Українські художні фільми за мотивами книг

Зроблено в Україні
Фільм дня:

Українська культура насичена яскравими літературними творами, які залишають незабутні враження. І коли такі твори переносять на екран, виходить неймовірне поєднання слова та образу. Саме такі фільми створюють атмосферу, яку неможливо передати в книгах. Тож ми зібрали добірку українських художніх фільмів за мотивами книг, які здатні занурити вас у світ незабутніх емоцій та вражень, які лише книга може дати.

Захар Беркут (2019)

Американсько-український фільм за однойменною історичною повістю Івана Франка. 1241 рік. Монгольська орда дійшла до Карпатських гір, де їй прийшлось зупинитись. Саме там місцеві мисливці брати Беркути намагаються дати їм відсіч.

Жанр:
Історичний екшен
Актори:
Роберт Патрік, Томмі Фленаган, Роккі Маєрс, Поппі Дрейтон
Країна:
Україна
Тривалість:
104 хв.


Червоний (2017)

Фільм “Червоний – це екранізація однойменного історичного роману Андрія Кокотюхи “Червоний”. Це розповідь про те, як український повстанець проходить усі випробування сталінських концтаборів, вступає в конфронтацію із табірним криміналітетом, піднімає повстання і намагається вирватися на волю.

Жанр:
Історичний бойовик
Актори:
Микола Береза, Олег Шульга, Олександр Мавріц…
Країна:
Україна
Тривалість:
110 хв.


Чорний ворон (2019)

Художній фільм за романом однойменного бестселера відомого українського письменника Василя Шкляра “Залишинець. Чорний ворон”. Стрічка розповідає історію життя і боротьби отамана Івана “Ворона”, який був учасником повстанського руху Холодноярської республіки. Іван жертвує своїм спокоєм та сімейним затишком заради волі і свободи своєї сім’ї, незаленості своєї держави.

Жанр:
Історична драма
Актори:
Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Азізбек Абдурашидов
Країна:
Україна
Тривалість:
1 год. 50 хв.


Залізна сотня (2004)

Фільм висвітлює післявоєнний період та операцію «Вісла» (етнічну чистку), яка відбулась у 1947 році. У цетрі сюжету знаходиться сотня бійців Української Повстанської Армії які дійснили героїчний рейд на Захід, до Баварії.

Жанр:
бойовик, військовий, драма
Актори:
Микола Боклан, Олег Примогенов, Ігор Пісний, Олексій Зубков
Країна:
Україна
Тривалість:
1 год. 34 хв.


Тіні забутих предків (1965)

Український фільм відзнятий на кіностудії Олександра Довженка. Фільм Тіні забутих предків – це екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Історія трагічного кохання Івана і Марічки, яким не судилося бути разом. Події фільму розгортається на фоні карпатських гір, трембіт і незвичайних споруд. Це драматична історія двох родів, які довгі роки ворожили один з одним на цьому землі. Конфлікти між ними виникали під час зустрічей в церкві або на ярмарку і завжди закінчувалися конфліктами. Але Марічка та Іван, які представляють зварювання родин, закохалися одне в одного.

Жанр:
драма
Актори:
Іван Миколайчук, Лариса Кадочникова, Тетяна Бестаєва
Країна:
Україна
Тривалість:
1 год. 58 хв.


Погані дороги (2020)

Український, але на жаль російськомовний фільм, який описує події, що відбуваються з українськими мешканцями та військовими на Донбасі на фоні російсько-української війни. У 2014 році змінилися життя тисяч жителів Донбасу. Кожен з них має свою власну унікальну історію, частину з якої багато бажають назавжди видалити зі своєї пам’яті. Зірвалися долі мирних мешканців, змушених покинути свої рідні домівки та втекти якомога далі, щоб вижити. Основні герої – звичайні люди, яким довелося пізнати на собі всі можливі жахи війни.

Їх історії зовсім не схожі одна на одну, але вони дають можливість дізнатися про них, ніби ті були старими друзями. Деяким жителям Донецька та Луганська довелося залишити свої домівки, які внаслідок подій виявилися розруйнованими. Інших з рідними розділяє кордон, що виник між колись єдиною державою. Люди намагалися зі всіх сил зберегти любов до своєї Батьківщини, пронести її через роки, і все ще сподіваються, що рано або пізно їм вдасться повернутися до рідного міста, пройтися по його вулицях, зустрітися з близькими, побачитися з друзями та забути про все, що сталося за останні кілька років.

Жанр:
драма
Актори:
Ігор Колтовський, Андрій Лелюх, Володимир Гурін
Країна:
Україна
Тривалість:
2 год. 4 хв.


Сад Гетсиманський (1993)

Український 4-серійний мінісеріал, який розказує про роки репресій в Україні у 1930-і роки за мотивами роману Івана Багряного. У серіалі “Сад Гетсиманський” розповідається про Андрія Чумака, який потрапив у лабіринти внутрішньої тюрми НКВД. Там, через підлий наклеп, він змушений пройти всі кола пекла, щоб вижити.

Жанр:
драма
Актори:
Олег Савкін, Раїса Недашківська, Василь Вітер
Країна:
Україна
Тривалість:
55 хв.


Століття Якова

4-серійний мінісеріал, екранізація однойменного роману Володимира Лиса. Яків – звичайний селянин, який за свої 100 років пережив багато на землі. Його життя було повним злетів і падінь, багатим на сміливість та велику любов, а також свідком кількох епох.

Дії серіалу відбуваються на Заході, де раніше панували поляки. Сюжет має дві паралельні лінії: перша – молодість Якова, а друга – сьогодення. Цей історичний серіал спонукає до думок про багато речей, змушує переосмислити пріоритети та почати цінувати життя.

Жанр:
драма, історія
Актори:
Роман Луцький (молодий Яків), Станіслав Боклан (старий Яків), Людмила Загорська, Олег Примогенов
Країна:
Україна
Тривалість:
50 хв.


Вишневі ночі (1992)

Під час трагічних історичних подій розгортається роман Олени Мартинюк, місцевої жительки, і Славка Денисенка, лейтенанта НКВС, який мешкає у місті під легендою військового лікаря. Вони живуть поруч, орендуючи квартиру разом, і навіть не підозрюють, що належать до протилежних сторін.

Але коли молодий лейтенант отримує завдання схопити зв’язкового УПА Калину, він дізнається, що цей агент – його приваблива сусідка. Головна історія розгортається не в контексті збройних чи ідеологічних протистоянь, а в історії двох людей і їхньої особистої трагедії. Вони опиняються на протилежних боках барикад, але любов має свої плани і, нарешті, призводить до їх загибелі.

Жанр:
драма
Актори:
Володимир Шевельков, Леонід Дячков, Костянтин Степанков
Країна:
Україна
Тривалість:
1 год. 28 хв.


Голод 33 (1991)

Фільм “Голод-33” є екранізацією повісті Василя Барки “Жовтий князь”. Ця художня стрічка розкриває злочини сталінського тоталітарного режиму проти українського народу – Голодомору 1932-1933 років. Фільм описує прихід більшовиків до влади, призначення Сталіна новим главою режиму та контроль над усіма аспектами життя в Україні. Особлива увага приділена політиці комуністів в сільському господарстві та виданні злочинних законів, які позбавили селян права на їжу, а отже і права на життя.

У центрі сюжету знаходиться звичайна селянська сім’я – діти, батько, дружина та їхня старенька матір, яка невдовзі стала першою жертвою голоду. Найбільш вразливими до цього були діти, які першими вмирали. Глядач може побачити страждання цієї звичайної української родини очима голодної дитини. “Голод-33” – це перший мистецький фільм, що детально висвітлює цю трагічну подію в історії України.

Жанр:
драма, історичний
Актори:
Галина Сулима, Георгій Морозюк, Олексій Горбунов
Країна:
Україна
Тривалість:
1 год. 32 хв.


Толока (2020)

Михайло Іллєнко зняв фільм-баладу під назвою «Толока» за своїм власним сценарієм. Для вибору сюжету стрічки він довго переглядав історичні епізоди, які хотів екранізувати, і врешті-решт вирішив поєднати різні події, що оточують баладу Т.Г. Шевченка «У тієї Катерини хата на помості». Фільм став переможцем третього конкурсу Держкіно та отримав понад 28 мільйонів гривень державного фінансування, що покрило 98% витрат на виробництво. Зйомки почалися у лютому 2013 року, а дата прем’єри кілька разів переносилася. У результаті створено кінопритчу, що об’єднала 14 різних епізодів нашої історії.

Жанр:
історичний
Актори:
Іванна Іллєнко, Дмитро Лінартович, Богдан Бенюк
Країна:
Україна
Тривалість:
1 год. 57 хв.


Вогнем і мечем (1999)

Це масштабний історичний епос “Потоп” культового польського режисера Єжи Гофмана, знятий за однойменним романом польського письменника Генріка Сенкевича.

Дія розгортається у XVII столітті, коли навіжений пан Чаплинський запоров на смерть сина полковника та православного шляхтича Богдана Хмельницького. Ображений Хмельницький піднімає Запорізьку Січ, закликає кримських татар під керівництвом Туган-Бея та розбиває війська короля Владислава. Річ Посполита опиняється в полум’ї, а на тлі цього горя розгортається трагічна історія боротьби між шляхтичем Скшеутським та козацьким отаманом Богуном за серце княжної Курцевич.

Жанр:
історичний, драма, пригоди
Актори:
Міхал Жебровський, Олександр Домогаров, Ізабелла Скорупко
Країна:
Україна, Польща
Тривалість:
2 год. 55 хв.


Пекельна хоругва / Різдво козацьке (2020)

Фільм “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” знятий за мотивами твору “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід” від Сашка Лірника.

Команда творців виграла на десятому пітчингу Держкіно та отримала фінансування від держави для зйомок фільму. Зйомки відбувалися в Україні з березня 2018 року. Режисером фільму є дебютант Михайло Костров.

Жанр:
фільм-казка
Актори:
Костянтин Лінартович, Григорій Бакланов, Леся Самаєва
Країна:
Україна
Тривалість:
1 год. 42 хв.


Також можете переглянути наступні екранізації:

  • “Метелик” – екранізація роману Андрія Кокотюхи про події на Волині під час Другої світової війни.
  • “Земля” – екранізація роману Ольги Кобилянської про життя українських селян у кінці XIX століття.
  • “Тигролови” – екранізація роману Івана Багряного про пригоди двох братів, які полюють на тигрів в кінці XIX століття на території сучасної Індії.
  • “Холодний яр” – екранізація роману Василя Стефаника про життя селян на Галичині у кінці XIX – початку XX століття.
  • “Кайдашева сім’я” – екранізація роману Івана Нечуя-Левицького про життя селян на Україні в кінці XIX століття.
  • “Вогнепал” – екранізація роману Івана Багряного про життя селян на Полтавщині у період революції 1917-1921 років.
  • “Кавказький полон” – екранізація роману Лесі Українки про українську жінку, яка потрапляє в полон до кавказьких гірників.

Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.