Українські документальні фільми, які повинен побачити кожен українець

Зроблено в Україні
Фільм дня:

Добірка українських документальних фільмів, які повинен побачити кожен українець. Фільми про національну ідентичність, мову, про вишиванку – все що цінне для нашої нації.

Щедрик проти “русского міра” (2023)

Фільм про захопливе світове турне хорової капели О. Кошиця в 1919-1924 роках. В сюжеті висвітлюються події 100-річної давнини і неабияк переплітаються з нашим сьогоденням, коли росія хоче знищити все українське, коли наша культурна спадщина бореться за своє існування і місце в світі.
Тривалість – 1 год. 21 хв.


“Маріуполь. Невтрачена надія” (2022)

Фільм присвячений місту-герою Маріуполю. В картині показана війна очима простих людей, мирних мешканців міста Марії. Фільм зібрав у собі 5 історій, які обов’язкові до перегляду кожному.
Тривалість – 1 год. 03 хв.


Хто ми? Психоаналіз Українців (2022)

Документальний фільм про колективні психотравми українців, як їх позбутись та стати успішною нацією. Автор – Олександр Ткачук.
Тривалість – 1 год. 34 хв.


Соловей співає… (2019)

Документальний фільм розкриває тему мовного питання в Україні. Чому мова має значення і чому не “какая разніца…”, руйнування міфів щодо української мови у різних регіонах – дивіться у документальному фільмі “Соловей співає…”
Тривалість – 1 год. 05 хв.


Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941 (2010)

Документальний фільм розповідає про прихід радянської влади на захід України перед початком Другої світової війни. Режисер Тарас Химич і продюсер Тарас Чолій.
Тривалість – 50 хв.


Зима у вогні: Боротьба України за свободу (2015)

Документальний фільм про Революцію гідності і події на Майдані. Знятий за спприяння платформи Netflix.
Тривалість – 1 год. 38 хв.


Дослідницький проект “Код нації” (2015)

Проєкт каналу “Україна” про національну ідентичність кожного українця, переносить нас крізь сторіччя. Питання, які розкриті тут, неабияк актуальні у час повномасштабного вторгнення, коли українці зіштовхнулись з тим, як вберегти себе та своїх близьких.
Тривалість – 1 год. 38 хв.


Спадок нації (2016)

В фільмі головною ідеєю виступає вишиванка (вишита сорочка), яка є оберегом і цінністю українського народу, не лише матеріальною, але й і духовною.
Тривалість – 1 год. 21 хв.


Скарби нації. Україна. Повернення своєї історії (2019)

Документально-історичний фільм «Скарби нації», що є третім із циклу «Україна. Повернення своєї історії», приурочено до 100-річчя з дня проголошення Акту Злуки. Автор – Акім Галімов.
Тривалість – 1 год. 51 хв.


Степан Бандера. Ціна свободи (2008)

Документальний фільм про життя Степана Бандери, приурочений до 100-річчя з його дня народження.
Тривалість – 1 год. 29 хв.


Таємничі манускрипти. Україна. Повернення своєї історії (2021)

Документально-історичний фільм «Таємничі манускрипти», що є продовженням циклу «Україна. Повернення своєї історії». Автори фільму показали чому фальсифікувалася наша історія, а також розкрили деталі того, як наша держава втратила та повернула незалежність церкви.
Тривалість – 1 год. 47 хв.


Таємниці великих Українців (2021)

Документальний цикл досліджень про відомих постатей української історії – Д. Галицького, Б. Хмельницького, А. Шептицького, М. Грушевського, І. Мазепи, А. Київської, С. Петлюри, Роксолани.
Тривалість – 1 год.


Будинок Слово (2017)

Повнометражний документальний фільм, знятий режисером Тарасом Томенком. Фільм розповідає про будинок у Харкові, де оселились радянські митці та письменники, які згодом були вивезені і розстріляні сталінською владою. Події відбувалися у Харківському будинку “Слово.”
Тривалість – 1 год. 11 хв.


Кубанські козаки. А вже літ двісті… (1992)

Фільм розповідає історію переселення запорізьких козаків та геноцид козаків на Кубані.
Тривалість – 1 год. 14 хв.Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.