Найкращі фільми про перше кохання

Мелодрама
Фільм дня:

Перше кохання – почуття, сповнене одночасно радості, страху та захоплення першовідкривача. Це несмілива спроба, яка зрештою зазнає краху, але ніколи не забудеться. Мозаїка спогадів, відфільтрована пам’яттю та побачена під призмою досвіду, особливо нагадує кінокадри. І режисери здатні тонко помітити, упіймати цю витончену ефемерність і на деякий час зробити її реальною. Пропонуємо до вашої уваги двадцять найкращих фільмів про перше кохання.

Щоденник пам’яті (2004)

Нік Кассаветіс зняв фільм за однойменним романом Н. Спаркса, який став за перший тиждень бестселером. Історія взаємин Ноя та Еллі починається перед Другою світовою війною. Закохані належать до різних соціальних верств. Їхнім стосункам перешкоджають батьки героїні, а потім війна. Через кілька років напередодні свого весілля Еллі розшукує колишнього коханого, щоб розставити всі крапки у стосунках.

Оригінальна назва:
The Notebook
У головних ролях:
Райан Гослінг, Рейчел МакАдамс, Джеймс Гарнер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
Вікові обмеження: 12+


Хороші діти не плачуть (2012)

12-річна дівчинка на ім’я Екі вчиться неважливо, проте чудово грає у футбол. Її однокласник Джоеп вважає, що вона займається нежіночою справою. Якоїсь миті у школі планується проведення футбольного турніру. Екі хоче брати участь, але раптово дізнається про те, що хвора на лейкемію. Однокласники підтримують дівчинку, тому вирішує продовжувати тренування. Напередодні важливого змагання Еккі забирається на дерево і не знаходить у собі сил злізти з нього. На допомогу героїні приходить Джоеп, і між підлітками пробігає іскра.

Оригінальна назва:
Achtste-groepers huilen niet
У головних ролях:
Ханна Оббек, Нільс Веркоохен, Фіона Лівінгстон
Країна:
Нідерланди
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження: 12+


Поспішай любити (2002)

Цікавий фільм про перше кохання також знято за романом Н. Спаркса. У центрі сюжету – історія відносин шкільного кумира Лендона і дурниць Джеймі, захопленої навчанням. Хлопець змушений звернутися за допомогою до скромної відмінниці. Дівчина бере з нього обіцянку, що Джеймі не закохається. Самовлюблений плейбой охоче погоджується на таку умову. Незабаром хлопець розуміє, що неспроможна стримати клятву.

Оригінальна назва:
A Walk to Remember
У головних ролях:
Шейн Вест, Менді Мур, Пітер Койот
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
Вікові обмеження: 12+


Джейн Остін (2006)

До списку кращих фільмів про перше кохання входить картина про взаємини письменниці-початківці та юриста з Ірландії Томаса Лефрою. Батьки Джейн мріють видати доньку за заможного джентльмена. Юна письменниця всерйоз захоплена розумним, зухвалим ірландцем. Родичі проти нерівного шлюбу. Тому Джейн та Томас вирішуються на втечу.

Оригінальна назва:
Becoming Jane
У головних ролях:
Енн Хетеуей, Джеймс Макевій, Джулі Уолтерс
Країна:
Велика Британія, Ірландія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження: 12+


Винні зірки (2014)

У центрі сюжету ще одного фільму з добірки про перше кохання – дівчина на ім’я Хейзел. Їй всього 17 років, але вона вже страждає на невиліковне захворювання, яке поступово витягує з неї всі сили. Доля подарує їй справжній подарунок – хвороба на якийсь час відступає. Проте змучена тривалими процедурами Хейзел потребує допомоги психотерапевта. Героїня записується до групи підтримки, де зустрічає юнака, який здатний змінити її життя. Огастус хворий на те саме захворювання, що й Хейзел, але, здається, що хлопець не переживає з цього приводу. Він щасливий, що знайшов споріднену душу і намагається не заглядати у примарне майбутнє.

Оригінальна назва:
The Fault in Our Stars
У головних ролях:
Шейлін Вудлі, Енсел Елгорт, Лора Дерн
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження: 12+


Кіт (2008)

Це класичний фільм про перше шкільне кохання, в центрі оповідання якого – 17-річна Наталі. Дівчина збирається вступати до коледжу, а поки що весь вільний від навчання час проводить із подругами. На одному з уроків хімії до героїні ставлять Кита для проведення лабораторної роботи. Молоді люди починають спілкуватися, але розуміють, що їхні погляди на життя абсолютно різні.
Позиція Кіта дратує Наталі і змушує вплутуватися в суперечку. Вона хоче змінити партнера, але нічого не виходить. У ході спільної роботи школярі поступово наближаються. Кіт розповідає Наталі про своє життя, проте щось ховає. Дівчина несподівано для себе розуміє, що все більше часу намагається проводити з новим знайомим на шкоду своїм подругам.

Оригінальна назва:
Keith
У головних ролях:
Джессі МакКартні, Елізабет Арнуа, Ігнасіо Серрічіо
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
Вікові обмеження: 12+


Королівство повного місяця (2012)

Дія фільму відбувається у 60-ті роки минулого століття в одному зі штатів на північному сході США. Закохані підлітки вирішують втекти з-під опіки дорослих. Сем Шикаскі – сирота, від якого через непростий характер відмовилися прийомні батьки. Хлопець полягає в загоні бойскаутів, але не може ні з ким потоваришувати і стає ізгоєм. 12-річна Сьюзі Бішоп – нетовариська та неврівноважена школярка, яку не розуміють ні батьки, ні оточення. Вона живе у своїх мріях і не планує занурюватись у реальний світ. Після того як герої тікають, місцевий шериф починає вести розслідування. Йому на допомогу приходить один із активістів руху бойскаутів.

Оригінальна назва:
Moonrise Kingdom
У головних ролях:
Брюс Вілліс, Едвард Нортон, Білл Мюррей, Френсіс МакДорманд, Тільда ​​Суінтон
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
Вікові обмеження: 12+


Маленький Манхеттен (2005)

Це один з найкращих фільмів про перше кохання, в центрі оповідання якого – 10-річний Гейб та 11-річна Розмарі. Хлопці завжди були разом – спочатку грали в одній пісочниці, потім ходили в один дитячий садок, а пізніше – до школи. Гейб не виділяв Розмарі, для нього вона була такою самою, як і інші дівчинки. Можливо, таке ставлення збереглося б і надалі, якби не спортивні змагання. Підлітки починають відвідувати одну секцію карате. Фізичний контакт у боротьбі пробудив у них досі невідомі почуття. І розібратися в них героям не так просто.

Оригінальна назва:
Little Manhattan
У головних ролях:
Джош Хатчерсон, Чарлі Рей, Бредлі Уітфорд, Синтія Ніксон
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження: 12+


Зараз саме час (2012)

Один із найкращих зарубіжних фільмів про перше кохання знято за книгою Дж. Даунхем «Поки я жива». Головна героїня Тесса смертельно хвора. Дівчині залишилося небагато. Тесса пише список своїх заповітних бажань. Героїня починає його методично виконувати. Любов, що раптово спалахнула, плутає всі її плани.

Оригінальна назва:
Now Is Good
У головних ролях:
Дакота Фаннінг, Джеремі Ірвін, Педді Консідайн
Країна:
Велика Британія, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
16+


Субмаріна (2010)

Юнак на ім’я Олівер Тейт живе у своєму вигаданому світі. Він відрізняється від своїх однолітків за віком філософським поглядом життя. Школяр багато розмірковує про те, що відбувається, часто замислюється про паралельні світи та потойбічне життя. Олівер вважає себе значущим для інших, але насправді хлопець не популярний. Тим не менш, у Тейта є подружка на ім’я Джордана, яка поділяє його погляди. З нею він планує пізнати всі межі дорослого кохання. Однак несподівано з’являється проблема – майбутнє розлучення батьків, яке герой усіма силами хоче запобігти.

Оригінальна назва:
Submarine
У головних ролях:
Ноа Тейлор, Педді Консідайн, Крейг Робертс
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
16+


Джуно (2007)

В основі сюжету цього фільму про перше кохання в школі – стосунки між старшокласницею Джуно та хлопцем Полі Блікером. 16-річна дівчина з Міннесоти не схожа на своїх однолітків, які цікавляться підлітковими проблемами. Вона не по роках розважлива, іронічна, любить якісну музику і розуміється на хороших художніх фільмах. Якось Джуно розуміє, що вагітна, і ця звістка перевертає її колишній світ із ніг на голову. Спочатку дівчина планує позбавитися дитини, але пізніше приймає виважене рішення – віддати новонародженого на усиновлення. Відповідна пара знайдена, і навіть з майбутнім батьком, музикантом Марком, героїні вдається зблизитися. Однак думки про біологічного батька дитини не дають їй спокою.

Оригінальна назва:
Juno
У головних ролях:
Еллен Пейдж, Майкл Сера, Дженніфер Гарнер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження: 12+


Де стикаються руки (2018)

Цей фільм – одна з найкращих картин про перше підліткове кохання, що вийшли останнім часом. Німеччина часів Третього Рейху. Лійна – 16-річна мулатка, дочка німкені та афроамериканця. Героїня приїжджає до Берліна, але «загубитися в натовпі» їй не вдається. Дівчина не знає, хто її батько, крім того що він передав їй темний колір шкіри. Саме через це вона стає об’єктом глузувань і живе в постійному страху. Лійна, як темна пляма, вибивається з натовпу, на неї всюди коситься з несхваленням. Але це півбіди, враховуючи, що її становище погіршується з приходом першого кохання. Героїня звертає увагу молодого німця Лутца – сина офіцера СС. Їхній таємний роман приречений у світі, де чистота крові понад усе.

Оригінальна назва:
Where Hands Touch
У головних ролях:
Еббі Корніш, Амандла Стенберг, Крістофер Екклстон
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 5.5
Вікові обмеження:
16+


У метрі один від одного (2019)

У топ мелодрам про любов входить сумний фільм Дж. Бальдоні про хворих на онкологію підлітків. Через хворобу закоханим заборонено навіть торкатися, щоб не підчепити смертельно небезпечну інфекцію. Почуття, що поступово спалахнули, стають сильнішими. Незабаром закоханим хочеться порушити заборону.

Оригінальна назва:
Five Feet Apart
У головних ролях:
Хейлі Лу Річардсон, Коул Спроус, Мойзес Аріас
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
16+


Бруклін (2015)

Америка 50-х років минулого сторіччя. У центрі розповіді життя Ейліш Лейсі, простої ірландської дівчини. Вона, як і багато співвітчизників, вирушає до США за найкращим життям. Героїня знаходить непогану роботу та винаймає кімнатку в Брукліні. Поступово Ейліш звикає до нового місця, набуває друзів і відвідує різні заходи. На одному з танцювальних вечорів героїня зустрічає юнака, якого закохується. Але одного дня дівчина отримує трагічні звістки з Ірландії і на якийсь час повертається додому. Там Ейліш знайомиться з молодим співвітчизником та розуміє, що їй доведеться зробити непростий вибір.

Оригінальна назва:
Brooklyn
У головних ролях:
Сірша Ронан, Еморі Коен, Донал Глісон
Країна:
Велика Британія, Канада, Ірландія, Бельгія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
16+


Три метри над рівнем неба (2010)

Відомий фільм іспанського режисера Фернандо Моліни про перше кохання та близькість зібрав за час прокату понад 14 мільйонів доларів. Картина розповідає історію взаємин доброї дівчини Бабі з багатої сім’ї та імпульсивного, бунтівного Аче із бідного району. Ця зустріч була зумовлена ​​долею. Дуже швидко між юнаком та дівчиною виникає взаємне кохання.

Оригінальна назва:
Tres metros sobre el cielo
У головних ролях:
Маріо Касас, Jhon Mejía, Марія Вальверде
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+


Ромео та Джульєтта (2013)

Захоплюючий фільм про перші почуття – екранізація знаменитої трагедії Вільяма Шекспіра. Дія відбувається в епоху Раннього Відродження. Джульєтта і Ромео належать до двох ворогуючих сімейств. Кланові розбіжності не заважають їм закохатися на перший погляд. Доля перешкоджає кохання, але заборони лише загострюють почуття молодих закоханих.

Оригінальна назва:
Romeo & Juliet
У головних ролях:
Дуглас Бут, Хейлі Стайнфелд, Деміен Льюїс
Країна:
Велика Британія, Італія, Швейцарія
Рейтинг:
IMDb – 5.8
Вікові обмеження:
Вікові обмеження: 12+


Північне сонце (2018)

17-річна Кеті Прайс страждає на рідкісне захворювання – у неї непереносимість ультрафіолету. З дитинства героїня змушена жити у темній кімнаті та виходити з дому лише з настанням темряви. Все своє життя вона спостерігає за сусідським хлопцем на ім’я Чарлі. І одного разу, коли Кеті приходить на залізничну станцію, щоби пограти на гітарі, хлопець звертає на неї увагу. Їх захоплює кохання, але дівчина змушена приховувати від Чарлі свій діагноз.

Оригінальна назва:
Midnight Sun
У головних ролях:
Белла Торн, Патрік Шварценеггер, Роб Ріггл
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Весь цей світ (2017)

Американська мелодрама С. Мегі заслужено включена до списку найкращих. Адже за перший уїк-енд картина зібрала понад 8 мільйонів доларів. Головна героїня Медді – дівчина з багатою уявою. Весь світ обмежений власними фантазіями. Через хворобу Медді заборонено виходити на вулицю, проте між дівчиною та сусідським хлопчиком спалахує кохання. Закохані спілкуються тільки листуванням, але одного разу вирішують зустрітися по-справжньому.

Оригінальна назва:
Everything, Everything
У головних ролях:
Амандла Стенберг, Нік Дж. Робінсон, Аніка Ноні Роуз
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
Вікові обмеження:
16+


Будка поцілунків (2018)

Весела комедія знята за однойменним романом Б. Ріклз. Головна героїня – учениця старших класів Ель. У дівчини виникають ніжні почуття до старшого брата кращого друга Ноя. На шкільній вечірці Ель бере участь у будці поцілунків. За обставинами героїня дарує перший поцілунок Ною. Після цієї події її життя круто змінюється.

Оригінальна назва:
The Kissing Booth
У головних ролях:
Джої Кінг, Джоел Кортні, Джейкоб Елорді
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.1
Вікові обмеження: 12+


Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.