Фільми про наукові експедиції

Драма
Фільм дня:

Ця добірка про людей, яким не сидиться біля каміна, – невгамовних мандрівників, зрадників домашніх капців. Безжальна Арктика, Північний полюс, непрохідні джунглі, скелясті гори та океанська безодня – ніщо не зупинить шукачів пригод на шляху до великих відкриттів. У нашому списку кращих фільмів про експедиції та подорожі знайдуться як реалістичні, так і фантастичні історії про дослідників, вчених та мрійників-авантюристів.

Аеронавти (2019)

Жінка-пілот Амелія Рен та вчений Джеймс Глейшер уперше піднімаються у недосліджені верхні шари атмосфери. Молода вдова, яка втратила чоловіка під час експедиції на повітряній кулі, тяжко переживає цю втрату. Її супутник-метеоролог прагне побити рекорд висоти польоту на повітряній кулі в 7 км, щоб робити нові наукові спостереження: вивчати механізми руху повітря, опадів та хмар. Вдвох безстрашна пара змине вгору, де на героїв фільму з неймовірними краєвидами чекають безцінні для метеорології відкриття.

Оригінальна назва:
The Aeronauts
Жанр:
пригоди, біографія
Актори:
Едді Редмейн, Фелісіті Джонс, Хімеш Патель…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Амундсен (2019)

Норвезький фільм про наукові експедиції Руаля Амундсена та неоднозначну особистість уславленого першопрохідця. Ще хлопцем він поставив за мету стати великим мандрівником і побувати там, куди нікому не вдавалося дістатися. З юності син багатих батьків готувався до суворих умов Півночі, виробляючи у собі витривалість і невибагливість. Драма про першовідкривача Південного полюса висвітлить важливі події з життя Руаля, розповість про підготовку до далеких походів, а також покаже складний характер норвежця, який відштовхнув багатьох людей від чоловіка.

Оригінальна назва:
Amundsen
Жанр:
пригоди, біографія
Актори:
Пол Сверре Валхейм Хаген, Крістіан Рубек, Кетрін Уотерстон…
Країна:
Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
12+


Загублене місто Z (2016)

Художній фільм про зниклу експедицію та пригоди сподобається любителям екранізацій реальних історичних подій . Адже втілена на екрані історія полковника Персі Фоссета, який присвятив життя дослідженню американських джунглів, захоплює і заворожує. Сюжет розповість про експедицію 1925 року, що стала останньою для військового топографа. Британець збирався знайти якесь загублене місто на території штату Мату-Гроссо. Проте із цього походу ні він, ні його команда так і не повернулися.

Оригінальна назва:
The Lost City of Z
Жанр:
Бойовик, драма
Актори:
Чарлі Ханнем, Роберт Паттінсон, Сієнна Міллер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Тутанхамон (міні-серіал, 2016)

В англійському пригодницькому серіалі розповідається про всесвітньо відоме відкриття єгиптолога Говарда Картера. Одного разу дослідник натрапляє на свідчення того, що гробниця Тутанхамона досі схована від людських очей. Однак його колеги сумніваються у достовірності цього факту, але не лорд Карнарвон – відомий авантюрист та багатій, готовий фінансувати розкопки в Єгипті.

Оригінальна назва:
Tutankhamun
Жанр:
драма, мелодрама, історія
Актори:
Макс Айронс, Джонатан Аріс, Сем Ніл, Емі Рен…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
12+


Одіссея (2016)

Один із найбільш вражаючих проектів французького кіно останніх років – фільм про життя та експедиції Жака-Іва Кусто, заснований на реальних подіях. Пригодницька драма з грандіозними підводними сценами знята у жанрі класичної біографії . Мрійник, винахідник , мандрівник Капітан Кусто був людиною, яка мала чимало слабкостей та недоліків. Автори фільму вирішили показати і зворотний бік складної натури видатного океанолога.

Оригінальна назва:
L’odyssée
Жанр:
пригоди, біографія, драма
Актори:
Ламбер Вільсон, П’єр Ніне, Одрі Тоту…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Еверест (2015)

У 1996 році кілька комерційних груп у складі 30 осіб, серед яких було 6 гідів, 8 провідників та 16 відважних туристів на чолі з інструктором Робом Холлом вийшли на штурм однієї з найнеприступніших вершин – Евересту. Мандрівники були впевнені у благополучному результаті витівки, проте легендарна гора розпорядилася інакше. Під час спуску розпочався сильний буран, який закінчився смертю п’ятьох членів групи та обмороженнями та травмами інших учасників сходження.

Оригінальна назва:
Everest </em
Жанр:
Бойовик, трилер, драма, пригоди, біографія
Актори:
Джейсон Кларк, Джош Бролін, Джейк Джілленхол…
Країна:
Велика Британія, США, Ісландія
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Марко Поло (серіал, 2014 – 2016)

Масштабний проект від Netflix – барвистий серіал із бюджетом у 90 мільйонів доларів, заснований на житті та пригодах дослідника земель Марко Поло. Майбутній знаменитий мандрівник був залишений своїм батьком при дворі монгольського хана, як вдячність за дозвіл на торгівлю. Юний Марко занурюється у палацові інтриги та політичні чвари XIII століття, навчається бойовим мистецтвам і намагається знайти підхід до хана.

Оригінальна назва:
Marco Polo
Жанр:
драма, пригоди
Актори:
Лоренцо Рікельмі, Бенедикт Вонг, Джоан Чень…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
Вікові обмеження:
16+


Стежки (2013)

У фільмі розгортається реальна історія Робін Девідсон, знята за книгою дівчини, яка пройшла непростий шлях завдовжки понад чотири тисячі кілометрів, щоб перетнути Австралію. У компанії чотирьох верблюдів і собаки мандрівниця вирушає у похід, у якому проведе довгих сім місяців, принагідно роблячи нотатки для журналу National Geographic. Що змусило Робін зважитись на відчайдушний крок і як їй вдалося здійснити задумане? Для багатьох авантюра дівчини досі залишається загадкою.

Оригінальна назва:
Tracks
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Міа Васіковська, Адам Драйвер, Ролі Мінтума…
Країна:
Австралія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
16+


Кон-Тікі (2012)

Чи можна підкорити нескінченні простори моря на дерев’яному плоту? 1947 року шість скандинавських героїв довели, що можна. Віддавшись на волю течій та вітрів, Тур Хейєрдал разом із командою таких самих авантюристів здійснив неймовірну подорож. І ця експедиція запам’яталася, як найзухваліша у світовій історії подорожей. Ефектний цікавий фільм про норвезьких першопрохідців та дослідників заснований на реальних подіях та отримав безліч відмінних відгуків глядачів.

Оригінальна назва:
Kon-Tiki
Жанр:
пригоди, біографія
Актори:
Пол Сверре Валхейм Хаген, Андерс Баасмо Крістіансен, Тобіас Зантельман…
Країна:
Норвегія, Велика Британія, Данія, Німеччина, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+


Померти за ворога (2012)

Ідея про те, що колись всі континенти Землі становили єдине ціле, було висунуто вченим із Німеччини. У 1939 році, незважаючи на загрозу світової війни, німцями було зібрано експедицію для доказу цієї теорії. До складу групи увійшли британські вчені, німецький геолог із помічницею, експерт зі Швеції та екіпаж із росії. Усі члени команди стають друзями та впевнені, що політичні чвари не вплинуть на їхню місію, але майбутні військові події втручаться у долю всіх учасників морської експедиції.

Оригінальна назва:
En fiende att dö för
Жанр:
трилер, військовий, історія
Актори:
Том Берк, Аллан Кордунер, Жанетт Хайн…
Країна:
Швеція, Німеччина, Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 5.8
Вікові обмеження:
16+


Нова земля (2011)

Фільм про географічні відкриття розповідає про третю арктичну експедицію мореплавця з Голландії Баренца, що стала для мандрівника останньої. У XVI столітті виникла потреба у пошуку нових морських шляхів до Індії через північно-східний прохід. Команда Баренца була першовідкривачами Нової Землі, але вони перші ризикнули обігнути її з північного боку і залишитися зимувати в умовах полярної ночі. Про цю пригоду вів подорожні нотатки Херріт де Фейра, один із персонажів цього фільму.

Оригінальна назва:
Nova Zembla
Жанр:
драма, історія
Актори:
Роберт де Хог, Віктор Рейнір, Ян Деклер…
Країна:
Нідерланди
Рейтинг:
IMDb – 5.8
Вікові обмеження:
16+


Безодня (2010)

Герої багатосерійного фільму у жанрі трилера – океанографи, які займаються пошуком мікроорганізмів, що мешкають біля хребта Ломоносова. Вчені вважають, що підводні організми можуть стати новим джерелом енергоресурсів. Однак місію доводиться закінчити через поломку субмарини . Дослідники опиняються на багатометровій глибині і їм доведеться постаратися, щоб вибратися з безодні.

Оригінальна назва:
The Deep
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма, детектив, пригоди
Актори:
Джеймс Несбітт, Орла Брейді, Горан Вишнич…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.7


Щоденник полярної експедиції (2005)

Любителів нуарних трилерів порадує південнокорейське кіно з ефектним візуалом, динамічним сюжетом та майстерно замаскованою таємницею. Полярна експедиція із шістьох людей вирушає до Антарктиди. Мета походу – дістатися до полюса недоступності, найважливішого місця материка. Через кілька тижнів походу група знаходить сліди британців, які були в цих краях 80 років тому. У їхніх дорожніх нотатках описуються страшні події, а малюнки у щоденнику зображають учасників корейської команди.

Оригінальна назва:
Namgeuk ilgi
Жанр:
трилер, детектив, драма
Актори:
Сон Кан-хо, Ю Джі-тхе, Кім Ген-ік…
Країна:
Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 6.0
Вікові обмеження:
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.