірним другом, Кицею М’яколапкою, він розпочинає відправну подорож у пошуках міфічного “останнього бажання”, яке, за легендою, може допомогти йому відновити свою кількість життів. Вони перетинають віддалені землі, зустрічають незвичайних персонажів та стикаються з небезпеками на своєму шляху.

Оригінальна назва:
Puss in Boots: The Last Wish
Жанр:
Мультфільм, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.9


Я – Панда (2022)

Події розгортаються у 2000-х роках. Мей Лі, яка є 13-річною китайсько-канадською дівчинкою, стикається зі складнощами у своєму житті. Вона старанно намагається бути послухняною дочкою своєї переживаючої матері, Мінґ. Проте, незалежно від того, як багато зусиль вона докладає, мама стає все більш занепокоєною та пильною щодо дрібниць.

Поміж всіх змін, які відбуваються, Мей також стикається зі змінами у своєму тілі та емоційному стані. Проте, це не просто звичайні підліткові проблеми. Коли Мей відчуває сильне обурення або захоплення, вона перетворюється на величезну червону панду.

Оригінальна назва:
Turning Red
Жанр:
Мультфільм, комедія, фентезі
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.90


Базз Рятівник / Лайтер (2022)

Анімаційний фільм “Базз Рятівник” – це захоплюючий пригодницький спін-офф відомої франшизи “Історія іграшок”. У цьому фільмі розповідається про походження одного з ключових персонажів. Головний герой отримав своє ім’я на честь астронавта Базза Олдріна, який був другим у світі, хто ступив на поверхню Місяця.

Оригінальна назва:
Lightyear
Жанр:
Мультфільм, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Морське чудовисько (2022)

Маленька Мейсі та відомий мисливець на монстрів Джейкоб Голланд вирушають у захопливу подорож невідомими морськими просторами.

Оригінальна назва:
The Sea Beast
Жанр:
Мультфільм, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Поганці (2022)

Пан Вовчара очолює зграю вправних злодіїв. Разом вони вміють украсти все, що їм потрібно. Власникам цінних речей варто берегтися, коли вони поруч. Завдяки своїй злагодженості, вони здатні вчинити крадіжку навіть у найбезпечнішому місці на землі. Однак їх невдачлива доля приводить до потрапляння в руки правосуддя. Щоб уникнути ув’язнення, вони змушені укласти угоду, що вимагає змінити свій спосіб життя. Це важке рішення, але для них є ще важливіші речі. Герої планують виконати крадіжку, яка стане безпрецедентною і неперевершеною.

Оригінальна назва:
The Bad Guys
Жанр:
Мультфільм, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Мітчелли супроти машин / Підключені (2021)

Кеті нетерпляче чекає довгоочікуваного дня, коли вона поїде вчитися до коледжу. З самого дитинства вона мріяла про кар’єру в кіно, але її батьки не дуже серйозно ставилися до цього захоплення, особливо її тато. Проте перед розставанням з донькою він готує “чудовий” сюрприз – велику подорож всією родиною.

Навіть мама та молодший брат не можуть помирити Кеті з її батьком. Але на кшталт зміни виходять додаткові труднощі, коли починається світове повстання техніки. Улюблені гаджети та передові винаходи, від смартфонів до суперроботів, виступають проти своїх власників. Поміж сімейних розбратів, Мітчелли повинні знайти спосіб врятувати себе і весь світ від технологічної апокаліпсису.

Оригінальна назва:
Connected
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США, Канада, Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Дракон бажань (2021)

Звичайний хлопець, випадково, вивільняє рожевого дракона із закляття, що тримало його ув’язненим протягом багатьох століть. Дракон, здатний здійснювати бажання свого визволителя, був зачарований ще в інші часи. Після волі, дракон має багато питань щодо змін, які сталися у світі за його ув’язнення.

Оригінальна назва:
Wish Dragon
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
Китай, США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Везіння / Удача(2021)

Мелані, дівчинка, що завжди вважала себе невдахою, навіть не уявляла, як зміниться її життя. Кожен день приносив їй незграбні невдачі, починаючи з розливання гарячої кави і закінчуючи гучними конфліктами з сусідами, яких вона затопила. Мелані втратила надію на щастя і вирішила, що її життю не судилося змінитися. Але все змінилося, коли кона знайшла “щасливу” монетку і зустрілась з її власником.

Оригінальна назва:
Luck
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
Іспанія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Лука (2021)

Сюжет розгортається на прекрасному узбережжі Італійської Рів’єри, де ми знайомимося з Лукою – хлопчиком, який досліджує світ, повний морозива, пасти і безкінечних поїздок на скутері. Він має нового найкращого друга, з яким він ділиться своїми пригодами. Але серед усіх розваг та веселощів таїться таємничий глибокий секрет – під поверхнею води існує світ морських чудовиськ з іншого світу.

Оригінальна назва:
Luca
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Гуллівер повертається (2021)

Гуллівер, отримавши лист від жителів Ліліпутії, розуміє, що вони потребують його допомоги, оскільки їх край знаходиться у страшному занепаді. Але в цей самий час, Гуллівер сам зіткнувся з власними проблемами. Тим не менш, він є добрим та мудрим велетнем, і його душа наповнена бажанням допомогти іншим. Він розуміє, що без його самовідданості та підтримки, жителям Ліліпутії буде важко подолати власні проблеми. Незважаючи на свої труднощі, Гуллівер вирішує дати пріоритет допомозі своїм друзям і взяти на себе відповідальність за відновлення Ліліпутії.

Жанр:
Мультфільм, пригоди
Країна:
Україна


Живу / Віво / Дивовижна подорож Віво (2021)

Віво, кінкажу, що живе зі своїм немолодим господарем, є не просто домашнім улюбленцем, але й надзвичайно обдарованою музичною душею. Його господар витратив усе своє життя на музику, занурюючись у свої твори і твори інших композиторів. Він завжди прагнув до високої якості та створення шедеврів. У кожному моменті свого життя головний герой шукав щастя.

Одного разу, коли господар уже був у похилому віці, йому знову написала Марта – жінка, яку він кохав із самого початку. Вони колись були успішним дуетом, виконуючи разом музику і змушуючи серця людей замилуватися їхнім талантом. Але одна суперечка зруйнувала їх спільну кар’єру і розірвала їхні стосунки. Тепер Віво вирішує, що час настав, щоб доставити цю пісню Марті і виправити свою помилку.

Оригінальна назва:
Vivo
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Назад у хащі (2021)

Невелика компанія смертоносних істот Австралії, втомившись від життя в умовах неволі та страху соціуму, вирішує зробити втечу і здобути свободу. Незважаючи на негативне ставлення людей до них, ці тварини також мають свої потреби та бажання. Ці смертоносні істоти об’єднується, щоб пройти через різноманітні перешкоди і перетнути межі, які їх утримують у неволі. Вони мають розум і взаєморозуміння, і разом вони прагнуть до відновлення своєї природної свободи.

Оригінальна назва:
Back to the Outback
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Душа (2020)

Шкільний учитель музики, Джо Гарднер, завмирає під магією джазу і найбільше мріє про виступ на сцені. День, коли його мрія стане реальністю, все ближче, але нещасливий випадок перекриває його плани. Джо знаходить себе в дивному місці, де перебувають душі, що ще не перейшли в наш світ. Тут вони повинні пройти освіту та обрати собі улюблену справу перед тим, як знову народитися. У цьому місці Джо зустрічає душу на ім’я 22, яка не знає, що насправді їй подобається.

Оригінальна назва:
Soul
Жанр:
Мультфільм, драма, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0


Коко (2017)

Сюжет мультфільму розгортається під час святкування Дня мертвих у Мексиці. Кладовища прикрашені квітами та стрічками, а дороги розсвітлені особливими ліхтариками й свічками. 12-річний Мігель мріє про музику, але в його родині це вважається прокляттям, і йому передбачено стати шевцем за родовим прокляттям. Лише один день на рік відкриває зв’язок зі світом померлих, і хлопчик вирішує звернутися до своїх предків, щоб дізнатися, чи зможе він справитися зі своїм найбільшим питанням – чи стане він справжнім музикантом.

Оригінальна назва:
Coco
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.4


Фердинанд (2017)

Фердинанд, молодий бичок, відрізнявся від інших ще з дитинства. Подружні телята постійно билися, але Фердинанд віддавав перевагу сидіти під деревом і нюхати квіти. Одного дня батько Фердинанда не повернувся додому після битви на кориді. В ту саму ніч маленький бичок вирішив втекти з ферми та рушити в невідомому напрямку. Плин часу швидко пролетів, і Фердинанд перетворився на величезного, але беззагального бика. Він мріє про участь у Квітковому фестивалі, але несвідомо спричиняє хаос під час своїх пригод. Це призводить до того, що наш герой повертається до ферми і виявляється знову на кориді, готовий до битви.

Оригінальна назва:
Ferdinand
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Бебі бос (2017, 2021)

Багато дітей з раннього дитинства мають бажання бути старшими і головними. Подібна ситуація сталася і в родині хлопчика Тіма, який рослий спокійно і не відрізнявся від своїх ровесників. Однак все змінилося, коли в сім’ї з’явився новий прибулець. Тім був здивований, оскільки новий член родини був серйозним і поведінкою відрізнявся від інших. Цей малюк став надто заповідливим і постійно командував мамою і татом, ніколи не задовольняючись тим, що мав. Через це він продемонстрував свою особливість. Батьки не звертали особливої уваги на цю дивну поведінку другого сина. Одного разу Тім почув, як новий брат розмовляє по телефону і розповідає про щось цікаве.

Оригінальна назва:
The Boss Baby
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Зоотрополіс (2016)

У Зоотрополісі, сучасному мегаполісі, населеному різноманітними тваринами, від мишенят до слонів, з’являється новий поліцейський співробітник – весела й енергійна кролиця на ім’я Джуді Гоппс. З самого початку своєї роботи в правоохоронних органах вона усвідомлює, наскільки важко маленькій пухнастій кролиці конкурувати зі значно більшими та сильними тваринами. Однак це не засмучує оптимістичну та вперту Джуді, яка присвятила себе виписуванню штрафів. Вона розуміє, що, якщо з’явиться можливість довести свою цінність, вона візьме її за волосся. Незабаром удача кидає їй на шлях справжнього злочинця – хитрого лиса…

Оригінальна назва:
Zootopia
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0


Ваяна / Моана (2016)

Дія розгортається на одному з островів Тихого океану. Раніше на цьому місці не існувало ніяких островів, лише безкрайній океан. Але завдяки могутньому напівбогу на ім’я Мауї, який мав гак, стало можливим не тільки зловити сонце й уповільнити час, але й підняти на поверхню безліч великих і малих островів з дна океану. Ваяна Ваялікі, яка щойно дізналася про це, відразу ж захотіла знайти загадкового Мауї. Їй вже 14 років, і навіть її батько, хоча й є місцевим вождем, не може стримати її. Рішення було прийняте: дівчина вирушає в подорож. І можна сказати, що вона зустріне безліч небачених раніше морських істот, перепливаючи океан.

Оригінальна назва:
Moana
Жанр:
Мультфільм, фентезі, комедія, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Великий добрий велетень (2016)

У дитячому будинку живе маленька дівчинка на ім’я Софі. Вона добре знає, що вночі не можна підходити до вікна і навіть не варто заглядати за штору. Проте, цікавість перемогла, і Софі надзвичайно захотіла хоча б на мить поглянути на велетня, який ходить ночами по вулицях міста, дує в вікна і відповідає за сни людей. Незважаючи на всі свої зусилля, Софі була помічена Велетнем, якого вона так цікавилася, і, очікувано, він її викрав. Так почалася незвичайна дружба між маленькою дівчинкою та семиметровим добрим Велетнем. У своїй країні велетнів він єдиний, хто пильнує, щоб усі діти бачили лише гарні сни.

Оригінальна назва:
The BFG
Жанр:
Мультфільм, фентезі
Країна:
США, Велика Британія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.3


Секрети домашніх тварин (2016, 2019)

Що роблять домашні улюбленці, коли їх господарі залишаються поза домом, відправляються на прогулянку, вечірку або просто відсутні? Чи просто спокійно валяються на килимку біля дверей, чекаючи повернення своїх господарів? А може, засумовано дивляться крізь закрите вікно, сподіваючись побачити своїх господарів, які незабаром повернуться і пригощатимуть їх їжею? Але це не так! Вони ведуть своє таємне життя, насолоджуючись повним правом вільного самовираження. Відвідують один одного, весело спілкуються та роблять те, що ніколи не змогли би робити у присутності своїх господарів. Справжні маленькі хазяїни свого світу.

Оригінальна назва:
The Secret Life of Pets
Жанр:
Мультфільм, комедія
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5


Балерина (2016)

Оригінальна назва:
Ballerina
Жанр:
Мультфільм, пригоди, комедія
Країна:
Франція, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Співай (2016, 2021)

За сюжетом, власник збиткового театру, коала на ім’я Бастер Мун, приймає дуже ризиковане рішення у намаганні врятувати свій театр від банкрутства. Він організовує пісенний конкурс з невеликим призом в 1000 доларів. Але через непорозуміння з літнім асистентом флаєри, що рекламують конкурс, помилково заявляють приз в 100 тисяч доларів. З цього моменту театр отримує неочікувану увагу, і наступного дня біля його дверей збирається величезна толпа людей, готових продемонструвати свій талант і поборотися за виграш…

Оригінальна назва:
Sing
Жанр:
Мультфільм, мюзикл, комедія
Країна:
Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Крижане серце (2013, 2019)

Юна принцеса Ерендел Анна та хоробрий хлопець Крістоф, який займається торгівлею льоду, вирішують покласти край закляттю, що прирекло королівство на вічну зиму. Вони зібралися відправитися на небезпечну подорож через засніжені гірські вершини. У їхніх планах — знайти льодовиковий палац Ельзи, що володіє магічною силою, і розбити закляття.

Оригінальна назва:
Frozen
Жанр:
Мультфільм, фентезі, пригоди, комедія
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Відважна (2012)

За сюжетом, Меріда – рудоволоса шотландська принцеса, живе своїм власним життям, проводячи час на полюванні, верховій їзді та екстремальних пригодах. Але коли її батьки вирішують, що настав час для одруження, Меріда стикається з проблемою. Вона відмовляється від традиційного весілля і виступає проти вимог своєї матері-королеви.

У пошуках способу уникнути накладеного на неї обов’язку, Меріда звертається до ексцентричної самітниці-чаклунки. Але замість допомоги, вона отримує небезпечне закляття, яке перетворює її матір на ведмедя…

Оригінальна назва:
Brave
Жанр:
Мультфільм, фентезі, пригоди, комедія
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Ріо (2011, 2014)

Центральна історія розгортається навколо блакитного папуги на ім’я Блю, який давно тому був захоплений злочинними браконьєрами з його природного середовища і вивезений звідти. Під час транспортування, папуга випадає з машини і потрапляє на вулицю, де його знаходить маленька дівчинка на ім’я Лінда. Вона обіцяє забезпечити йому постійний догляд і любов. З часом Лінда та Блю стають нерозлучними друзями.

Одного разу в книжковому магазині, де Лінда та Блю живуть, з’являється бразильський вчений-птахівник на ім’я Туліо. Він розповідає, що Блю – останній самець свого виду, а в Ріо-де-Жанейро живе остання самка папуги на ім’я Перлинка. Щоб не розлучатись зі своїм улюбленим птахом, Лінда вирішує поїхати разом з ним до Ріо. Там Блю зустрічає Перлинку, але в першу ж ніч їх викрадають браконьєри.

Оригінальна назва:
Rio
Жанр:
Мультфільм, пригоди, комедія
Країна:
США, Бразилія
Рейтинг:
IMDb – 6.9


Нікчемний я (2010, 2013, 2017)

Головний персонаж – злодій на ім’я Грю, має надовгий ніс і лисий вигляд. Його головна мета – стати найвидатнішим злочинцем у світі. Він володіє широким арсеналом різноманітної зброї, його транспорт здатний рухатися як по землі, так і польотіти у повітрі. З метою стати неперевершеним і викрасти те, що ніхто ще не викрадав, Грю має намір вполювати Місяць. Проте, для реалізації свого величного плану та позбавлення молодого конкурента, Грю вирішує залучити допомогу дітей і усиновлює трьох сиріток – Марго, Едіт та Агнес. Та саме в цьому моменті Грю робить фатальну помилку…

Оригінальна назва:
Despicable Me
Жанр:
Мультфільм, пригоди, комедія
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Рапунцель: Заплутана історія (2010)

Захоплива історія розгортається високо в далекій башті, де протягом багатьох років в’язниться молода й довговолоса принцеса на ім’я Рапунцель. Її в’язницею стала самотність і страхи, вислухані від нерідної матері, яка постійно малювала їй жахи зовнішнього світу. Та насправді усе гаразд було набагато простіше: мати була жадібною жінкою, що хотіла володіти молодістю, яку дарувала принцеса своєю чарівною двадцятиметровою косою.

Таким чином, Рапунцель засуджена жити усе життя, замкнута на чотирьох стінах, з обмеженими можливостями. Проте одного дня до її башти незвичайним шляхом проникає Флінт — самовпевнений злодюга зі своїми власними планами. Ця зустріч стає поштовхом для Рапунцель, яка вирішує відчайдушно покинути свою ув’язнену вежу та відкритися для небезпечного, але захоплюючого світу, що її оточує.

Оригінальна назва:
Tangled
Жанр:
Мультфільм, пригоди, комедія, мелодрама
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Як приборкати дракона (2010, 2014, 2019)

За сюжетом, на острові, де завжди штормить і панує погана погода, проживає суворе плем’я вікінгів, які ведуть постійні битви з драконами. Дракони постійно крадуть баранів, а вікінги придумують безліч способів, як усувати цю загрозу, знімаючи драконам голови. Проте, є один виключник – юний винахідник і пацифіст Гикавка. Він не має жаги до війни і насильства.

Одного разу, Гикавці вдалося збити рідкісного дракона, відомого як “Нічна Фурія”, за допомогою катапульти власного виготовлення. Замість того, щоб вбити його, Гикавка вирішив починити пошкоджений хвіст дракона і навчити його мирному співіснуванню.

Оригінальна назва:
How to Train Your Dragon
Жанр:
Мультфільм, пригоди, комедія, фентезі
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Вперед і вгору (2009)

За сюжетом, Карл Фредріксен – сварливий та самотній пенсіонер, який колись був продавцем повітряних кульок. Щоб врятувати свій будинок від будівельників, він розробив незвичайний план: прив’язав свій будинок до багатьох повітряних кульок і відправився з ним у подорож до Перу. Ця подорож була його способом виконати мрію його покійної дружини – побачити водоспад в Перу.

Але на шляху Карла виявився 8-річний бойскаут на ім’я Рассел, який несподівано став другим пасажиром у його літаючому будиночку. Разом вони зіткнуться з безліччю пригод, коли подорожують до своєї мрії. Вони зустрінуть дивовижних персонажів, стикнуться з небезпеками і вивчать значення справжнього товариства.

Оригінальна назва:
Up
Жанр:
Мультфільм, пригоди, комедія, драма
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2


Монстри на канікулах (2012, 2015, 2018, 2022)

Події відбуваються у сучасному світі, де люди вже не просто бояться чудовиськ, але й не вірять у їх існування. В жорстокому людському світі Дракула вирішує створити притулок для монстрів. Він відкриває готель, що добре захований від пильного ока громадськості, куди монстри з усього світу можуть приїжджати, щоб відпочити від сімейних проблем, звичайної суєти та, звісно, від людей.

Усе йде гладко, поки готель не натрапляє на безтурботного простака на ім’я Джонатан. Цей юнак несвідомо перевертає життя Дракули та його гостей з ніг на голову, перетворюючи його безтурботний притулок на справжнє пекло.

Оригінальна назва:
Hotel Transylvania
Жанр:
Мультфільм, жахи, комедія, фентезі
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Рататуй (2007)

Мрія – це надзвичайно цінна річ в житті кожної людини, але в даному випадку розмова йде про пацюків. Мрія може бути силою, що направляє долю людини і впливає на її життя. Але що робити, якщо у тебе немає можливостей здійснити мрію, особливо якщо ти не людина? У такій складній ситуації щур по імені Ремі знайшов витончений спосіб…

Оригінальна назва:
Ratatouille
Жанр:
Мультфільм, комедія, драма
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Тачки (2006, 2011, 2017)

Головним героєм цієї історії є гоночний автомобіль на ім’я Блискавка МакКвін, який завжди звик перемагати у змаганнях. Однак під час одних великих гонок його покришки лопаються, і Блискавка приходить до фінішу одночасно з двома іншими машинами. Організатори вирішують провести додаткову гонку, щоб визначити справжнього переможця.

Але по дорозі до Каліфорнії Блискавка випадково вивалюється з трейлера і потрапляє в маленьке містечко. Це містечко здається зовсім іншим світом, де немає конкуренції та постійної боротьби за перемогу і медалі. В цьому новому місці МакКвін знаходить багато нових друзів, серед яких є і яскравий і впорядкований “Порше”, і стара іржава вантажівка.

Оригінальна назва:
Cars
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Суперсімейка (2004, 2018)

За сюжетом, після багатьох років, коли супергерої були стовпами суспільної безпеки, саме це суспільство вирішує, що вони не потребують допомоги надлюдей. Уряд видає закон, що забороняє всім “суперам” використовувати свої здібності. Боб Парр, відомий як Містер Неймовірний, та його дружина Еластика, вимушені почати жити звичайним життям середньостатистичної родини.

Проте для деяких людей дуже важко забути свою минулу ідентичність, і Боб вирішує таємно повернутися до своєї супергеройської ролі. Це рішення призводить до послідовності непоправних наслідків. Він виявляється втягнутим у небезпеку, яка загрожує не лише йому, але й його родині та суспільству в цілому.

Оригінальна назва:
The Incredibles
Жанр:
Мультфільм, бойовик, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0


Історія іграшок (1995, 1999, 2010, 2019)

В центрі сюжету – історія про Вуді, ватажка іграшок, який прослужив вірним компаньйоном своєму господарю, хлопчику Енді, протягом багатьох років. Однак, коли в будинок з’являється нова іграшка – космонавт Базз Лайтєр, позиція Вуді починає хитатися. Він вирішує відстоювати своє місце, спробуючи витіснити Базза, але при цьому стикається з втратою авторитету в очах інших іграшок.

Вуді почувається загрозливою та непотрібною після приходу Базза, і його колишні союзники починають звертати на нього менше уваги. Вони піддаються чарівному впливу нової іграшки, яка привертає їх увагу своїми інноваційними функціями та загадковою космічною ауру.

Оригінальна назва:
Toy Story
Жанр:
Мультфільм, комедія, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.