Фільми та серіали по Агаті Крісті

Детективи
Фільм дня:

Творчість Агати Крісті, королеви детективного жанру, завжди залишається в центрі уваги літературних і кінематографічних поціновувачів. Її роботи, що відзначаються винахідливими загадками і глибокими характерами персонажів, вже понад століття захоплюють та залишають глядачів та читачів в захваті. Фільми та серіали, засновані на романах Агати Крісті, не тільки розкривають відмінний сюжет та інтригу, але й переносять нас в атмосферу розкішних кримінальних загадок, де ніщо не так, як здається. У цій добірці представлені найкращі екранізації творів Агати Крісті, які спричинять вас у світ загадок та секретів, де головні герої вирішують найважливіші кримінальні загадки і завжди розкривають справжню правду.

Їх було десять (2020)

Сучасна екранізація шедевру Агати Крісті – це новий фільм, знятий за мотивами детектива всіх часів «Десять негренят». Десять людей запрошено до готелю на безлюдному тропічному острові. Незабаром вони розуміють, що повністю ізольовані від зовнішнього світу, і хтось відкрив на них полювання. Що може пов’язувати гостей із абсолютно різних верств населення з різними поглядами та звичками? Кожен із них колись зробив страшний вчинок. І тепер їм доведеться поплатитись за це.

Оригінальна назва:
Ils étaient dix
Актори:
Самюель Ле Б’ян, Романа Боренже, Маріанн Денікур…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 5.7


Блідий кінь (серіал, 2020)

Свіже британське детективне телешоу розповідає про історика Марка, який разом із письменницею Аріадною Олівер їде на сільське свято. Він знає, що в таверні «Бліда кінь» відбуваються дивні речі, якось пов’язані із загадковими вбивствами. Ходять чутки, що «Блідий кінь» став притулком для трьох сучасних відьом . Чи справді жінки мають магію і чи причетні вони до злочинів?

Оригінальна назва:
The Pale Horse
Актори:
Джорджіна Кемпбелл, Кая Скоделаріо, Руфус Сьюелл…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Випробування невинністю (серіал, 2018)

Дія розгортається у Стародавній Англії 1954 року. Багата жінка Рейчел Аргайл знайдена мертвою у родовому маєтку. У злочині звинувачений Джек – один із її прийомних синів. Молода людина не може підтвердити алібі і потрапляє до в’язниці . 18 місяців потому вдівець Аргайл готує свято з нагоди одруження з молодою секретаркою. Напередодні свята у будинок заявляється незнайомець, який готовий підтвердити алібі Джека. А якщо Джек не винен – значить, убивця хтось із своїх, і цей хтось усе ще на волі.

Оригінальна назва:
Ordeal by Innocence
Актори:
Морвен Крісті, Ентоні Бойл, Крістіан Кук…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
16+


Вбивства за алфавітом (серіал, 2018)

Творцям сучасного міні-серіалу за мотивами детектива Агати Крісті вдалося перенести на екран стиль старого англійського роману, завоювавши тим самим любов шанувальників письменниці. Дія фільму відбувається у 30-ті роки ХХ століття. Вже постарілий Еркюль Пуаро починає отримувати дивні листи, в яких злочинець ділиться із детективом своїми намірами. Загадковий маніяк грає не лише з Еркюлем, а й з поліцією , залишаючи поряд із жертвами алфавітний залізничний довідник з однією зазначеною літерою. І поки що це єдина зачіпка.

Оригінальна назва:
The ABC Murders
Актори:
Джон Малкович, Імон Феррен, Майкл Шейффер…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Вбивство у Східному експресі (2017)

детективне оповідання переносить глядача в розкішний експрес, який мчить засніженими просторами. Пасажирами поїзда є абсолютно різні персонажі: темношкірий колишній солдат, старіюча американська кокетка, російська аристократка, переконаний нацист, гувернантка, служниця, жінка-місіонер, секретар, торговець антикваріатом, аристократ і танцівниця . Що поєднує цих людей? У поїзді знайшли труп, і кожен із попутників перебуває під підозрою.

Оригінальна назва:
Murder on the Orient Express
Актори:
Кеннет Брана, Пенелопа Крус, Уіллем Дефо, Джонні Депп, Мішель Пфайффер…
Країна:
Мальта, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
16+


Скручений будиночок (2017)

Продовжить список ще одна сучасна екранізація детективної класики – фільм за менш відомою книгою Агати Крісті, але не менш інтригуючою та захоплюючою. Чарльз Хейуорд – молодий детектив, найнятий онукою олігарха Арістіда Леонідаса для розслідування раптової смерті дідуся. Приїхавши у сімейний маєток, головний герой знайомиться з різношерстими мешканцями будинку. Всі вони зберігають таємниці, і у кожного були приховані мотиви нашкодити старому.

Оригінальна назва:
Crooked House
Актори:
Макс Айронс, Стефані Мартіні, Гленн Клоуз…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
16+


Вас також може зацікавити: Фільми про розслідування загадкових убивств

Свідок звинувачення (серіал, 2016)

Сюжет міні-серіалу розвивається у Лондоні 1923 року. Леонарда Воула заарештовано за вбивство багатої літньої пані Емілі Френч. Мотив простий і банальний – користь. Небіжчик і Леонард були друзями, а оскільки родичів Емілі не мала, весь свій стан вона заповідала вірному другові. За безнадійну справу береться адвокат середнього класу Джон Мейхью, і єдиним свідком на користь Леонарда може бути лише дружина адвоката хористка Ромейн.

Оригінальна назва:
The Witness for the Prosecution
Актори:
Біллі Хоул, Кім Кетролл, Моніка Долан…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
18+


І нікого не стало (серіал, 2015)

Цей серіал за романом Агати Крісті виробництва Великобританії увійшов до списку найкращих детективних трилерів останнього десятиліття. У фільмі десять незнайомих один одному людей прибувають на острів – кожен із своєї причини. Усі вони мають зібратися у замку та чекати, доки приїде господар урочистості. Під час вечері гості чують грамофонний запис, на якому кожен звинувачується у злочині. Люди починають гинути – хтось таємничий вирішив покарати їх за минулі гріхи.

Оригінальна назва:
And Then There Were None
Актори:
Мейв Дермоді, Чарльз Денс, Тобі Стівенс…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.9
Вікові обмеження:
18+


Загадкові вбивства Агати Крісті (серіал, 2009 – 2021)

Що буде, якщо англійський детектив подати у вигляді комедійного фільму та доручити зйомки французам? Вийде класне телешоу для розслідування з порцією чорного гумору та французького шарму. Слідство ведуть запеклий ідеаліст інспектор поліції Ларозьєр і його неквапливий, але знаючий справу, помічник Лампьйон. Дія фільму відбувається у 30-ті роки. Водночас два партнери складають своєрідний тандем, розкриваючи злочини та вирішуючи особисті проблеми по ходу справи.

Оригінальна назва:
Les petits meurtres d’Agatha Christie
Актори:
Бландін Беллевур, Самюель Лабарт, Елоді Френк…
Країна:
Франція, Швейцарія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
18+


Велике алібі (2008)

Ще одна вільна закордонна екранізація роману Агати Крісті переносить глядача за допомогою французьких кіношників у досить пікантну ситуацію. На розкішній віллі за збігом обставин в одній компанії виявляються психоаналітик П’єр із дружиною та кілька його коханок. Наступного дня відбувається вбивство. Жертва – невірний чоловік, а головна підозрювана – його ошукана дружина. Проте не все так просто, як здається, адже на віллі є ще кілька підозрілих персонажів – як мінімум дві коханки, сенатор із дружиною та пиятика письменник.

Оригінальна назва:
Le grand alibi
Актори:
Міу-Міу, Ламбер Вільсон, Валерія Бруні-Тедеські…
Країна:
Франція
Рейтинг:
IMDb – 5.4
Вікові обмеження:
12+


Вбивства на сімейному вечорі (серіал, 2006 – 2011)

Через багато років непорозуміння та ворожнечі сімейство літнього мільйонера Симона Ле Тескью нарешті збирається за одним столом. Ще б пак, можливо старий зібрав їх усіх, щоб оголосити заповіт. Проте сімейний вечір закінчується скандалом – сталася крадіжка, і родичі готові вгризтися у горлянки один одному. А незабаром господаря будинку знаходять мертвим, хтось жорстоко з ним розправився. Розслідуватимуть справу винахідливий інспектор Лазор’єр зі своїм помічником Емілем.

Оригінальна назва:
Petits meurtres en famille
Актори:
Робер Оссейн, Ельза Зільберштейн, Бруно Тодескіні…
Країна:
Франція, Швейцарія, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
16+


Міс Марпл (серіал, 2004 – 2013)

Хто не знайомий з наймилішою міс Марпл, яка вічно сує ніс у чужі справи і набридає місцевим охоронцям закону? Тільки той, хто не бачив цих фільмів – атмосферних та закручених детективів у стилі старої Англії від класика Агати Крісті. Міс Марпл – одна з старожилів села, яка знає про всі таємниці та скелети в шафах. До того ж бабуся дуже спостережлива і бере до уваги дрібні деталі. У літньої леді надлишок вільного часу – вона займається садівництвом, розмовляє з сусідами, виконує громадські доручення, але в дозвіллі розслідує кримінальні справи.

Оригінальна назва:
Agatha Christie’s Marple
Актори:
Джеральдін МакЮен, Джулія МакКензі, Стівен Чорчетт…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
Вікові обмеження:
12+


Пуаро (серіал, 1989 – 2013)

Екранізація Агати Крісті про пригоди легендарного вусатого детектива увійшла до списку кращих фільмів детективного жанру. Серіал знайомить нас з Еркюлем Пуаро – бельгійським емігрантом, який раніше служив у поліції, а тепер подався до приватних детективів. Метод геніального детектива полягає в тому, щоб знаходити спільну ланку серед, начебто, незв’язаних подій та фактів. Крім того, Пуаро дуже спостережливий – жодна доказ не сховається від його очей. Всі ці якості дозволяють йому майстерно розплутувати найскладніші справи.

Оригінальна назва:
Poirot
Актори:
Девід Суше, Хью Фрейзер, Філіп Джексон…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 8.6
Вікові обмеження:
12+


Побачення зі смертю (1988)

Еркюль Пуаро вирушає в подорож Палестиною, де на археологічних розкопках знайомиться з сімейством Бойнтон. Літня вдова місіс Бойнтон багато років не дає життя своїм прийомним дітям та невістці. Невдоволені родичі, своєю чергою, будують підступи проти неприємної баби і мріють про її смерть. Незабаром місіс Бойнтон умирає за дивних обставин. Немає доказів, що це вбивство, але детектив відчуває каверзу, адже у всіх із присутніх був мотив.

Оригінальна назва:
Appointment with Death
Актори:
Пітер Устінов, Лорен Беколл, Керрі Фішер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
12+


Міс Марпл (серіал, 1984 – 1992)

Міс Марпл продовжує розплутувати найскладніші злочини. Вона йде слідом злочинців і легко справляється із завданнями детектива, вирішуючи кримінальні загадки. Перший сезон серіалу починається з виявлення трупа дівчини в бібліотеці однієї поважної та забезпеченої сімейної пари. Занепокоєне своєю репутацією подружжя просить Марпл взяти участь у розслідуванні.

Оригінальна назва:
The Body in the Library
Актори:
Гвен Уотфорд, Морей Уотсон, Валентайн Дайалл…
Країна:
Велика Британія, США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
12+


Зло під сонцем (1981)

У знаменитого детектива нарешті відпустка. Пуаро відпочиває від суєти на чудовому острові Адріатичного моря. Разом із ним у готелі проживають кілька подружніх пар, мільйонер та письменник. Незабаром одну з жінок знаходять убитою на пляжі, а кожен постояльець має як алібі на цей день, так і мотив злочину. На прохання господині готелю Пуаро розпочинає приватне розслідування.

Оригінальна назва:
Evil Under the Sun
Актори:
Пітер Устінов, Колін Блейклі, Джейн Біркін…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
0+


Смерть на Нілі (1978)

Кримінальна драма розповідає про протистояння двох жінок – гарної та самовпевненої Ліннет та її колишньої подруги Жаклін. Колись Ліннет віроломно повела нареченого Жаклін. Тепер пара вирушає в розкішний круїз Нілом. На борту пароплава виявляється покинута Жанет та інші цікаві персонажі. Незабаром відбудеться вбивство, яке належить розкрити приватному детективу Еркюлю Пуаро. Що спричинило злочин – любов, заздрість чи гроші?

Оригінальна назва:
Death on the Nile
Актори:
Пітер Устінов, Джейн Біркін, Лоїс Чайлз…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.