Найкращі фільми про спорт

Драма
Фільм дня:

Спорт – це не лише особисті здобутки якоїсь людини, це – перепони, які потрібно подолати на шляху до мрії. Список найкращих фільмів про спорт рідко містить роботи комедійного жанру. Найчастіше – це біографічні драми, у яких глядач знаходить мотивуючі приклади для наслідування.

Алі (2001)

Ця розповідь про велику людину по праву входить у топ 10 найкращих фільмів про спорт, які варто подивитися. Ким насправді був легендарний боксер, рівних якому немає і ніколи не буде? Його справжнє ім’я – Кассіус Клей. У 60-ті роки минулого століття права афроамериканців були обмежені у всьому. Ставши на їхній захист, Кассіус часом доводилося жити, як на рингу: боротися з системою, втрачати «друзів», тримати удар. Саме тоді Клей відкрив для себе нову ідеологію, де всі люди рівні. Він прийняв іслам та взяв собі ім’я Мухаммед Алі. У кінострічці відверто розказано про особисте життя спортсмена та показано його спортивний шлях.

Оригінальна назва:
Ali
У головних ролях:
Вілл Сміт, Джеймі Фокс, Джон Войт
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Мирний воїн (2006)

Цей фільм про спорт варто подивитися не лише аматорам гімнастики. Існує проста філософія перемоги: “Тут і зараз”. Йдучи до поставленої мети, варто насолоджуватися шляхом. Саме цьому навчав “Сократ” Дена Міллмона. Вони зустрілися випадково. Один – молодий, талановитий, але дуже зарозумілий гімнаст. Другий – працівник заправки, нічим не примітна на вигляд людина. Але чи була ця зустріч випадковою? Життя спортсмена тільки на поверхні було щасливим. Всередині ж молодик відчував страх і незадоволення. Нещодавня травма пригнічувала та не давала навіть сподіватися на участь у змаганнях, до яких Ден так уперто й довго готувався. Сократ зміг показати юнакові, що насправді його можливості необмежені. Кордони є лише у свідомості, але їх легко прибрати.

Оригінальна назва:
Peaceful Warrior
У головних ролях:
Скотт Мехловіц, Нік Нолті, Емі Смарт
Країна:
США, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.3
12+


Гонка (2013)

“Формула 1”. Далекий 1976 рік. На трасі всі суперники, всі хочуть прийти першим та отримати призове місце. Але навіщо? Як складається життя найкращих гонщиків? Чи дійсно заради призу треба ризикувати своїм життям? Протистояння двох гонщиків робить цей фільм про спортсменів настільки яскравим та видовищним, що його буде цікаво подивитися навіть людям, далеким від світу перегонів.
На прикладі Лауді та Харта наочно демонструється ціна перемоги, що, окрім слави, отримує той, хто приходить до фінішу першим. У кожного з них своя тактика та своє ставлення до життя. Лауді цінує суперника, завдяки якому має мотив боротись. Але у всьому Лауді керується здоровим глуздом. Для Харта важливий азарт і нерозсудливість як в особистому житті, так і на трасі. І кожен із гонщиків моделює своє життя.

Оригінальна назва:
Rush
У головних ролях:
Кріс Хемсворт, Даніель Брюль, Олівія Уайлд
Країна:
Велика Британія, Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 8.1
18+


Дангал (2016)

Коли мрія не досягнуто, вона не відпускає. Махавір Сінгх змалку мріяв про перемогу на Олімпіаді. Він завзято тренувався, присвячуючи боротьбі. Але у важкі для сім’ї дні Махавір довелося піти зі спорту. Забути про мрію йому не вдалося. Тоді він вирішив, що будь-що його син отримає золото для країни. Одна проблема – у Махавіра народжуються дочки. Невже мрія не здійсниться? Але Махавір знає, що перемагають не м’язи, а розум. Дівчатка виросли кмітливими і, що найголовніше, забіячними. Вони тактично вірно провели свій перший бій з хлопцями, які вирішили їх образити. Отут і прийшла ідея тренувати своїх дочок. Що з того вийшло?

Оригінальна назва:
Dangal
У головних ролях:
Аамір Кхан, Фатіма Сана Шаїкх, Санья Малхотра
Країна:
Індія
Рейтинг:
IMDb – 8.4


Фаворит (2003)

У фільмах про спорт із присутністю тварин сильніше звучить драма, а чотирилапі актори якимось сьомим почуттям розуміють, як вони мають зіграти свою роль. Вони виходять найчесніші кадри, сцени, яким віриш. І прикладом цього може стати спортивний фільм «Фаворит», який варто подивитися всім любителям коней. У цьому тендемі всі проти них: кінь, начебто створений для тихих мирних пасовищ, і жокей, що колись професійно займався боксом, але після одного з боїв отримав травму і почав втрачати зір. Невже вони мають хоч один шанс перемогти?

Оригінальна назва:
Seabiscuit
У головних ролях:
Тобі Магуайр, Джефф Бріджес, Кріс Купер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
12+


Сила волі (2016)

1936, Олімпіада в Берліні. Один із учасників змагань з легкої атлетики – афроамериканець Джессі Оуенс. До цього молодик багато працював і посилено тренувався. Він навіть вибрав університет із найкращим тренером. Тепер, на тлі політичних ігрищ, Джессі належить відстоювати не лише честь своєї країни, а й права темношкірих. Атмосфера змагань нагнітається кілька років, адже нацисти сподівалися просунути список своїх ідей за допомогою Олімпіади. Глядачі у Берліні та у всьому світі зібралися подивитися унікальні спортивні змагання. Сама участь у них афроамериканця ставила під сумнів теорію про расову перевагу. А що означатиме перемога?

Оригінальна назва:
Race
У головних ролях:
Стефан Джеймс, Джейсон Судейкіс, Елі Горі
Країна:
Канада, Німеччина, Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Гра за чужими правилами (2006)

Дона Хаскінса призначають тренером чоловічої баскетбольної команди. Перед ним стояло непросте завдання: на комплектацію команди грошей немає, а добрі баскетболісти відмовляються їхати в таку «дірку», як Західний Техас. І він побачив рішення – знайти дешевих «кольорових» гравців у списках інших запасних команд. На той час афроамериканцям у спорті були не раді, і на таке новаторське рішення багато хто подивився з несхваленням. Що з того вийшло? Народилася нова команда, а разом із нею і твердження, що найкращі баскетболісти темношкірі. З вуличних дітлахів тренер сколотив команду чемпіонів. Глядачі побачать найважливішу та безперечно цікаву гру-сенсацію в історії баскетболу.

Оригінальна назва:
Glory Road
У головних ролях:
Джош Лукас, Дерек Люк, Остін Ніколс
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
12+


Вертикальна межа (2000)

“Краще гір тільки гори”? Будь-який альпініст із цим погодиться. Але не той, хто в горах втратив батька. А вірніше, йому самому довелося відрізати мотузку, на якій висів батько. Пітер відмовився від продовження професійної кар’єри альпініста після цієї трагедії. Але його сестру те, що сталося, не зупинило. У черговому сходженні вона опиняється у печері під льодом. У Енні набряк легенів, з нею ще 2 особи. А на те, що порятунок вчасно прийде, сподіватися нічого. Дізнавшись про те, що сталося, Пітер вирішує знайти сестру. Ось тільки альпінізм – жорстокий спорт, де ціною перемоги часом виявляється життя.

Оригінальна назва:
Vertical Limit
У головних ролях:
Кріс О’Доннелл, Білл Пекстон, Робін Танні
Країна:
США, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 5.9
12+


Найшвидший «Індіан» (2005)

Вікові обмеження у спорті потрібні для того, щоби врівноважувати шанси всіх учасників. Але коли в серці вогонь, коли все життя живеш мрією, не страшно, що ти вже старий і хворий. Берт Монро вирішив спробувати свої сили у гонці у 63 роки. Чим Берт займався до цього і чому брав участь у перегонах, коли був молодим? Він винаходив, конструював, удосконалив самотужки старий мотоцикл. На це пішли довгі 25 років. Але дух не охолонув, і Берт вирушив на підкорення мрії. Чи вийшло це в нього? Один із найкращих фільмів про спорт варто подивитися всім шанувальникам таланту Ентоні Хопкінса, який виконав головну роль.

Оригінальна назва:
The World’s Fastest Indian
У головних ролях:
Ентоні Хопкінс, Аарон Мерфі, Кріс Вільямс
Країна:
Нова Зеландія, Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
12+


Невидима сторона (2009)

Що пише про Майкла Оера Вікіпедія? Що цей знаменитий спортсмен виріс у прийомній сім’ї, був прийнятий до команди американського футболу в Міссісіпі та що його кар’єра стрімко розвивалася. Фільм показує, через що довелося пройти Майклу, коли він був ще підлітком, хто були ті люди, які допомагали юному спортсмену і як багато для нього означала прийомна сім’я. Цю картину виділяє зі списку найкращих фільмів про спорт неймовірна теплота, якою вона наповнена. У кінострічці багато моментів, які доводять, як багато значить доброта та довіра. Саме ці якості допомогли Майклу на шляху його мрії. Він здобув хорошу освіту. Прийомні батьки подбали, щоб Майкл мав вибір та зміг сам знайти свій шлях.

Оригінальна назва:
The Blind Side
У головних ролях:
Сандра Буллок, Куінтон Аарон, Тім Макгроу
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
16+


Я, Тоня (2017)

У 4 роки Тоня виграла своє перше змагання з фігурного катання . І при цьому вона тренувалася лише упродовж півроку. Ще б пак, адже першим її тренером була злість! Тоні нічого не залишалося, як прориватися до успіху за всяку ціну, аби менше отримувати тумаків і потиличників від своєї матері. У 20 Тоня стала найкращою фігуристкою, яка змогла всіх здивувати потрійним акселем. Такого ніхто на той момент зробити не міг. Але чи вдасться талановитій фігуристці продовжити список перемог і втримати високу планку до кінця? І чому Тоню виключили із Асоціації фігурного катання США? Чим потім займалася Тоня?

Оригінальна назва:
I, Tonya
У головних ролях:
Марго Роббі, Себастіан Стен, Еллісон Дженні
Країна:
Велика Британія, США, Катар
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Дихання (2017)

Серфінг – не спорт, це життя! Напевно, саме тому ті, хто зробив серфінг частиною свого життя, стають затятими його фанатами. Вони тренуються так, начебто є професійними спортсменами. А інакше у них ні за що не вдасться зловити свою хвилю, яка стане «частиною тіла та розуму». Двоє хлопців знайомляться із серфінгістами. Тільки-но подивившись на них, вони закохуються в ці сміливі «танці на воді». Початок – пінопластові дошки. Допомогти освоїти ази серфінгу хлопцям допомагає Сандо. Він забезпечує їх усім необхідним: екіпіруванням, знаннями, загартуванням. Сандо пояснює, звідки і які чекати хвилі, як їх підкорити. Згодом ця наука кожному з хлопців знадобиться у житті.

Оригінальна назва:
Breath
У головних ролях:
Елізабет Дебікі, Саймон Бейкер, Річард Роксбург
Країна:
Австралія
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Крихітка на мільйон (2004)

Хто б міг подумати, про що мріє тендітна офіціантка! Вона хоче стати найкращим боксером і готова докласти до цього чимало зусиль. Вона сама шукає тренера і хоче довести йому та всьому світу, чого вона варта. А якщо тренер відмовляється займатися з дівчиною, вона сама тренуватиметься. Кожне таке тренування вимотує юну Меггі. Ось тільки здаватися вона не збирається. Саме ця якість допомагає молодій спортсменці доповнювати список своїх перемог. Але чи завжди Меггі чекає на успіх? Ні. Один бій їй все ж таки довелося «поступитися». Але навіть ця поразка не послабила дух Меггі.

Оригінальна назва:
Million Dollar Baby
У головних ролях:
Клінт Іствуд, Хіларі Суенк, Морган Фріман
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.1
12+


Захисник (2015)

Цей фільм про футбол – анатомія будь-якого виду спорту. Тіньова сторона, що стоїть за славою та визнанням чемпіонів. Що спричиняє смерть під час змагань? Це намагається з’ясувати патологоанатом Беннет Омалу. Навіть коли причина відома, залишається загадкою, чому тренери, і навіть самі спортсмени, знаючи про смертельну загрозу, все одно наражають своє життя на небезпеку. Може, вся справа в гонитві за результатами? Адже «вбивцею» є не що інше, як численні травми та забиті місця, а значить, сама гра. Спеціальне екіпірування не рятує спортсменів від ударів. Омалу робить відкриття, виявляючи причину. Чи вдасться лікарю допомогти футболістам?

Оригінальна назва:
Concussion
У головних ролях:
Вілл Сміт, Алек Болдуін, Альберт Брукс
Країна:
Велика Британія, Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+

З цим фільмом також дивляься: 10 найкращих фільмів про американський футболЯкщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.