30 свіжих серіалів для підлітків

Серіали

Перехідний вік – найневизначеніший період життя між дитинством і дорослістю, коли вчорашній малюк починає говорити басом і голитися, але ще не розуміє, що робити зі своїм новим станом. Тінейджер упевнений – його ніхто не хоче і не може зрозуміти. Тому на творцях підліткових серіалів лежить важлива місія – почути думки та переживання своєї цільової аудиторії.

У цій колекції ви знайдете захоплюючі та незабутні серіали, які вразять ваші почуття, розширять горизонти та надихнуть на пригоди. Від драматичних історій про дружбу та кохання до фантастичних світів та надприродних пригод, ми підготували різноманітний вибір, щоб ви змогли знайти щось, що точно сподобається. Випадкові зустрічі, важливі рішення, вирішення труднощів і зростання – все це чекає на вас у цій захоплюючій добірці серіалів для підлітків.

Агенція Локвуд & Ко (2023)

В світі, населеному привидами, троє підлітків розпочинають дослідження паранормальних явищ і ризикують усім, щоб розкрити змову, що має диявольські коріння.

мультимейкер

Оригінальна назва:
Lockwood & Co.
Жанр:
Драма, детектив
Актори:
Рубі Стоукс, Кемерон Чепмен, Алі Хаджі-Хешматі
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Цілую, Кітті (2023-)

Це початок нової історії кохання: Кітті, маленька сваха, випадково зустрічає своє кохання у тій самій школі, де колись навчалася її покійна мати.

Оригінальна назва:
XO, Kitty
Жанр:
Драма, комедія
Актори:
Анна Кеткарт, Мін Йон Чхве, Джіа Кім
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6/6


Венздей (2022-)

Венздей Аддамс, розумна, саркастична і з трохи мертвою душею, проводить розслідування вбивств і знаходить нових товаришів і противників в академії “Невермор”.

Оригінальна назва:
Wednesday
Жанр:
Драма, детектив, комедія
Актори:
Дженна Ортеґа, Ґвендолін Крісті, Рікі Ліндхоум
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Цього літа я погарнішала (2022-)

Кожен рік Беллі разом з родиною відправляється до пляжного будиночка Фішерів у Кузінсі. Протягом багатьох літ все залишалося незмінним… аж доки Беллі не виповнюється шістнадцять років. Стосунки починають проходити випробування, болючі істини виходять на поверхню, і Беллі назавжди змінюється. Це літо першої кохання, першого зламаного серця і процесу дорослішання – літо, коли вона розкриває свою привабливість.

Оригінальна назва:
The Summer I Turned Pretty
Жанр:
Драма
Актори:
Лола Танг, Крістофер Брайні, Гевін Казалегно, Девід Яконо
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Почуй мене (2022)

Серіал розповідає історію Лейли та Екім – юних старшокласниць, які живуть в одному із глухих районів міста. У цій частині проживають бідні сім’ї, яким щодня лише сяк-так вдається зводити кінці з кінцями. За такого розкладу зовсім не дивно, що школярки із заздрістю поглядають на своїх ровесників, які походять із благополучних родин і навчаються в розташованій неподалік від них елітній школі “Догру”…

Оригінальна назва:
Duy Beni
Жанр:
Драма
Актори:
Рабіа Сойтурк, Канер Топчу, Сумейє Айдоган, Мурат Далтабан
Країна:
Туреччина
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Тінь і кістка (2021-)

Сирота-картограф Аліна Старкова, що виявила в собі надзвичайну силу, здатну змінити долю світу, опиняється під загрозою інтриг з боку темних сил, що плетуться навколо неї в наслідок нескінченних війн.

Оригінальна назва:
Shadow and Bone
Жанр:
Пригоди, драма, фантастика
Актори:
Джессі Мей Лі, Арчі Рено, Бен Барнс
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Джинні й Джорджія (2021-)

Прагнучи знайти нове життя, вперта Джорджія переїжджає зі своїми дітьми, Джинні та Остіном, на північ. Проте шлях до змін є складним і непердбачуваним.

Оригінальна назва:
Ginny & Georgia
Жанр:
Драма
Актори:
Бріанна Гоуї, Антонія Ґентрі, Дізель Ла Торрака
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Молоді монархи (2021-)

У новій престижній школі-інтернаті “Гіллерска”, принц Вільгельм шукає своє місце, але знаходить, що слідувати власному серцю є складнішим, ніж він очікував.

Оригінальна назва:
Young Royals
Жанр:
Драма
Актори:
Едвін Райдінґ, Омар Рудберґ, Фріда Ардженто
Країна:
Швція
Рейтинг:
IMDb – 8.3


Доля: Сага Вінкс (2021-)

Прагнучи освоїти свої магічні сили, підлітки потрапляють до Алфеї, школи для обдарованих дітей з надприродними здібностями, де знаходяться в самому серці змагань та романтичних пригод.

Оригінальна назва:
Fate: The Winx Saga
Жанр:
Драма, фантастика, пригоди
Актори:
Ебіґейл Ковен, Ганна ван дер Вестгойзен, Прешес Мустафа
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Ключі Локів (2020-2022)

Після смерті свого чоловіка, жінка разом з трьома дітьми переїжджає до старовинного родового гнізда. Тут вони випадково відкривають магічні ключі, які приховують великі сили та таємниці.

Оригінальна назва:
Locke & Key
Жанр:
Драма, фантастика, жахи
Актори:
Дербі Стенчфілд, Коннор Джессап, Емілія Джонс
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3


Скасування дії (2020-2022)

У центрі сюжету нового мексиканського серіалу для підлітків – учні старшої школи, схвильовані діями таємничого хакера, що викладає в мережу їхні найтаємніші секрети. Не залишилася осторонь і Софія, не надто товариська та популярна у своєму класі. Учениця спостережлива і має аналітичні здібності, тому не втрачає надії обчислити викривача. У цьому Софії допомагає новенький Хав’єр, син знаменитого футболіста, який у тіні слави свого батька. З парочки вийшла гарна команда, але чи знайдуть шкільні детективи таємничого хулігана, і чи виникне між ними кохання?

Оригінальна назва:
Control Z
Жанр:
Драма
Актори:
Ana Valeria Becerril, Майкл Ронда, Yankel Stevan…
Країна:
Мексика
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Монахиня-воїн (2020-)

Американська новинка в жанрі фентезі оповідає про долю Ави Сільви, яка потрапила в аварію, яка забрала життя матері. Героїня цікавого закордонного серіалу дванадцять років провела в андалуському католицькому притулку, де померла в 19 років, щоб прокинутися… у морзі. Аву оживила сестра з Ордену Хрестоподібного Меча, сховавши у її тілі священну реліквію ордена. Дівчина забула своє минуле і була присвячена звання черниці-воїна, після напружених тренувань готової боротися з посланцями пекла. Вірними соратницями Ави стали Беатріс, Мері та Каміла, що пройшли нелегкий шлях, перш ніж стати захисниками Світла.

Оригінальна назва:
Warrior Nun
Жанр:
фентезі, бойовик
Актори:
Альба Баптіста, Тоя Тернер, Kristina Tonteri-Young…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9


Мені це не подобається (2020)

Список кращих серіалів для підлітків продовжує нова іноземна драма про труднощі перехідного віку юної Сідні, до того ж до традиційних проблем, що виявила у себе фантастичні надздібності. Дівчинка проходить період юнацтва і першого підліткового кохання, коли бісить все, крім молодшого братика та кращої подруги. Але з братиком не поговориш про хлопчиків, а подруга зустрічається з популярним, але недалеким футболістом . Однак по-справжньому Сідні розлютив власний батько, який наклав на себе руки, не залишивши навіть записки. Тінейджерці доведеться прийняти цей факт, як і свою здатність рухати предмети та неминучість дорослішання.

Оригінальна назва:
I Am Not Okay with This
Жанр:
комедія, фантастика
Актори:
Софія Лілліс, Уайатт Олефф, Софія Брайант…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Рагнарок (2020-)

Провісники апокаліпсису , який місцеві жителі називають Рагнарек, стали з’являтися в норвезькому містечку Едда у вигляді незвичайного чергування спеки, дощу та снігу, а також дивних симптомів у городян. Старшокласник Магне нещодавно переїхав сюди разом із мамою та молодшим братиком. Магне страждає на дислексію, тому непросто вливається в нове шкільне життя. Проте хлопець відразу знаходить спільну мову з екоактивісткою Ізольдою, яка на своєму Youtube-каналі виводить на чисту воду багатіїв, що своїми діями наближають Рагнарок.

Оригінальна назва:
Ragnarok
Жанр:
фентезі, драма, детектив
Актори:
Давид Олександр Шохолт, Йонас Страндт Гравлі, Герман Томмераас…
Країна:
Норвегія, Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Зовнішні мілини (2020-)

Американський серіал для підлітків розповідає захоплюючу історію, що трапилася з четвіркою тінейджерів під час літніх канікул на узбережжі Північної Кароліни. Діти розважаються тим, що називають себе групою «запасників» і розшукують зниклого батька одного з компанії. У ході пошуків юні слідопити на моторному човні виявляють корабель, що затонув, а на борту – карту скарбів. Незважаючи на численні небезпеки, підлітки вирушають на пошуки колонії Роанок, яка колись зникла, званої «цвинтарем Атлантики». Але з’ясовується, що «запасники» мають небезпечні конкуренти.

Оригінальна назва:
Outer Banks
Жанр:
драма, детектив
Актори:
Чейз Стоукс, Медлін Клайн, Медісон Бейлі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Я ніколи не… (2020-2023)

Дочка індійських емігрантів – не найпопулярніша учениця у звичайній американській школі. Сумнівну славу підлітку принесла реакція на смерть тата – тоді у Деві тимчасово відняли ноги. На щастя, хвороба відступила і на випускний клас з’явився список наполеонівських планів: окрім підготовки до вступу до університету, Деві має намір втратити цноту. Причому, не з ким потрапило, а з найкращим хлопцем школи Пакстоном. Чи спокусить рішуча випускниця намічений об’єкт, чи знайде кохання чи залишиться з розбитим серцем?

Оригінальна назва:
Never Have I Ever
Жанр:
комедія
Актори:
Майтреі Рамакрішнан, Darren Barnet, Джарен Льюїсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0


На моєму місці (2020)

Жанр наступного популярного серіалу для підлітків із нашої добірки – соціальна драма з домішкою чорної комедії . Події відбуваються в Уельсі, де живе та навчається 16-річна Бетан Гвіндаф, зразкова дівчинка-підліток із благополучного сімейства. Особливістю життя Бетан є те, що майже вся вона вигадана. Навіть найкращі друзі, гей Тревіс та хуліганка Лідія не підозрюють, що мама подруги лежить у психлікарні , а тато – залежний від алкоголю запійний п’яниця. Особливо натхненними стають легенди Бетан, коли та вирішує домогтися дружби найпопулярнішої дівчинки у школі, і, схоже, сама починає вірити у список власних фантазій.

Оригінальна назва:
In My Skin
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Габріель Криві, James Wilbraham,тДжо Хартлі…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Сексуальна освіта (2019 – 2023)

Абсолютно неясно, як такий сором’язливий син, як Отіс, міг народитися в настільки розкутій матері, сексолога за спеціальністю, активно використовує свої знання практично. Проте з теорією хлопець «на ти» з дитинства, тому намагається використати свої специфічні знання у комерційних цілях. Об’єднавши зусилля з зухвалою хуліганкою Мейв, Отіс відкриває підпільні курси статевого виховання у власній школі, на платній основі допомагаючи товаришам по навчанню вирішувати інтимні проблеми та позбавляючи їх від комплексів. Але чи знайде любов і чи стане сміливішим сам коуч?

Оригінальна назва:
Sex Education
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Ейса Баттерфілд, Джилліан Андерсон, Ncuti Gatwa…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.3


Пригоди Сабріни (2018 – 2020)

Топ серіалів для підлітків продовжує цікава історія чарівної Сабрини Спеллман – дочки смертної жінки та чаклуна. Молода напіввідьма живе в місті Гріндейл зі своїми ексцентричними тітоньками і в 16 років, як спадкоємиця відьминського роду, повинна присвятити себе служінню Темному володарю. Але поки Сабріна навчається у звичайній школі, заводить друзів і крутить кохання з Харві. Дівчину влаштовує життя звичайного підлітка і вона не горить бажанням вирушати до Академії незримих наук навчатися чорної магії. Але у Сатани на напіввідьмочку особливі плани і король Темряви надсилає за нею своїх вірних демонів.

Оригінальна назва:
Chilling Adventures of Sabrina
Жанр:
жахи, фентезі
Актори:
Кірнан Шипка, Росс Лінч, Люсі Девіс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Еліта (2018 – 2022)

До старшого класу елітної мадридської школи вступають Надя, Кріс та Самуель – новачки із простих сімей. Підлітки сповнені надій та оптимізму, адже їм дісталися стипендії на навчання у хорошому та дорогому навчальному закладі. Проте багаті старожили зустрічають новеньких недружелюбно, та й між собою ведуть безперервні війни. Трійці новоприбулих доведеться чимало попітніти, щоб успіхами в навчанні довести своє право перебувати в Лас Енсінас, і уникати участі в розборках багатих однокласників. Однак це не врятувало клас трагічних подій. Іспанський серіал про школу, підлітків та кохання став одним із найбільш захоплюючих європейських проектів останніх років.

Оригінальна назва:
Élite
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Ітзан Ескамілья, Мігель Бернардо, Арон Пайпер…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+


Спадщина (2018 – 2020)

З часу подій містичного телешоу «Первородні», спін-офф якого є молодіжний серіал, минуло кілька років. Донька батька-людини та матері-перевертня Хоуп Майклсон навчається у школі Сальваторе для підлітків із надздібностями. Однокласниками стали відьмочки-близнята Ліззі та Джозі, вампір Мілтон Грізлі та перевертень Рафаель Уейт. Секретність школи – головна умова її існування, але одного разу Рафаель перетворився на вовка на очах зведеного брата, що ставить заклад під загрозу закриття.

Оригінальна назва:
Legacies
Жанр:
фентезі, драма
Актори:
Даніель Роуз Расселл, Меттью Девіс, Кайлі Брайант…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Рівердейл (2017 – 2023)

Чарівні герої серії коміксів “Арчі” перекочували в цікавий гостросюжетний серіал, названий критиками “підлітковим Твін-Піксом”. Жителі американського містечка Рівердейл вражені зникненням Джейсона Блоссома, а невдовзі хлопчика знаходять мертвим. Оптиміст і душа компанії Арчі Ендрюс із подружками Бетті Купер та Веронікою Лодж виявляють темну сторону життя ідилічного Рівердейла. Паралельно учні випускного класу готуються до вступу до коледжу, шукають кохання, визначаються з подальшими планами на життя та стикаються зі списком звичайних підліткових проблем.

Оригінальна назва:
Riverdale
Жанр:
драма, мелодрама, кримінал
Актори:
Кей Джей Апа, Лілі Рейнхарт, Каміла Мендес…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
Вікові обмеження:
16+


13 причин чому (2017 – 2020)

Заснований на романі Джея Ешера, драматичний зарубіжний серіал починається з самогубства підлітка Ханни Бейкер. Незабаром закоханий у покійну однокласник Клей Дженсен отримує коробку з касетами, записаними Ханною та пояснюють, хто і як довів самогубця до фатального кроку. Адресати повинні прослухати записи згідно зі списком, а тих, хто не послухається, чекає оприлюднення касет. Клей має розібратися, як він потрапив у цей список і яка роль інших у смерті однокласниці?

Оригінальна назва:
13 Reasons Why
Жанр:
драма, детектив
Актори:
Ділан Міннетт, Кетрін Ленгфорд, Кейт Уолш…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Безсоромність (2011 – 2020)

Ремейк британського комедійного серіалу про життя підлітків, дія якого перенесена до Чикаго. Френк Галлахер – голова великого багатодітного сімейства, який ніяк не може бути хорошим прикладом своїм дітям. Шахрай , брехун і дармоїд, батько-одинак ​​після виходу не витримала життя з ним дружини став ще й алкоголіком, так що більшу частину часу проводить у відключенні. Тим часом наглядати за п’ятьма молодшими братами та сестрами доводиться 18-річній старшій доньці. На цьому тернистому шляху нащадків папаші-невдахи чекає цілий перелік кумедних і сумних пригод.

Оригінальна назва:
Shameless
Жанр:
драма, комедія
Актори:
Вільям Х. Мейсі, Ітан Каткоскі, Джеремі Аллен Уайт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.6


Ейфорія (2019-2022)

Жорстка та безкомпромісна підліткова драма, заснована на ізраїльському серіалі та спродюсована репером Дрейком. Ру всього сімнадцять, а школярка вже встигла пройти реабілітацію у клініці після передозування забороненими речовинами. Повернувшись додому, підліток знову потрапляє до замкнутого кола ненависної школи, нелюбимих рідних та друзів-наркоманів. Вже через тиждень Ру, що впала в депресію, купує таблетки у дилера і готова знову опуститися на дно життя. Можливо, нова знайома дівчина-трансгендер Джулс утримає героїню сучасного серіалу від фатального кроку?

Оригінальна назва:
Euphoria
Жанр:
Драма
Актори:
Зендея, Хантер Шафер, Джейкоб Елорді…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3
Вікові обмеження:
18+


Вейн (2019)

Короткий серіал з високим рейтингом є цікавим комедійним бойовиком про дорожні пригоди 16-річного важкого підлітка. Перед смертю батько розповів Вейну про існування раритетного “Понтіаку”, викраденого коханцем матері. Паренек має намір повернути батьківську спадщину і на мотоциклі вирушає до Флориди у супроводі подружки. Спочатку здавалась паінькою Справ виявляється справжнім бойовим товаришем у пригодах, у які потрапляє нетерплячий несправедливості Уейн. Прибувши на місце, хлопці з’ясовують, що на автомобіль накинули оком місцеві представники криміналу.

Оригінальна назва:
Wayne
Жанр:
Бойовик, комедія
Актори:
Марк МакКенна, Сієра Браво, Джон Шампейн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.4


Кінець ***го світу (2017 – 2019)

Підліткове роуд-муві у поєднанні з британським чорним гумором про 17-річного Джеймса, який у дитинстві став свідком самогубства матері, що наклало незабутній відбиток на психіку дитини. Хлопчиськом Джеймс мучив тварин, мріючи стати дорослим та почати вбивати людей. Школяр знайомиться з нелюдимою Аліссою, яка задумала втечу з нової маминої сім’ї з метою відшукати рідного батька, який давно пішов. Майбутній маніяк вирішує, що випадкова супутниця цілком підходить на роль першої жертви і береться її супроводжувати. Але дорожні пригоди зближують молодь, і Джеймс уже не мріє про кар’єру серійного вбивці.

Оригінальна назва:
The End of the F***ing World
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Джессіка Барден, Алекс Лоутер, Стів Орам…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Енн (2017 – 2019)

13-річна сирота Енн Ширлі мудра не за роками і вкрай товариська. Довгі роки провівши у дитбудинку, дівчинка була щаслива, коли її удочерили літні брат та сестра з ферми «Зелені Дахи». Після прибуття на нове місце з’ясовується, що Метью та Марілла Катберт розраховували прийняти у сім’ю хлопчика-помічника по господарству. Але за тиждень, проведений Енн на фермі, Катберти так полюбили веселу і норовливу дівчинку, що навіть конфлікт із сусідкою і підозра у крадіжці не змогли змусити їх повернути її до притулку. Екранізацію роману Люсі Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів» варто подивитися любителям драматичного та красивого кіно зі змістом.

Оригінальна назва:
Anne
Жанр:
Драма
Актори:
Емібет МакНалті, Джеральдін Джеймс, Р.Х. Томсон…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 8.7


Дивні дива (2016 – 2022)

Популярний містичний серіал, що вміло поєднує жанри фантастики і жахів, здобув підліткове кохання і завоював величезну базу шанувальників найрізноманітніших вікових груп. Події багатосерійного жаху починаються зі зникнення 12-річного Вілла Байєрса, який не повернувся з прогулянки. Мати хлопчика звертається до поліції, але шкільні друзі теж починають пошуки і зустрічають у лісі загадкову дівчинку із суперздатностями. Оді втекла з урядової лабораторії, що вивчає портал у паралельний світ під назвою Виворот. Підліткам належить дізнатися, як усе це пов’язано з Віллом.

Оригінальна назва:
Stranger Things
Жанр:
жахи, фантастика
Актори:
Вайнона Райдер, Девід Харбор, Фінн Вулфард…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.8


Вероніка Марс (2004 – 2019)

детективна кар’єра старшокласниці Вероніки Марс розпочалася з трагічної події – вбивства найкращої подруги, доньки місцевого магната Лілі. Вбивця був спійманий, швидко зізнався і був засуджений, але шериф – тато Вероніки, наполягав, що винний у злочині зовсім інша і дуже могутня людина. Строптивого шерифа звільнили і той відкрив приватну детективну агенцію, де знайшлося місце для помічниці – власної доньки Вероніки, у якої виявився природжений талант до розслідувань. Чотири сезони наповненого підлітковими пригодами крутого серіалу виглядають на одному подиху.

Оригінальна назва:
Veronica Mars
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Крістен Белл, Джейсон Дорінг, Енріко Колантоні…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3
Вікові обмеження:
12+


Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.