15 шведських серіалів у жанрі детектив

Детективи

Швеція – кінематографічний важкоатлет з багатою історією, що сягає корінням в епоху німого кіно. Але сучасному глядачеві скандинави відомі як майстри атмосферних детективних серіалів. Образ героя північних телешоу давно пізнаваний у всьому світі – стриманий і справедливий поліцейський, який майстерно розгадує ребуси страшних злочинів. Якщо ви хочете перейнятися меланхолійним внутрішнім світом персонажів, побачити ефектні пейзажі та вбивства, а під кінець – нетривіальну розв’язку, то ця добірка зі шведських детективних серіалів якраз для вас.

Святилище (2019)

детективний шведський трилер з інтригуючим сюжетом та психологічною драмою. Хелена вирішує відвідати сестру-близнюка Сірі в елітному санаторії, загубленому у горах Італії. Родичка пропонує їй помінятись місцями на кілька днів, але отримавши відмову, пропадає вранці. І тут Хелена з’ясовує, що це не будинок відпочинку, а об’єкт, що охороняється, де утримують і вивчають психіку небезпечних психопатів і вибратися звідти непросто. А найстрашнішим виявляється те, що персонал закладу та пацієнти сприймають Хелену за її сестру, яка втекла, адже дівчата схожі як дві краплі води.

Оригінальна назва:
Himmelsdalen
Актори:
Йозефін Асплунд, Меттью Модайн, Лоренцо Рікельмі…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Що заховано в снігу (2018)

Шведський серіал порушує болісну тему помилок у судовій системі , завдяки чому виділяється серед детективів останніх років. У відділі нерозкритих справ підібралася строката команда: Патер Вендель з купою дитячих травм, небайдужа до алкоголю Кайса, ветеран Йорм, який досіжує тут останніми днями і дивна жінка Барбро. Напарникам доведеться розібратися в історії, що базується на реальних подіях , – ганьбі шведської системи правосуддя XX століття. Загадковий вбивця повідомляє поліції, що найвідоміший злочинець країни, який давно відбуває термін , насправді невинний.

Оригінальна назва:
Det som göms i snö
Актори:
Роберт Густафссон, Марія Сундбом, Johan Ulveson…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 7.4
18+


Стокгольмський реквієм (2018)

Сюжет заснований на серії книг Крістіни Олссон, чиї романи стали справжнім хітом у Скандинавії та у всьому світі. Головна героїня – кримінолог Фредріка Бергман, талановитий музикант у минулому. Її нетрадиційні методи роботи не схвалюють багато детективів у поліцейському відділі, однак саме вони допомагають ефективно розкривати справи різної складності. Кожен епізод серіалу – це глибоке та драматичне занурення в історію членів групи та самого злочину.

Оригінальна назва:
Sthlm Rekviem
Актори:
Лів Мяєнес, Йонас Карлссон, Олексій Манвелов…
Країна:
Швеція, Німеччина, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


Вмираючий детектив (2018)

У цьому вся серіалі родом із Швеції – детективі з мотивів романів Лейфа Г.В. Персона, таємниці минулого будуть розкриті завдяки завзятості та свіжому погляду групи небайдужих людей. Головний із них – Ларс Мартін, поліцейський у відставці, після інсульту частково паралізований. детектив дізнається – виявляється, є свідок у старій справі про вбивство дитини у 1985 році. Розуміючи, що спосіб життя і стан здоров’я не віщують йому довгі роки життя, Ларс вирішує направити останні сили на розслідування разом зі своєю згуртованою командою.

Оригінальна назва:
Den döende detektiven
Актори:
Рольф Лассгорд, Хелена Аф Сандеберг, Олексій Манвелов…
Країна:
Швеція, Данія, Фінляндія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Ребекка Мартінсон (2017 – 2020)

Похмурий краєвид, снігоходи, їздові собаки та тонни снігу довкола – так живуть громадяни шахтарського містечка Кіруна на півночі Швеції. Ребекка Мартінсон виросла тут, але покинула рідні краї і зробила успішну кар’єру юриста в Стокгольмі. Через багато років їй доведеться повернутися на похорон мачухи. На місці жінка розуміє, що смерть була випадковою, а жителі містечка зберігають якусь страшну таємницю. І Ребеці доведеться самій з’ясовувати, що до чого.

Оригінальна назва:
Rebecka Martinsson
Актори:
Іда Енгволь, Єва Меландер, Якоб Йорман…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+

Вас також може зацікавити: Англійські детективні серіали, які точно зацікавлять


Перш ніж помремо (2017 – 2019)

Наступний детективний серіал зі списку найкращих телешоу Швеції – похмурий трилер із добротним саспенсом та цікавим сюжетом на тлі роздумів про наслідки югославського конфлікту. Жінка зрілого віку Ханна працює у підрозділі боротьби з організованою злочинністю. Одного разу пропадає її колега і в ході розслідування вона опиняється в протистоянні злочинних угруповань. Особистий та професійний світи Ханни зіштовхнуться у цій справі, коли вона дізнається, що її син теж має відношення до криміналу.

Оригінальна назва:
Innan vi dör
Актори:
Марія Ріхардсон, Адам Полссон, Магнус Креппер…
Країна:
Швеція, Німеччина, Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 7.7
18+


Зникла (2017)

У невелике містечко зі шведської столиці приїжджає досвідчений слідчий Майя Сільвер, щоб налагодити стосунки з дочкою, з якою мало спілкувалася після розлучення з чоловіком. У цей же час біля дороги виявляють труп молодої дівчини, яка без сліду згинула півтора роки тому. У місті розташовується своєрідна організація «Вільна церква», що більше нагадує секту , і одна з її прихожанок незабаром теж пропадає. Майя починає вести власне розслідування.

Оригінальна назва:
Saknad
Актори:
Хелена Бергстрем, Йохан Х:сон Чельгрен, Маттіас Нордквіст…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Сонячне сонце (2016)

Зав’язка міні-серіалу в жанрі детектива переносить глядачів на північ Швеції, де відбувається дивне вбивство. Душегуба шукають місцевий прокурор Андерс та француженка Кайна, бо вбито громадянина Франції. детективна історія, в якій на колег чекає ціла серія злочинів, тісно переплітається з таємницями городян та соціальними конфліктами. Завдяки міцному сюжету, колориту, привнесеному історіями корінних жителів, та непростій любовній лінії серіал отримав багато позитивних відгуків глядачів.

Оригінальна назва:
Midnight Sun
Актори:
Лейла Бехті, Густаф Хаммарстен, Альбен Гренхольм…
Країна:
Швеція, Франція
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Приплив (2016 – 2018)

1990 року на пляжі було знайдено тіло вагітної жінки , яку злочинці закопали в пісок перед припливом. Розслідуванням займався детектив Том Стілтон, але ні встановити особистість жертви, ні зрозуміти мотиви вбивства йому так і не вдалося, і згодом папка з глухарем вирушила припадати пилом в архів. Через 25 років студентка поліцейської академії разом із зацікавленими особами відновлює детективне розслідування. Тоді ж у Стокгольмі розпочинаються розправи з бомжами. І обидві ці справи якось пов’язані.

Оригінальна назва:
Springfloden
Актори:
Юлія Рагнарссон, К’єль Бергквіст, Сесілія Нілссон…
Країна:
Швеція, Німеччина, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Код 100 (2015)

Продовжить топ шведських детективних серіалів трилер, створений для любителів динамічних історій із містичним антуражем, маніяками, ритуалами та міфами. У перші секунди глядач стає свідком жорстокого злочину. Хтось закопує ще живу дівчину та розкладає навколо нарциси. І це не єдине подібне вбивство. Стокгольмська поліція не справляється та викликає для консультації детектива з Нью-Йорка. У напарники йому дістається літній поліцейський Мікаель. Активний американець і неквапливий швед розпочинають спільне розслідування.

Оригінальна назва:
The Hundred Code
Актори:
Мікаел Нюквіст, Домінік Монахен, Фелісе Янкелль…
Країна:
Швеція, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.3
18+


Таємниці Сільверхейду (2015 – 2017)

Цілих сім років Ева не поверталася до рідного шведського села. Жінці було надто боляче стикатися з трагічним минулим та відвідувати місця, де пропала її єдина дитина. Але через звістку про самогубство батька вона знову їде до рідного дому, щоб проводити батька в останню путь. Незабаром у селі зникає ще одна дитина. Еві доведеться розібратися в містичних подіях і знайти відповіді на багато запитань. Чому у лісах зникають діти? Хто за цим стоїть? А може, її дочка досі жива?

Оригінальна назва:
Jordskott
Актори:
Муа Гаммель, Йоран Рагнерстам, Річард Форсгрен…
Країна:
Швеція, Фінляндія, Велика Британія, Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Міст (2011 – 2018)

Інтрига у популярному детективному серіалі з високим світовим рейтингом починається зі страшної знахідки. На кордоні Швеції та Данії знайдено розчленований труп жінки. Розслідування вбивства призначено співробітникам поліції обох країн. Шведка Сага – ефектна блондинка з дивностями, що приховує особисту трагедію, та доброзичливий датський детектив Мартін Роде, у якого і без того багато проблем, разом беруться за справу.

Оригінальна назва:
Bron/Broen
Актори:
Софія Хелін, Кім Боднія, Туре Ліндхардт…
Країна:
Швеція, Данія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 8.6
18+


Міленіум (2010)

Шведський детективний міні-серіал – екранізація трилогії Стіга Ларссона про співпрацю контактного журналіста та асоціальної дівчини- хакера . Блумквіст – прославлений газетяра і борець за справедливість. Лісбет Саландер – дівчина з важкою життєвою історією, неформальною зовнішністю та хлопчиковим характером. Колишній господар корпорації Хенрік Вангер наймає журналіста на розкриття таємниці зникнення племінниці – події 40-річної давності. З волі випадку у цю справу втягується і Лісбет. І це лише перше спільне розслідування дивної парочки.

Оригінальна назва:
Millennium
Актори:
Нумі Рапас, Мікаел Нюквіст, Лена Ендре…
Країна:
Швеція, Німеччина, Норвегія, Данія
Рейтинг:
IMDb – 8.4
18+


Марія Верн (2008 – 2021)

Головна героїня шведського детективного серіалу – інспектор поліції Марія Верн. Втративши чоловіка, вона із двома дітьми переїжджає на острів Готланд. Водночас, страшна звістка вражає місцевих жителів – сталося жахливе вбивство, яке доведеться розслідувати Марії. Від результатів її роботи залежить доля всіх громадян, адже жертва була заражена невідомим вірусом . Інспектору необхідно з’ясувати, як смертельна хвороба проникла на острів і чи існує від неї вакцина?

Оригінальна назва:
Maria Wern
Актори:
Ева Резе, Аллан Свенссон, Петер Перскі…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 6.7
18+


Валландер (2005 – 2013)

Кримінальне шоу, засноване на циклі романів Хеннінга Манкелля про комісара Курта Валландера. На першому плані – непрості стосунки батька з дочкою, що не заважає родичам хвацько розплутувати злочини. Дівчина часто просто не може зрозуміти нелюдимого та грубуватого батька, і тим більше вона не схвалює його методи роботи. Але матерому поліцейському все одно, нащадок вікінгів продовжує слухати класичну музику, потягувати віскі та протистояти терористам , нацистам, релігійним фанатикам та іншому зброді маніяків та злочинців.

Оригінальна назва:
Wallander
Актори:
Крістер Хенрікссон, Фредерік Гуннарссон, Матс Бергман…
Країна:
Швеція, Німеччина, Данія, Норвегія, Фінляндія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.

  1. Андрій

    Неллохая подборка, многое не смотрел, посмотрю обязательно)

    Відповіcти