20 фантастичних детективів які тримають у напрузі

Детективи
Фільм дня:

Навіть найгеніальнішому детективу доводиться поламати голову над особливо витонченими крадіжками або вбивствами. Героям фантастичних детективів доводиться набагато складніше – у таких фільмах злочинцем може виявитися будь-хто: інопланетянин, вампір, андроїд або навіть прибулець із майбутнього. До чергової добірки увійшли найкращі фільми, що поєднують фантастичний антураж та детективну інтригу.

Уламки (серіал 2021)

Цікавий закордонний серіал приваблює сюжетом із елементами детективу та наукової фантастики. На землю падають уламки інопланетного космічного корабля. Поруч із загадковими артефактами люди набувають здатності левітувати, проходити крізь стіни та виявляти інші дивовижні вміння. Представники кількох спецслужб поєднуються, щоб вивчити загадкову аномалію.

Оригінальна назва:
Debris
Актори:
Джонатан Такер, Ріен Стіл, Норберт Лео Батц…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
18+


Людина-невидимка (2020)

У зав’язці інтригуючого фантастичного фільму з елементами детектива жінка втікає від свого партнера – відомого вченого та жорстокого аб’юзера. Через деякий час Сесілія дізнається, що після самогубства колишнього коханого стала спадкоємицею солідного статку. Великі гроші не приносять радості – жінка постійно відчуває поряд присутність мертвого бойфренда і починає розуміти, що самогубство, можливо, було містифікацією.

Оригінальна назва:
The Invisible Man
Актори:
Елізабет Мосс, Олівер Джексон-Коен, Харрієт Дайєр…
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
18+


Кисень (2021)

У гостросюжетній новинці кіно жінка, прийшовши до тями, виявляє себе замкненою в капсулі. Всі спогади про особистість і минуле повністю зникли. Запасів кисню вистачить на обмежений час. У діалог із жінкою входить голосовий помічник. За допомогою розумної машини можна вибратися із пастки, але спочатку потрібно знайти підхід до бездушного механізму.

Оригінальна назва:
Oxygène
Актори:
Мелані Лоран, Матье Амальрік, Ерік Ерсон-Макарель…
Країна:
Франція, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
12+


У тіні Місяця (2019)

Заплутаний фільм поєднує у неординарному сюжеті детектив та фантастику. У Філадельфії виявляють кілька трупів зі слідами від уколів. Поліцейський , який веде розслідування, виходить на слід темношкірої жінки. Зустріч із підозрюваною обертається дивним передбаченням та загибеллю інспектора. Через дев’ять років у місті відбувається аналогічна серія вбивств.

Оригінальна назва:
In the Shadow of the Moon
Актори:
Бойд Холбрук, Клеопатра Коулмен, Бокім Вудбайн…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
16+


Не відпускай (2019)

Поліцейському дзвонить із проханням про допомогу маленька племінниця, яка загинула разом із батьками. Проведене розслідування так і не виявило справжнього вбивцю. У ході діалогу герой розуміє, що дівчинка вийшла на зв’язок із минулого, коли ще була жива. Якщо зрозуміти, що ж насправді сталося того страшного дня, то, можливо, вдасться запобігти трагедії і врятувати сім’ю.

Оригінальна назва:
Don’t Let Go
Актори:
Девід Ойєлоуо, Сторм Рейд, Майкелті Вільямсон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
Вікові обмеження:
18+


Видозмінений вуглець (серіал 2018 – 2020)

Топ фантастичних детективів продовжує серіал знятий за мотивами роману письменника Річарда Моргана. У далекому майбутньому у людства з’явилася можливість переселяти свідомість у різні тіла. Один із носіїв розуму впливового мільярдера було знищено. Навіть запам’ятовуючий пристрій через прицільний постріл не зберіг даних про останні миті. Багач наймає колишнього спецназівця для розслідування замаху на себе.

Оригінальна назва:
Altered Carbon
Актори:
Юель Кіннаман, Ентоні Макі, Кріс Коннер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0


Ремнант: Все ще бачу тебе (2018)

Невдалий науковий експеримент розмив кордон між реальністю та потойбічним світом. Тепер усюди з’являються примари-реманти – безтільні сутності, що повторюють одну й ту саму дію. У ванній дівчинці-підлітку з купою комплексів з’являється симпатичний ремнант, що передає загрозливе послання: «Біжи!». Старшокласниця вирішує з’ясувати, хто ця людина і дізнається чимало шокуючих фактів.

Оригінальна назва:
I Still See You
Актори:
Белла Торн, Річард Гермон, Дермот Малруні…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.8
Вікові обмеження:
16+


Згадай усі (2017)

Відмінна детективна фантастика з харизматичним низькорослим героєм із «Ігри престолів» у головній ролі. Вчений розробив унікальний прилад, здатний записувати людські спогади, але був убитий напередодні презентації геніального винаходу. Сищик, який взявся розслідувати злочин, вирішує скористатися експериментальною технологією для пошуків убивці.

Оригінальна назва:
Rememory
Актори:
Пітер Дінклейдж, Метт Елліс, Джордана Ларгі…
Країна:
Велика Британія, США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.2
Вікові обмеження:
16+


Тунель (серіал 2017)

Південнокорейський детективний серіал оригінально обігрує тему переміщень у часі. У 1986 році поліцейський розслідував справу невловимого вбивці. Погнавшись за підозрюваним, інспектор забіг у тунель, звідки перенісся на тридцять років уперед. У майбутньому маніяка так і не знайдено, і серія жорстоких вбивств досі триває. Разом із новим напарником детектив продовжує пошуки лиходія.

Оригінальна назва:
Teoneol
Актори:
Чхве Джин-хек, Юн Хен-мін, Лі Ю-он…
Країна:
Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 8.3
Вікові обмеження:
18+


11.22.63 (міні-серіал 2016)

Гідне місце у списку найкращих закордонних серіалів, що поєднують жанри фантастики та детективу, займає екранізація роману короля жахів Стівена Кінга . Через тимчасовий портал звичайний учитель переноситься у 1960 рік, щоб через кілька років запобігти вбивству Кеннеді. Готуючись до благородної справи, герой прив’язується до минулого і зустрічає кохання всього свого життя.

Оригінальна назва:
11.22.63
Актори:
Джеймс Франко, Сара Гадон, Джордж Маккей…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
16+


детективне агентство Дірка Джентлі (серіал 2016 – 2017)

Абсурдна, ексцентрична та смішна історія знята за мотивами фантастичних творів Дугласа Адамса. Скромний працівник готелю стикається з цілою купою серйозних проблем, а тут ще в квартирі героя поселяється божевільний детектив і пропонує тому побути напарником. Дивному тандему слід розслідувати найнеймовірніші злочини.

Оригінальна назва:
Dirk Gently’s Holistic Detective Agency
Жанр:
Фантастика, детектив
Актори:
Семюел Барнетт, Елайджа Вуд, Ханна Маркс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2


Радіохвиля (серіал 2016 – 2017)

Динамічний телесеріал заснований на одному з найкращих фільмів у жанрі фантастики та детективу. Дівчина-сищик випадково за допомогою радіозв’язку виходить на контакт із загиблим батьком – досвідченим офіцером поліції. Мертвий батько допомагає дочці в розслідуванні найзаплутаніших злочинів. Хоча шукати лиходіїв стає набагато простіше, повсякденне життя через потойбічну допомогу значно ускладнюється.

Оригінальна назва:
Frequency
Актори:
Пейтон Ліст, Райлі Сміт, Девін Келлі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
16+


Сигнал (серіал 2016)

Кримінально-фантастична рамка з високим рейтингом нетривіально підходить до теми подорожей у часі. Молодий південнокорейський поліцейський знаходить рацію, що допомагає вийти на зв’язок із досвідченим правоохоронцем із минулого. Об’єднавши зусилля та обмінюючись інформацією, детективи беруться за розслідування найскладніших злочинів і навіть запобігають деяким злодіянням.

Оригінальна назва:
Sigeuneol
Актори:
Лі Дже-хун, Кім Хе-су, Чо Джин-ун…
Країна:
Південна Корея
Рейтинг:
IMDb – 8.6
Вікові обмеження:
16+


Я – зомбі (серіал 2015 – 2019)

У комедійному детективному серіалі з елементами фантастики життєрадісна студентка-медик перетворюється на зомбі . Щоб мати доступ до людських мозку, Олівія влаштовується працювати в морг . Поглинаючи мертве тіло, дівчина отримує доступ до спогадів покійника. Свою дивну особливість героїня вирішує використати для того, щоб допомагати поліції у розкритті вбивств.

Оригінальна назва:
iZombie
Актори:
Роуз МакАйвер, Малкольм Гудвін, Рахул Колі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
Вікові обмеження:
16+


Зшивачі (серіал 2015 – 2017)

Дівчина, намагаючись знайти винних у загибелі вітчима, зламує поліцейський сервер. Замість покарання героїні пропонують роботу в агентстві національної безпеки. Рідкісне захворювання дівчини – несприйнятливість до часу – виявляється корисним в унікальному проекті, де спецагенти розкривають безнадійні справи, проникаючи у свідомість мерців.

Оригінальна назва:
Stitchers
Актори:
Емма Ішта, Кайл Харріс, Рітеш Раджан…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9


Вічність (серіал 2014 – 2015)

Молодий на вигляд судмедексперт із Нью-Йорка насправді живе на білому світі більше двох століть. Блискучий фахівець намагається розгадати секрет свого безсмертя, вивчаючи трупи, а заразом допомагає поліції у пошуках небезпечних злочинців. детективну інтригу робить ще гострішою появу незнайомця, який знає секрети героя. У кожному епізоді багатосерійного кіно, яке об’єднало детектив і фантастику, обов’язково звучить слово «вічність», хоча популярне шоу і не має пафосу.

Оригінальна назва:
Forever
Актори:
Йоан Гріффіт, Алана де ла Гарса, Джоель Мур…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.3
Вікові обмеження:
16+


Таємниці Хейвена (серіал 2010 – 2015)

детективно-фантастичний телесеріал заснований на романі Стівена Кінга «Хлопець із Колорадо». Розслідування загибелі одного злочинця наводить агента ФБР у невелике провінційне містечко. Практично всі жителі глухого поселення мають дивні таланти, але не всі можуть контролювати їх прояви. Одрі виявляє в собі дар допомагати місцевим жителям у приборканні паранормальних здібностей.

Оригінальна назва:
Haven
Актори:
Емілі Роуз, Лукас Брайант, Ерік Бальфур…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
12+


Патруль часу (2013)

Знаменитий фантастичний фільм у жанрі бойовика знято за мотивами оповідання Роберта Хайнлайна. Після відкриття переміщень у часі багато людей кинулися у минуле, щоб виправити будь-які помилки та змінити сьогодення. Будь-які корективи в історії можуть призвести до непередбачуваних наслідків, тому на варті минулих років постає спеціальний підрозділ поліції.

Оригінальна назва:
Predestination
Актори:
Ітан Хоук, Сара Снук, Ноа Тейлор…
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
16+


Сурогати (2009)

Видовищне кіно, що розповідає про дивні злочини у 2057 році – крутий мікс фантастики та детектива. У майбутньому люди практично не виходять на вулицю, довіривши всі свої обов’язки та контакти потужним та досконалим андроїдам із бездоганною зовнішністю. Таємничий лиходій знищує роботів, але разом із ідеальними машинами з незрозумілих причин гинуть і власники механічних тіл. Головний герой фільму, агент ФБР у виконанні Брюса Вілліса, намагається розібратися у тому, що відбувається.

Оригінальна назва:
Surrogates
Актори:
Брюс Вілліс, Рада Мітчелл, Розамунд Пайк…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
12+


Я, робот (2004)

Захоплюючий фільм за мотивами оповідань Айзека Азімова містить детективну інтригу, так і фантастичний образ майбутнього. Поліцейський, який недолюблює технічні новинки, працює над незвичайною справою про вбивство: робот усупереч усім установкам підняв руку на людину. Але людство, яке насправді вже втратило самостійність, надто залежить від андроїдів – розумні машини за бажання зможуть легко захопити владу.

Оригінальна назва:
I, Robot
Актори:
Вілл Сміт, Бріджет Мойнехен, Алан Тьюдік…
Країна:
США, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.