Фільми та серіали про хакерів

Трилер
Фільм дня:

Комп’ютерні генії – справжні герої нашого часу, оповиті ореолом таємниці. Вони спритно пробираються всередину найбільших корпорацій, не переступаючи поріг компанії, здатні зламати будь-яку базу даних і заради розваги крадуть секретну інформацію спецслужб. У добірці представлені фільми про хакерів та програмістів у різних жанрах – від захоплюючих трилерів до пригодницького фентезі.

Програмісти (міні-серіал, 2020)

Лілі та Сергій працюють на корпорацію «Амайя», яка займається розробкою квантового майбутнього. Талановитого програміста помічає керівництво – і хлопець отримує престижну посаду у секретному відділі фірми. Незабаром Лілі дізнається про зникнення Сергія і вирушає на пошуки коханого, принагідно розкриваючи справжні наміри голови компанії.

Оригінальна назва:
Devs
Жанр:
Фантастика, трилер
Актори:
Соноя Мідзуно, Нік Офферман, Чин Ха…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
16+


Видалити історію (2020)

Нове європейське кіно для хакерів сподобається шанувальникам французької комедії . Пікантне відео з Марі потрапляє в мережу, дочка Бертрана піддається шкільному буллінгу, а таксист Крістіна мріє про підвищення водійського рейтингу. Єдиним порятунком для невдахи трійці стає могутній хакер, здатний стерти будь-який слід у Всесвітній павутині.

Оригінальна назва:
Effacer l’historique
Жанр:
комедія
Актори:
Бланш Гарден, Дені Подалідес, Коріна Мас’єро…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 5.8
16+


Ефект Мандели (2019)

Ще одна новинка кіно розповість про програміста, який зіткнувся з містичними подіями. Після смерті дочки Брендан дедалі частіше помічає розбіжність власних спогадів із реальністю. Звичні сюжети дитячих книг лякають новими лініями, а тло сімейних фотографій абсолютно незнайомому чоловікові. Брендан дійшов несподіваного висновку, який дарує надію на зустріч із дочкою.

Оригінальна назва:
The Mandela Effect
Жанр:
Фантастика, трилер, драма
Актори:
Чарлі Хофхаймер, Алекса Палладіно, Робін Лорд Тейлор…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
16+


Пароль: Хаус (2018)

Серед найкращих фільмів про хакерів виявилося іспанське кіно про комп’ютерний геній. Рафа завжди виділявся на тлі однокурсників, а на молодіжній вечірці талановитий програміст оголосив про неймовірне відкриття. Йому вдалося розкрити секретний файл і створити на його основі програму. Програма дозволяє зазирнути в хронологію подій на півхвилини вперед, але кумедний експеримент поступово перетворюється на реальну загрозу.

Оригінальна назва:
H0us3
Жанр:
Жанр
Актори:
Міріам Тортоза, Маріона Тена, Бернат Местре…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 5.7
16+


Анон (2017)

У недалекому майбутньому поведінка та дії людей знаходяться під тотальним контролем завдяки вживлюваним чіпам. Однак у ідеальній системі стеження відбувається збій. детектив Сол Фріленд стикається із серією незвичайних вбивств – у всіх жертв змінено записи останніх подій. Розслідування наводить чоловіка до дівчини-хакера, яка не існує у базі даних.

Оригінальна назва:
Anon
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, кримінал, детектив
Актори:
Клайв Оуен, Аманда Сайфред, Колм Фіор…
Країна:
Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 6.1
16+


Інопланетний код (2017)

Топ фільмів про хакерів продовжує американський трилер із цікавим сюжетом. Після повернення додому Алекс виявляє у вітальні труп. При найближчому розгляді комп’ютерний геній дізнається в убитому себе, а ключем до розгадки стає флешка із посланням. Алекс переглядає відео, де двійник із майбутнього розповідає про грандіозне відкриття. Йому вдалося зловити сигнал із космічного супутника, що може стати доказом існування позаземних цивілізацій.

Оригінальна назва:
Alien Code
Жанр:
Фантастика, трилер, детектив
Актори:
Кайл Галлнер, Азура Скай, Мері МакКормак…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.6
16+


Стартап (серіал, 2016 – 2018)

Герої кримінального серіалу з високим рейтингом – несхожі між собою люди. Нік – фінансист, який мріє заробити власний капітал чесним шляхом. Ізі спеціалізується на розробці криптовалюти, яка має зробити переворот у грошовій сфері. Рональд керує злочинним угрупованням, намагаючись завжди чинити по совості. Головні герої мають спільну рису – вони хочуть швидкого збагачення, але в честолюбні плани втручається досвідчений агент ФБР.

Оригінальна назва:
StartUp
Жанр:
трилер, кримінал
Актори:
Адам Броді, Еді Гатегі, Отмара Марреро, Мартін Фріман…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
16+


Кібер (2015)

В основі сюжету фільму про програмування – протистояння двох комп’ютерних геніїв. Невідомий хакер наочно продемонстрував, що вся цифрова інформація вразлива. Одним натисканням кнопки програміст здатний зруйнувати долю будь-якої людини, і влада заради затримання злочинця змушена піти на угоду з ув’язненим. Ніколас Хеттеуей готовий співпрацювати заради дострокового звільнення, але зловити анонімного хакера не так просто.

Оригінальна назва:
Blackhat
Жанр:
Бойовик, трилер, кримінал
Актори:
Кріс Хемсворт, Ван Ліхом, Тан Вей, Віола Девіс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.4
16+


Містер Робот (серіал, 2015 – 2019)

До списку кращих входить багатосерійний фільм, який заслужив на позитивні відгуки глядачів і високі оцінки критиків. Елліот Алдерсон працює у великій корпорації інженером з інформаційної безпеки, а вночі перетворюється на хакера. Мета віртуального бійця – шахраї та злочинці, які творять зло на просторах інтернету. На зв’язок з Елліот одного разу виходить таємничий Містер Робот, який робить Алдерсону несподівану пропозицію.

Оригінальна назва:
Mr. Robot
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Рамі Малек, Крістіан Слейтер, Карлі Чаікін…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.5
18+


Хто я (2014)

Європейський фільм про комп’ютерного генія розповість історію Бенджаміна. Хлопець з дитинства мріє стати супергероєм , мати разючі надздібності , а в реальному житті він пасе в хвості невдах. Бенджамін не має друзів і перспектив, але все змінюється, як тільки програміст заходить у даркнет. У мережі молода людина здатна багато на що – і неординарний талант помічає новий приятель хакера на ім’я Макс.

Оригінальна назва:
Who Am I – Kein System ist sicher
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, кримінал, детектив
Актори:
Том Шиллінг, Еліас ЕмБарек, Вотан Вільке Мерін, Антуан Моно мл
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
MD
18+


Зупинися та гори (серіал, 2014 – 2017)

Події ностальгічної драми розгортаються у 80-ті роки, коли поява першого персонального комп’ютера перевернула світ технологій. Прагматичний та розважливий письменник Джозеф МакМіллан має намір розробити власний ПК, для чого приваблює команду спеціалістів. Чоловік чудово розуміється на маркетингу, тому готовий кинути виклик великої корпорації.

Оригінальна назва:
Halt and Catch Fire
Жанр:
Драма
Актори:
Лі Пейс, Маккензі Девіс, Скут Макнері…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.4
16+


Перевага (2014)

До списку найкращих фільмів про програмістів потрапила британська драма про вченого Вілла Кастера. Чоловік вирішується на сміливий експеримент – і завантажує свій мозок у суперпотужний комп’ютер. Уілл сподівається створити штучний інтелект, якому будуть властиві людські почуття. Проте бездушна машина має власні інтереси в небезпечному експерименті.

Оригінальна назва:
Transcendence
Жанр:
Фантастика, драма, трилер
Актори:
Джонні Депп, Ребекка Холл, Пол Беттані…
Країна:
Велика Британія, Китай, США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
12+


Сигнал (2014)

Компанія студентів вирушає на пошуки таємничого хакера, що ховається під ніком NOMAD. Невідомий комп’ютерний геній легко зламав захист програмістів, наслідив у папках і надав свіжий скріншот із працюючої камери на ноутбуці одного з приятелів. Друзям вдається встановити місцезнаходження кіберхулігану, але знайомство з ним не обіцяє нічого доброго.

Оригінальна назва:
The Signal
Жанр:
жахи, фантастика, трилер, драма, детектив
Актори:
Брентон Туейтс, Лоренс Фішберн, Олівія Кук…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.1
12+


Силіконова долина (серіал, 2014 – 2019)

Топ фільмів про програмістів продовжує американське телешоу у комедійному жанрі. Річард Хендрікс працює у великій корпорації, паралельно розробляючи власний музичний сайт. Для покращення функцій ресурсу Річард створює унікальну технологію, за якою починається справжнє полювання. Власники компаній пропонують шалені гроші за алгоритми, і Хендрікс приймає умови одного з мільйонерів.

Оригінальна назва:
Silicon Valley
Жанр:
комедія
Актори:
Томас Міддлдітч, Джош Бренер, Мартін Старр…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.5
18+


Хакер (2014)

Родина Алекса переїжджає з України до Німеччини за найкращим життям, але стикається із суворою реальністю. Маму юнаки звільняють з роботи, і хакер-початківець вирішує помститися банку за доставлені неприємності. Наставниками айтішника стають члени кримінального інтернет-угруповання DarkWeb. Нові знайомі допомагають Олексі освоїти мистецтво шахрайства. Незабаром благі наміри перетворюються на нав’язливе і небезпечне захоплення.

Оригінальна назва:
Hacker
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Каллен МакОліфф, Лоррейн Ніколсон, Деніел Ерік Голд…
Країна:
США, Таїланд, Казахстан, Гонконг, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.2


Бета (серіал, 2013 – 2014)

Художні фільми про хакерів та програмістів нерідко пов’язані з Силіконовою долиною – і комедійна теленовела поповнила ряди таких картин. Четверо друзів розробили проекти, які обіцяють бути прибутковими та успішними. Для просування своїх ідей друзям потрібні інвестори, але пошуки спонсорів породжують чимало безглуздих і кумедних ситуацій.

Оригінальна назва:
Betas
Жанр:
комедія
Актори:
Джо Дінікол, Каран Соні, Джон Дейлі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Теорема Зеро (2013)

Амбітному генію Коену Лету доручають роботу над доказом складної теореми, яка дозволить отримати відповіді на важливі життєві питання. Рішення поставило в глухий кут чимало вчених умів, і чоловік теж готовий здатися. Керівництво робить все можливе, щоб Коен не звернув зі шляху, але мотивація ще більше збиває з пантелику комп’ютерника-пустельника.

Оригінальна назва:
The Zero Theorem
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, комедія
Актори:
Крістоф Вальц, Гвендолін Крісті, Руперт Френд…
Країна:
Велика Британія, Румунія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Чужими очима (2012)

Французьке кіно для програмістів покаже інший бік хакерів. Може здатися, що кіберхулігани намагаються внести смуту у Всесвітню мережу, але багато хто з них готовий стати на захист правопорядку. На вокзалі Аустерліц стався жахливий теракт , який забрав людські життя. Анонімний хакер пропонує свої послуги під час розслідування, не уявляючи, хто ховається за масками злочинців.

Оригінальна назва:
Aux yeux de tous
Жанр:
трилер, детектив
Актори:
Мелані Дотей, Олів’є Бартелемі, Франсіс Рено…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.1
16+


Комп’ютерники (серіал, 2006 – 2013)

У топ фільмів про хакерів та програмістів входить британська комедія про вигадану лондонську корпорацію. Офіс айтішників Моса та Роя – похмурий підвал, що нагадує занедбаний склад. Працівники компанії згадують про партнерів, тільки якщо виходить з ладу черговий комп’ютер, а в останній час хлопці надані самі собі. Все змінюється, коли у відділ айтішників влаштовується симпатична Джейн. Дівчина має намір примирити хлопців з рештою колег, але для цього їм доведеться змінити свій спосіб життя.

Оригінальна назва:
The IT Crowd
Жанр:
комедія
Актори:
Кріс О’Дауд, Річард Айоаді, Кетрін Паркінсон…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.5
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.