До дня Святого Миколая: що подивитись на свята із сім’єю

Зроблено в Україні
Фільм дня:

Свято Святого Миколая – це чарівний час, коли кожен з нас занурюється у світ очікувань та надій, чекаючи на диво. Це ідеальний час, щоб зібратися з родиною чи друзями та поринути у світ кіно, яке відображає культуру, традиції та цінності українського народу. У цій добірці ми зібрали українські фільми, які ідеально підходять для перегляду напередодні свята Святого Миколая.

Кожен фільм у цій колекції – це не просто розвага, а й можливість глибше зрозуміти і відчути український дух, його героїчне минуле та сучасне, з його радощами та викликами. Від магічних казок до реалістичних драм, від історичних епопей до сучасних комедій – кожен з цих фільмів відкриває перед нами частинку великого світу українського кінематографу.

Справжній Санта (2022)

“Справжній Санта” – це збірка новел, що розповідає про різдвяного чарівника, який втратив віру в дива через людей, які зайняті своїм повсякденним життям та роботою, ігноруючи свято. Розчарований Санта вдається до радикальних дій: він продає свій костюм звичайному хлопцю, який також втратив почуття “передноворічної магії”. Відмовившись від ролі чарівника, Санта позбавляє людей не тільки святкового настрою, але й снігу, який міг би сприяти святковій атмосфері. Однак, на противагу його песимістичним думкам про сучасне покоління, люди починають помічати ці зміни та стають ініціаторами створення справжнього новорічного дива самостійно.

Справжній Санта
Актори:
Богдан Бенюк, Олександр Попов, Ксенія Мішина, Дар’я Петрожицька
Жанр:
Комедія
Країна:
Україна


В.О. Святого Миколая (2021)

За тиждень до святкування Дня святого Миколая, сам Миколай вирішує взяти відпустку через проблеми зі здоров’ям. Усі подарунки для слухняних дітей уже готові, але є одна проблема: 9-річна дівчинка Юстя не надіслала йому листа зі своїми бажаннями. Оскільки Миколай перебуває на лікарняному і вважає неприпустимим залишити дитину без подарунка, він вирішує делегувати свої обов’язки батьку Юсті, щоб вона отримала свій подарунок.

В.о. Святого Миколая
Актори:
Роланд Орбан, Олег Пригода, Дарія-Марія Лишак, Юрій Цвєтков
Жанр:
Сімейний, мюзикл, комедія
Країна:
Україна


Мій дідусь – Дід Мороз (2021)

Ця історія розповідає про хлопчика на ім’я Максим, який нетерпляче очікує на повернення свого батька додому. Напередодні Нового року Максим висловлює своє найзаповітніше бажання: “Хочу, щоб тато повернувся до свята”. Він розуміє, що його бажання не таке просте, як отримати нову іграшку чи гаджет. Тому Максим вирішує відправитися до Києва, щоб знайти Діда Мороза, якого, за словами його мами, має бути його рідним дідусем. Мотивований хлопчик розпочинає свою ризиковану подорож у пошуках дідуся.

Мій дідусь Дід Мороз
Актори:
Наталя Бадер, Лев Пічахчі, Діана Глостер, Микита Вакулюк
Жанр:
Комедія, сімейний
Країна:
Україна


Пригоди S Миколая (2018)

Оповідання розкриває пригоди малого Артема, який разом зі своїми батьками переїхав із міста в маленьке село в Карпатах. З наближенням святкового періоду Артем, як і всі діти, очікує на прихід Святого Миколая. Однак зустрічається він з дуже незвичайним “Миколаєм”. Несподівано перед ним з’являється чоловік, який представляється Миколаєм і веде себе дружелюбно, але насправді виявляється звичайним злодієм! Артем разом зі своїми друзями проявляє сміливість, винахідливість і спритність, щоб розкрити правду про цього лукавого лиходія. Хлопчик твердо вірить, що справжні дива повинні відбуватися під час свят!

Пригоди с миколая
Актори:
Григорій Боковенко, Пшемислав Ціпріаньській, Маша Єфросиніна
Жанр:
Комедія, сімейний, фентез
Країна:
Україна


Тільки диво (2019)

Фільм розповідає про пригоди брата та сестри, Северина і Аніки, які відправляються у захопливу подорож напередодні Дня святого Миколая. Їхня місія полягає у порятунку свого хворого батька, і в цьому їм доводиться подолати безліч випробувань. У цій подорожі вони зустрічають різноманітні пригоди та чарівництво різдвяного часу. Завдяки цьому диву головні герої не тільки долають перешкоди на своєму шляху, але й знаходять справжнє кохання та налагоджують міцні дружні стосунки.

Тільки диво
Актори:
Георгій Ярмоленко, Анжеліка Савченко, Євген Ніщук, Петро Миронов
Жанр:
Пригоди, сімейний
Країна:
Україна


Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке (2020)

Цей фільм переносить глядачів у часи сміливих запорізьких козаків, чиї подвиги стали каменем спотикання для підступного Чорта. Незадоволений їхньою відвагою, Чорт укладає парі зі Святим Петром. Він ставить за мету підкорити і утримати до Різдва найвідважнішого козака, Семена, вважаючи, що це дозволить йому знищити весь козацький рід. Однак Семен не так легко піддається, і всі чари Чорта виявляються безсилими проти його мужності і сміливості.

Пекельна хоругва або Козацьке Різдво
Актори:
Костянтин Лінартович, Григорій Бакланов, Леся Самаєва, Володимир Задніпровський
Жанр:
Сімейний
Країна:
Україна


Казка про гроші (2018)

Ця історія обертається навколо Левка, сільського юнака, який успадкував млин після таємничої смерті свого дядька, що утопився в озері. Одного дня Левко стає свідком дивного і містичного зникнення місцевого жителя, єврея Янкеля, після чого він займає його шинок. Поширюється чутка, що Янкель був забраний чортом Хапуном через свою жадібність у Йом-Кіпур. Однак через рік Янкель повертається, стверджуючи, що втік від демонічної сутності. В цей час Левко, який став багатим і впливовим, починає втрачати розум через жадібність до грошей. Його ненаситне бажання більшого призводить до втрати співчуття, дружби та здатності до кохання. Коли він повністю втрачає людяність, тоді і до нього добирається темна сила. Левко може врятуватися тільки усвідомивши свої помилки.

Казка про гроші
Актори:
Андрій Ісаєнко, Анастасія Карпенко, Олександр Кобзар
Жанр:
Казка
Країна:
Україна


Казка старого мельника (2020)

Вечір. Біля вогнища діти збираються слухати казку, яку розповідає старий мельник. У його казці, бурсак Миколка вирушає до пана Адама, щоб навчити грамоті його дочку Христинку. Проте у дорозі до маєтку Миколка дізнається про те, що селище охоплене нечистими силами, такими як вовкулаки та повітрулі, а сам пан Адам перебуває в полоні. Миколка разом з Христинкою вирішують визволити пана та селище від злих духів. Але для досягнення своєї мети їм належить подолати ряд випробувань, одне з яких може виявитися надто складним для них.

Казка старого мельника
Актори:
Анна Кошмал, Валентин Томусяк, Ірма Вітовська, Ада Роговцева
Жанр:
Казка, сімейний
Країна:
Україна


Новий рік у сімейному колі (2018)

Короткометражка “Новий рік у сімейному колі” відображає життя багатьох українців у часи війни, але при цьому зберігає легкість і гумор, характерні для новорічних фільмів, нагадуючи, що головне — це бути поруч з родиною. Головні герої, Яна та її чоловік, які є переселенцями, святкують Новий рік у новій орендованій квартирі разом з сином. Але їхні плани йдуть шкереберть, від походів за покупками до самого святкування, і ніяк не вдається створити той особливий новорічний настрій.

Новий рік у сімейному колі
Актори:
Олена Узлюк, Михайло Жонін, Тимофій Глущенко
Жанр:
Драма, короткий метр
Країна:
Україна


Креденс (2013)

Фільм занурює глядача в атмосферу Різдва у Львові, але не в типовий святковий спосіб. Головний герой, Орест, постійно зіштовхується з викликами як у професійному житті, так і вдома, що призводить його до емоційної напруги. Фільм характеризується похмурою і навіть депресивною атмосферою, послідовними невдачами головного героя та його майже межовим емоційним станом. Така нестандартна інтерпретація різдвяного вечора з нетиповим сюжетом утримує увагу глядача та залишає сильне враження, змушуючи забути, що на екрані лише актори.

Креденс
Актори:
Андрій Самінін, Ольга Гришина, Михайло Жонін
Жанр:
Драма
Країна:
УкраїнаЯкщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.