10 фільмів на кшталт «Першого гравця приготуватися»

Фантастика

Одна з останніх картин культового режисера Стівена Спілберга відрізняється не тільки вражаючими спецефектами, а й захоплює неординарними сюжетними поворотами. Події відбуваються в 2045 році і обертаються навколо звичайного хлопця Вейда Уоттса, який, як і інші земляни, змушений «жити» у віртуальній реальності, яка давно стала цікавішою від навколишньої дійсності. Кінематограф багатий на фільми, подібні до «Першого гравця приготуватися», і ми пропонуємо ознайомитися з деякими з них.

Геймер (2009)

Джона засудили до довічного ув’язнення за злочин, якого він не мав стосунку. У хлопця з’являється шанс опинитися на волі, але для цього йому потрібно стати учасником експериментальної гри. Він отримує нік Кейбл, і на очах багатотисячної аудиторії проходить рівень за рівнем, стаючи національним героєм. Однак не всі радіють його успіхам, і це може загрожувати йому реальною загибеллю.
Фільми схожі тим, що у кожному їх персонаж потрапляє у гру, згодом отримуючи визнання публіки. У певний момент цей успіх починає працювати проти нього, і він опиняється у смертельній небезпеці.

Оригінальна назва:
Gamer
У головних ролях:
Джерард Батлер, Ембер Валлетта, Майкл С. Холл
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.8
Вікові обмеження:
18+

Нерв (2016)

Ві – скромна школярка, що захопилася популярною онлайн-грою. Учасникам необхідно виконувати різні завдання, вигадані для них іншими гравцями. Найбільш успішні та спритні користувачі отримують грошову винагороду. Ставки підвищуються, і тепер Ви усвідомлює, що не зможе так просто вийти з гри: вона стала пішаком у чужому плані.
Насамперед фільм схожий на те, що гравцям доводиться виконувати складні завдання задля досягнення мети. Під час проходження рівнів Ві, як і Вейд, набуває справжнього кохання і ризикує життям, протидіючи могутній організації.

Оригінальна назва:
Nerve
У головних ролях:
Емма Робертс, Дейв Франко, Емілі Мід
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
16+

Джуманджі: Поклик джунглів (2017)

Компанія підлітків невідомим дивом потрапляє у відеогру «Джуманджі». Опинившись у віртуальній реальності, хлопці розуміють, що вони зовсім не схожі він справжніх: в них інша зовнішність і навички. Щоб дістатися додому, школярі мають пройти кілька рівнів, але при цьому вони не повинні забувати, що мають обмежену кількість «життя», і, померши в грі, швидше за все, не зможуть повернутися в реальність.
Одна із найбільш захоплюючих пригодницьких картин у списку фільмів, схожих на «Першого гравця приготуватися». У обох історіях герої потрапляють у гру у незвичному собі вигляді, володіючи раніше відсутніми вміннями.

Оригінальна назва:
Jumanji: Welcome to the Jungle
У головних ролях:
Дуейн Джонсон, Кевін Харт, Джек Блек
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
Вікові обмеження:
16+

13 поверх (1999)

Вчені створюють віртуальну симуляцію, що повністю повторює певну ділянку реальності – не тільки саму місцевість, а й людей, які жили в ній зі своїми думками та свідомістю. Ханон Фуллер, який заснував проект, відтворює Лос-Анджелес 1937 року – місто та період його дитинства. Незабаром стурбований професор дзвонить співробітнику, Дугласу Холлу, і стривожено просить про негайну зустріч. Наступного дня з’ясовується, що Фуллер мертвий, і тепер Хол під підозрою.
Шанувальникам фільмів на кшталт «Першому гравцю приготуватися» сюжет «13 поверху», безсумнівно, видасться дуже цікавим. Героям доводиться розслідувати таємничі злочини, діючи як у вигаданому світі, і у реальному.

Оригінальна назва:
The Thirteenth Floor
У головних ролях:
Крейг Бірко, Гретхен Мовл, Армін Мюллер-Шталь
Країна:
Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
16+

Трон: Спадщина (2010)

Сем Флінн – син Кевіна, який подорослішав, який багато років тому зник після активного вивчення комп’ютерних програм. Хлопець бажає розгадати таємницю зникнення батька, і несподівано сам опиняється у небезпечному кібернетичному просторі, що став притулком для Кевіна.

Сем, як і Уейд, стає частиною величезного комп’ютерного всесвіту. Розгадавши загадку, заховану у віртуальних лабіринтах, герой може запобігти поширенню зла й у світі.

Оригінальна назва:
Tron
У головних ролях:
Джефф Бріджес, Гаррет Хедлунд, Олівія Уайлд
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
12+
Гарна якість:

Екзистенція (1999)

Алегра Гелла – творець комп’ютерної гри «Екзистенція». На презентації на молоду жінку нападає психопат, який прагне знищити її дітище. Героїня змушена ховатися від злочинця і просить свого колегу Теда підключитися до пошкодженої системи, щоб виявити неполадки. Хлопець потрапляє у віртуальний простір, який неймовірно схожий на наш світ.

Багато в чому фільм схожий на фантастику “Першому гравцю приготуватися”, і одна з основних схожостей у тому, що персонажу доводиться боротися з ворогами не тільки в комп’ютерному просторі, а й у реальному житті.

Оригінальна назва:
eXistenZ
У головних ролях:
Дженніфер Джейсон Лі, Джуд Лоу, Іен Холм
Країна:
Канада, Велика Британія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
16+

Аватар (2009)

Колись Джейк був морським піхотинцем, але в результаті трагедії виявився прикутим до інвалідного крісла. Влада пропонує йому незвичайне завдання: вирушити в подорож за кілька світлових років на планету Пандора. Там йому слід виконати місію з видобутку цінних мінералів коїться з іншими землянами. У цьому всесвіті свідомість Джейка перенесено в аватар – істота, подібна до мешканців Пандори.

В обох картинах персонажі опиняються в іншому всесвіті, приймаючи там чужий вигляд. Їм доводиться боротися з великою небезпекою, паралельно знаходячи друзів та кохання.

Оригінальна назва:
Avatar
У головних ролях:
Сем Вортінгтон, Зої Салдана, Сігурні Уівер
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
Вікові обмеження:
12+
Гарна якість:

Газонокосильник (1992)

Трейс – талановитий вчений, який взявся за розробку нової програми і вирішив випробувати її на розумово відсталому косильнику газонів. Впровадивши Джоуба у комп’ютерний світ, дослідник робить із нього справжнього генія. В експерименти таємно втручаються сторонні спостерігачі, і Джоуб стає психопатом, який бажає за допомогою віртуального простору захопити планету.
“Газонокосильник” схожий на фільм “Першому гравцю приготуватися” (2018) місцем дії. Основні сюжетні ходи відбуваються у віртуальності. Також спостерігається серйозна трансформація особи героя завдяки комп’ютерній програмі.

Оригінальна назва:
The Lawnmower Man
У головних ролях:
Джефф Фейі, Пірс Броснан, Дженні Райт
Країна:
Велика Британія, США, Японія
Рейтинг:
IMDb – 5.4
Вікові обмеження:
16+

Темна вежа (2017)

Одинадцятирічний американець Джейк бачить уві сні таємничі простори, в яких присутня якась темна вежа, людина в чорному і відважний стрілець. Хлопчик постійно малює все побачене на папері, викликаючи у батьків сумніви щодо його психічного здоров’я. Побоюючись, що його відправлять до лікарні, школяр збігає з дому і опиняється у місці, яке вже бачив у своїх сновидіннях.

Ключова схожість у цьому, що герой пізнає інший вимір, і, попри молодий вік, лише йому під силу врятувати його. Інший світ тісно переплетений із життям головного персонажа, поступово заміщаючи йому реальне життя.

Оригінальна назва:
The Dark Tower
У головних ролях:
Ідріс Ельба, Меттью МакКонахі, Том Тейлор
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.6
Вікові обмеження:
16+
Гарна якість:

Призов (2016)

Команда відомих гравців онлайн-ігор отримує особливе запрошення від могутньої корпорації. Їм пропонується надіти високотехнологічне екіпірування і випробувати нову революційну гру. Учасники експерименту в захваті від того, що відбувається, але поступово розуміють, що за кожну помилку вони можуть поплатитися реальним життям.
Заключним представником фільмів типу «Першому гравцю приготуватися» став фантастичний бойовик , персонажі якого також стали частиною ігрового світу і певного моменту усвідомили, що це може призвести до загибелі насправді.

Оригінальна назва:
The Call Up
У головних ролях:
Макс Дікон, Морфідд Кларк, Алі Кук
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 4.9
Вікові обмеження:
16+

Знаєте інші подібні фільми? Доповніть список у коментарях!

Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.