20 фільмів жахів про компанію друзів з якими щось станется

Жахи
Фільм дня:

Коли група друзів вирушає у пригоду або збирається для затишного вечора разом, ми очікуємо сміху, розваг та щасливих моментів. Але у світі кіно нерідко ці зустрічі перетворюються на кошмар. Якщо ви шукаєте захоплюючий досвід, де дружні моменти швидко обертаються жахливими, то ця добірка для вас. Представляємо вам 20 фільмів жахів, де компанія друзів опиняється у середовищі, де їх чекає неочікуваний і страшний розвиток подій.

Паранормальне явище: Найближча рідня (2021)

Марго виросла в прийомній сім’ї та завжди прагнула дізнатися більше про свою біологічну матір. Вивчаючи її історію, Марго дізналася, що її мама належала до закритого співтовариства, яке глибоко шанує родинні традиції. Заради більшого розуміння своєї родинної історії, Марго вирушає до невеличкого амішського села. Місцеві зустрічають її дружелюбно і дають можливість дізнатися все, що їй цікаво. Але з часом Марго помічає дивні речі, які відбуваються навколо, і починає питати себе: чи не загрожує їй реальна небезпека?

Оригінальна назва:
Paranormal Activity: Next of Kin
Актори:
Емілі Бейдер, Роланд Бак, Ден Ліпперт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.2
18+


Клаустроби: Квест у Москві (2020)

Історія розповідає про молоду дівчину Хлою, яка проходить через випробування життя. Втративши підтримку батьків і стикаючись з фінансовими труднощами, вона зіткнулася з ризиком втрати свого будинку. Та не тільки це турбує Хлою. Її молодший брат, Ті Джей, потрапляє в серйозні неприємності після участі в перестрілці, і на Хлою лягає відповідальність захистити його від в’язниці. Вона, будучи студенткою кримінології, розробляє сміливий план інсценування своєї смерті та проникнення в міський морг, щоб дістати ключовий доказ. Але різке колесо долі обертається проти неї, коли вона і її друзі стають жертвами зловісного коронера. Щоб врятувати своє життя, їм доведеться зіткнутися з рядом моторошних випробувань у цьому таємничому місці. Тільки проходячи через цей смертельний квест, вони можуть сподіватися повернутися додому.

Оригінальна назва:
Follow Me
Жанр:
жахи, трилер
Актори:
Кіген Аллен, Холленд Роден, Дензел Уітакер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.4
18+


Вони (2019)

На межі Хелоуїна група друзів вирішує відшукати найбільші емоції, вирушаючи на загадковий атракціон в Кімнату Страху за межами міста. Реклама обіцяла їм незабутній досвід, але те, що їх чекало, далеко перевершує їх дикі найбільші страхи. Натомість акторів вони зустрічають істот в масках, які насправді є жахливими тваринами з іншого виміру, які жадають мучити своїх жертв. Хоча фільм насичений сценами жорстокості та жахів, його основа — це твір Стівена Кінга, і режисерам вдалося вивести на передній план головний мотив роману: відчуття відчаю друзів, опинившихся в цьому кошмарному атракціоні. Їхнє майбутнє виглядає дуже сумбурно, що робить ситуацію ще більш терористичною. А монстри, відчайдушно потребуючі “нових облич”, готові на будь-які жертви.

Оригінальна назва:
Haunt
Актори:
Кеті Стівенс, Вілл Бріттейн, Лорін Аліса МакКлейн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Правда чи дія (2018)

Група друзів вирішує відзначити закінчення навчання відпусткою в Мексиці. Однієї ночі вони розпочинають грати в ігру “Правда чи дія”, яка на перший погляд здається невинною. Однак після повернення додому друзі розуміють, що їх переслідує прокляття: ігра продовжується, і ті, хто відмовляється грати або не виконує завдання, платять своїм життям.

Оригінальна назва:
Truth or Dare
Актори:
Люсі Хейл, Тайлер Позі, Вайолетт Бін…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.1
18+


Сонцестояння (2019)

Фільм занурює глядача в атмосферу темних язичницьких обрядів, до яких потрапляють студенти під час відвідування віддаленого шведського селища навесні літнього сонцестояння. Дені, молода дівчина, що пережила особисту трагедію, має непрості стосунки зі своїм хлопцем Крістіаном, кого її друзі радять залишити. Плануючи літній відпочинок у Швеції, вони неочікувано запрошують Дені. Там їх очікує участь у колоритному святі, присвяченому сонцестоянню. Однак їм навіть уявити не вдалося, яку роль їм призначено у цьому містичному ритуалі. Героям доведеться стикнутися з жахливою таємницею і боротися за власне виживання в цьому небезпечному світі.

Оригінальна назва:
Midsommar
Актори:
Флоренс Пью, Джек Рейнор, Вільхельм Бломгрен…
Країна:
США, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Ритуал (2017)

Фільм жахів розповідає про чотирьох друзів з британського коледжу, які вирішили здійснити піший похід по шведським лісам в пам’ять про свого загиблого друга. Проходячи густиною лісу, вони починають відчувати, що їх переслідує дещо невідоме та загрозливе. Оточені таємничими рунічними знаками та зловісними рештами тварин, група розуміє, що потрапила не просто в ліс, але й у територію давніх язичницьких ритуалів. Борючись з власними внутрішніми страхами та паранойєю, друзям доведеться зіткнутися з кошмарними істотами, які скривавлені обряди принесли до життя.

Оригінальна назва:
The Ritual
Актори:
Рейф Сполл, Роб Джеймс-Колльер, Arsher Ali, Сем Тротон, Paul Reid, Марія Ервольтер, Kerri McLean, Jacob James Beswick
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.1
18+


Смертоносна земля (2016)

Сюжет зосереджується на молодій парі, Яну та Саманті, які вирушають на вихідні до національного парку, сподіваючись провести там спокійний відпочинок. Прибувши на місце, вони виявляють порожній намет. Згодом пара дізнається про двох місцевих мисливців, які можуть мати відношення до цього намету, і починає зрозумівати, що вони можуть бути в небезпеці.

Оригінальна назва:
Killing Ground
Актори:
Харрієт Дайєр, Йєн Медоуз, Аарон Педерсен…
Країна:
Австралія
Рейтинг:
IMDb – 5.8
18+


Останні дівчата (2015)

Після трагічної смерті своєї матері, колишньої зірки “слешерів” 1980-х років, молода дівчина на ім’я Макс разом із своїми друзями потрапляє в кінотеатр, де демонструють саме той фільм, в якому її мама отримала головну роль. В ході низки загадкових подій, Макс і її друзі опиняються всередині фільму, де їм доведеться стикнутися із безжальним маніяком і намагатися врятувати не тільки себе, але й матір Макс.

Оригінальна назва:
The Final Girls
Актори:
Таїса Фарміга, Малін Акерман, Олександр Людвіг…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+

Дивіться також: 20 найкращих слешерів останніх років


Міна починає цокати (2015)

Прогулянка лісом з друзями для Кріса перетворюється на жахливий іспит, коли він ненароком наступає на залишену міну. Усвідомивши, що не може зробити ані кроку, оскільки це може призвести до вибуху, Кріс опиняється перед обличчям смерті. Знаходячись в такій відчайдушній ситуації, він вирішує відкрити свою таємницю найкращому другові, зізнаючись, що колись мав стосунки з його нареченою. Ця правда не лише виявляє давно приховуване таємницю Кріса, але й ставить під загрозу їхню дружбу в найкритичніший час.

Оригінальна назва:
Landmine Goes Click
Актори:
Стерлінг Найт, Спенсер Лок, Коте Толордава…
Країна:
Грузія
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+


Прибульці (2014)

Група друзів вирішила провести вихідні подалі від міської суєти, знайшовши стару хатку, що стояла серед гущавин лісу, далеко від стежок та доріг. Вони сподівалися на спокійний відпочинок, доки нічне небо не розсвітило яскраві вогні, нагадуючи про літак, що розбився. Нахопившись відваги, друзі вирушили на допомогу потерпілим, але при досягненні місця падіння зрозуміли, що саме вони можуть опинитися в біді.

Оригінальна назва:
Extraterrestrial
Актори:
Бріттані Аллен, Фредді Строма, Мелані Папаліа…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 5.0
18+


Вовча яма 2 (2013)

Катерина, Пауль та Рутгер вирушають в австралійські простори, де знаходиться загадковий кратер “Вовча яма”, створений давнім-давно падінням метеорита. Приваблені красою та таємницею цього місця, мандрівники ризикують поглибитись у нього, не підозрюючи про небезпеку, що чатує поруч. Невдовзі герої опиняються перед лицем жорстокого і безжалісного Міка Тейлора, і їм доведеться боротися за своє виживання у цій безлюдній пустелі.

Оригінальна назва:
Wolf Creek 2
Актори:
Джон Джеррет, Райан Корр, Шеннон Ешлін…
Країна:
Австралія
Рейтинг:
IMDb – 6.1
18+


Зловісні мерці: Чорна книга (2013)

П’ятеро друзів приїжджають у відокремлений будинок в лісі, щоб допомогти одній з них, Міа, відмовитися від наркотиків. Але коли вони відкривають таємничу Книгу мертвих і бездумно читають її заклинання, вони ненавмисно викликають демонічні сили, що починають переслідувати кожного з них. З розгортанням нічних жахіттів, друзі повинні виявити мужність, щоб вижити, знищити зло і врятувати свою душу від вічного прокляття.

Оригінальна назва:
Evil Dead
Актори:
Джейн Леві, Шайло Фернандес, Лу Тейлор Пуччі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


Ігри пекла (2012)

Група друзів приїжджає на відпочинок у котедж, що розташований серед красивих лісових просторів поруч із чарівним озером. Вони релаксують, купаючись і насолоджуючись природою. Під час однієї з прогулянок вони випадково виявляють старовинну шахту. Вирішивши дізнатися, що всередині, друзі опускаються вглиб шахти та виявляють себе в іншому часовому просторі. Скоро вони дізнаються, що одна з їхніх дій призведе до трагедії для усієї компанії. Дізнавшись цю жахливу правду, вони роблять все можливе, щоб втрутитися в хід подій і змінити своє майбутнє. Проте змагання з долею завжди є непередбачуваним і складним завданням.

Оригінальна назва:
Mine Games
Актори:
Джозеф Крос, Бріана Евіган, Рафі Гаврон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.3
18+


Щоденники Чорнобиля (2012)

Група молодих туристів вирішує долучитися до “екстримального туру” в заброшене місто Прип’ять, розташоване недалеко від Чорнобильської атомної електростанції в Україні. Замість звичайного екскурсовода, їх супроводжує місцевий, який пропонує їм “унікальний” досвід подорожі. Початково місто здається їм лише зловісним і мрачним, але досить скоро вони розуміють, що вони не єдині, хто перебуває в Прип’яті. Таємничі тіні, дивні звуки та серія страшних подій перетворюють їх пригодницьку подорож на боротьбу за виживання.

Оригінальна назва:
Chernobyl Diaries
Актори:
Джонатан Садовський, Девін Келлі, Нейтан Філліпс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.0
18+


Зв’язок (2012)

Науково-фантастичний трилер відкриває перед нами історію групи друзів, які збираються разом вечеряти в той вечір, коли комета мчить повз нашу планету. Незабаром друзі стикаються з рядом незрозумілих і таємничих подій, що натякає на те, що їх звичайний світ було змінено та розділено на декілька паралельних реальностей. Солідарність і довіра у групі починають руйнуватися, коли вони намагаються вирішити головоломку цих переплетених всесвітів і повернутися додому. Інтриги поглиблюються, межі між справжністю і уявою стають невпізнаваними, викликаючи героїв переосмислити власні обличчя та таємничий всесвіт, в якому вони перебувають.

Оригінальна назва:
Coherence
Актори:
Емілі Бальдоні, Морі Стерлінг, Ніколас Брендон…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Хатина в лісі (2012)

Група друзів вирушає на вікенд далеко від міської метушні, мріючи влаштувати запам’ятову вечірку. Вони обирають затишну хатку, розташовану в серед лісу та біля мальовничого озера, вважаючи її ідеальним місцем для своїх планів. Прибувши, друзі насолоджуються спокоєм та відсутністю міської суєти. Проте справжні пригоди починаються, коли вони відкривають двері до таємничого підвалу, де на їхнє велике здивування знаходяться старовинні предмети, які призводять до небажаних наслідків.

Оригінальна назва:
The Cabin in the Woods
Актори:
Крістен Конноллі, Кріс Хемсворт, Анна Хатчісон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Грай до смерті (2011)

Група друзів влаштовує святкування в заміському домі на честь повернення їхнього колишнього однокласника з гуманітарної місії Червоного хреста у Чилі. Але до їхнього здивування, їх зустрічає старший брат повернувшогося і ділиться шокуючою новиною про його самогубство. Атмосфера веселощів раптово змінюється. Старший брат, бажаючи знайти відповіді на питання про причини трагедії, вирішує запропонувати гру “правда чи дія”. Що призводить до ряду непередбачуваних і небезпечних подій.

Оригінальна назва:
Truth or Dare
Актори:
Дженні Жак, Девід Оукс, Ліам Бойл…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 5.6
18+


Пункт призначення 5 (2011)

Автобус, повний колег з корпорації, вирушає на корпоративний семінар. У Сема Лоутона, одного з пасажирів, раптово виникає приголомшливе видіння: міст, на якому вони збиралися перетнути річку, руйнується, вбиваючи багатьох, включаючи його. Одурманений цим видінням, Сем у відчаї спробує переконати своїх колег уникнути цього моста. Його страхи підтверджуються, коли міст дійсно починає обвалюватися. Завдяки його попередженню, він та декілька інших вдається врятувати. Проте, Сем не може позбутися почуття, що небезпека ще не минула.

Оригінальна назва:
Final Destination 5
Актори:
Ніколас Д’Агосто, Емма Белл, Майлз Фішер…
Країна:
США, Канада, Сінгапур, Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 5.8
18+


Забійні канікули (2010)

Сюжет розповідає про двох добрих серцем краян, Такера і Дейла, які відправилися відпочивати на свою гірську хатину в лісах Західної Вірджинії. Однак їхній відпочинок порушується, коли вони стикаються з групою студентів, які помилково приймають їх за жахливих маніяків. Через ряд нещасних випадків та непорозумінь студенти вважають, що Такер і Дейл є загрозою, тоді як насправді обидва краяни намагаються допомогти.

Оригінальна назва:
Tucker and Dale vs Evil
Актори:
Тайлер Лабін, Алан Тьюдік, Катріна Боуден…
Країна:
Канада, США, Індія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Замерзлі (2010)

Сюжет “Замерзлих” сфокусований на трьох друзях – Джо, Ден і Паркер, які вирішують провести вихідні на гірськолижному курорті. Після ряду подій їх залишають на високому підйомнику в зовсім пустому гірськолижному курорті, що не працює на вихідних. Вони знаходяться високо в повітрі, в темряві, в морозі, і швидко усвідомлюють, що їхні шанси на порятунок мінімальні. Героям доведеться зробити важкі рішення, щоб вижити в екстремальних умовах, викликаючи в глядача почуття страху та дезорієнтації.

Оригінальна назва:
Frozen
Актори:
Емма Белл, Шон Ешмор, Кевін Зегерс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.1
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.