Сон або жах: 20 захоплюючих фільмів про сновидіння

Жахи
Фільм дня:

Люди проводять уві сні приблизно третину життя, але не завжди щоденна подорож до царства Морфея дарує відпочинок. Нічні бачення нерідко переходять у кошмари, які можуть пояснити навіть британські вчені. Проте вічний параліч, кома, летаргічний та пророчі сни цікавлять не лише науку – у кіно теж уміють давити подушку. У нашій добірці знайдуться як трилери і жахливі, що леденять душу, так і фільми-фентезі про сни, що будять уяву.

Лише сон (2021)

Головна героїня новинки кіно активно займається спортом і на одному з тренувань отримує травму голови. Лікарі не виявляють у дівчини нічого серйозного, але в першу ж ніч вона бачить пророчий сон про пограбування банку . Підліток ділиться відкриттям із батьками, які списують передбачення дочки на багату уяву. Коли чергове бачення пророкує смерть матері, дівчина намагається всіма силами змінити перебіг подій .

Оригінальна назва:
Just Another Dream
Жанр:
Бойовик, драма
Актори:
Крісті Суонсон, Дін Кейн, Юджин «Хоробрий Камінь»…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 3.9


Жахи (2020)

Канадський фільм жахів про сни – атмосферний хорор з гіпнотизуючою історією про таємниці людської підсвідомості. Юна Сара втікає з дому і ночує просто неба, але виспатися їй не вдається. Щойно дівчина потрапляє в царство Морфея, як її починає переслідувати страшна темна постать. Участь у науковій сомнологічній програмі здається Сарі порятунком, але в результаті експерименту похмура тінь виходить із ув’язнення, проникаючи в чужі сни та насилаючи сонний параліч на самих дослідників .

Оригінальна назва:
Come True
Жанр:
Жахи
Актори:
Джулія Сара Стоун, Лендон Лібуарон, Карлі Риски…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
18+


Гіпосомнія (2020)

Хаген – охоронець у супермаркеті, який стежить за порядком через численні монітори. Хронічна втома стає причиною безсоння, а тривожні нічні видіння вимотують чоловіка. Параноя переслідує Хагена вдома і на робочому місці, де він все частіше помічає молодого хлопця. Юнак є охоронцю уві сні – і примарний образ поступово перетворюється на реальне життя.

Оригінальна назва:
Cortex
Жанр:
трилер, драма, кримінал
Актори:
Янніс Нівенер, Моріц Бляйбтрой, Анна Бедерке…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 5.3
16+


Мара. Пожирач снів (2018)

Психологу -криміналісту Кейт Фуллер доручено розслідування страшного вбивства, яке сталося у благополучній сім’ї. Жертвою виявився чоловік, задушеним уві сні своєю дружиною. Кейт намагається знайти наукове пояснення злочину, адже асфіксію міг викликати сонний параліч. Низка смертей змушує Фуллер переглянути початкову версію, і кіно про сон стає по-справжньому моторошним.

Оригінальна назва:
Mara
Жанр:
жахи, трилер, кримінал
Актори:
Ольга Куриленко, Крейг Конуей, Хав’єр Ботет…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.1
18+


Муза смерті (2017)

Професор Самуель Саломон звільняється із роботи після дивного суїциду коханої. З моменту похорону чоловіка переслідує жахливий кошмар про кривавий ритуал з жертвопринесенням, і одного разу з новин Самуель дізнається про аналогічне вбивство. Саломон потай пробирається на місце злочину, де знайомиться з Рейчел, яку теж мучать пророчі сновидіння.

Оригінальна назва:
Muse
Жанр:
Фентазі, трилер, детектив
Актори:
Елліот Кауен, Франка Потенте, Ана Улару…
Країна:
Іспанія, Ірландія, Бельгія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 5.4
Вікові обмеження:
18+


Свідоме сновидіння (2017)

Репортер Те Хо випускає викривальну статтю, яка розділила його життя на «до» та «після». Через кілька днів з моменту виходу матеріалу сина журналіста викрадають, а слідство заходить у глухий кут. Те Хо не втрачає надії повернути дитину і продовжує її шукати. Через три роки герой фільму випадково натрапляє на статтю про пошук злочинців через метод усвідомлених сновидінь, і розслідування зсувається з мертвої точки.

Оригінальна назва:
Rusideu deurim
Жанр:
детектив, фантастика, трилер
Актори:
Ко Су, Соль Ген-гу, Пак Ю-чхон…
Країна:
Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+


Сомнія (2014)

Містичне фентезі починається з приємної події в сім’ї Хобсон – подружжя усиновлює хлопчика- сироту . Незважаючи на юний вік, Кобі пережив чимало потрясінь та трагічних смертей близьких і нові батьки готові допомогти з реабілітацією. Незабаром Хобсони стикаються з незвичайним даром хлопчика – дитина вміє втілювати сновидіння у реальність. Однак ніхто не здатний передбачити, що може приснитися Кобі наступної ночі.

Оригінальна назва:
Before I Wake
Жанр:
жахи, фентазі, трилер
Актори:
Кейт Босворт, Джейкоб Тремблей, Томас Джейн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
16+


Початок (2010)

Популярний фантастичний фільм про занурення в сон досі тримається у верхівці топу, а неоднозначний фінал викликає гарячі суперечки серед глядачів. Домінік Кобб – спритний шпигун , здатний дізнатися про будь-які таємниці. Чоловік непомітно проникає у чужі сни, використовуючи таланти команди та інноваційні технології. Ще одним замовленням стає використання необхідної думки спадкоємцю найбільшої корпорації, але молодий наступник вміє оборонятися.

Оригінальна назва:
Inception
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Леонардо ДіКапріо, Джозеф Гордон-Левітт, Еллен Пейдж, Том Харді…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.8


Інк (2009)

Місто засинає – прокидається … ні, зовсім не мафія , а дві найпотужніші сили, що століттями ведуть жорстоке протистояння. Одна надає сил людям, транслюючи радісні сновидіння, а друга намагається підкорити волю сплячих, використовуючи жахливі кошмари. У цій фантастичній альтернативній реальності маленька дівчинка тиняється з дивним провідником, але хто він насправді і куди веде свою супутницю?

Оригінальна назва:
Ink
Жанр:
Фантастика, фентазі, бойовик
Актори:
Кріс Келлі, Куінн Ханчар, Джессіка Даффі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
16+


Наука сну (2006)

Французький фільм про експерименти зі сном – винахідливий арт-хаус у жанрі комедійної мелодрами з безліччю непередбачуваних поворотів. Після смерті батька сором’язливий Стефан переїжджає до Парижа до матері, де влаштовується на нудну посаду. Начальство не звертає уваги на екстравагантні пропозиції хлопця, тому юному дизайнеру доводиться шукати розраду в яскравих та незвичайних снах.

Оригінальна назва:
La science des rêves
Жанр:
Фентазі, драма, комедія
Актори:
Гаель Гарсіа Берналь, Шарлотта Генсбур, Ален Шаба…
Країна:
Франція, Італія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.3


На добраніч (2005)

Криза середнього віку застає Гаррі в найнесподіваніший момент, і 34-річний герой фільму відчайдушно шукає спосіб позбутися депресії. Постійні сварки з дружиною, нелюба робота, відсутність перспектив у житті наганяють тугу, а знайомство з веселою Ганною стає проблиском світла в непроглядній темряві. Похмурі думки поступово залишають музиканта , але існує серйозна проблема – зустрічі з молодою коханою можливі лише у царстві Морфея.

Оригінальна назва:
The Good Night
Жанр:
Фентазі, драма, комедія
Актори:
Гвінет Пелтроу, Мартін Фріман, Денні ДеВіто…
Країна:
Велика Британія, Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 5.8


Піджак (2004)

Список найкращих фільмів про кошмарні сновидіння продовжує захоплюючий американський трилер із високим рейтингом. Солдат Джек повертається на батьківщину після війни в Іраку з неприємним багажем у вигляді часткової амнезії . Через кілька днів чоловіка заарештовують за звинуваченням у вбивстві поліцейського , але підозрюваний нічого не пам’ятає про те, що сталося. Джека направляють на примусове лікування до психіатричної лікарні, де колишній військовий відкриває портал у майбутнє.

Оригінальна назва:
The Jacket
Жанр:
трилер, фантастика, детектив
Актори:
Едріан Броуді, Кіра Найтлі, Кріс Крістофферсон…
Країна:
Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
16+


Машиніст (2003)

Хронічна втома і безсоння перетворили верстатника Тревора Рєзніка на неврастеника, не здатного вибратися з щоденного пекла. Бурхливі фантазії тісно переплітаються з реальністю, а страшні кошмари починають збуватися найхимернішим чином. Стирання кордонів стає дедалі небезпечнішим, тому Тревору доводиться терміново шукати вихід, доки стало занадто пізно.

Оригінальна назва:
The Machinist
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Крістіан Бейл, Дженніфер Джейсон Лі, Айтана Санчес-Хіхон…
Країна:
Іспанія, Франція, Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Ванільне небо (2001)

Цей закручений фільм про сни у жанрі фантастики зібрав цілу плеяду голлівудських зірок. Девіда можна сміливо назвати улюбленцем долі, що подарувала своєму обранцю модельну зовнішність, успішну кар’єру та розташування красунь. Жахлива аварія перевертає життя молодого бізнесмена та спотворює плейбою обличчя. Після пластичної операції та перебування у клініці Девід поступово починає втрачати зв’язок із реальним світом.

Оригінальна назва:
Vanilla Sky
Жанр:
Фантастика, мелодрама, детектив
Актори:
Том Круз, Пенелопа Крус, Кемерон Діаз…
Країна:
США, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.9
16+


Клітина (2000)

Серійний вбивця викрадає дівчат і поміщає до герметичної кімнати, яка за кілька днів наповнюється водою. Поліції вдається впіймати маніяка, але злочинець впадає в комусь після психічного нападу. Остання жертва не знайдена, а єдиною можливістю знайти та врятувати дівчину стає проникнення в розум убивці. За справу береться лікар-психіатр Кетрін, однак у куточках підсвідомості маніяка-коматозника ховається реальна загроза.

Оригінальна назва:
The Cell
Жанр:
жахи, фантастика, трилер
Актори:
Дженніфер Лопез, Вінс Вон, Вінсент Д’Онофріо
Країна:
США, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
16+


Сновидіння (1998)

Після трагічної загибелі доньки Клер Купер має намір самостійно відшукати вбивцю дівчинки, але стикається з нерозумінням близьких. Несподівано для себе жінка відкриває телепатичний зв’язок із маніяком. Починається незрима дуель матері жертви та злочинця. Клер хоче зловити божевільного, але для цього їй доведеться грати за жорстокими правилами бездушного психопата.

Оригінальна назва:
In Dreams
Жанр:
Фентазі, трилер, драма
Актори:
Аннетт Бенінг, Кеті Сагона, Айдан Куїнн
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.5
18+


Місто втрачених дітей (1995)

Цирковий силач Уан разом із молодшим братом подорожує країною з гастролями. Коли хлопчик безвісти зникає, чоловік вирушає на пошуки в місто втрачених дітей, де орудує божевільний учений . Професор Кранк мріє привласнювати собі яскраві сни дітлахів, але йому дістаються лише кошмари до смерті переляканих малюків. Помічницею Уана у пошуках стає відважна дівчинка Мієт, яка зібрала загін юних бійців опору.

Оригінальна назва:
La cité des enfants perdus
Жанр:
Фантастика, фентазі, драма
Актори:
Рон Перлман, Жюдіт Вітте, Домінік Пінон…
Країна:
Франція, Німеччина, Іспанія, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7 .


Сни Акіри Куросави (1990)

Автобіографічний фільм у жанрі фентезі включає вісім новел про сновидіння знаменитого японського режисера. Декілька чарівних подорожей , де глядачеві представиться можливість прогулятися по свідомості Акіри Куросави. Вісім мальовничих цікавих новел символізують кількість десятиліть, прожитих режисером та втілених у захоплюючому кіноальманаху.

Оригінальна назва:
Yume
Жанр:
Фентазі, драма
Актори:
Акіра Терао, Міцуко Байсе, Тосіе Негісі…
Країна:
Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.8


Кошмар на вулиці В’язів (1984)

Старшокласники провінційного містечка Спрінгвуд діляться страшними снами, де їх переслідує понівечений чоловік у страшному вбранні. Спочатку підлітки дивуються дивному збігу, але незабаром монстр із гострими лезами на рукавичці починає полювання на школярів . Не всім, хто лягає спати, судилося прокинутися вранці, адже у небезпечного незнайомця свої рахунки з мешканцями містечка.

Оригінальна назва:
A Nightmare on Elm Street
Жанр:
Жахи
Актори:
Хезер Ленгенкемп, Роберт Інглунд, Джонні Депп…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Бачення (1984)

Завершує топ фільм жахів з бадьорим екшеном про ясновидця Олекса Гарднера. Чоловік використовує унікальний дар для особистого збагачення, роблячи великі ставки, але зустріч із місцевою мафією повністю змінює пріоритети віщуна. Алекс погоджується взяти участь у науковому експерименті, де люди проникають у чужі сни, і опиняється у центрі небезпечної політичної гри .

Оригінальна назва:
Dreamscape
Жанр:
жахи, фантастика, бойовик
Актори:
Денніс Куейд, Макс фон Сюдов, Крістофер Пламмер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.