20 скандинавських детективних трилерів

Детективи

Скандинави – вдумливий народ, з рук яких виходять фільми із змістом. Кінематографи піднімають важливі соціальні проблеми та захоплюють увагу глядача за рахунок реалістичних історій, несподіваної розв’язки та талановитої зйомки з найкрасивішими північними краєвидами. Ми склали список найкращих скандинавських фільмів у жанрі детектива та трилера.

Королева сердець (2019)

Ганна – процвітаючий юрист з питань дитячого насильства, дбайлива дружина та мати. Коли в сім’ї з’являється Густав – син чоловіка від першого шлюбу, Ганна відчуває несподівану спокусу і першою робить крок до заборонених стосунків із пасинком. Щоб наблизити події трилера до реальності, данська режисерка Май ель-Тукі провела дослідження про походження сімейних секретів і насильства, що походить від жінок.

Оригінальна назва:
Dronningen
Актори:
Тріне Дюрхольм, Густав Лінд, Магнус Креппер…
Країна:
Данія, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Ідеальний пацієнт (2019)

Скандинавська новинка 2019 року – шведський детектив з елементами трилера про Томаса Квіка, прозваного новим Ганнібалом Лектером. Маніяк добровільно здався до рук поліції та зізнався у скоєнні 30 вбивств. Ніхто не міг зрозуміти причини повинності, адже більшість справ не мала доказів, а деякі навіть суперечили правді. Через 20 років справедливий журналіст Ханнес Ростам вирішує довести його невинність. Фільм заснований на реальній історії про найгучніший провал судової системи Швеції.

Оригінальна назва:
The Perfect Patient
Актори:
Йонас Карлссон, Давід Денсік, Альба Аугуст…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Тунель: небезпечно для життя (2019)

Напередодні Різдва тисячі автомобілів в’їжджають у 9-кілометровий тунель, що пролягає серед снігових гір Норвегії. Невдалий маневр водія бензовоза призводить до аварії, вогонь швидко поширюється тунелем, обрізуючи людям вихід. Страх і метушня призводять до перших смертей. Вся надія на рятувальників, які застрягли у сніговій бурі. Гостросюжетний норвезький трилер, заснований на реальних подіях, знято режисером як нагадування, що більшість тунелів Скандинавії не мають аварійного виходу.

Оригінальна назва:
Tunnelen
Актори:
Торбьорн Харр, Ільва Фюглегуд, Ліза Карлехед…
Країна:
Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 6.3
16+


Готель для самогубців (2019)

Головний герой нового скандинавського детектива – невиліковно хворий страховий агент Макс Ісаксен. Декілька спроб самогубства виявилися невдалими: у Макса не вистачає сміливості залишити кохану дружину на самоті. Робота приводить чоловіка в гірський готель «Аврора», де імовірно зник його клієнт. Підписаний на вході договір свідчить, що співробітники пансіону допоможуть попрощатися з життям. Макс розуміє, що взяти слова назад вже не можна.

Оригінальна назва:
Selvmordsturisten
Актори:
Микола Костер-Вальдау, Тува Новотни, Сольбьорг Хейфельдт…
Країна:
Данія, Норвегія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 5.3
16+


Містеріум (серія фільмів, 2013-2018)

Серію скандинавських детективних трилерів знято за книгами письменника Юссі Адлер-Ольсена, відомого своїми закрученими сюжетами та непередбачуваними розв’язками. У головних ролях детектив Карл Мерк, засланий у копенгагенську поліцію через невдалу затримання злочинця, і Ассад – новачок без досвіду. Парочка займається занедбаними справами, які вдалося розкрити через брак доказів.

Оригінальна назва:
Kvinden i buret
Актори:
Микола Лі Каас, Фарес Фарес, Пер Шил Крюгер…
Країна:
Данія, Німеччина, Швеція, Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 7.2
16+


Розлом (2018)

Геолог Крістіан Айкорд страждає на посттравматичні розлади після катастрофи в Гейрангері і постійно чекає нових неприємностей. Отримавши звістку про смерть колишнього колеги під час землетрусу, Крістіан їде туди, щоб дізнатися правду. З паперів друга сейсмолог дізнається, що підземні поштовхи призведуть до великих розломів ґрунту, які знищать місто. Захоплюючий трилер виробництва Норвегії – пряме продовження фільму-катастрофи «Хвиля» 2015 року, який також є у нашій добірці.

Оригінальна назва:
Skjelvet
Актори:
Стіг Р. Амдам, Крістофер Йонер, Ені Даль Торп…
Країна:
Норвегія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
16+

Вам також може бути цікаво: Найкращі скандинавські фільми останніх років


В ім’я порятунку (2018)

Алекс виріс під гнітом батька в сім’ї, що руйнується. За першої нагоди хлопець поїхав у місто, щоб стати піаністом, але обставини змусили повернутися. На тлі сімейної драми розгортається війна з невідомим супротивником. Ворог невидимий, і сила його безмежна. Військові не справляються, а люди виживають як можуть. Щоб зіграти свого героя у підлітковому віці, Крістоффер Нурденрут схуд на 20 кг і наново набрав масу за 4 місяці.

Оригінальна назва:
Den blomstertid nu kommer
Актори:
Крістофер Нурденрут, Ліза Хенні, Йеспер Баркселіус…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 6.2
16+


Винний (2017)

Незвичайний навіть за скандинавськими мірками датський детектив більшу частину фільму показує одного персонажа. Асгер Хольм – відсторонений поліцейський, який працює оператором служби порятунку 112, поки чекає на слухання в суді. Наприкінці робочого дня надходить дзвінок від жінки, яка імітує розмову з дочкою. Асгер здогадується, що вона викрадена і передає запит поліції . Факти та докази вказують на простий результат, але детектив починає власне розслідування, адже щохвилини шанси на виживання заручниці зменшуються.

Оригінальна назва:
Den skyldige
Актори:
Якоб Седергрен, Джессіка Діннаж, Омар Шаргаві…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Випадок у готелі «Ніл Хілтон» (2017)

У фешенебельному готелі Каїра вмирає популярна співачка Лаліна. Незважаючи на наявність очевидця злочину, поліція швидко закриває справу, виставивши її за самогубство. Норедін Мостафа – непоказний детектив без амбіцій, який займався цією справою, усвідомлює, наскільки низька його посада у світі великих грошей та зв’язків. Не бажаючи миритися з реальністю, поліцейський вирішив докопатися до істини, навіть якщо це загрожує смертю. Фільм незвичайний вже тим, що дія детектива відбувається над засніженою Скандинавії, а теплому Єгипті.

Оригінальна назва:
The Nile Hilton Incident
Актори:
Фарес Фарес, Марі Малек, Yasser Ali Maher…
Країна:
Швеція, Німеччина, Данія, Марокко, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.7
18+


Три умови (2017)

Головний герой атмосферного датського трилера – досвідчений підривник, який перебуває у банді сербських грабіжників. Після ув’язнення Мікаель погоджується здати колишнього спільника Марка Рукову в обмін на імунітет. У найсуворішому секреті свідка доставляють у готельний номер, щоб уранці дати свідчення у суді. Але спочатку Мікаель просить виконати три бажання: доставити валізу з речами, запросити колишню подругу та поїсти курки з ресторану Venus Pizza.

Оригінальна назва:
3 ting
Актори:
Микола Костер-Вальдау, Біргітта Йорт Серенсен, Лерке Вінтер Андерсен…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 5.5
16+


Хвиля (2015)

Скандинавський фільм-катастрофа розповідає про сейсмолога Крістіана Айкорда, який живе в селищі Гейрангер із дружиною та дітьми. Колеги влаштували йому прощання перед переїздом до великого міста. Несподівано спрацьовують датчики, що вимірюють висоту ґрунтових вод. Колеги не бачать причин для занепокоєння, але Крістіан не може викинути це з голови. Перевіривши ще раз, Айкорд розуміє, що гірські породи зрушили, і селище рухається величезна хвиля.

Оригінальна назва:
Bølgen
Актори:
Крістоффер Йонер, Ені Даль Торп, Йонас Хофф Офтебро…
Країна:
Норвегія, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 6.7
16+


Другий шанс (2014)

Одного дня в Копенгагені народилися двоє хлопчиків. Олександр був бажаною дитиною і ріс у благополучній сім’ї, любові та турботі. Але рано пішов із життя. Софус, навпаки, був нікому не потрібний, але дивом залишився живим. Доля зустріла дві різні сім’ї, і результатом стало викрадення. У драматичному трилері виробництва Данії та Швеції режисер Сюзанна Бір вкотре довела професіоналізм у побудові реалістичних робіт.

Оригінальна назва:
En chance til
Актори:
Микола Костер-Вальдау, Роланд Мюллер, Микола Лі Каас…
Країна:
Данія, Швеція
Рейтинг:
IMDb – 6.8

16+


Вбивство біля моря (2013)

Захоплюючий скандинавський фільм з елементами трилера та детектива є екранізацією творів Камілли Лекберг, відомої своїми несподіваними розв’язками. Події першої частини беруть свій початок у маленькому рибальському містечку, розташованому на морському узбережжі. Саме тут виявляється письменниця Еріка, яка сподівається знайти творчу натхнення серед мальовничої скандинавської природи. Розмірене провінційне життя героїні детектива затьмарюється звісткою про жахливу подію, що трапилася біля моря.

Оригінальна назва:
Tyskungen
Актори:
Клаудія Галлі, Річард Ульфзетер, Ева Фрітйофсон…
Країна:
Швеція, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.1
18+


Мертвий бриж (2013)

На острів Еланд повертається Юлія – самотня жінка, яка втратила сина 20 років тому. Того дня дідусь не вбачав за онуком, після довгих пошуків хлопчик визнаний безслідно зниклим. Але дідусь не залишає надії та підозрює у викраденні потрійного вбивцю Нільса Канта. Юлія скептично поставилася до слів батька, адже ця людина померла до зникнення сина. Але чому люди продовжують бачити Нільса на пустки в сутінках? Шведський детективний фільм варто переглянути всім любителям типово скандинавського кіно.

Оригінальна назва:
Skumtimmen
Актори:
Лена Ендре, Торд Петерсон, Томас В. Габріельссон…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 5.7
16+


Гіпнотизер (2012)

У передмісті Стокгольма знайдено по-звірячому вбитого тренера баскетбольної команди . У будинку зарубані дружина та маленька дочка. Вижив лише син, який не може дати свідчення через тяжкий фізичний стан. Комісар поліції Йона Лінна вмовляє свого знайомого Еріка провести сеанс гіпнозу. детективу потрібно дізнатися про особу вбивці, адже на коні життя ще одного члена сім’ї – старшої доньки. Шведський фільм є детективом з гарною часткою психологічного трилера, завдяки чому виглядає на одному подиху.

Оригінальна назва:
Hypnotisören
Актори:
Тобіаш Зілліакус, Мікаел Персбрандт, Лена Олін…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 5.6
18+


Дівчина за викликом (2012)

До борделя мадам Дагмар Гланс у Стокгольмі потрапляють дві 14-річні дівчинки, які втекли з дитячого будинку. Тут приймають гостей високих урядових посад, і коли у візитах підозрюють міністра юстиції Леннарта Гейра, поліція відкриває справу. Політичний детектив є сучасною інтерпретацією скандального фільму «Справи про бордел» 1977 року, коли провідні політики Швеції були помічені в будинку розпусти з неповнолітніми повіями.

Оригінальна назва:
Call Girl
Актори:
Софія Каремір, Саймон Дж. Бергер, Йозефін Асплунд…
Країна:
Швеція, Норвегія, Фінляндія, Ірландія
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


За межею (2012)

Девід і Фрея – молода пара, що переїжджає до нового заміського будинку. Першого дня поруч із ними відбувається самогубство, і Девід хоче самостійно розкрити цю трагедію. Замість допомоги дружині з ремонтом будинку, чоловік «грає в детектива», приділяючи весь час справі самогубця та скорботної вдови. Відносини з Фреєю псуються ще більше, коли в дощову ніч на порозі будинку з’являється майстер на всі руки, готовий полагодити будинок майже задарма.

Оригінальна назва:
Over Kanten
Актори:
Джонатан Спанг, Крістіан Шамбург-Мюллер, Олександр Віллауме…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 4.9
16+


Мисливці за головами (2011)

Роджер Браун – незамінний фахівець із підбору топ-менеджерів. Щоб підтримувати запити своєї красуні дружини, він живе не за коштами і краде витвори мистецтва у претендентів на роботу. Наступною жертвою він обрав Клас Граафа – власника давно втраченої картини Рубенса. Але противник не такий простий. Скандинавський трилер із високим рейтингом та хорошими відгуками глядачів знято за мотивами книги одного з найпопулярніших детективних авторів сучасності Ю Несбе.

Оригінальна назва:
Hodejegerne
Актори:
Аксель Хенні, Микола Костер-Вальдау, Сюнневе Макоді Лунд…
Країна:
Норвегія, Швеція, Данія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.5
16+


Останній заповіт Нобеля (2011)

Молоду та амбітну журналістку Аніку Бенгцтон запрошують для висвітлення урочистої вечері з королевою після вручення Нобелівської премії. Дівчина стає свідком убивства чиновника, але правоохоронці забороняють оголошувати подробиці. Аніка розпочинає самостійну справу, щоб знайти замовника вбивства. Але правда може коштувати життя їй та улюбленій сім’ї.

Оригінальна назва:
Nobels testamente
Актори:
Малін Крепін, Бьорн Чьелльман, Лейф Андре…
Країна:
Швеція
Рейтинг:
IMDb – 5.9
16+


Особа: невідома (2011)

Десь у Франції на березі річки прокидається жінка, яка нічого не пам’ятає про свою особистість. Має датський акцент, свіжий шрам на тілі та сумку з грошима та зброєю. Героїня цікавого скандинавського детектива вирушає до Данії, сподіваючись знайти відповіді на ймовірній батьківщині. Але незабаром усвідомлює, що її переслідують. Схоже, минуле життя жінки було непростим, і вона перейшла дорогу тому, з ким не слід зв’язуватися.

Оригінальна назва:
ID:A
Актори:
Тува Новотни, Флеммінг Еневольд, Карстен Бьорнлунн…
Країна:
Данія
Рейтинг:
IMDb – 6.1
16+


Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.