10 найкращих комедій з Луї де Фюнесом

Комедії
Фільм дня:

Луї де Фюнес – актор світового масштабу. За своє життя він знявся більш ніж у сотні фільмів. Проте найбільшої популярності йому принесли комедії. У цьому жанрі французькому коміку з його виразною мімікою та яскравими емоціями не було рівних. Представляємо добірку найкращих комедій за участю геніального актора.

Оскар (1967)

У роботі над цим фільмом Луї де Фюнес виступив як сценарист і актор, зігравши роль спритного промисловця Бертрана Барньє. Фільм розповідає про протистояння Барньє та його підлеглого Крістіана Мартена, який не поступається у хитрощі своєму босу. В результаті комедія набуває закрученого, майже детективного сюжету. Мартен має намір просунутися кар’єрними сходами. Він пропонує босу дати йому додаток до жалування, щоб… просити руки дочки Барньє, з якою полягає у стосунках. Весь сюжет розгортається в рамках одного дня і не виходить за межі багатого будинку Барні. У сюжетному просторі постійно з’являються нові персонажі, які загострюють епізоди та роблять комедію ще смішнішою.

Оригінальна назва:
Oscar
У головних ролях:
Луї де Фюнес, Клод Ріш, Маріо Давід
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
12+

Велика прогулянка (1966)

Ця картина з Бурвілем та Луї де Фюнесом – найкраща комедія про важкий воєнний час. Творцям фільму вдалося легко і без злості посміятися з складного періоду окупації Франції німецькими військами влітку 1942 року, довівши цим, що навіть у непрості часи є місце гумору. Центральні персонажі комедії – англійські льотчики, збиті над Парижем, та два французи, які їм допомагають. Це буркотливий диригент Станіслав Лефор у виконанні Луї де Фюнеса та спокійний маляр Огюстен Буве, якого грає Бурвіль. Героїв чекає велика подорож з метою надання допомоги дружнім англійцям у боротьбі проти фашистів. Два геніальні коміки задають атмосферу фільму, в якому є все: неймовірні ситуації, зухвалі авантюри та витончений французький гумор.

Оригінальна назва:
La grande vadrouille
У головних ролях:
Бурвіль, Луї де Фюнес, Клаудіо Брук
Країна:
Франція, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.0
Вікові обмеження:
12+

Фантомас (1964)

Список найсмішніших картин із Луї де Фюнесом продовжує перший фільм із знаменитої трилогії про невловимого злочинця Фантомаса. Для російських глядачів це, мабуть, одна з найулюбленіших комедій із французьким коміком. Луї де Фюнес виконує у ній роль метушливого комісара поліції Жюва. Під стать йому і антагоніст – лиходій Фантомас у виконанні блискучого Жана Маре. Це класична пригодницька комедія , де хитрий злочинець водить за носа поліцію. Ряд зухвалих злочинів вражає Париж. На слід небезпечному лиходію, який приховує своє обличчя під маскою, вдається вийти комісару Жюву. У картині є і філософський підтекст: наскільки може бути зрозуміла і виправдана доброчесна людина, яка стала жертвою підступності?

Оригінальна назва:
Fantômas
У головних ролях:
Жан Маре, Луї де Фюнес, Мілен Демонжо
Країна:
Франція, Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
12+

Жандарм із Сен-Тропе (1964)

Ця історія про пригоди жандарма в приморському місті – перша з шести комедій про поліцейських , які служать на елітному курорті. Луї де Фюнес зіграв жандарма Людовіка Крюшо, спрямованого в Сен-Троп для наведення там порядку. Разом із ним приїжджає та його доросла донька Ніколь. Спочатку нові колеги недолюблюють суворого жандарма. Та й Ніколь постійно додає проблем, опиняючись у центрі неприємних історій. Але незабаром хоробрим поліцейським вдається поєднати зусилля, втихомирити порушників порядку, розкрити злочин і навіть врятувати самого Крюшо.

Оригінальна назва:
Le gendarme de Saint-Tropez
У головних ролях:
Луї де Фюнес, Женев’єв Град, Мішель Галабрю
Країна:
Франція, Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
6+

Розиня (1965)

Франко-італійська кримінальна комедія є одним із найсмішніших фільмів за участю Луї де Фюнеса. У цій картині знаменитий комік виконує роль бізнесмена Леопольда Сарояна, який думає контрабандою дорогоцінного каміння та металів. Щоб переправити цінності через кордон, герой наважується на авантюру: він довіряє перевезення незнайомому водієві, в чию машину «випадково» врізається. Тепер нічого не підозрюваний роззяв повинен перегнати «Каділлак» з контрабандою з Італії до Франції.

Оригінальна назва:
Le corniaud
У головних ролях:
Бурвіль, Луї де Фюнес, Венантіно Венантіні
Країна:
Франція, Італія, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
0+

Пригоди рабина Якова (1973)

У цій комедії розповідається історія двох людей з різних світів – рабина Якова і француза Віктора Півера, який має безліч забобонів щодо людей іншої віри. Проте з волі випадку герою в буквальному значенні доведеться стати людиною «іншого світу». Віктор Півер, якого грає Луї де Фюнес, стає мимовільним свідком злочину, що готується проти арабського лідера. Тепер герой змушений ховатися і від терористів, і поліції. Тимчасовий порятунок знаходить, перетворившись на рабина Якова, з яким його випадково переплутали.

Оригінальна назва:
Les aventures de Rabbi Jacob
У головних ролях:
Луї де Фюнес, Клод Жіро, Сьюзі Делер
Країна:
Франція, Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
12+

с 20 .

Не спійманий – не злодій (1958)

Французька комедія з Луї де Фюнесом у ролі продавця-браконьєра Блеро. Герой торгує грибами над ринком, але вони приносять невеликий дохід. Тому торговець вирішує зайнятися нелегальним ловом та продажем риби. Коли відбувається напад на одного з жандармів, Блеро, який конфліктує з поліцією, саджають під варту. Незабаром ловлять справжнього злочинця, проте для героя вийти на волю непросто.

Оригінальна назва:
Ni vu, ni connu
У головних ролях:
Луї де Фюнес, Ноель Адам, Фрідерік Дюваллес
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
0+

Крильце або ніжка (1976)

Цей фільм є сатирою на поширення та популяризацію індустрії швидкого харчування. У комедії Луї де Фюнес постає як кулінарного критика Шарля Дюшмена, безперечного авторитету серед гурманів і рестораторів. Отримати позитивний відгук від Дюшмена для ресторану Франції – справа честі. Проте герой не такий простий. Кожен заклад критик приходить у незвичайному образі, через що потрапляє в різні комічні ситуації.

Оригінальна назва:
L’aile ou la cuisse
У головних ролях:
Луї де Фюнес, Колюш, Енн Захаріас
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
0+

Великі канікули (1967)

Фільм розповідає про проблему батьків та дітей. Луї де Фюнес грає роль Шарля Боск’є, директора найпрестижнішої гімназії. Син мосьє Боск’є завалив іспит з англійської мови і тепер з мовного обміну має вирушити до Великобританії. А до родини Боск’є приїжджає дівчина із англійської родини. Проте дітки зовсім не бажають займатися іноземними мовами, а вирушають у подорож яхтою. Герой Луї де Фюнеса їде за ними, щоб повернути все на свої місця.

Оригінальна назва:
Les grandes vacances
У головних ролях:
Луї де Фюнес, Ферді Мейн, Мартіна Келлі
Країна:
Франція, Італія
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
0+

Заморожений (1969)

Подружжя Юбер та Едме де Тартас чудово живе і управляє фабрикою, яка дісталася у спадок від батька Едме. Проте їхнє життя змінюється за одну мить: у Гренландії знайдено живого чоловіка, замороженого у льодах понад 60 років тому. Цією людиною виявляється дідусь Едме, який чудово зберігся у вічній мерзлоті і виглядає набагато молодшою ​​за свою онучку. Юбер, якого грає Луї де Фюнес, зовсім не радий появі нового родича, який тепер претендує на частину їхньої власності. Однак Едме має намір поселити дідуся у себе. Щоб він поступово освоївся в новому світі, подружжя спочатку відтворює в будинку обстановку початку XX століття. Дідусь настільки швидко освоюється в сім’ї, що вирішує приголомшити за нареченою свого правнука.

Оригінальна назва:
Hibernatus
У головних ролях:
Луї де Фюнес, Мікаель Лонсдаль, Клоді Жансак
Країна:
Франція, Італія
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
12+


Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.