Фільми та серіали за творами Шекспіра

Драма
Фільм дня:

Відомий своєю неперевершеною майстерністю слова і глибиною емоцій, Вільям Шекспір залишається незмінним джерелом натхнення для кінематографістів у всьому світі. Ця добірка фільмів та серіалів оживляє класичні твори Шекспіра, переносить їх в різні епохи та культури, дозволяючи глядачам побачити вічні історії кохання, зради, влади та помсти під новим кутом. Кожен фільм та серіал у цій добірці є унікальним мистецьким творінням, що демонструє як класичне, так і сучасне бачення Шекспірових драм, комедій та трагедій. Від традиційних постановок до новаторських інтерпретацій, ці твори продовжують зачаровувати та надихати, підтверджуючи незмінну актуальність та геніальність Шекспіра.

Пристрасть, любов і стовбури (2021)

Новий бойовик – історія про Ромео та Джульєтту, скроєна по-американськи, де заборонене кохання та перестрілки зливаються воєдино. Бен Гіббон проводить дні, влаштовуючи вечірки та беручи участь у вуличних бійках разом із найкращим другом. Проте за всіма необачними вчинками хлопця ховається розбите серце. Його дівчина Мері мешкає в іншій країні. Закоханих розлучили владні батьки – власники величезних корпорацій та вічні конкуренти. І коли Мері повертається до США, разом із Беном вони вирішують раз і назавжди вирватися з-під батьківського контролю.

Оригінальна назва:
Die in a Gunfight
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, комедія, кримінал
Актори:
Дієго Бонета, Олександра Даддаріо, Джастін Чатвін…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.4


Король Англії (2019)

Видовищний костюмований фільм знято за твором Шекспіра – історичною п’єсою «Генріада». Сюжет середньовічної драми слідує за долею принца Хела – від його розпусного життя без зобов’язань і до сходження на трон короля Англії. Винахідливий хлопець швидко вникає в палацові інтриги і, здається, знаходиться на своєму місці серед політики , змов, війни та хаосу. Піднявшись на престол під ім’ям Генріх V, молодий король оголошує війну Франції.

Оригінальна назва:
The King
Жанр:
Біографія, драма, військовий, історія
Актори:
Тімоті Шаламе, Джоел Едгертон, Роберт Паттінсон…
Країна:
Велика Британія, Угорщина, США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 7.3


Король Лір (2018)

Перш ніж розділити престол між трьома дочками, літній король Лір вирішує дізнатися, хто ж із них любить його сильніше. Двоє старших доньок підігрують старому, огортаючи його солодкими промовами та лестощами, але молодша Корделія відмовляється щось говорити. Така поведінка розлючує короля, і він тут же позбавляє її спадщини. Коли Корделія більше не плутається під ногами, зриваються всі маски, і нові спадкоємиці позбавляються батька.

Оригінальна назва:
King Lear
Жанр:
драма, історія
Актори:
Ентоні Хопкінс, Чаквуді Івуджі, Флоренс П’ю…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.2


Офелія (2018)

Відома історія про нещасну дівчину знаходить новий формат у цьому сучасному фільмі, знятому за п’єсою Шекспіра та розповідає про драматичні події з іншого ракурсу. Фільм починається із зустрічі дівчинки Офелії та королеви Гертруди, яка бере її до себе у фрейліни. Згодом на юну діву звертає увагу спадкоємець престолу Гамлет, і молоді люди зближуються. Коли короля Данії буде вбито, саме Офелія стане ключовою фігурою та помічницею Гамлета у розкритті таємниці смерті його батька та реалізації плану помсти .

Оригінальна назва:
Ophelia
Жанр:
мелодрама, історія
Актори:
Дейзі Рідлі, Міа Куїні, Наомі Уоттс, Клайв Оуен…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
16+


Макбет (2015)

Цей зарубіжний фільм – екранізація Шекспіра, яка демонструє захоплюючу, похмуру та атмосферну історію, наповнену кров’ю та примарами . Полководець Макбет – затятий захисник короля Дункана. Воєначальник завжди на полях битв, яке дружина – надійний тил будинку. Якось три відьми пророкують йому, що він стане наступним королем Шотландії. Ще кілька збігів, і ось уже Макбет одержимий параноєю і бажанням влади. Разом з дружиною вони вирішують прискорити прогноз і вбити імператора.

Оригінальна назва:
Macbeth
Жанр:
драма, історія, військовий
Актори:
Майкл Фассбендер, Маріон Котійяр, Педді Консідайн…
Країна:
Велика Британія, Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Коріолан (2013)

Головний герой фільму з високим рейтингом – римський полководець Коріолан. Він прославився перемогою над ворожою армією та захистом імперської столиці. Сенат призначає його консулом. Проте чоловік з небажанням шукає прихильності у простого народу. Все ж таки люди готові віддати свої голоси, але зрадники зображують суворого воєначальника, як ворога батьківщини. Громадськість налаштовують проти полководця, що призводить до його вигнання з Риму. Тоді ображений Коріолан об’єднує сили із заклятим ворогом Туллусом, щоб повернутись і помститися.

Оригінальна назва:
Coriolanus
Жанр:
драма, військовий, історія
Актори:
Том Хіддлстон, Марк Гетісс, Хедлі Фрайзер…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.5
12+


Ромео та Джульєтта (2013)

Гарне художнє кіно за Шекспіром – ще одна адаптація популярної трагедії, знятої в оригінальній обстановці Верони. Італійський режисер не став перекидати Ромео та Джульєтту в сучасність чи екзотичні країни. Дія розгортається на тлі старовинного міста, де жодного дня не минає без того, щоб дві ворогуючі сімейства не зійшлися у вуличній бійці . Проте молодим людям не до сімейних чвар. Вони пристрасно закохані, і вирішують одружитися потай від рідних.

Оригінальна назва:
Romeo & Juliet
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Дуглас Бут, Хейлі Стайнфелд, Деміен Льюїс…
Країна:
Велика Британія, Італія, Швейцарія
Рейтинг:
IMDb – 5.8


Порожня корона (серіал, 2012 – 2016)

Історичний серіал поєднав у собі чотири шекспірівські п’єси про Англію, а реалізували проект найкращі представники британського кінематографу . На тлі захоплюючих дух пейзажів та архітектури того часу розповідається про долі Річарда II, Генріха IV та Генріха V. Починаючи з 1399 року, історія монархії постає як низка подій, наповнених політичною та династичною боротьбою за владу. Королям, їхнім сім’ям та придворним загрожують повстання, війни та конфлікти. Популярному телешоу вдалося передати як атмосферу королівського двору, і жахи на полях битв.

Оригінальна назва:
The Hollow Crown
Жанр:
Драма
Актори:
Бен Уішоу, Том Хіддлстон, Джеремі Айронс, Бенедикт Камбербетч…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.3
18+


Багато шуму з нічого (2011)

Цей фільм, знятий за мотивами Шекспіра, – проект, який майстерно переходить від комедії до трагедії і назад з запаморочливою швидкістю. Геро та її майбутній наречений Клаудіо поєднують зусилля за тиждень до весілля , щоб розробити схему сватання. Їхня мета – звести вічного холостяка Бенедикта з Беатріс. І це справді складне завдання, адже молоді люди відчувають щиру огиду один до одного. А тим часом недоброзичливець дон Хуан шукає можливість засмутити майбутнє весільне свято.

Оригінальна назва:
Much Ado About Nothing
Жанр:
мелодрама, комедія
Актори:
Девід Теннант, Кетрін Тейт, Том Бейтман…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.6


Рядовий Ромео (2011)

Неоднозначний, але авантюрний та розкутий фільм пропонує свіжий погляд на Шекспіра. Група кадетів залишається в ізольованій військовій академії на чотири дні. Вони повинні дотримуватись встановленого розпорядку та дисципліни, виконувати домашню роботу та фізичні вправи. Під час одного з уроків молоді люди читають величезну трагедію «Ромео та Джульєтта», і кілька курсантів потрапляють під чари п’єси. Сюжет настільки проникає в їхньому житті, що роль нещасних закоханих переслідує їх і за межами класу.

Оригінальна назва:
Private Romeo
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Сет Нумрік, Хейл Ейплмен, Чарлі Барнетт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Цезар має померти (2011)

Наступною у списку найкращих фільмів за Шекспіром стане незвичайна кінострічка, де театральна вистава переплітається з реальністю. Починається серіал із кастингу в римській в’язниці , де щороку професійні режисери створюють виставу. Акторами виступають ув’язнені – вбивці, мафіозі та інші закоренілі злочинці. Цього разу ставиться вистава «Юлій Цезар» – розповідь про зраду, братерство та амбіції. По ходу того, як ув’язнені беруть участь у репетиціях, багато їх перетворюються, розуміючи, як актуальна трагедія зі старої книги в реаліях сьогоднішнього життя.

Оригінальна назва:
Cesare deve morire
Жанр:
Драма
Актори:
Козімо Рега, Сальваторе Стріано, Джованні Аркурі…
Країна:
Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+


Коріолан (2010)

Сучасний Кай Марцій повертається додому героєм і через перемогу отримує посаду консула. Однак не всі задоволені таким станом речей. Підкилимні ігри кількох політиків звертають ситуацію проти нашого героя – і тепер він не загальний улюбленець, а ворог народу. Чоловіка виганяють із Риму, і він змушений бігти до табору, який нещодавно розгромив. Там його ворог несподівано стає союзником, і разом вони, стиснувши в руках автомати, обрушують гнів на ворогів.

Оригінальна назва:
Coriolanus
Жанр:
трилер, драма, військовий
Актори:
Рейф Файнс, Джерард Батлер, Ванесса Редгрейв, Джессіка Честейн…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Шекспір ​​на новий лад (міні-серіал, 2005)

Шанувальникам великого драматурга варто подивитися, як серіал за Шекспіром обіграє кілька п’єс майстра, перенісши їх у сучасні реалії. У кожному епізоді глядач має побачити відомих героїв у новій інтерпретації, і переконатися, що проблеми тих років можуть гармонійно вписатися в сучасне життя. Тут Макбет – це не відважний полководець, а шеф-кухар у фешенебельному ресторані. Геро з «Багато шуму з нічого» – ведуча телевізійного шоу, а норовлива Катаріна – активістка політичної партії.

Оригінальна назва:
ShakespeaRe-Told
Жанр:
драма, мелодрама, комедія
Актори:
Сара Періш, Деміен Льюїс, Джеймс МакЕвой…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.9


Венеціанський купець (2004)

Події фільму переносять глядача до Венеції 1596 року. Антоніо – процвітаючий купець і добрий товариш. Бассаніо просить свого друга позичити йому велику суму. Проте чоловік вклав усі кошти у торгівлю та не може допомогти приятелю. Тоді друзі звертаються до єврейського лихваря Шейлока – скнари, якого недолюблює все місто. А далі справи набувають непередбачуваного обігу.

Оригінальна назва:
The Merchant of Venice
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Аль Пачіно, Джеремі Айронс, Джозеф Файнс…
Країна:
Велика Британія, Люксембург, Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Гамлет (2000)

І знову на плечі сучасного Гамлета лягає непосильна праця. У цій кіноверсії безсмертної п’єси Шекспіра датський принц матеріалізується у вигляді режисера з Нью-Йорка. Хлопцю після смерті батька важко впоратися з керівництвом сімейної корпорацією. Незабаром юнакові є дух батька, щоб відкрити таємницю свого вбивства. Гамлета починають мучити сумніви – відпустити ситуацію і поринути у кохання, або вийти на стежку кривавої помсти.

Оригінальна назва:
Hamlet
Жанр:
трилер, драма, мелодрама
Актори:
Ітан Хоук, Кайл МакЛоклен, Дайан Венора, Білл Мюррей, Лів Шрайбер, Джулія Стайлз…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.0


Тіт – імператор Риму (1999)

Великий полководець Римської імперії Тіт Андронік повертається додому після тривалої війни переможцем. Відразу після прибуття на честь тріумфу він вирішує страчувати полонених, один із яких – син королеви Тамори. Цей вчинок запускає низку жорстоких вбивств. Вступивши в змову з новим імператором Сатурнієм, Тамора готова помститися за своє зруйноване життя та загибель сина.

Оригінальна назва:
Titus
Жанр:
трилер, драма, історія
Актори:
Ентоні Хопкінс, Джессіка Ленг, Енгус Макфадьєн…
Країна:
Велика Британія, Італія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Закоханий Шекспір ​​(1998)

Події фільму розгортаються у 1590-х роках. Молода зірка лондонської театральної сцени Вільям Шекспір ​​стикається з творчою кризою. І в той момент, коли чоловікові найбільше потрібна муза, він знайомиться із прекрасною Віолою та закохується. Проте є кілька проблем. Дівчина мріє акторською кар’єрою – недоступною для жінок тих часів, і невдовзі її батько має намір видати красуню заміж.

Оригінальна назва:
Shakespeare in Love
Жанр:
драма, мелодрама, комедія, історія
Актори:
Гвінет Пелтроу, Джозеф Файнс, Джеффрі Раш, Колін Ферт, Бен Аффлек
Країна:
США, Велика Британія


Ромео + Джульєтта (1996)

У цій екранізації не буде вузьких вуличок Верони та середньовічного шарму, зате творці вирішили зберегти оригінальний авторський текст. Дія знаменитої п’єси перенесено у величезний мегаполіс. Тут не перший рік триває протистояння двох кланів мафії – Капулетті та Монтеккі, а замість битв на мечах протиборчі сторони вступають у вуличні перестрілки. Проте американським підліткам Ромео та Джульєтте наплювати на ворожнечу їхніх сімей, вони закохані та думають, що будуть разом завжди.

Оригінальна назва:
Romeo + Juliet
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Леонардо ДіКапріо, Клер Дейнс, Джон Легуїзамо…
Країна:
США, Мексика, Австралія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Річард III (1995)

Персонажі, що говорять віршами Шекспіра, чудові костюми, талановиті актори та стильний антураж 20-30-х років – все це перетворило фільм на одну з найкращих екранізацій п’єс класика. Амбітний, ревнивий і жадібний до влади Річард – молодший син короля – мріє зайняти трон поза чергою. І він готовий піти на все заради цієї мети – маніпуляції, обман та вбивства тих, хто заважає під ногами, навіть якщо це його найближчі родичі.

Оригінальна назва:
Richard III
Жанр:
Фантастика, драма, військовий
Актори:
Іен Маккеллен, Кріс Бауен, Едвард Джюзбері…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.