10 найкращих фільмів про політику

Детективи
Фільм дня:

Фільми про політиків і найсильніших світу цього завжди викликають інтерес публіки та критиків. Дивлячись подібні кінострічки, багато з яких ґрунтуються на реальних подіях, завжди починаєш трохи інакше дивитися на відомі історичні факти.

Пропонуємо до вашої уваги список найкращих фільмів про політику, що вийшли останніми роками. Багато з них отримали найпрестижніші премії у світі кінематографа, і, безсумнівно, заслуговують на особливо пильну увагу.

Влада (2018)

Фільм про Діка Чейні, одного з найвпливовіших представників американського уряду, що волів залишатися в тіні. Йому вдалося пройти значний шлях, проте герой цього політичного детектива майже завжди був за чиєюсь спиною.
Будучи тіньовим гравцем і непомітно для громадськості, впливаючи на перебіг історії США, Дік встиг побувати на різних постах в уряді і навіть відчути себе президентом, тимчасово виконуючи його обов’язки. Якою була дорога політика до успіху, і як саме Чейн вплинув на розвиток держави, ви дізнаєтесь із захоплюючого проекту за участю Крістіана Бейла.

Темні часи (2017)

Один із найвідоміших фільмів про політику, заснований на реальних подіях. Сюжет висвітлює перший і неймовірно важливий крок Уінстона Черчілля на посаді прем’єр-міністра. Британська спільнота залишилася під враженням від успіхів нацистської армії, проте тиск і побоювання інших політичних діячів не збило героя з обраного шляху.
Згодом Черчілль запам’ятався усьому світу як людина, яка категорично не бажає йти на угоду з фашистами, і об’єднала навколо себе націю, що повірила йому і вирішила будь-що відстоювати свої кордони. До речі, за яскраву роль прем’єр-міністра Гері Олдман отримав «Оскар».

Березневі іди (2011)

Сюжет цього фільму про американську політику сфокусований на виборчій кампанії Майка Морріса, котрий вступив у боротьбу за пост глави держави. Другим ключовим персонажем стає молодший асистент Стів Мейєр – молода людина, яка тонко відчуває політику і розуміє, коли необхідно діяти, як спілкуватися з журналістами та з якими людьми співпрацювати.
Майже весь свій час Мейер віддає роботі, будучи переконаним, що бос є найдостойнішим із кандидатів. Активно займаючись виборчою кампанією, Стів дізнається про деякі факти про Морріса, і це змушує хлопця втратити колишню впевненість у порядності кандидата.

Уотергейт: Катастрофа Білого дому (2017)

У списку найкращих політичних трилерів неодмінно варто згадати про фільм, який сконцентрувався на знаменитому скандалі ХХ століття, який увійшов в історію як «Уотергейт». Неоднозначні події обернулися для Річарда Ніксона крахом кар’єри та передчасною відставкою з посади глави держави.
Особа людини, яка надала світові викривальну інформацію про президента, тривалий період переховувалась за туманом таємничості, проте через десятки років після скандалу все ж таки була відкрита. Йдеться про принципового співробітника ФБР Марка Фелта, який поставив на карту кар’єру та сімейне життя заради того, щоб американці дізналися правду.

Небезпечна гра Слоун (2016)

Елізабет Слоун – безкомпромісний та впевнений у собі лобіст. Ефектна молода жінка вміло веде психологічну гру, використовуючи майстерність маніпуляції, практично залишаючи за собою останнє слово. Вона дуже вимоглива до себе, і не меншої запопадливості та самовіддачі чекає і від своїх підлеглих.
Одного разу героїні доводиться зіштовхнутися зі складною справою у кар’єрі, перемога у якій має дуже високу ціну. Йдеться про поправку закону, що дозволяє вільно носити зброю. Вкотре Слоун займає принципову позицію.

Вам також може бути цікаво: Серіали про політику та боротьбу за владу

Крапка обстрілу (2008)

У списку найкращих політичних детективів є фільм, сюжет якого обертається навколо терористичного акту. Під час публічного виступу американського президента у Саламанці на нього чиниться замах. Слідом за цим відбувається сильний вибух, жертвами якого стають сотні людей.
Глядачеві показана вся хронологія від початку до кінця з різних точок зору. Спочатку демонструється, як ці події побачили телевізійники, потім головними героями стають співробітники спецслужб, які все сприйняли інакше. Також можна побачити трагічну пригоду очима випадкового перехожого, туриста та навіть голови США.

Фрост проти Ніксона (2008)

Події цього напруженого політичного детектива мають у своїй основі ситуацію, що сталася насправді. Сюжет будується навколо знаменитого інтерв’ю, що вважається одним із найважливіших в американській історії.
Через три роки після шокуючої відставки Річард Ніксон все ж таки вирішується порушити тяжке мовчання і поговорити з телевізійним ведучим Девідом Фростом. Спочатку політик не планував ділитися істинними поглядами на ситуацію, проте інтелектуальна баталія, що спалахнула, з інтерв’юером обернулася несподіваними одкровеннями.

Смерть Сталіна (2017)

Любителям фільмів про радянську політику, напевно, буде цікаво ознайомитись із неоднозначним проектом Армандо Іаннуччі. Трилер починається з того, як піаністка Юдіна кладе в упаковку з платівкою побажання смерті Сталіну, і незабаром той випадково натрапляє на це послання. Розсміявшись від побаченого, герой у судом падає на підлогу.
Через кілька днів Сталін помирає, і після масштабного похорону розгортається напружене протистояння за владу. У гонку вступають Лаврентій Берія та Микита Хрущов. Кожен їх усіма способами бажає схилити себе членів ЦК КПРС і шукає підхід до дітей Сталіна, сподіваючись їх використовувати у вигідних собі цілях.

Війна Чарлі Вілсона (2007)

Чарлі Вілсон, який є серед представників Конгресу, звик до безтурботного життя. Лобіст любить хороший віскі, балується наркотиками і часто проводить час у компанії привабливих дівчат.
Давня приятелька політика, Джоан Херрінг, розуміючи, що його становище дуже хитке, змушує Чарлі вирушити до Пакистану на зустріч із президентом Зія-Уль-Хаком. Вілсон неохоче погоджується, але незабаром бачить страждання та позбавлення афганців і, вражений цим видовищем, починає шукати спосіб підтримати сили опору.

Велика гра (2009)

Завершує перелік найкращих політичних фільмів детектив, який розповідає про журналіста Маккеффрі, який взявся за розслідування кількох жорстоких убивств . Особливу увагу головний герой приділяє справі про трагічну загибель коханки конгресмена Коллінза, з якою він давно дружний.
Проробляючи докази, Маккеффрі відкриває перед собою серію жахливих змов, що стосуються відомих політиків. Журналіст розуміє, що йому доведеться зіткнутися із дуже небезпечними супротивниками.

Знаєте інші політичні трилери та детективи? Доповніть список фільмів у коментарях!


Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.