Найкращі постапокаліптичні серіали

Фантастика
Фільм дня:

Починаючи з притчі про всесвітній потоп, складно знайти сюжет у світовій культурі настільки ж популярний, як кінець світу. Діячі кіно знають це, як ніхто інший, і регулярно випускають телешоу, в яких людський рід знищується якоюсь напастю. Віруси, прибульці, зомбі, ядерна війна – не має значення. Головне, що завжди знайдуться ті, хто залишиться живим і перезапустить історію на руїнах старого світу. Пропонуємо добірку найкращих зарубіжних серіалів про постапокаліпсис – про те, що відбувається після «Ой, все».

Протистояння (2020 – 2021)

Смертельний вірус знищує понад 99% людства. Ті, що залишилися живими після епідемії, з часом об’єднуються в дві абсолютно різні групи. Одними керує матінка Абігейл – провидиця, яка сповідує добро і справедливість. Їй протистоїть загадкова Чорна людина, чия влада тримається на страху та жорстокості. Новий серіал за романом Стівена Кінга виходить за жанрові рамки історій про виживання після апокаліпсису і є повноцінною притчею про боротьбу Добра та Зла в людських душах.

Оригінальна назва:
The Stand
Жанр:
жахи, фантастика, фентезі, трилер
Актори:
Джеймс Марсден, Одеса Янг, Оуен Тіг, Олександр Скарсгард, Вупі Голдберг, Ембер Херд…
Країна :
США


Крізь сніг (2020 – 2022)

Боротьба із глобальним потеплінням призвела до екологічної катастрофи. Різке зниження температури знищило все живе на планеті, і єдиним ковчегом цивілізації став унікальний поїзд , що безупинно мчить трансконтинентальною магістралі. Поїзд повністю автономен і здатний забезпечити пасажирів тисячі та одного вагона теплом та харчуванням на роки вперед. Але людство у мініатюрному форматі теж далеке від ідеалу – у ньому панує жорстока класова ієрархія.

Оригінальна назва:
Snowpiercer
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Дженніфер Коннеллі, Давід Діггс, Мікі Самнер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
Вікові обмеження:
18+


Світанок апокаліпсису (2019)

Загибель цивілізації – це ще й непогана нагода повеселитися. У списку найкращих молодіжних серіалів про постапокаліпсис – фантастична комедія про каліфорнійських підлітків, для яких кінець світу це справжня розвага. Старшокласник Джош із парою друзів зависають у колишньому торговому центрі, який надійно захищає їх від зомбі та вуличних банд. Але навіщо нудьгувати під замком, коли можна вирушити з друзями на пошуки своєї дівчини Сем?

Оригінальна назва:
Daybreak
Жанр:
комедія, жахи
Актори:
Колін Форд, Алівія Елін Лінд, Софі Сімнетт…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
16+


Племена Європи (2021)

Глобальна технокатастрофа 2025 року відкидає цивілізацію до середньовічного стану. У світі постапокаліпсису немає електрики, немає зв’язку, немає більше державних інституцій. Через півстоліття Європа є дикою територією, населеною розрізненими племенами. Випадкова аварія невідомого літального апарату порушує життя мирного лісового клану Оріджин, і троє підлітків виявляються втягнутими у боротьбу за майбутнє Європи. Німецька новинка кіно від продюсерів «Темряви» з відкритим фіналом у першому сезоні вже продовжено на другий.

Оригінальна назва:
Tribes of Europa
Жанр:
Фантастика, фентезі, бойовик, драма, пригоди
Актори:
Генрієтта Конфуріус, Олівер Мазуччі, David Ali Rashed…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
18+


Дощ (2018 – 2020)

Смертоносний вірус, який вражає людей через дощові краплі, знищує більшу частину людства. Один із співробітників великої корпорації, знаючи про катастрофу, що насувається, ховає маленького сина і дочку в ізольованому притулку з багаторічним запасом продуктів, але сам так і не повертається. Запас продуктів закінчується через шість років після кінця світу, і юним героям серіалу необхідно самим дбати про своє виживання і вибиратися на поверхню – у небезпеці світ постапокаліпсису.

Оригінальна назва:
The Rain
Жанр:
Фантастика, трилер, драма
Актори:
Альба Аугуст, Лукас Тоннесен, Міккель Бое Фельсгор…
Країна:
Данія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
16+


Остання людина на Землі (2015 – 2018)

Загадкова смертельна хвороба вражає всіх людей, крім Філа Міллера. Пересічний банківський службовець із містечка Туссон в Арізоні вирушає в подорож Америкою постапокаліпсису в пошуках інших уцілілих. Проїхавши за рік через усі штати, він так нікого і не виявляє, але на протязі всього шляху, не втрачаючи надії, залишає напис на рекламних щитах – «У Туссоні є ті, що вижили». Повернувшись до свого містечка, він, через деякий час, починає зустрічати гостей з усіх кінців Америки.

Оригінальна назва:
The Last Man on Earth
Жанр:
комедія
Актори:
Уілл Форте, Крістен Шаал, Дженьюери Джонс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
16+


У пустелі смерті (2015 – 2019)

Список найкращих серіалів про постапокаліпсис доповнює антиутопічний бойовик із високим рейтингом, під зав’язку наповнений екшеном та східними єдиноборствами. Після низки війн цивілізація відкинута за часів феодалізму. Декілька баронів завдяки жорстоким воїнам-кромсателям контролюють необхідні для виживання ресурси. Санні, найкращий воїн барона Куїна, мріє про мирне життя далеко від цих порядків. Одного разу він рятує життя юнакові, який готовий стати провідником воїна за межі пустелі.

Оригінальна назва:
Into the Badlands
Жанр:
Бойовик, драма, пригоди
Актори:
Деніел Ву, Орла Брейді, Емілі Бічем…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
Вікові обмеження:
18+


12 мавп (2015 – 2018)

У 2043 році залишки людства ховаються під землею від смертельного вірусу, який три десятиліття тому знищив колишню цивілізацію. Відкриття технології подорожі в часі призводить вчених до ідеї виправити стан речей і відправити в минуле того, хто запобігатиме катастрофі. Як піддослідний кролик призначається карний злочинець Джеймс Коул. Йому належить перенестися у 2015-й, за допомогою скупих відомостей про причини зараження провести власне розслідування та усунути «нульового пацієнта».

Оригінальна назва:
12 Monkeys
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, детектив, пригоди
Актори:
Аарон Стенфорд, Аманда Шулл, Барбара Зукова…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
16+


Останній корабель (2014 – 2018)

У топі серіалів про постапокаліпсис історія екіпажу есмінця ВМС США, що стає єдиною надією людства за часів краху цивілізації. Після чотиримісячної секретної вахти в Антарктиді військовий корабель виходить із режиму мовчання та виявляє, що світ спіткала катастрофа. Пандемія знищує залишки населення, і на екіпаж корабля лягає місія – допомогти у розробці вакцини та врятувати людство.

Оригінальна назва:
The Last Ship
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма, військовий
Актори:
Ерік Дейн, Адам Болдуін, Чарльз Парнелл…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
16+


Сотня (2014 – 2020)

Через століття після ядерної катастрофи на земній орбіті дрейфує величезний космічний корабель «Ковчег», який став притулком для решток людства. Ресурси корабля обмежені, і у суспільстві підтримується суворий порядок, порушення якого карається смертю. Сто неповнолітніх злочинців отримують шанс вижити та принести користь колонії. Їх відправляють на поверхню Землі, щоб з’ясувати її придатність для людей.

Оригінальна назва:
The 100
Жанр:
Фантастика, драма, детектив
Актори:
Елайза Тейлор, Марі Авгеропулос, Боб Морлі…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+


Нація Z (2014 – 2018)

Наступний серіал зроблено на стику жанрів постапокаліптичного зомбі-хорору, фантастики та комедійного бойовика . Через пару років після зомбі-апокаліпсису команда тих, хто вижив, їде через всю країну з важливим вантажем. Їхня мета – доставити в дослідницьку лабораторію пацієнта, який має імунітет до вірусу. Той, хто вижив після укусу хоч і залишився при здоровому глузді, але таємно виношує власні плани на майбутнє, зовсім не пов’язані з порятунком людства.

Оригінальна назва:
Z Nation
Жанр:
жахи, фантастика
Актори:
Рассел Ходжкінсон, Нат Занг, Кіт Аллан…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
16+


Революція (2012 – 2014)

Один із найкращих постапокаліптичних серіалів останніх років розповідає про життя людства через 15 років після глобального блекауту. Зникнення електрики відкинуло цивілізацію далеко, держави припинили існування, а світ розділився на самостійні території з самопроголошеними правителями. Сім’я Медісонів несподівано стає володарем ключа до таємниць катастрофи, і це спричиняє смертельну небезпеку.

Оригінальна назва:
Revolution
Жанр:
Фантастика, бойовик, драма, пригоди
Актори:
Біллі Берк, Трейсі Спірідакос, Девід Лайонс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
16+


Ковчег (2011 – 2013)

Іспанський навчальний корабель «Полярна зірка» з командою керівників та студентів-моряків вирушає у двомісячне плавання, якому не судилося закінчитися так скоро. Під час подорожі відбувається глобальна катастрофа – запуск адронного колайдера призводить до нового всесвітнього потопу. «Полярна зірка» дивом переживає смертоносний шторм, і тепер тим, хто вижив, належить вирішувати, що робити далі в постапокаліпсисі.

Оригінальна назва:
El barco
Жанр:
Фантастика, драма, детектив, пригоди
Актори:
Хуан Хосе Артеро, Маріо Касас, Бланка Суарес…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
12+


Фоллаут – Ядерний перекур (2011 – 2013)

Серіал про життя після апокаліпсису в незвичайному форматі – екранізація серії комп’ютерних ігор, повністю знята на фанатські засоби. Десятихвилинні епізоди розповідають про життя Джойна Твіга, блукача по ядерних пустках Каліфорнії через сторіччя після глобальної катастрофи. Його супроводжує парочка ексцентричних приятелів – рабиня, що втекла з лазерною гвинтівкою і бродяга Бен, жертва радіаційного опромінення. Серіал варто подивитися як мінімум усім шанувальникам «Фоллауту», адже за численними відгуками глядачів це найкраща екранізація комп’ютерної гри з будь-коли створених.

Оригінальна назва:
Fallout: Nuka Break
Жанр:
Фантастика, бойовик, пригоди, вестерн
Актори:
Зак Фінфрок, Тайбі Діскін, Аарон Джіллз…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
16+


Небеса, що впали (2011 – 2015)

Земля атакована агресивною інопланетною цивілізацією, що значно перевершує людство у технічному розвитку. За короткий час прибульці знищують усі великі міста і 90% населення планети, а полоненим людям вживлюють пристрої, що перетворюють їх на слухняних рабів. Ті, що залишилися живими, об’єднуються в невеликі групи опору. Колишній професор, військовий історик Том Мейсон у перервах між боями намагається знайти спосіб протистояти вторгненню.

Оригінальна назва:
Falling Skies
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма, пригоди
Актори:
Ноа Уайлі, Мун Бладгуд, Дрю Рой…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
16+


Ходячі мерці (2010 – 2021)

Найвідоміший широкому загалу серіал про постапокаліпсисі розповідає історію шерифа Ріка Граймса та його родини в умовах тотальної зомбі-епідемії. Завдяки своїм лідерським якостям шерифу вдається об’єднати навколо себе невелику команду тих, хто вижив, і тепер вони вирушають на пошуки притулку, здатного захистити їх від армії неспокійних мерців. Шлях сповнений небезпек, але найбільша загроза походить не від зомбі, а від засліплених страхом людей.

Оригінальна назва:
The Walking Dead
Жанр:
жахи, трилер, драма
Актори:
Норман Рідус, Мелісса Сюзанн МакБрайд, Ендрю Лінкольн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
18+


Вижили (2008 – 2010)

У цьому британському серіалі для постапокаліпсису немає ні кровожерливих зомбі, ні інопланетян, ні техногенних катастроф. Причиною кінця світу стає смертельна мутація вірусу звичайного грипу. Блискавично розповсюдившись по всіх континентах, вона вбиває більшу частину населення. Імунітетом володіють лише небагато, і вони залишаються віч-на-віч із світом, що змінився. Ті, хто вижив стихійно, об’єднуються в групи і змушені самі піклуватися про свою безпеку, адже світом тепер править анархія і груба сила.

Оригінальна назва:
Survivors
Жанр:
Фантастика, драма
Актори:
Джулі Грем, Макс Біслі, Петерсон Джозеф…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+


Єремія (2002 – 2004)

У недалекому майбутньому епідемія під назвою «Велика смерть» забирає життя всього дорослого населення. Виняток становлять лише діти, які не досягли статевої зрілості. Світ постапокаліпсису поглинає середньовічний хаос, і лише через 15 років підросле покоління розуміє, що потрібно шукати вихід з безвиході цивілізації. У пошуках інформації про причину епідемії молодий Єремія одного разу стикається з таємною спільнотою, яка досліджує загадку «Великої смерті».

Оригінальна назва:
Jeremiah
Жанр:
Фантастика, бойовик, драма
Актори:
Люк Перрі, Мальколм-Джамал Уорнер, Пітер Стеббінгс…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.