Найкращі фільми про індіанців

Вестерн
Фільм дня:

Корінні жителі Америки своєю назвою завдячують Христофору Колумбу, абсолютно впевненому, що він приплив до Індії. Якщо предки європейців заганяли племена червоношкірих у резервації, то їхні нащадки створили цілу кіновселену для індіанців, де вони, як і раніше, полюють на бізонів і носяться преріями з бойовим кличем. Майя, сіу, апачі, команчі та могікани постають у бойовому забарвленні у найкращих фільмах про пригоди індіанців та їх блідолицих друзів та ворогів.

Недруги (2017)

Капітан американської армії Джо Блокер усе свідоме життя воював із індіанцями. Саме завдяки цьому досвіду та знанню мови червоношкірих Блокер отримує наказ супроводжувати вмираючого вождя шайенів на землі предків у Монтану. Дорогою до них приєднується молода вдова, яка має свої рахунки з команчами. Строкаті компанії чекає довгий шлях по кишковому войовничими племенами і злочинцями Дикого Заходу, де друзі і вороги нерідко міняються місцями.

Оригінальна назва:
Hostiles
Жанр:
драма, вестерн
Актори:
Крістіан Бейл, Розамунд Пайк, Уес Стьюді…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
18+


Жінка, що йде попереду (2017)

Засноване на реальних подіях кінця 19 століття кіно про боротьбу індіанців проти американських колонізаторів, показану очима білої жінки. Нью-йоркська художниця Кетрін Велдон вирішується на сміливий крок – відправитися в індіанську резервацію, щоб написати портрет вождя Сидячого Бика. Сидячий Бик, який ще недавно очолював боротьбу проти загарбників, тепер займається сільським господарством. У спілкуванні з незвичайною особистістю думка Кетрін кардинально змінюється.

Оригінальна назва:
Woman Walks Ahead
Жанр:
Драма
Актори:
Джессіка Честейн, Луїса Краузе, Бутс Сауферленд…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+


Легенда Г’ю Гласса (2015)

Епічна драма зі списку найкращих вестернів, удостоєна захоплених відгуків глядачів та трьох Оскарів, зокрема довгоочікуваної нагороди Леонардо ДіКапріо за головну роль. Фільм про те, як на початку 19 століття мисливця за хутром Г’ю Гласса ранить розлючена ведмедиця. Загін, у якому він був провідником, продовжує шлях, залишивши з умираючим сина та двох мисливців. Не чекаючи на смерть Г’ю, супутники вбивають його сина і залишають пораненого. Але виявивши неймовірну силу волі, Гласс виживає і заради помсти готовий на все.

Оригінальна назва:
The Revenant
Жанр:
пригоди, вестерн, бойовик
Актори:
Леонардо ДіКапріо, Том Харді, Донал Глісон…
Країна:
США, Гонконг, Тайвань
Рейтинг:
IMDb – 8.0
18+


Костяний томагавк (2015)

Несподіване поєднання традиційного для художніх фільмів про індіанців Північної Америки жанру вестерну з елементами хорору . На невелике американське містечко набігає плем’я індіанців, підозрюваних у канібалізмі. Декілька городян убито, а деякі взято в заручники. На пошуки бранців вирушає різношерста група сміливців, у кожного з них свої мотиви для участі в небезпечній експедиції. Але ніхто зі сміливців не підозрює, який жах чекає їх наприкінці шляху.

Оригінальна назва:
Bone Tomahawk
Жанр:
жахи, драма, вестерн
Актори:
Курт Рассел, Патрік Вілсон, Меттью Фокс…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Майна (2013)

На початку 17 століття у вождя канадських індіанців та шаманки народилася дочка Майна. Вона виросла безстрашною мисливицею, здатною протистояти як дикому звірові, і злому Сейту, претендує на роль лідера і саму дівчину. Майна вирушає в далеку подорож до місця проживання мисливців-інуїтів, щоб повернути додому захопленого ними хлопчика-одноплемінника, але сама потрапляє в полон.

Оригінальна назва:
Maïna
Жанр:
пригоди
Актори:
Роузен Супернаульт, Ipeelie Ootoova, Uapshkuss Thernish…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.7
18+


Самотній рейнджер (2013)

Іронічно-пародійний бойовик від творця «Піратів Карибського моря» Гора Вербінськи стоїть окремо серед серйозних зарубіжних фільмів про індіанців. Джон Рід повертається до рідного техаського містечка, де будується залізниця, що приваблює різноманітних аферистів. Брат Джона бере його в команду техаських рейнджерів, але бандити підступно вбивають правоохоронців. Містічекі Джон під ім’ям Одинокого рейнджера разом з індіанцем Тонто вирушає на пошуки спільного ворога.

Оригінальна назва:
The Lone Ranger
Жанр:
Вестерн, пригоди, бойовик, комедія
Актори:
Джонні Депп, Армі Хаммер, Том Уілкінсон, Вільям Фіхтнер, Рут Вілсон, Баррі Пеппер, Хелена Бонем Картер…
Країна:
США
Рейтинг:
12+


Залізна хватка (2010)

Батька 14-річної Метті Росс жорстоко вбито власним найманим працівником Томом Чейні. Переховуючись на індіанській території, вбивця вважав себе недосяжним для правосуддя, але Метті не збиралася спускати йому з рук смерть батька. Дівчинка розпродала майно і найняла одноокого федерального маршала, який славився залізною хваткою, щоб знайти і покарати негідника. До них приєднався техаський рейнджер ЛаБіф, який теж має рахунок до вбивці. Відчайдушної трійці чекає повний небезпеки та пригод шлях.

Оригінальна назва:
True Grit
Жанр:
драма, вестерн, пригоди
Актори:
Джефф Бріджес, Хейлі Стайнфелд, Метт Деймон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Місяць команчів (міні-серіал, 2008)

Цей міні-серіал – символічний приквел знаменитого фільму виробництва США «Самотній голуб» для протистояння індіанців команчів та рейнджерів Дикого Заходу. У середині 19-го століття команда капітана Скалла переслідує індіанця-конокрада, а той, ніби насміхаючись, вночі викрадає коня командира загону. Зачеплений за живе капітан пішки вирушає за ним, відіславши своїх людей, але потрапляє в руки бандитам. Тепер перед двома рейнджерами стоїть завдання виручити начальника, повернути його коня та покарати викрадача.

Оригінальна назва:
Comanche Moon
Жанр:
драма, вестерн
Актори:
Вел Кілмер, Стів Зан, Карл Урбан, Лінда Карделліні, Елізабет Бенкс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
12+


Поховайте моє серце у Вундед-Ні (2007)

Історичний фільм у жанрі вестерну про останні спроби індіанців відстояти рідні землі. Нескорений вождь народу Сіу Сидячий Бик після битви при Літтл-Бігхорні в 1876 році веде своїх людей до Канади. Другий герой фільму – юний сіу, вихований серед білих людей батьком, який прийняв християнство. Чарльз Істман отримує медичну освіту та відкриває медичну практику в резервації, але чи стане він своїм серед колишніх одноплемінників?

Оригінальна назва:
Bury My Heart at Wounded Knee
Жанр:
драма, вестерн, історія
Актори:
Адам Біч, Айдан Куїнн, Аугуст Шелленберг…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Апокаліпсис (2006)

Фільм з високим рейтингом, який варто подивитися всім шанувальникам великого кіно – друга режисерська робота Мела Гібсона. На початку 16 століття на мирне плем’я індіанців майя нападають агресивні сусіди. Молодий мисливець Лапа Ягуара встигає заховати у глибокій ямі дружину та дитину, але сам потрапляє у полон. Хлопець не хоче стати жертвопринесенням богам , та й сезон дощів має ось-ось розпочатися, погрожуючи залити притулок його рідних. Лапа Ягуара вирішується на зухвалу втечу.

Оригінальна назва:
Apocalypto
Жанр:
Бойовик, трилер
Актори:
Руді Янгблад, Далія Ернандес, Джонатан Брюер…
Країна:
США, Мексика, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.8
18+


Нове світло (2005)

Історичний фільм про перші зіткнення індіанців Північної Америки із британськими колонізаторами. На початку 17 століття на індіанських землях висадилися чужоземні мореплавці з наміром заснувати тут військовий форт. На переговори з настороженими місцевими мешканцями було відправлено бунтаря Джона Сміта. На березі моряк зустрів доньку вождя Покахонтас і між молодими людьми спалахнули палкі почуття.

Оригінальна назва:
The New World
Жанр:
драма, мелодрама
Актори:
Колін Фаррелл, Крістіан Бейл, К’Оріанка Кілчер…
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.7
12+


Чорна хмара (2004)

Фільм про сучасного індіанця на ім’я Чорна Хмара, який залишає резервацію заради спортивної кар’єри . У хлопця неабиякі боксерські здібності, але одноплемінники не схвалюють заняття, яке не підходить для шляхетних воїнів. Наважившись піти проти традицій, Чорна Хмара примудряється закохатися в колишню дівчину неврівноваженого ковбоя, що може поставити хрест на його планах, що далеко йдуть. Чи зупинять безстрашного хлопця обставини?

Оригінальна назва:
Black Cloud
Жанр:
Драма
Актори:
Едді Спірс, Рассел Мінс, Джулія Джонс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.1
12+


Володар легенд (2003)

Старовинні легенди та сучасні проблеми переплелися у фільмі про подорож двох індіанців, діда та онука, на з’їзд індіанських племен. Старійшина племені лакота Піт Кінь, що мчить, стурбований зв’язками сімнадцятирічного онука Шейна з місцевим криміналом . Прагнучи захистити хлопця від поганого впливу, майже сторічний дід умовляє його відвезти себе у далеку Дакоту ретро-автомобілем. Шейн знехотя погоджується, не підозрюючи, що ця поїздка переверне його життя.

Оригінальна назва:
DreamKeeper
Жанр:
фентезі, драма
Актори:
Аугуст Шелленберг, Едді Спірс, Гері Фармер…
Країна:
США, Канада, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Останній рейд (2003)

Багато років тому Семюел Джонс залишив сім’ю заради життя серед індіанців апачі. Коли здоров’я Сема виявилося під загрозою, шаман велів йому примиритися зі своїм минулим, щоб мати надію на зцілення. Герой є до дочки Меггі, але її образа на батька за ці роки не вщухла. Шанс налагодити стосунки з’являється завдяки трагічній події – бандит-психопат викрадає старшу доньку Меггі, і лише Сему під силу повернути онуку додому.

Оригінальна назва:
The Missing
Жанр:
трилер, пригоди, вестерн
Актори:
Томмі Лі Джонс, Кейт Бланшетт, Еван Рейчел Вуд, Аарон Екхарт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
16+


Мокасини Маніту (2001)

Смішний пародійний фільм у жанрі вестерну про братів-диваків Абахачі та Рейнджера, що розірвали під впливом «вогненної води» карту скарбів, заповідану ним дідом на прізвисько Скажена Корова. Тепер недотепи намагаються розібратися в її уривках, потрапляючи в забавні пригоди. Братів чекають зустрічі з вождем Хитрим Слимаком, його сином Боягузливим Кроликом, Віннетухом нетрадиційної орієнтації, лиходієм Санта Маріо та іншими колоритними персонажами.

Оригінальна назва:
Der Schuh des Manitu
Жанр:
комедія, вестерн
Актори:
Міхаель Хербіг, Крістіан Траміц, Скай Дюмон…
Країна:
Німеччина, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 6.7
12+


Вкрадена жінка, полонені серця (1997)

Заснований на реальній історії романтичний вестерн, що увійшов у топ фільмів про індіанців, про пристрасть молодого воїна племені сіу до своєї полонянки. Індіанці на чолі з харизматичним Токалом напали на візок, але відпустили двох дівчат, Ганну та Сару. Проте наступного дня Токала викрадає їх, викликавши цим збройний конфлікт між племенем і військами Генерала Кастера. Анна закохується в свого викрадача, і їй належить вирішити – залишитися з ним або повернутися до колишнього життя та благополучного нареченого.

Оригінальна назва:
Stolen Women, Captured Hearts
Жанр:
драма, мелодрама, вестерн
Актори:
Джанін Тернер, Джин Луїса Келлі, Патрік Бергін…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Мерець (1995)

Молодий бухгалтер Вільям Блейк знаходить роботу в Місті Машин на Дикому Заході, але, приїхавши туди, дізнається, що місце вже зайняте. У розпачі хлопець напивається у місцевому барі та випадково стає причиною смерті квіткарки та її нареченого. Убитий виявляється сином господаря міста, і на Вільяма оголошують полювання. Поранений герой ховається у лісі, де його знаходить індіанець на ім’я Ніхто, який прийняв Блейка за втілення англійського поета-однофамільця. Так починається дивна подорож незвичайної пари до країни духів.

Оригінальна назва:
Dead Man
Жанр:
фентезі, драма, пригоди, вестерн
Актори:
Джонні Депп, Гері Фармер, Кріспін Гловер…
Країна:
США, Німеччина, Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Останній із племені людей-псів (1995)

Цікавий пригодницький фільм про таємничу появу індіанців із давно зниклого племені шайенських псів. Мисливець за головами Льюїс Гейтс переслідує трьох втікачів, але знаходить їх мертвими. Всі прикмети вказують на те, що це справа рук шайєн, вирізаних білими завойовниками ще в 19-му столітті. Дозволити цю загадку Льюїсу допомагає чарівна дівчина-археолог Ліліан, яка повірила у існування загубленого індіанського світу.

Оригінальна назва:
Last of the Dogmen
Жанр:
пригоди, вестерн
Актори:
Том Беренджер, Барбара Херші, Кертвуд Сміт…
Країна:
США, Мексика, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Скванто: Легенда про воїна (1994)

У 17-му столітті англійські колонізатори хитрістю вивозять двох молодих індіанців, щоб показувати їх як дивину в британських цирках за гроші. Один із бранців, гордий вождь Скванто біжить від викрадачів і знаходить притулок у монастирі. Другий змушений розважати публіку доти, доки переконує англійців, що знає, де в Америці запаси золота. Жадібні загарбники доставляють індіанців додому, не підозрюючи, що це пастка.

Оригінальна назва:
Squanto: A Warrior’s Tale
Жанр:
драма, пригоди, сімейний біографія
Актори:
Адам Біч, Шелдон Пітерс Вулфчайлд, Ірен Бедард…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.0


Джеронімо. Американська легенда (1993)

Драматичний фільм про опір північноамериканських індіанців захопленню своїх земель наприкінці 19 століття. На чолі повстання корінних жителів – легендарний лідер племені апачі Джеронімо, який настільки докучав колонізаторам, що на його затримання було відправлено п’ять тисяч солдатів. Армії вдалося взяти в полон Джеронимо, але відважний герой примудрився бігти, викликавши гнів генерала, для якого справою честі стало знищити непокірного індіанця.

Оригінальна назва:
Geronimo: An American Legend
Жанр:
драма, вестерн, історія
Актори:
Уес Стьюді, Джин Хекмен, Метт Деймон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.