20 найкращих китайських фільмів у жанрі фентезі

Фентезі
Фільм дня:

Китайці люблять пофантазувати, тому кіношники з Піднебесної вміло випікають для вдячної публіки видовищні історії з бойовими ченцями, лисицями-перевертнями, русалками неземної краси та воїнами, що літають без пропелерів. Помітні фільми-фентезі засновані на стародавніх китайських легендах і міфах, і наповнені привабливим східним чаклунством. У нашій добірці представлений список найкращих повнометражних проектів останніх років – від новинок кіно до популярної класики.

Ассасін: Битва світів (2021)

Кожен кадр китайської новинки в жанрі бойового фентезі вимагав роботи фахівців з візуальних ефектів, тому штат таких працівників включав майже 800 осіб. На виході глядач отримав дивовижний світ із продуманими до дрібниць деталями. Події фільму розгортаються у двох світах – вигаданому книжковому та реальному. Молодий письменник розпочинає роботу над новою книгою. Сюжет твору якимось чином переноситься у реальність та нависає загрозою над усім світом.

Оригінальна назва:
Ci sha xiao shuo jia
Актори:
Лей Цзяїнь, Ян Мі, Дун Цзицзянь…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
18+


Чаклун (2021)

Новий містичний бойовик з Китаю – барвистий фільм у жанрі фентезі, де герої високо літають, а монстри мають пані серця. Юань Бойя втратив роботу через зухвале пограбування , скоєне в зміну капітана, і має намір відновити справедливість. Стражник розшукує злочинців у чарівному світі, розділеному мостом на дві країни – людей та демонів. Бойя знайомиться з чаклуном Цинміном і допомагає йому розкрити змову монстрів проти людства.

Оригінальна назва:
Shi shen ling
Актори:
Чень Кунь, Цюй Чусяо, Чжоу Сюнь…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.4
Вікові обмеження:
16+


Мулан (2020)

Ефектна костюмована казка про відважну дівчину – екранізація популярного мультфільму. Батьки Мулан сподіваються підшукати дочки гідного чоловіка, але зустріч зі свахою завершується провалом. Напад ворогів на китайські землі відсуває шлюбні витівки на задній план – безстрашна дівчина змушена замінити літнього батька на військовій службі. Мулан має битися з небезпечним противником, проявивши бойовий дух, і зрозуміти власне покликання.

Оригінальна назва:
Mulan
Актори:
Лю Іфей, Донні Йен, Гун Лі…
Країна:
США, Китай, Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
12+


Подвійний світ (2020)

Один із найкращих китайських фільмів у жанрі фентезі варто подивитися шанувальникам гостросюжетних бойовиків. Радник Гуань організовує замах на імператора, що розв’язує руки для оголошення війни сусідній державі. У столицю стікаються хоробри бійці, щоб брати участь у відбірковому змаганні. Однак серед претендентів ховається давній ворог Гуаня, який рухається кровною помстою .

Оригінальна назва:
Zheng tu
Актори:
Генрі Лау, Пітер Хо, Лінь Чэньхань…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.1
Вікові обмеження:
16+


Чаклун: Мрія про вічність (2020)

Могутній демон прокидається раз на кілька століть, і чотири майстри Інь-Ян закликають правоохоронців для захисту від темних сил. Збереження рівноваги допомагає століттями оберігати царство, але одного разу все змінюється. Світ опиняється під загрозою, коли одного майстра вбивають, інші ж з’ясовують, хто злочинець. Розбратом сторожів вирішує скористатися підступна принцеса , яка має свої смертоносні плани. Чи зможуть учень майстра Цинмін і майстер Боя розслідувати злочин та запобігти катастрофі ?

Оригінальна назва:
Qing ya ji
Актори:
Марк Чао, Ден Лунь, Ван Цзивень…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
16+


Нефритова династія (2019)

Закордонне кіно у жанрі фентезі від відомого китайського режисера привертає увагу глядачів із перших хвилин перегляду. Чжан Сяо Фен став свідком жорстокої розправи над жителями села, але хлопцеві дивом вдалося вціліти. Дитина, яка мріє помститися за загибель батьків, потрапляє до школи бойових мистецтв . Чжан вважається найгіршим учнем, доки до рук хлопця одного разу не потрапляє магічний артефакт, який дарує могутність, але й смертельно небезпечний для його власника.

Оригінальна назва:
Zhu xian
Актори:
Шон Сяо, Лі Цінь, Мен Мейці…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.2


Легенда перлів Наги (2017)

У давнину представники Крилатого Народу і люди жили у світі, але випадкове непорозуміння призвело до серйозного конфлікту. Людство перемогло у кровопролитній боротьбі, а противники були вигнані з материка. Єдиний спадкоємець вождів Крилатого Народу дізнається про старовинний артефакт під назвою перлина Наги, яка допоможе відновити справедливість.

Оригінальна назва:
Jiao zhu zhuan
Актори:
Даррен Ван, Саймон Ям, Чжан Тяньай…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 5.5


Кросавчег та чудовисько (2017)

Китайський фільм у жанрі фентезі про магію сподобається любителям східної міфології. Юань Шуай прогорів на створенні нової кінокартини, а для сплати боргів змушений підробляти прибиральником у місцевому зоопарку. Після провалу фільму єдиний вихід зі становища – вдале одруження з багатою нареченою, але поява Бай Сяньчу руйнує плани хлопця. Дівчина виявляється лисицею-демоном, врятованою Юанем у дитинстві. Бай рухає любов, але подібні стосунки сторіччями перебували під суворою забороною.

Оригінальна назва:
Er dai yao qing
Актори:
Вільям Фен, Лю Іфей, Го Цзінфей…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 5.2


Велика стіна (2016)

Західний торговець Вільям дізнається про китайський винахід – порох, здатний змінювати хід битв. Купець вирушає на схід за секретом виготовлення вибухової суміші, але дорогою мандрівники зазнають атаки чудовиськ і потрапляють у полон. Опинившись за Великою стіною, Вільям дізнається про таємницю про існування монстрів, що виходять на поверхню раз на кілька десятиліть. І саме зараз Піднебесна перебуває на порозі вирішальної битви. Вільям має непростий вибір: викрасти рецепт пороху і розбагатіти, або приєднатися до китайських захисників заради порятунку людства.

Оригінальна назва:
The Great Wall
Актори:
Метт Деймон, Цзін Тянь, Уіллем Дефо…
Країна:
США, Китай, Гонконг, Австралія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
12+


Русалка (2016)

Плейбой та мільярдер Лю Сюань купує ділянку моря з островом для промислової розробки. З такої зав’язки починається красиве кіно у жанрі фентезі виробництва Китаю. Герой фільму не знає, що завдяки угоді йому дістався і корабель , що затонув , де мешкає сімейство русалок. Міфічні істоти стурбовані появою людини на своїй території, тому відправляють до Лю красуню Шань. Русалка має зачарувати бізнесмена та заманити у смертельну пастку, але вже перше побачення йде не за сценарієм.

Оригінальна назва:
Mei ren yu
Актори:
Джеллі Лінь, Ден Чао, Шоу Ло…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
16+


Меч дракона (2015)

Історичне фентезі – пригодницький фільм про союз китайських воїнів із римським полководцем Луцієм, який відмовився служити віроломному імператору Тіберію. Командир загону Хо Ань прибуває для будівництва нового форту, де стикається з ворогом. Китайці і римляни готові вступити в бій, але піщана буря, що насувається, змушує укласти тимчасове перемир’я. Хо Ань впускає загін Луція у фортецю, і дізнається про підступні плани Тіберія. Противники об’єднуються, щоб завадити захопленню Великого шовкового шляху, але втілити задумане не так просто.

Оригінальна назва:
Tian jiang xiong shi
Актори:
Джекі Чан, Джон Кьюсак, Едріан Броуді…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження:
18+


Полювання на монстра (2015)

Продовжує наш топ фільмів китайське комедійне фентезі про пригоди маленького демона. Багато тисячоліть тому люди та монстри жили у злагоді, проте людська жадібність зруйнувала мирні домовленості. Через століття Інь Тянь закохується в прекрасну дівчину-демона, і в пари народжується дитина. Малюкові уготована доля стати королем монстрів, але на дитині починається жорстоке полювання.

Оригінальна назва:
Zhuo yao ji
Актори:
Бай Байхе, Цзін Божань, Цзян У…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 6.1
Вікові обмеження:
12+


Подорож на Захід (2013)

Монах Сюаньцзан подорожує Великим шовковим шляхом, намагаючись пізнати стародавні буддійські таємниці. Дорогою мандрівнику зустрінеться чимало демонів, що уособлюють людські вади, а найпідступніший монстр постане у вигляді прекрасної дівчини. Сюаньцзану доведеться виявити неймовірну витримку, щоб не занапастити свою душу в сутичці з нечистю. Монах, озброєний тільки книгою колискових, пройде неймовірні випробування і набуде нових супутників: напівлюдини-напівсвиню, царя мавп і чарівника Чжу Бацзе.

Оригінальна назва:
Xi you: Xiang mo pian
Актори:
Шу Ци, Вень Чжан, Хуан Бо…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
12+


Чарівник та Біла Змія (2011)

У стародавньому Китаї люди і демони погано ладнали між собою, дуже злі духи любили побешкетувати. Людство жило у постійному страху, а єдиними захисниками були буддійські ченці, які вміли запечатати силу будь-якого монстра божественним заклинанням. Якось зустріч молодого травника з демоном назавжди змінила хід історії, коли юний Сюй Сянь з першого погляду закохався у Білу Змію.

Оригінальна назва:
Bai she chuan shuo
Актори:
Джет Лі, Єва Хуан, Реймонд Лам…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 5.8
Вікові обмеження:
12+


детектив Ді та таємниця примарного полум’я (2010)

Піднебесна готується до коронації першої китайської імператриці династії Тан, але організація урочистості опиняється межі зриву. За загадкових обставин гине головний скульптор, потім слідчий, якому доручили справу про вбивство, ще кілька людей самозаймаються і гинуть. У майбутньої імператриці залишається остання надія на детективні здібності Ді Женьцзе, але верховний суддя нудиться за ґратами за незгоду з тим, що на престол піде жінка.

Оригінальна назва:
Di Renjie: tong tian di guo
Актори:
Енді Лау, Тоні Люн Ка-Фай, Ден Чао…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Заборонене царство (2008)

Школяр Джейсон захоплений східними єдиноборствами, але хлопець не має вчителя для відточування майстерності. Юнак-самоук приходить у китайську лавку, де помічає незвичайний жезл. Власник магазину просить Джейсона передати старовинний артефакт цареві мавп – і хлопець опиняється у дивовижному світі міфічних персонажів. Разом із новими друзями підліток має відновити справедливість у чарівному королівстві, перемігши підступного Нефритового воєначальника.

Оригінальна назва:
The Forbidden Kingdom
Актори:
Джет Лі, Джекі Чан, Майкл Ангарано…
Країна:
США, Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
12+


Розфарбована шкіра (дилогія, 2008 та 2012)

Під час бойового походу доблесний воїн Ван Шен рятує від загарбників красуню Сяовей. Сміливець не підозрює, що за милою зовнішністю ховається небезпечний демон, який харчується людськими серцями. Молода дружина Вана підозрює недобре, але чоловік не вірить словам Пейжун. Дівчині нічого не залишається, як звернутися по допомогу до колишнього коханого – могутнього генерала Юна.

Оригінальна назва:
Hua pi
Актори:
Донні Йен, Чжоу Сюнь, Чень Кунь…
Країна:
Китай, Гонконг, Сінгапур
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
16+


Міф (2005)

Імператор династії Цинь відправляє генерала Мена І на пошуки еліксиру безсмертя , але полководець стає жертвою політичної змови . Воєначальника вбивають, а його соратників звинувачують у зраді та відправляють у вічне ув’язнення. Через століття темницю випадково відкривають друзі-археологи. Один із чоловіків як дві краплі води схожий на Мена І, і давня історія отримує несподіване продовження. Головну роль у фентезі зіграв улюбленець публіки Джекі Чан , завдяки чому фільм вийшов не лише видовищним, а й із гумором.

Оригінальна назва:
San wa
Актори:
Шао Бін, Джекі Чан, Вейсін Яо…
Країна:
Гонконг, Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.1
Вікові обмеження:
16+


Клятва (2005)

Дитинство Цинчен припало на війну, і вціліла дівчинка змушена сама виживати у жорстокому світі. Зустріч із богинею Маньшень змінює долю сироти – дитина укладає з покровителькою угоду. Цинчен не буде нічого потребувати, а натомість ніколи не пізнає щастя в любові. Дівчинка погоджується на умови богині, але, подорослішавши і ставши красунею, потрапляє в фатальний любовний трикутник.

Оригінальна назва:
Wu ji
Актори:
Чан Дон-гон, Хіроюкі Санада, Сесілія Чун…
Країна:
Китай, Корея Південна, Гонконг, Японія
Рейтинг:
IMDb – 5.6
Вікові обмеження:
12+


Герой (2002)

Найпопулярніше китайське фентезі з озвучкою і через роки утримує найвищий рейтинг. Незвичайний сюжет фільму складається з трьох новел, знятих у різній колірній гамі. Багато століть тому Китай був поділений на кілька князівств. Глава території Цинь вирішує об’єднати всі землі під своїм початком. Противники неодноразово відправляли до владики найманців, але спроби прибрати імператора завершувалися невдачею. Гість правителя – воїн Безіменний – розповість про те, як перемагав його головних ворогів, але чи говорить він правду і навіщо завітав насправді до палацу?

Оригінальна назва:
Ying xiong
Актори:
Джет Лі, Тоні Люн Чу Вай, Мегі Чун…
Країна:
Китай, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 7.9
Вікові обмеження:
12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.