18 військових мелодрам, які варто подивитися

Мелодрама

Сила людських відносин перевіряється по-різному, але найскладніше випробування їм – це, мабуть, війна. Тому військові фільми про кохання здатні викликати дуже складні, але непідробні емоції. У цю вибірку ми включили найкращі новинки останніх років.

Країна сонця (2020)

У центрі сюжету драматичної мелодрами самотня письменниця. Події фільму розвиваються за часів Другої Світової війни, і жінці доводиться дбати про маленького хлопчика, евакуйованого з Лондона. Спочатку героїня сприймає це як вимушену опіку, і не відчуває до дитини жодних емоцій. Однак час йде і спілкування з хлопчиком викликає в ній давно забуті спогади про минуле кохання та події, що залишили глибокі шрами на її душі.

Оригінальна назва:
Summerland

Актори:
Джемма Артертон, Гугу Ембата-Ро, Пенелопа Вілтон…

Країна:
Велика Британія

Рейтинг:
IMDb – 7.0

18+


Наслідки (2019)

Льюїс Морган призначається тимчасовим мером Гамбурга, зруйнованого Другою світовою війною. Разом з дружиною Рейчел англійський офіцер поселяється в особняку, що дивом уцілів. Там же проживає Стефан – німецький архітектор із дочкою, яка переживає психологічну травму. Спочатку недавні вороги не уживаються під одним дахом, але згодом між Рейчел та Стефаном проскакує іскра.

Оригінальна назва:
The Aftermath

Актори:
Кіра Найтлі, Олександр Скарсгард, Джейсон Кларк…

Країна:
Німеччина, Велика Британія, США

Рейтинг:
IMDb – 6.4

18+


Де стикаються руки (2018)

Гітлерівська Німеччина 1944 року – не найкраще місце для чорношкірої доньки німкені та афроамериканця. У свої 15 років Лейна встигла відчути всю силу пропагандистської машини, під напором якої дівчину починає ненавидіти навіть рідний брат. Якось Лейна зустрічає Лутца – сина офіцера СС. Незважаючи на безліч протиріч, між підлітками спалахують почуття. Але чи зможе Лутц захистити Лейну від переслідувань? Зворушливе кіно про війну та любов виглядає на одному подиху.

Оригінальна назва:
Where Hands Touch

Актори:
Еббі Корніш, Амандла Стенберг, Крістофер Екклстон…

Країна:
Велика Британія

Рейтинг:
IMDb – 6.4

18+


Голкіпер (2018)

Маргарет Фрайар – дочка менеджера англійського футбольного клубу . Під час Другої світової війни дівчина возить овочі до табору для військовополонених. Там вона зустрічає Берта Траутмана, воротаря тюремної футбольної команди. Між ними спалахують почуття і після війни Берт підписує контракт із «Манчестер Сіті». Але фанати клубу не хочуть бачити як іноземного легіонера недавнього ворога.

Оригінальна назва:
Trautmann

Актори:
Давід Крос, Фрейя Мавор, Джон Хеншоу…

Країна:
Велика Британія, Німеччина

Рейтинг:
IMDb – 7.2

18+


Гори та каміння (2017)

Дія нової військової мелодрами розпочинається напередодні Першої світової війни. Молода американська медсестра, захоплена ідеєю допомоги нужденним, вирушає за симпатичним лікарем до Османської імперії. Там дівчина зустрічає не менш симпатичного лейтенанта турецької армії. Хто виявиться зайвим у цьому любовному трикутнику ?

Оригінальна назва:
The Ottoman Lieutenant

Актори:
Міхіль Хаусман, Хера Хільмар, Джош Хартнетт, Бен Кінгслі…

Країна:
Туреччина, США

Рейтинг:
IMDb – 6.5

18+


Франц (2016)

Німеччина, кінець Першої світової. Невтішна Ганна щодня відвідує могилу загиблого на війні нареченого. На цвинтарі дівчина знайомиться із французом, який стверджує, що був фронтовим другом загиблого. Спочатку Ганна не вірить Адрієну, рахуючи всіх французів ворогами. Але таємничий незнайомець – єдиний шанс дізнатися щось про останні дні життя нареченого. Проте чим більше Адрієн розповідає – тим сильніше почуття, що він щось приховує.

Оригінальна назва:
Frantz

Актори:
П’єр Ніне, Паула Бер, Ернст Штецнер…

Країна:
Франція, Німеччина

Рейтинг:
IMDb – 7.5

12+

Вам також може бути цікаво: Найкращі військові фільми останніх років


Союзники (2016)

Події художнього фільму від оскароносного режисера Роберта Земекіса розпочинаються у 1942 році. Африканська місія зводить разом офіцера та учасницю опору, які у подальшому пов’язують свої долі. Але на шляху до щастя постають небезпечні підозри та зрада.
Одним з факторів, що приніс стрічці високий рейтинг та приємні відгуки глядачів, є акторський тандем Бреда Пітта та Маріон Котійяр. Їхня гра, а також добре опрацьовані деталі та стилістика воєнних років, роблять «Союзників» гарним прикладом зарубіжної військової мелодрами про кохання.

Оригінальна назва:
Allied

Актори:
Бред Пітт, Маріон Котійяр, Ліззі Каплан…

Країна:
Велика Британія, США

Рейтинг:
IMDb – 7.1

18+


Їхня зіркова година (2016)

Неймовірний військовий фільм про кохання, у центрі якого знаходиться процес кіновиробництва у Лондоні після 1940 року. Присутність іронічних сцен та привабливих акторів трохи стирає складність навколишнього оточення. Це «світлий» сюжет про «темні» часи.
Війна захоплює як поля битв, а й міста, наповнені мирними жителями. Людям у них необхідно не тільки пережити бомбардування, але й знайти засоби для харчування. А ще їхня мета – підтримка своїх солдатів, яка також виливається у кінострічках, які виховують та піднімають військовий дух. Чи легко їх знімати, чи правдиві і чесні вони насправді?

Оригінальна назва:
Their Finest

Актори:
Джемма Артертон, Сем Клафлін, Біл Найі…

Країна:
Велика Британія, Швеція

Рейтинг:
IMDb – 6.8

18+


Чумацьким шляхом (2016)

Середина 90-х, у частині Югославії, що розпадається, йде громадянська війна. Колишній музикант Коста втратив усіх рідних і тепер займається доставкою харчів на польову кухню. Військове життя йде своєю чергою, поки до прилеглого села не приїжджає загадкова італійка. З чуток, вона втекла на історичну батьківщину, рятуючись від переслідувань залицяльника. Так починається військовий роман серед болю та страждань…

Оригінальна назва:
On the Milky Road

Актори:
Емір Кустуріца, Моніка Беллуччі, Слобода Мичалович…

Країна:
Сербія, Велика Британія, США

Рейтинг:
IMDb – 6.3

12+


Виняток (2016)

Фільм про війну і любов, неможливість якої полягає в політичних поглядах та національних упередженнях, насаджених навколишнім оточенням. Він – німецький офіцер, вона – єврейка. Але віра у правильність ідеалів нацистів не настільки сильна у переконаннях головного героя. І, можливо, боротиметься він за зовсім інші принципи.
Закручений драматичний сюжет, гарні актори, добре передана атмосфера воєнних часів. Мелодрама для любителів політичних, історичних та шпигунських інтриг , розведених людськими емоціями та почуттями.

Оригінальна назва:
The Exception

Актори:
Лоіс ван Вейк, Джай Кортні, Карін Леклерк…

Країна:
Велика Британія, США

Рейтинг:
IMDb – 6.8

18+


Алі та Ніно (2015)

Алі – іранський мусульманин, нащадок давнього азербайджанського роду. Ніно – християнка, сучасна та волелюбна грузинська князівна. Вони належать до різних світів, але зійшлися на межі Сходу та Заходу, у казковому Баку. Їхня зустріч відбулася в один із найважчих періодів в історії Азербайджану, під час війни за незалежність. Чи зможуть вжитися в одному місті два різні світи?

Оригінальна назва:
Ali and Nino

Актори:
Адам Бакрі, Марія Вальверде, Менді Петінкін…

Країна:
Азербайджан, Велика Британія

Рейтинг:
IMDb – 7.0

18+


Олена (2015)

Дія цікавої військової мелодрами відбувається у 1944 році. Фінляндія щойно уклала мирний договір з антигітлерівською коаліцією та розпочала бойові дії проти німецької армії в Лапландії. Нещодавні союзники стали ворогами. У цей непростий час зустрічаються німецький офіцер Йоханнес та фінська медсестра Хелена. Чи зможуть закохані зберегти свої почуття, коли їхні народи воюють?

Оригінальна назва:
Kätilö

Актори:
Кріста Косонен, Лаурі Тілканен, Піркка-Пекка Петеліус…

Країна:
Фінляндія, Литва

Рейтинг:
IMDb – 6.0

18+


Французька сюїта (2014)

Роман Ірини Немирівської, за яким було знято мелодраму, довгі роки лежав серед речей, ніхто про нього не знав. Письменниця не змогла до нього повернутися з концтабору, але через багато часу твір знайшли її дочці. А у 2015 році вийшов односерійний фільм, що описує глибоке любовне почуття між німцем та француженкою у роки Другої світової війни.
Між головними персонажами лежала прірва, створена війною. Але поєднала їхня музика, яка не піддається політичним і національним чварам. Рекомендуємо до перегляду цю життєву драму про людей і долі, зведені чи зруйновані чиїмось прагненням до світового панування.

Оригінальна назва:
Suite Française

Актори:
Мішель Вільямс, Маттіас Шонартс, Крістін Скотт Томас…

Країна:
Велика Британія, Франція, Канада, Бельгія, США

Рейтинг:
IMDb – 7.0

18+


Народжений двічі (2012)

Прекрасна зарубіжна мелодрама з Пенелопою Крус у головній ролі розповідає про кохання під час громадянської війни у ​​Югославії. Робота європейського виробництва вражає глибоким залученням до сумних бойових подій та складних людських відносин. Тут є виразні емоції та почуття закоханих, питання сурогатного материнства , втрати та розчарування.
Якщо ви хочете подивитися якісне військове кіно про кохання – це для вас. Завдяки таким реалістичним фільмам можна переосмислити і відчути той біль, що приносить людям війна. А ще побачити, як зовнішня обстановка та напруження відображаються на окремій родині та їх почуттях.

Оригінальна назва:
Venuto al mondo

Актори:
Пенелопа Крус, Еміль Хірш, Аднан Хаскович…

Країна:
Італія, Іспанія

Рейтинг:
IMDb – 7.4

18+


Пташина пісня (2012)

Мелодрама про Першу світову війну побудована на контрастах. Страшні військові будні, в яких виживає головний герой, перемішані з днями, наповненими романтикою і пристрастю. І поки в повітрі свистять кулі, а навколо вибухають снаряди, він свято береже свої високі почуття та спогади про них.
Дуже чіпає та вражає підбір головних героїв та їхня гра. Навіть не шанувальники творчості Едді Редмейна наголошують на тому, як тонко і чуттєво він вжився в роль. Та й решта персонажів, хоч не завжди збігаються з картинкою з однойменного роману Фолкса, абсолютно гармонійно вписуються в сюжет стрічки.

Оригінальна назва:
Birdsong

Актори:
Едді Редмейн, Клеманс Поезі, Меттью Гуд…

Країна:
Велика Британія

Рейтинг:
IMDb – 7.3

18+


Спокута (2007)

Іноді кохання, як і війна, безжальне. І навіть дитина схильна до впливу закоханості, ревнощів, нерозсудливості, які необдумано стають причинами особистих трагедій. Головна героїня, будучи дівчинкою, спричинила руйнування почуттів, а військові події довершили почате. Але вина завжди шукає спокути, знаходячи його у свій особливий спосіб.
Фільм знятий за мотивами однойменної книги Іена МакЮена, основні події відбуваються під час Другої світової війни. Акторський склад мелодрами сильний, музичний супровід та картинка зроблені дуже якісно. Окрім 63 номінацій, стрічка відзначена 17 нагородами найзнаковіших премій світу в галузі кіно.

Оригінальна назва:
Atonement

Актори:
Кіра Найтлі, Джеймс МакЕвой, Сірша Ронан…

Країна:
Велика Британія, Франція, США

Рейтинг:
IMDb – 7.8

18+


Голова у хмарах (2003)

Лише 34 роки життя передбачала ворожка героїні мелодрами, яку чудово зіграла неповторна Шарліз Терон. Якщо так, засмучуватися немає сенсу, необхідно жити яскраво, сміливо, пристрасно. Навіть якщо довкола розгортаються військові події. А там, дивись, пророцтво виявиться лише вигадкою.
Навіть більш ніж через 15 років після виходу на екрани, цей фільм про кохання під час війни однозначно варто подивитися. Відносини між трьома головними персонажами опрацьовані до найтонших деталей. Розв’язка несподівана та драматична, особливо чутливих глядачів вона доведе до сліз. Мелодрама показує, що ми бачимо лише те, що нам відкривають, але правда може бути абсолютно іншою.

Оригінальна назва:
Head in the Clouds

Актори:
Шарліз Терон, Пенелопа Крус, Стюарт Таунсенд…

Країна:
Велика Британія, Канада

Рейтинг:
IMDb – 6.6

18+


Холодна гора (2003)

Завершує список найкращих військових мелодрам останніх років фільм про кохання під час громадянської війни у ​​США. За сюжетом головний герой у виконанні Джуда Лоу стає дезертиром, щоб повернутися до своєї коханої (Ніколь Кідман). На шляху персонажів зустрічаються всі жахи та трагедії воєнного часу, які жорстоко перевіряють почуття відданості, ненависті, дружби, мужності та співчуття.
Стрічка виглядає однією диханні, а гра акторів дуже реалістична, наповнена справжніми емоціями, переживаннями, страхами. Історія довго тримається у пам’яті, але залишає відчуття віри у краще, у те, що війна закінчиться і все буде добре.

Оригінальна назва:
Cold Mountain

Актори:
Джуд Лоу, Ніколь Кідман, Рене Зеллвегер, Наталі Портман…

Країна:
Велика Британія, Італія, Румунія, США

Рейтинг:
IMDb – 7.2

18+


Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.