Фільми про виживання людей після кінця світу

Фантастика
Фільм дня:

Коли цивілізація руйнується, а звичайний порядок речей ламається, головні герої фільмів про виживання показують нам силу духу, волю до життя та вміння пристосовуватися до нових умов. Ці кінострічки не просто розповідають про катастрофи та апокаліпсиси. Вони демонструють, як людина здатна витягнути себе з найскладніших ситуацій, опираючись на внутрішні резерви, дружбу, любов і взаємодопомогу. Ця добірка фільмів допоможе вам зануритися в атмосферу постапокаліптичного світу, де кожен день – це боротьба за виживання.

Чорний краб (2022)

Після жахливого апокаліпсису світ людства змінився назавжди, розділившись на періоди “до” та “після”. Новий порядок приніс суворі правила, порушення яких призводить до безжальних наслідків. Ті, хто відважується протистояти системі, миттєво стають зайвими. Цінність життя зникла, і тепер найменший відхід від плану може коштувати життя. Військові, які колись служили своєму народу, тепер слідують наказам з вищих ешелонів влади, не ставлячи під сумнів їхню правильність. У головних героїв фільму “Чорний краб” є особлива місія: вони повинні доставити таємничу скриньку до визначеного пункту призначення. Їхня подорож веде через льодовитий архіпелаг, де кожен крок може бути останнім. Що у скриньці – ніхто не знає, але вони знають, що їхнє майбутнє залежить від цього завдання.

Оригінальна назва:
Svart krabba
Жанр:
драма, фантастика
Актори:
Том Генкс, Калеб Лендрі Джонс, Лора Мартінез-Каннінґем
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.7


Фінч (2021)

Сюжет фільму з драматичними нотами занурює нас у світ, де ряд катастроф перетворив нашу планету на місце, де життя майже вимерло. Головний герой, Фінч, – останній виживший після глобальної катастрофи. Відчуваючи, що йому залишилося недовго, він турбується про свого вірного пса, який може опинитися сам на сам з безкраєю спустошеної Землі. Не бажаючи покидати свого друга, Фінч відправляється до своєї лабораторії. Завдяки своєму інженерному таланту, він створює робота із здатністю мислити та доглядати за псом. Але цього йому мало. Фінч хоче, щоб робот не просто виконував функції, а відчував, як людина. Разом із псом та роботом він подорожує зруйнованими територіями, намагаючись навчити машину людським емоціям.

Оригінальна назва:
Finch
Жанр:
драма, фантастика
Актори:
Том Генкс, Калеб Лендрі Джонс, Лора Мартінез-Каннінґем
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.9


Не спати (2021)

Землю спіткає невідома катастрофа, яка ламає всю електроніку та позбавляє людей сну. Міста стають аренами паніки та анархії, де невиспані громадяни, під впливом відсутності сну, скоюють найбільш неймовірні та жорстокі вчинки. Злочинність досягає небачених раніше висот, і ситуація видається безвихідною.

Посеред цього хаосу знаходиться Джилл, колишній військовий з темним минулим. Її донька – єдине дитя, яке, незважаючи на все, може спати. Джилл починає розуміти, що її дочка може мати відповідь на загадку цієї кризи. Вона стає ключем до відновлення порядку та здоров’я людства. Проте перед тим, як відкрити цю таємницю, науковцям потрібно розібратися в причинах та відновити здатність людей спати, що не буде простою задачею.

Оригінальна назва:
Awake
Жанр:
Екшн, Пригоди, Драма, Трилер, Фантастика
Актори:
Дженніфер Джейсон Лі, Джина Родріґез, Френсіс Фішер, Аріана Ґрінблатт, Беррі Пеппер,
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.8


Любов і монстри (2020)

Джоел ніколи не думав, що його рідний світ опиниться під загрозою від страшних істот, і що він з іншими вцілілими буде змушений ховатися у безпечних бункерах. Його родина зникла, і він втратив зв’язок з Емі, дівчиною, з якою вони проводили час разом, коли почалася ця катастрофа. У фільмі “Любов серед монстрів” Джоел не готовий прийняти втрату та продовжує шукати свою кохану. Він використовує рацію для спілкування і сподівається знайти її. І ось одного дня він отримує відгук: Емі в цілості та безпеці в іншому притулку. Вирішивши взяти все в свої руки, Джоел намагається подолати заборонену територію, сповнену небезпечними істотами, аби знову бути поруч зі своєю коханою.

Оригінальна назва:
Love and Monsters
Жанр:
комедія, фантастика, бойовик, пригоди
Актори:
Ділан О’Брайен, Хіро, Джессіка Хенвік, Майкл Рукер…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Вітаємо у Зомбіленді (дилогія, 2009 та 2019)

В комедійному жаховому фільмі глядачам представляють післяапокаліптичний світ, де небезпечний вірус перетворив мирних мешканців на агресивних зомбі. Уцілілі стикаються з постійною загрозою стати їжею для цих кровожерливих істот. Коламбус — сором’язливий молодий ботанік, який стикається з цим новим жахливим світом, коли його сусідка-зомбі проникає в його квартиру. Після втечі від неї він вирішує залишити своє місто і відправляється до своїх батьків в Огайо. На своєму шляху він зустрічає Таллахассі, ексцентричного мандрівника з особливим хобі — винаходити способи вбивства зомбі. Ця парочка разом вирушає в подорож, щоб покласти край цій зомбі-загрозі. Але їхні плани ускладнюються, коли до них приєднуються дві хитрі сестри, які також мають свої хитрощі.

Оригінальна назва:
Zombieland
Жанр:
жахи, комедія, бойовик
Актори:
Джессі Айзенберг, Вуді Харрельсон, Емма Стоун, Ебігейл Бреслін, Білл Мюррей…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Світло мого життя (2019)

Після жахливої епідемії, яка забрала життя майже усіх жінок і позбавила більшість чоловіків розсудливості, батько та його молода дочка Рег намагаються вижити в запустілому світі. Живучи у глушині, де немає слідів інших жінок, Рег приховує свою справжню стать, маскуючись під хлопчика, щоб уникнути небезпеки з боку розсудливих чоловіків. Пригоди відбуваються на фоні захоплюючої природи, яка зачаровує своєю дикою красою. Величезні ландшафти додають фільму відчуття грандіозності. Основна історія не концентрується на жорстокості апокаліпсису, але зосереджується на глибокому емоційному зв’язку між батьком та дочкою. Це розповідь про довіру, дорослішання та нескінченну любов між двома особами, які намагаються знайти свій шлях у світі, де їхнє існування є винятком.

Оригінальна назва:
Light of My Life
Жанр:
драма, фантастика
Актори:
Кейсі Аффлек, Анна Пневскі, Том Бауер, Елізабет Мосс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+


Іо (2019)

Молода дослідниця Сем є однією з небагатьох, хто залишився на Землі після апокаліпсису. Протягом усього свого життя вона шукала методи, які б допомогли адаптувати людство до умов життя на вмираючій планеті. Однак її віра в можливий успіх починає втрачатися, коли вона дізнається про намір відправити останній космічний корабель до нової колонії для людей. Зустріч із вижившим Міком стає поворотним моментом в її житті. Тепер перед Сем стоїть складний вибір: йти разом із Міком на нову планету Іо та спробувати там нове життя чи залишитися на Землі і продовжувати боротися за її майбутнє.

Оригінальна назва:
IO
Жанр:
Фантастика, драма, пригоди
Актори:
Маргарет Куеллі, Ентоні Макі, Денні Хьюстон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.7
18+


Пташиний короб (2018)

П’ять років тому наш світ перетворився на ад: люди, побачивши щось незвичайне, закінчують життя самогубством. Після того, як по радіо почула про безпечне притулок, одна жінка разом із своєю двома п’ятирічними дітьми вирушає на пошуки спільноти, що зуміла вижити, і, без сумніву, забирає з собою папугу в коробці. В цьому новому світі головне правило полягає в тому, щоб ніколи не звертати увагу на навколишнє і завжди слухати птахів, які вчать, як реагувати на наближаючу небезпеку…

Оригінальна назва:
Bird Box
Жанр:
жахи, фантастика
Актори:
Сандра Буллок, Треванте Роудс, Джон Малкович…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+


Тихе місце (2018)

У цьому незвичайному фільмі жахів розповідається історія однієї родини, яка проживає на відокремленій фермі в далекій американській глибинці. Головні герої – це двоє чудових дітей. На перший погляд, життя цієї сім’ї нагадує життя інших сімей. Проте ця родина живе в постапокаліптичному світі, де страшні монстри завжди на варті і реагують на будь-який звук. Щоб вижити, кожен мешканець будинку повинен дотримуватися абсолютної тиші. Це єдиний шанс на виживання в цьому небезпечному світі.

Оригінальна назва:
A Quiet Place
Жанр:
жахи, фантастика, драма
Актори:
Емілі Блант, Джон Красінскі, Міллі Сіммондс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


З цим фільмом також дивляься: Серіали про виживання

Смертні машини (2018)

У світі майбутнього Земля переживає апокаліпсис. Людство розділилось на різні групи, кожна з яких намагається вижити в умовах надзвичайної ситуації. Щоб забезпечити себе ресурсами, великі мегаполіси захоплюють менші міста, поглинаючи їх та їхніх жителів. Серед цих величезних міст домінує Лондон, який стає головною загрозою для інших. Під час одного з таких поглинань, на порозі смертельної небезпеки, молодий інженер Том стикається з Естер, таємничою дівчиною, яка приховує своє обличчя. Незабаром він дізнається, що вона є бунтівницею, яка веде повстання проти Лондона. Ця незапланована зустріч може змінити хід історії в їхньому світі.

Оригінальна назва:
Mortal Engines
Жанр:
Фантастика, фентезі, бойовик, трилер, пригоди
Актори:
Хера Хільмар, Роберт Шіен, Хьюго Уівінг…
Країна:
США, Нова Зеландія
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Місцеві (2017)

Після газової атаки, що обрушилася на Америку, населення масово гине. Подружжя Марк і Ніна знаходиться на межі розлучення, але несподівані обставини змушують їх забути про свої роздоріжжя і об’єднатися для виживання. Разом вони вирушають у небезпечну подорож до безпечного сховища. Проте їхня дорога веде через території, де шаляють бандити, і це ставить їх перед важкими випробуваннями.

Оригінальна назва:
The Domestics
Жанр:
трилер, фантастика
Актори:
Кейт Босворт, Тайлер Хеклін, Соной Мідзуно…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
18+


Ті, що вижили (2017)

Джульєтта виростала в світі, де навколо було безліч людей. Але зараз навколо пусто, адже більшість людства не вижило. Вона стала частиною невеликої групи вцілілих, які днями шукали їжу та воду, адже їхній запас давно було вичерпано. Одного разу, після вдалого рейду, Джульєтта знайшла декілька банок консервів. Проте, коли вона поспішала назад до своєї групи, її автомобіль перевернувся в кювет. Забита та з травмованою ногою, вона намагалася зв’язатися зі своїми, але безрезультатно. З кожною хвилиною наближалася ніч, а з нею і страхітливі істоти, що полювали на людей у темряві. Джульєтта розуміла, що їй потрібно знайти безпечне місце до сутінків.

Оригінальна назва:
Hostile
Жанр:
жахи, фантастика, драма
Актори:
Бріттані Ешворт, Грегорі Фетуссі, Хав’єр Ботет…
Країна:
Бельгія, Франція
Рейтинг:
IMDb – 5.4
18+


Тут одна (2016)

Десь на околиці Нью-Йорка Енн, дівчина років за 20, виживає на самоті, після того як таємнича епідемія знищила навколо все живе. Страждаючи від постійного недоїдання, вона веде ізольоване існування, ховаючись у лісі, куди не дійшла епідемія. Коли її сили закінчуються, Енн здійснює відчайдушну подорож до сусіднього міста, щоб поповнити запаси їжі. Під час одного з таких рейдів випадок зіштовхує її з Олівією – дівчинкою-підлітком, і її пораненим вітчимом.

Оригінальна назва:
Here Alone
Жанр:
жахи, фантастика, трилер, драма
Актори:
Люсі Уолтерс, Джина П’єрсанті, Адам Девід Томпсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.6
18+


Вулиця Монстро, 10 (2016)

Після того як вона приходить до тями після автомобільної аварії, дівчина знаходить себе в підвалі, де її приймає чоловік. Він переконує її, що врятував її від хімічної атаки, яка зробила зовнішній світ непридатним для життя.

Оригінальна назва:
10 Cloverfield Lane
Жанр:
трилер, драма, фантастика
Актори:
Джон Гудман, Мері Елізабет Вінстед, Джон Галахер мл…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Шалений Макс: Дорога гніву (2015)

Коли-то Макс Рокотанскі був частиною Основного Силового Патруля, насолоджувався сімейним щастям з дружиною та дитиною і мешкав у комфортному будинку. Проте жахлива трагедія стерла його минуле: банда бандитів забрала від нього родину. Горе та бажання помсти стали двигуном його існування. Після отримання своєї долі помсти, Макс відчував порожнечу, втративши смак до життя. Він мало зважав на катастрофи, що перетворили світ навколо: енергетична криза, світовий конфлікт і пустелі на місці колишніх міст і лісів. Тепер царство належить тим, хто має контроль над водою, паливом та ресурсами. Макс стикається з жорстокими бандами, які змагаються за домінування, і йому доводиться знаходити нових союзників у цьому хаотичному новому світі.

Оригінальна назва:
Mad Max: Fury Road
Жанр:
Бойовик, фантастика, пригоди
Актори:
Том Харді, Шарліз Терон, Ніколас Холт…
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 8.1
18+


Вимирання (2015)

Століття людської еволюції призвели до того, що людина визначала хід розвитку Землі. Ця ера тривала безліч поколінь, проте раптова пандемія перекреслила все. Загадкова хвороба перетворювала людей на дикі, бездумні істоти. Кінострічка «Вимирання» розповідає про життя в містечку Гармонія через сім років після цього катастрофічного захворювання. Це місце, затерте серед безмежних снігових просторів, стало притулком для Патріка, його доньки Лу та старого друга – Джека. Хоча вони – останні мешканці Гармонії, між ними існує прірва незрозумілої ворожості. Що призвело до такого розлому в їхніх стосунках і які події чекають їх у майбутньому?

Оригінальна назва:
Extinction
Жанр:
жахи, фантастика, драма
Актори:
Меттью Фокс, Джеффрі Донован, Куінн Маккоулган…
Країна:
Іспанія, США, Угорщина, Франція
Рейтинг:
IMDb – 5.9


Z – значить Захарія (2015)

Енн – дівчина, яка долею уникла наслідків ядерного апокаліпсису, що обернув міста у пустки. Більшість живого світу знищено від радіації, проте в глибині гірської долини, де заховалася Енн, життя ще б’ється. Вона бореться за виживання в цьому зруйнованому світі, але все змінюється, коли вона зустрічає Люміса – темношкірого чоловіка, який також вижив. Їхні долі переплітаються, і вони стають близькими друзями. Проте спокій їхнього співіснування порушується з появою ще одного вцілілого – молодого і привабливого Калеба. Вони приймають його до своєї компанії, з урахуванням того, що ці троє можуть бути останніми людьми на Землі. Однак співжиття їхньої трійки стає викликом для кожного…

Оригінальна назва:
Z for Zachariah
Жанр:
Фантастика, драма, трилер
Актори:
Чиветель Еджіофор, Марго Роббі, Кріс Пайн…
Країна:
Ісландія, Швейцарія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+


Спеціаліст з виживання (2015)

У фокусі оповіді – таємничий чоловік, який після глобальної катастрофи вибрав самітнє існування, намагаючись захистити своє життя від небезпек зовнішнього світу. Але коли на його територію приходять дві жінки – мати і її дочка, він вимушений переглянути свої принципи. Основні ролі виконують Мартін МакКанн, Міа Гот та Олуен Фьюре. Ця стрічка має елементи наукової фантастики, драми та трилеру, розкриваючи глибокі емоційні переживання персонажів у важких умовах виживання. Назва фільму – “The Survivalist”.

Оригінальна назва:
The Survivalist
Жанр:
Фантастика, трилер, драма
Актори:
Мартін МакКанн, Міа Гот, Олуен Фуере…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.4
18+


В ізоляції (2015)

Після раптової глобальної катастрофи людство опиняється в умовах первісного світу, де електроніка та зв’язок стають лише спогадами. Сучасні комфортні умови життя замінені боротьбою за виживання, де кожен залежить від своїх власних вмінь, а полиці магазинів миттєво опустіли від нападів мародерів. Центральна лінія сюжету фокусується на двох сестрах, які намагаються вижити на віддаленій фермі, долаючи взаємні непорозуміння та конфлікти.

Оригінальна назва:
Into the Forest
Жанр:
трилер, драма
Актори:
Елліот Пейдж, Еван Рейчел Вуд, Макс Мінгелла…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.8
18+


Турбо пацан (2014)

У світі майбутнього, далеко не такому затишному, яким його малювали мрійники, панує хаос і беззаконня. Після невідомої катастрофи, яка привела людство до межі вимирання, кожен день став випробуванням на виживання. У цій реальності зростає головний герой – юнак, який у юному віці втратив свою сім’ю. Його повсякденність – це пошуки предметів із минулого, подих минулого світу. Але його справжня пристрасть – комікси про супергероя Турбо Райдера, чиї пригоди надихають хлопця мріяти і бути сміливим. Усе змінюється, коли на його шляху з’являється Еппл – загадкова дівчинка, яка перевертає його світ і надихає на нові подвиги.

Оригінальна назва:
Turbo Kid
Жанр:
Фантастика, бойовик, комедія
Актори:
Манро Чемберс, Лоранс Лебеф, Майкл Айронсайд…
Країна:
Канада, Нова Зеландія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Причаївшись (2014)

Рей, Клер та їхня маленька донька Зої — звичайна родина з Кінгсвілля, Північна Кароліна. Проте після глобальної катастрофи їхнє життя обернулося, і тепер їхня домівка — підземне бомбосховище. Протягом 301 дня вони намагалися зробити це місце затишним, зберігаючи в пам’яті радощі минулого та мріючи про майбутнє поза його межами. Все цей час вони ухилялися від невідомого, що чатує надворі — незвіданих звуків та гулу кроків у темряві.

Оригінальна назва:
Hidden
Жанр:
жахи, трилер
Актори:
Олександр Скарсгард, Андреа Райзборо, Емілі Елін Лінд…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
18+


Колонія (2013)

Вчені зробили величезний прорив, навчившись керувати погодою, створюючи ідеальні умови для людського життя. Однак через непередбачену помилку сталася катастрофа, яка призвела до різкого охолодження Землі. Ця криза вимусила людей шукати притулок під землею, де було тепліше і безпечніше. Виживання стало величезним викликом, і лише декілька колоній змогли вижити, організувавши свої невеликі підземні міста. Ці поселення стали останніми бастіонами людства, і кожна колонія боролася за своє існування незалежно.

Після отримання тривожного сигналу від “Колонії 5”, група відважних воїнів з “Колонії 7” вирішила вирушити на допомогу. Незважаючи на негоду та холод, їх справжні випробування тільки починалися. Невідомо, що або хто очікує на них у цьому замерзлому, ворожому світі.

Оригінальна назва:
The Colony
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Кевін Зегерс, Лоренс Фішберн, Шарлотта Салліван…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 5.3
18+


Ровер (2013)

Після світової фінансової кризи все перевертається з ніг на голову. Головний герой переслідує дикою австралійською природою банду, яка викрала його автомобіль, і опиняється в пастці.

Оригінальна назва:
The Rover
Жанр:
драма, кримінал, фантастика
Актори:
Гай Пірс, Роберт Паттінсон, Скут Макнері…
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.