Фільми про китів та косаток

Драма
Фільм дня:

За старих часів люди вірили, що земля стоїть на трьох китах, настільки величезними і незбагненними здавались їм водоплавні гіганти. Сучасна наука пояснила походження цих приголомшливих створінь, але від цього вони не стали менш таємничими та привабливими. Фільми про китів та косаток показують цих морських ссавців з різних боків, доводячи, що вони не лише прекрасні, а й небезпечні.

Маяк китів (2016)

Зворушливе художнє кіно про цілющу дію китів на самотніх чи не зовсім здорових людей. Бето Бубас більше схильний до спілкування із природою, ніж із людьми, тому працює рейнджером національного парку в Патагонії. Його пустельництво закінчується після знайомства з іспанкою Лолою, яка приїхала з Мадрида із сином-аутистом. Молода жінка сподівається, що спостереження за морськими мешканцями полегшить стан дитини, а Бето береться бути її провідником у світ природи.

Оригінальна назва:
El faro de las orcas
Жанр:
драма, мелодрама, біографія
Актори:
Марібель Верду, Хоакін Фуррьель, Joaquín Rapalini…
Країна:
Іспанія, Аргентина
Рейтинг:
IMDb – 6.8


У серці моря (2015)

Драматичний фільм заснований на реальних подіях , розказаних у романі «Мобі Дік», який увійшов до списку найкращих пригодницьких книг усіх часів. У 1820 році шхуна «Ессекс» зазнала нападу величезного кашалота-вбивці. Корабель був зруйнований і затонув, а члени екіпажу, що залишилися живими, три місяці дрейфували на рятувальних шлюпках по водах Тихого океану. Моряків чекали випробування не лише фізичні, а й моральні, оскільки виживати їм доводилося, навіть вдаючись до канібалізму.

Оригінальна назва:
In the Heart of the Sea
Жанр:
Бойовик, трилер, драма, пригоди, біографія, історія
Актори:
Кріс Хемсворт, Бенджамін Вокер, Кілліан Мерфі…
Країна:
США, Австралія, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.9
12+


Кіт (2013)

Британський фільм про останнє полювання на китів екіпажу шхуни «Ессекс», яка стала основою класичного роману «Мобі Дік». Черговий вихід китобійного судна в море в 1820 складався вдало, але раптово шхуну атакував і зруйнував розлючений гігантський кашалот. Леденячу кров історію виживання екіпажу, що 90 днів плив на шлюпках безкрайнім Тихим океаном, розповідає один з небагатьох врятованих – колишній юнга Томас Нікерсон.

Оригінальна назва:
The Whale
Жанр:
драма, пригоди
Актори:
Чарльз Фернесс, Джоліон Кой, Джасса Ахлувалиа…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
12+


Усі люблять китів (2012)

Шанувальникам доброго кіно варто подивитися надихаючий фільм про порятунок трьох сірих китів, що потрапили в крижаний полон біля берегів Аляски 1988 року. Товстий шар льоду не дозволяв їм піти у відкрите море та перекрив доступ кисню. Долею бранців переймалися не лише місцеві жителі, а й міжнародна громадськість. В операції брало участь безліч небайдужих людей – від мисливця, який намагався звільнити китів за допомогою пили, до моряків радянського криголаму, які відіграли вирішальну роль у їхньому порятунку.

Оригінальна назва:
Big Miracle
Жанр:
драма, мелодрама, сімейний
Актори:
Дрю Беррімор, Джон Красінскі, Крістен Белл…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.5
0+


Іржа та кістка (2012)

Хлопець на ім’я Алі разом втрачає все – житло, роботу, засоби для існування, залишившись із п’ятирічного сина на руках. Герой переїжджає до приморського міста до сестри, де живе в гаражі і працює вибивалкою в клубі. Тут він зустрічає неприступну красуню Стефані, дресирувальник косаток у водному парку. Вона подобається Алі, але не залишає жодних шансів на взаємність. Але коли на поданні відбувається трагедія, і Стефані опиняється в інвалідному кріслі, саме Алі повертає їй бажання жити.

Оригінальна назва:
De rouille et d’os
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Маріон Котійяр, Маттіас Шонартс, Арман Вердюр…
Країна:
Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Мобі Дік (серіал, 2011)

Ще одна екранізація класичного роману Германа Мелвілла – багатосерійний фільм про протистояння великого білого кита та капітана Ахава. Колись морський велетень позбавив Ахава ноги та спокою на все життя. Справою честі та маною для капітана стало переслідування «морського диявола», щоб наздогнати гіганта та помститися за своє каліцтво. Молодий матрос-новобранець Ізмаїл стає свідком і учасником шаленої погоні, яка стала фатальною для всього екіпажу.

Оригінальна назва:
Moby Dick
Жанр:
драма, пригоди
Актори:
Вільям Хёрт, Ітан Хоук, Чарлі Кокс, Джилліан Андерсон…
Країна:
Німеччина, Австрія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
0+


Осідлавши кита (2002)

За віковою традицією аборигенів Нової Зеландії вождем племені маорі ставав первісток чоловічої статі, що пройшов суворі випробування, у тому числі осідлав кита. У вождя на ім’я Коро не залишилося спадкоємця – його син після загибелі дружини під час пологів виїхав із країни. Померло і немовля-хлопчик, і близнючка Пай, що тільки вижила, тепер є у діда і бабусі. Безстрашна дівчинка намірилася довести Коро, що теж здатна стати вождем, навіщо готова пройти всі випробування і навіть осідлати морського велетня.

Оригінальна назва:
Whale Rider
Жанр:
драма, сімейний
Актори:
Кіша Касл-Хьюз, Равірі Паратене, Вікі Хофтон…
Країна:
Нова Зеландія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.5
12+


Мобі Дік (серіал, 1998)

Шукач пригод Ізмаїл влаштовується на китобійну шхуну “Пекод” під командуванням одноногого капітана Ахаба. Новачок не підозрює, що промисел заради вигоди відійшов для екіпажу на далекий план, а головна мета плавання – знайти та вбити одного конкретного білого кита. Ахаб одержимий кривдником, звинувачує «морського диявола» у своєму каліцтві і заради його переслідування готовий ризикувати життям своїх людей. До чого приведе це шалене полювання?

Оригінальна назва:
Moby Dick
Жанр:
трилер, драма, пригоди
Актори:
Патрік Стюарт, Генрі Томас, Брюс Спенс…
Країна:
Велика Британія, Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
0+


Звільніть Віллі (серія фільмів, 1993 – 2010)

Косатка на ім’я Віллі був придбаний власником океанаріуму Діалом, сподіваючись, що його участь у водному шоу принесе великі доходи. Не зумівши знайти підхід до тритонного артиста, Діал вирішив заробити на страховці, вбивши Віллі. Однак на шляху його підступних планів став дванадцятирічний Джессі, який потоваришував з гігантом і задумав випустити його у відкритий океан. Чи зуміє колишній безпритульник звільнити Віллі? Захоплені відгуки глядачів призвели до появи кількох продовжень фільму.

Оригінальна назва:
Free Willy
Жанр:
драма, пригоди
Актори:
Джейсон Джеймс Ріхтер, Лорі Петті, Джейн Еткінсон…
Країна:
США, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.0
6+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.