Небезпечні гіганти: 20 фільмів про великих істот

Фантастика

Люди звикли вважати себе вінцями творіння та царями природи. І самі спростовують це в кіно, де ящіри-виконали граючи руйнують хмарочоси, а величезні спрути тягають на дно великі лайнери. Кайдзю – так в Японії називають фантастичних звірів жахливих розмірів – підкреслюють, наскільки слабка людина в масштабах світобудови. Однак фільми про лютих гігантів не пронизані песимізмом – незважаючи на нерівність сил двоногі сміливці вступають у бій з титанами тваринного світу, борючись за місце під сонцем.

Годзілла проти Конга (2021)

Фантастична новинка кіно зведе у непримиренному протистоянні двох найвідоміших гігантів – зірок екрану. Щоб знайти спосіб зупинити агресивну Годзілу, вчені споряджають експедицію до центру Землі – на батьківщину величезної рептилії. Провідником по незвіданому світу має виступити гігантський примат Конг. Але зловісний ящір має намір порозумітися з мавпою.

Оригінальна назва:
Godzilla vs. Kong
Жанр:
Бойовик, фантастика
Актори:
Олександр Скарсгард, Міллі Боббі Браун, Ребекка Холл…
Країна:
США, Австралія, Канада, Індія
Рейтинг:
IMDb – 6.4
12+

мультимейкер

Кохання та монстри (2020)

Новий закордонний фільм розповість про гігантських монстрів, що з’явилися через вплив астероїда. У величезних тварях мутували звичайні комахи, амфібії та рептилії. Більшість людства знищена, а деякі вцілілі після апокаліпсису ховаються в бункерах. Закохані хлопець та дівчина опинилися у різних притулках. Хлопець вирушає на пошуки дами серця, хоча не має навичок виживання, а побачивши чудовиськи впадає в оторопи.

Оригінальна назва:
Love and Monsters
Жанр:
комедія, фантастика, бойовик, пригоди
Актори:
Ділан О’Брайен, Хіро, Джессіка Хенвік, Майкл Рукер…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Мисливець на монстрів (2020)

Видовищний американський блокбастер знято за мотивами популярної відеоігри. Загін на чолі з капітаном Артемідою вирушає на пошуки зниклих соратників. Шторм переносить бійців в інший світ, де живуть монстри велетенських розмірів. Солдати гинуть один за одним, поки Артеміда не зустрічає Мисливця, який вміє знищувати кровожерливих гігантів. Винищувач чудовиськ погоджується на співпрацю.

Оригінальна назва:
Monster Hunter
Жанр:
фентезі, бойовик, пригоди
Актори:
Мілла Йовович, Тоні Джа, Рон Перлман…
Країна:
США, Китай, Німеччина, Японія
Рейтинг:
IMDb – 5.3
16+


Під водою (2019)

Моторошний фільм для великих монстрів, натхненний творами письменника жахів Говарда Лавкрафта. Станція виконує роботи у океані на глибині одинадцяти кілометрів. Раптові пошкодження корпусу ставлять під загрозу життю працівників. Екіпаж до того часу справляється з надзвичайною ситуацією, поки з непроглядної океанської темряви не виникає невідомий страх гігантських розмірів.

Оригінальна назва:
Underwater
Жанр:
жахи, бойовик
Актори:
Крістен Стюарт, Венсан Кассель, ТіДжей Міллер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.8
Вікові обмеження:
18+


Ремпейдж (2018)

Генетичний експеримент, що вийшов з-під контролю, перетворює хижих тварин у величезних агресивних чудовиськ. Поки влада за допомогою зброї намагається знищити зловісних гігантів, що нещадно руйнують міста, дослідник-приматолог працює над антидотом, сподіваючись не лише зупинити нашестя, а й врятувати свого давнього друга – величезну мавпу-альбіноса.

Оригінальна назва:
Rampage
Жанр:
Фантастика, бойовик, пригоди
Актори:
Дуейн Джонсон, Наомі Харріс, Малін Акерман…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.1
12+


Мег: Монстр глибини (2018)

Фільм про найстрашнішу гігантську істоту, яка коли-небудь населяла планету Земля – доісторичну акулу-мегалодона. Стародавній морський хижак атакує батискаф із науковою експедицією. На допомогу вченим вирушає рятувальна операція. Взяти участь у порятунку запрошують і досвідченого рятувальника- підводника , що вже стикався з давнім жахом, що повернувся з небуття.

Оригінальна назва:
The Meg
Жанр:
жахи, фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Джейсон Стейтем, Лі Бінбін, Рейн Уілсон…
Країна:
США, Китай
Рейтинг:
IMDb – 5.6
16+


Конг: Острів Черепа (2017)

На тропічний острів у Тихому океані висаджується експедиція дослідників, військових та шукачів пригод. Офіційно перед командою стоїть завдання виявити корисні копалини та вивчити екзотичні тварини. Насправді ті, хто прибув на острів, мають намір зловити стародавніх гігантів, але вторгнення у володіння велетенської горили Конга перетворюється для чужинців на справжню гру на виживання .

Оригінальна назва:
Kong: Skull Island
Жанр:
Фантастика, фентезі, бойовик, пригоди
Актори:
Том Хіддлстон, Семюел Л. Джексон, Джон Гудман…
Країна:
США, Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Я борюся з велетнями (2017)

Фентезійний підлітковий фільм про протистояння величезних монстрів та відважної дівчинки. Звичайна школярка переконана, що має таємничу силу, здатну зупинити напад злісних велетнів. Розповідям героїні ніхто не вірить, але у підлітка з’являється нова подруга, яка не ставить під сумнів навіть найнеймовірніші історії. Підтримка надає героїні сил відображення найпотужнішого натиску велетнів.

Оригінальна назва:
I Kill Giants
Жанр:
фентезі, трилер, драмар
Актори:
Медісон Вульф, Зої Салдана, Імоджен Путс…
Країна:
США, Бельгія, Данія, Велика Британія, Швеція, Китай


Світ Юрського періоду (дилогія, 2015 та 2018)

Тисячі цікавих прямують до унікального тематичного парку на тропічному острові, де можна побачити справжніх динозаврів. Гігантські ящери, всупереч запевненням вчених , виявилися надто розумними та надто небезпечними, щоб бути експонатами для розваги туристів. Перший блокбастер цієї дилогії планувався як четверта частина кінофраншизи “Парк Юрського періоду”.

Оригінальна назва:
Jurassic World
Жанр:
Фантастика, пригоди, бойовик
Актори:
Кріс Пратт, Брайс Даллас Ховард, Нік Дж. Робінсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
12+


Годзілла (2014)

Вихід фільму про гігантське чудовисько було присвячено шістдесятиліттю культової кінофраншизи. Досліджуючи стародавню гробницю доісторичних ящерів, вчені виявляють дивну велику лазівку, ніби хтось вибрався звідти назовні. Незабаром моторошна істота гігантських розмірів нападає на міста. Лютий велетень діє не один – у світі є ще такі ж гіганти.

Оригінальна назва:
Godzilla
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, пригоди
Актори:
Аарон Тейлор-Джонсон, Елізабет Олсен, Кен Ватанабе…
Країна:
США, Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.4


Тихоокеанський рубіж (дилогія, 2013 та 2018)

Жахливі гіганти-кайдзю піднялися з морських глибин, загрожуючи людству повним знищенням. Проти велетенських істот борються великі роботи, керовані тандемом пілотів. У ході однієї з найважливіших битв прийнято рішення задіяти легендарну, але застарілу модель. Два пілоти – недосвідчений стажер і вигой, що вийшов у тираж, – повинні запобігти апокаліпсис .

Оригінальна назва:
Pacific Rim
Жанр:
Фантастика, бойовик, пригоди
Акторих:
Чарлі Ханнем, Ідріс Ельба, Рінко Кікуті…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
12+


Мисливці на тролів (2010)

Художній норвезький фільм про величезних злісних істот спритно маскується під документальну історію та отримав досить високий рейтинг у скандинавських країнах. Розслідуючи випадки вбивства ведмедів браконьєрами, група студентів дізнається про існування справжніх тролів від мисливця. Зазвичай міфічні велетні ховалися північ від країни, не чіпаючи подорожніх, але останнім часом агресивні велетні нападають усім, до кого можуть дотягнутися.

Оригінальна назва:
Trolljegeren
Жанр:
жахи, фентезі, трилер, драма, пригоди
Актори:
Отто Есперсен, Гленн Ерланд Тостеруд, Йоханна Мерк
Країна:
Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 7.0


Битва Титанів (2010)

Сучасний ремейк міфологічного бойовика із вісімдесятих. Античний герой Персей народжений від бога, але вихований людьми. Коли владика підземного царства Аїд обернув своє кошмарне воїнство демонів проти Зевса, тільки Персеєві під силу очолити загін безстрашних воїнів. Великі скорпіони і кракени лякають одним своїм виглядом, але гострі мечі героїв повалять навіть найстрашніших чудовиськ.

Оригінальна назва:
Clash of the Titans
Жанр:
фентезі, бойовик, пригоди
Актори:
Сем Вортінгтон, Мадс Міккельсен, Джемма Артертон, Ліам Нісон…
Країна
: США
, Велика Британія, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 5.8


Монстро (2007)

Фільм про нашестя великих тварин знятий у жанрі мокументарі . Молодий хлопець перед тривалим від’їздом до Японії влаштовує прощальну вечірку . Урочистість перервано спочатку сваркою головного героя з дівчиною, а потім і гучним риком велетенського чудовиська. Перед величезною тварюкою безсила навіть армія. Місто приречене на знищення, але герой, ризикуючи життям, прагне врятувати кохану.

Оригінальна назва:
Cloverfield
Жанр:
жахи, фантастика, трилер, детектив
Актори:
Ліззі Каплан, Джессіка Лукас, ТіДжей Міллер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
16+


Трансформери (серія фільмів, 2007 – 2018)

Дві високорозвинені раси величезних роботів протягом сотень тисяч років ведуть непримиренну війну між собою. Нескінченні баталії привели супротивників на маленьку планету Землю, де розгорнеться нова масштабна битва. Хоча люди в порівнянні з автоботами та десептиконами виглядають шкода і незначно, людству належить зіграти важливу роль у результаті протистояння.

Оригінальна назва:
Transformers
Жанр:
Фантастика, бойовик
Актори:
Шайа ЛаБаф, Меган Фокс, Джош Дюамель…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0

12+


Кінг Конг (2005)

Топ фільмів для гігантських тварин продовжує чергова варіація історії величезної горили, знята режисером «Володаря кілець». Знімальна група прибуває на Острів Черепа, щоб вивчити легенду про загадкову істоту. Вигадка обернеться лякаючою реальністю. Мандрівники опиняться між двома страшними загрозами – самим Конгом та кровожерливими динозаврами. Звук, візуальні ефекти та звуковий монтаж у цьому блокбастері відзначені премією «Оскар».

Оригінальна назва:
King Kong
Жанр:
Бойовик, драма, мелодрама, пригоди, фентезі
Актори:
Наомі Уоттс, Едріан Броуді, Джек Блек…
Країна:
Нова Зеландія, США, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Влада вогню (2002)

Прокинувшись після багаторічної сплячки, дракони, що вогнедишать, почали спопеляти міста і знищувати людей. Невелика група лондонців, що вціліли в грандіозних пожежах , зустрічає справжнього мисливця на драконів. Відважний воїн знає, як винищувати жорстоких тварей та повернути людству контроль над планетою. Разом з іншим хоробрим воїном зі сховища лондонців мисливець вирушає на битву із чудовиськами.

Оригінальна назва:
Reign of Fire
Жанр:
фентезі, бойовик, трилер, пригоди
Актори:
Крістіан Бейл, Меттью МакКонахі, Ізабелла Скорупко, Джерард Батлер…
Країна:
США, Велика Британія, Ірландія


Анаконда (1997)

Список найкращих фільмів про величезних тварин був би неповним без справжньої класики пригодницького хорору. Група дослідників вивчає непрохідні американські ліси. Провідник заводить вчених дедалі далі. Захоплені роботою ентузіасти не одразу розуміють, що вульгарний місцевий житель має намір використовувати чужинців як приманку для анаконди – дуже великої та дуже страшної змії.

Оригінальна назва:
Anaconda
Жанр:
жахи, бойовик, трилер, пригоди
Актори:
Дженніфер Лопес, Айс Кьюб, Джон Войт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.8
12+


Парк Юрського періоду (трилогія, 1993, 1997, 2001)

Усім любителям динозаврів та гарної фантастики неодмінно варто подивитися видовищні кіноадаптації трилерів письменника Майкла Крайтона. Ексцентричний вчений зумів відтворити динозаврів і вирішив побудувати розважальний парк, де всі охочі зможуть помилуватися цими дивовижними створіннями природи. Підступні рептилії виявилися надто розумними і, виявивши лазівки в системі безпеки, вирвалися на волю.

Оригінальна назва:
Jurassic Park
Жанр:
пригоди, фантастика, сімейний
Актори:
Сем Ніл, Лора Дерн, Джефф Голдблюм…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.1
6+


Тремтіння землі (серія фільмів, 1989 – 2020)

Серед цих популярних жахів про підземні монстри вже налічується сім повнометражних фільмів та один серіал. Жахливі величезні черв’яки багато років спали глибоко під землею, але одного разу вирішили вирватися назовні. Велетенські тварюки з легкістю вбивають людей і руйнують цілі міста. З часом черв’яки еволюціонує, стаючи ще небезпечнішими і смертоноснішими. На ідею першого трилера сценариста надихнули краєвиди пустель південного заходу США.

Оригінальна назва:
Tremors
Жанр:
жахи, комедія, бойовик
Актори:
Кевін Бейкон, Фред Уорд, Фін Картер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
16+


Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.