25 фільмів про екзорцизм та одержимість демонами

Жахи
Фільм дня:

«Ізіді, сатана» – це не лише старовинна лайка, а й гігієнічна церковна процедура з позбавлення християн від нечисті. Про найвідоміше вигнання бісів ми знаємо з біблійної притчі, де Ісус зцілив нещасного одержимого, переселивши нечистий дух у свиней. Як відбуваються обряди зараз і куди йдуть біси, можна дізнатися, подивившись кіно з цієї добірки фільмів про екзорцизм та одержимість демонами.

Повстання зловісних мерців (2023)

Поява демонів руйнує зміцнюючі стосунки між двома сестрами, які раптово опинулися втягнутими у жахливу боротьбу за виживання.

Оригінальна назва:
Evil Dead Rise
Актори:
Лілі Салліван, Алісса Сазерленд, МОрган Девіс
Жанр:
Трилер, жахи, фентезі
Країна:
США, Нова Зеландія, Ірландія
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Екзорцист Ватикану (2023)

Фільм, що надихнувся реальними розслідуваннями провідного екзорциста Ватикану, отця Габріеля Аморта. Під час дослідження справи про одержимість демоном маленького хлопчика, отець Габріель відкриває давню змову, яку Ватикан намагався приховувати уперто протягом багатьох століть.

Оригінальна назва:
The Pope’s Exorcist
Актори:
Рассел Кроу, Деніел Дзоватто, Александра Ессоу
Жанр:
Фантастика
Країна:
США, Велика Британія, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Пекельна безодня (2022)

Польща 1987 року. Один офіцер поліції займається розслідуванням таємничих зникнень людей. Його слід веде до віддаленого монастиря, де він починає розкривати жахливу правду про його служителів.

Оригінальна назва:
Hellhole
Актори:
Пйотр Журавський, Олаф Любашенко, Себастьян Станкевич
Країна:
Польща
Рейтинг:
IMDb – 5.8
16+


Не спати (2021)

З невідомої причини люди втратили здатність спати. В одній з таких сімей, військова у відставці зі складним минулим, прагне врятувати свою родину і зберегти розумність у цьому хаотичному оточенні.

Оригінальна назва:
Awake
Актори:
Джина Родрігес, Аріана Ґрінблатт, Френсіс Фішер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.5
16+


Сьомий день (2021)

Відомий екзорцист об’єднується зі священиком-початківцем у перший день навчання. Чим глибше вони занурюються в земне пекло, тим більше розмиваються межі між добром і злом, і з’являються їхні власні демони.

Оригінальна назва:
The Seventh Day
Актори:
Гай Пірс, Вадхір Дербез, Стівен Ленг, Кіт Девід
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.5
18+


Закляття 3: З волі диявола (2021)

Кіно про борців із диявольщиною – захоплюючий триквел, як і перші два фільми, розповідає про випадки з практики Еда та Лоррейн Уорренов. Подружжя досліджує паранормальні явища, але один із сеансів екзорцизму виходить з-під контролю фахівців. Демон залишає тіло дитини-жертви, щоб вселитися в очевидця Арне. Пізніше хлопець вбиває, заявивши після арешту, що вчинив так не з власної волі. Фільм заснований на реальних подіях , які привернули безпрецедентну увагу – судовий процес 1981 над Арне Шайєном Джонсоном став сенсацією в історії світового правосуддя.

Оригінальна назва:
The Conjuring: The Devil Made Me Do It
Актори:
Патрік Вілсон, Віра Фарміга, Руаїрі О’Коннор
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Година диявола (2019)

Дрю і Макс – найкращі друзі та ведучі популярного шоу, де у прямому ефірі виганяють демонів із людей. Насправді програми повністю складаються з постановок, але якось під час онлайн-трансляції відбувається надприродне. Улюблена Дрю погоджується на роль головної героїні шоу, Макс приступає до обряду екзорцизму – і в цей момент поруч виявляється темна сутність. Мстиве погань готове викрити обман приятелів і ведучим доводиться вступити в смертельну сутичку зі злом.

Оригінальна назва:
The Cleansing Hour
Актори:
Райан Гузман, Кайл Галлнер, Алікс Анджеліс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+


Пробуджений (2019)

Блейк страждає на рідкісну форму безсоння, здатну швидко призвести до летального результату. З такої нетрадиційної зав’язки розпочинається австралійський фільм жахів про вигнання демонів. Сестра Блейка навчається на медика і хоче допомогти братові, але захворювання не піддається традиційному лікуванню. Чим далі поглиблюється Карла вивчення дивної хвороби, тим похмурішими виявляються причини безсоння і перспективи експериментального лікування хлопця.

Оригінальна назва:
Awoken
Актори:
Сара Вест, Ерік Томсон, Бенсон Джек Ентоні…
Країна:
Австралія
Рейтинг:
IMDb – 5.2
18+


Кадавер (2018)

Меган Рід, колишня поліцейська, вирішила знайти роботу у морзі. Ніщо не могло здолати її – ні тиша, ні близькість трупів, навіть самотність не лякала її. Вона впевнено розпочинала свою нову роботу, очікуючи спокійного ритму. Проте, вже у перший нічний черговий день, до моргу привозять тіло жінки, яка загинула під час екзорцизму. Такий випадок порушує звичний для Меган порядок роботи та викликає тривогу. З кожною митьою її страх зростає, і вона зрозуміло розуміє, що сутність, яку намагалися вигнати з тіла жінки, все ще присутня.

Оригінальна назва:
The Possession of Hannah Grace
Актори:
Шей Мітчелл, Ґрей Деймон, Кірбі Джонсон
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.2
18+


Монахиня 1, 2 (2018, 2023)

Ватикан доручає священикові-екзорцисту Ентоні Берку розібратися з причинами суїциду у відокремленому монастирі. Румунська монахиня наклала на себе руки, що вважається особливо тяжким гріхом серед віруючих. Послушницю не зупинили думки про вічне життя і рай – смерть здалася бідолахи єдиним порятунком від демонічної сутності. Берк вирушає у подорож , щоб провести розслідування та вигнати непроханого гостя з території монастиря.

Оригінальна назва:
The Nun
Актори:
Деміан Бішир, Таїса Фарміга, Йонас Блоке…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.3
18+


Притулок диявола (2017)

Продовжує список найкращих зарубіжних фільмів про вигнання диявола маловідома мексиканська картина про невдалих грабіжниць . Троє дівчат вирішують пробратися в котедж відомого сенатора, дізнавшись про відсутність охорони. Приятелькам терміново потрібні гроші, а будинок без додаткового захисту здається їм ласим шматочком. Дівчата не підозрюють, що вілла цілодобово перебуває під охороною зла, заточеного у підвалі.

Оригінальна назва:
El habitante
Актори:
Марія Еволі, Ванесса Рестрепо, Карла Аделл…
Країна:
Мексика
Рейтинг:
IMDb – 5.3
18+


Екзорцист (серіал, 2016 – 2018)

Отець Томас Ортега проводить служби у католицькій церкві, допомагаючи парафіянам не втратити віри. Якось пастир стикається з незвичайним явищем, коли до нього за порадою звертається молода жінка. Дочка Анжели дивно поводиться, і батько Томас підозрює втручання темних сил. Позбавити дитину демона допоможе обряд екзорцизму, але самостійно священикові не впоратися з проведенням ритуалу.

Оригінальна назва:
The Exorcist
Актори:
Альфонсо Еррера, Бен Деніелс, Курт Егіаван…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
18+

З цим серіалом також дивляться: Фільми про ангелів та демонів


У вигнанні (серіал, 2016 – 2017)

Кайл Барнс вперше зіткнувся з підступами диявола у дитинстві, коли його мати стала одержимою. Жінка почала знущатися з сина і незабаром опинилася в лікарні для душевнохворих . Через роки демони знову заявили про себе, але тепер уже допомоги самого Барнса потребує маленький хлопчик. Хлопець змушений перервати своє затворництво заради битви за дитячу душу та укласти союз із преподобним Андерсоном для проведення ритуалу. Цікавий серіал про екзорцизм варто подивитися шанувальникам сучасних містичних історій про битву Добра та Зла.

Оригінальна назва:
Outcast
Актори:
Патрік Фьюджіт, Філіп Гленістер, Ренн Шмідт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Інкарнація (2016)

Нещасний випадок прикував Сета Ембера до інвалідного візка, але вищі сили наділили чоловіка дивовижним даром, що дозволяє виганяти демонів з людських тіл. Остання битва завершилася на користь екзорциста, хоча перемога далася нелегко. Одного разу по допомогу до Сету звертаються батьки одержимого хлопчика – і Ембер дізнається у супротивнику старого знайомого.

Оригінальна назва:
Incarnate
Актори:
Аарон Екхарт, Керіс ван Хаутен, Каталіна Сандіно Морено…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.3
18+


Демони Дебори Логан (2014)

Закордонний жах про екзорцизм – художній фільм у жанрі мокументарі для глядачів з міцними нервами. Студентці медуніверситету Міє посміхнувся успіх – їй вручили грант на наукове дослідження. Дівчина вирушає до заміського особняка, щоб зняти документальний фільм про хворобу Альцгеймера. У будинку живе Сара, мати якої страждає на цю серйозну недугу, але перегляд нічних відеозаписів показує – за ознаками психічного розладу ховається щось інше.

Оригінальна назва:
The Taking of Deborah Logan
Актори:
Джилл Ларсон, Енн Ремсі, Мішель Енг…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+


Позбав нас від лукавого (2014)

Нью-Йорк накрила хвиля жорстоких злочинів, скоєних людьми під впливом могутніх демонів. Поліцейські не можуть самостійно впоратися із ситуацією, а до відділення продовжують надходити повідомлення про нові вбивства. Офіцери Сарчі та Мендоса об’єднуються для розслідування паранормальних кримінальних подій, і невдовзі розуміють, що їм не обійтися без досвідченого екзорциста.

Оригінальна назва:
Deliver Us from Evil
Актори:
Ерік Бана, Едгар Рамірес, Олівія Манн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Одержимість Майкла Кінга (2014)

У топ фільмів потрапила історія про одержимість дияволом, де головний герой не вірить у надприродне та містику і береться викрити фахівців з окультизму. Після смерті дружини Майкл знімає документальну картину, де проводить ексцентричний експеримент. Провідні некроманти та демонологи випробовують на режисері різні закляття, що підтверджує теорію чоловіка про відсутність потойбічних сил. Однак незабаром у Майкла починають виявлятися незвичайні здібності .

Оригінальна назва:
The Possession of Michael King
Актори:
Шейн Джонсон, Елла Андерсон, Кара Піфко…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
18+


Інститут Аттікус (2014)

У 70-х роках минулого століття психолог Генрі Вест відкриває дослідницький центр, щоб вивчати людей із паранормальними здібностями. Справжньою рекордсменкою за проявом суперсили стає Джудіт, яка прикута до інвалідного крісла. Жінка володіє телепатією та телекінезом, переміщається повітрям і знищує предмети. Секретні служби країни хочуть використовувати Джудіт як потужну зброю, але доктор Уест виявляє справжню природу дивовижного дару.

Оригінальна назва:
The Atticus Institute
Актори:
Ріа Кілстедт, Вільям Мапотер, Шерон Моан…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.5
18+


Одержима (2012)

Мати Ізабелли під час обряду екзорцизму розправилася з двома священиками, черницями та вчинила замах на поліцейського. Жінку відправили до психіатричної клініки, а через роки дочка, що подорослішала, вирішила з’ясувати, що ж стоїть насправді за злочином. Ізабелла приводить кінодокументалістів та екзорцистів у лікарню до матері для проведення повторного ритуалу. Фільм жахів для одержимих дияволом здивує несподіваним фіналом – сеанс вигнання демонів дасть чимало сюрпризів.

Оригінальна назва:
The Devil Inside
Актори:
Фернанда Андраде, Саймон Куотерман, Івен Хельмут…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.2
18+Обряд (2011)

Студент духовної семінарії вирушає до Ватикану, щоб пройти навчання у отця Лукаса. Священик займається вигнанням демонів, звільняючи людей від нечисті, але молодий практикант скептично ставиться до ритуалу екзорцизму. Згодом студенту доводиться змінити свою думку, зіткнувшись із незрозумілими потойбічними явищами. Віра хлопця посилюється, але одного разу відбувається непередбачене – сам отець Лукас стає жертвою бісів.

Оригінальна назва:
The Rite
Актори:
Ентоні Хопкінс, Колін О’Донохью, Алісі Брага…
Країна:
США, Угорщина, Італія
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+


Скринька прокляття (2011)

Дія фільму про вселення диявола розгортається у невеликому американському містечку. Після розлучення з дружиною Клайд забирає дочок на вихідні, а на одній із прогулянок із дітьми трапляється фатальна подія. На ярмарку Емілі сподобалася вінтажна скринька, і дівчинка вмовляє тата купити рідкісну річ. Незабаром батьки помічають дива у поведінці доньки, яка опинилася у владі могутнього злого духа.

Оригінальна назва:
The Possession
Актори:
Джеффрі Дін Морган, Наташа Каліс, Кіра Седжвік…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.9
18+


Останнє вигнання диявола (2010)

На рахунку екзорциста Маркуса кілька десятків звільнених душ, тож унікальним ритуалом зацікавилася знімальна група. Журналісти разом із цілителем вирушають у провінційне містечко, де допомоги потребує молода дівчина. Репортери не підозрюють, що за містичними обрядами ховаються спритні спецефекти, які виявляться безсилими під час зустрічі преподобного шоумена з самим дияволом.

Оригінальна назва:
The Last Exorcism
Актори:
Патрік Фабіан, Ешлі Белл, Іріс Бар…
Країна:
Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
18+


Шість демонів Емілі Роуз (2005)

Фільм про одержиму демонами дівчину – хорор з схвальними відгуками глядачів, які люблять релігійні жахливості. В основу сюжету лягла справжня історія. Батько Мур постає перед судом за звинуваченням у ненавмисному вбивстві та має довести правоту власних дій. Емілі Роуз почала чути голоси, а видіння поступово зводили студентку з розуму. Звернення до традиційних лікарів не дали результату, тому батьки вирішили вдатися до допомоги церкви, що призвело до непоправної трагедії.

Оригінальна назва:
The Exorcism of Emily Rose
Актори:
Лора Лінні, Том Уілкінсон, Кемпбелл Скотт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
18+


Екзорцист: Початок (2004)

Друга світова війна змінила думку священика Мерріна – чоловік склав сан і повернувся до археологічних розкопок. У дорозі колишній пастир знайомиться з колекціонером та дізнається про стародавній підземний храм. Всередині старовинної будівлі зберігається цінний артефакт, і антиквар хоче отримати рідкісний предмет. Меррін погоджується взяти участь в експедиції до Східної Африки, не звертаючи уваги на попередження місцевих жителів.

Оригінальна назва:
Exorcist: The Beginning
Актори:
Стеллан Скарсгард, Ізабелла Скорупко, Джеймс Д’Арсі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.1
18+


Екзорцист (1973)

Класичний фільм жахів з високим рейтингом, що вийшов на екрани минулого століття, все ще здатний вразити досвідченого сучасного глядача. Кріс помічає моторошні зміни у поведінці дочки Ріган, але найкращі лікарі не можуть знайти причину дивної недуги. Дівчинка скандалить і викрикує лайки, а прояв підлітком неймовірної фізичної сили призводить до загибелі найкращого друга матері. Кріс звертається за допомогою до досвідченого екзорциста, але той вперше стикається з настільки могутнім демоном.

Оригінальна назва:
The Exorcist
Актори:
Еллен Берстін, Макс фон Сюдов, Лінда Блер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.

  1. Максим

    Люблю такі фільми, цікавіші за звичайні ужастіки

    Відповіcти