20 фільмів про подорожі на Марс

Фантастика
Фільм дня:

Поки прогресивне людство чекає не дочекається висадки людини на Марсі, кіношники вже давно підкорили її простори та непогано там освоїлися. У паралельному світі кінематографа на Червоній планеті вже виявлено і сліди далекого інопланетного розуму, і місцеві жителі, створені земні колонії, а подекуди і сама планета стала придатною для життя. Пропонуємо добірку найкращих фільмів про Марс – від новинок кіно до класики жанру.

Перші (серіал, 2018)

У спробах вирішити проблему перенаселення земні уряди звертають погляди на Червону планету. Перший космічний запуск зазнає трагічної невдачі прямо на старті. Вибух забирає життя всього екіпажу, але проект не згортається. Астронавт Том Хаггерті, який випадково не опинився серед загиблих, отримує запрошення очолити нову місію. Варто відзначити, що серіал про підготовку підкорювачів Марса далекий від стандартної кіно-фантастики останніх років, адже головна увага у фільмі приділена людям, їхнім переживанням та прагненню мрії.

Оригінальна назва:
The First
Жанр:
Фантастика, драма
Актори:
Шон Пенн, Наташа МакЕлхоун, Ліза Гей Хемілтон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
18+


До зірок (2019)

Людство нарешті дозріло для проекту з пошуку позаземного життя. Капітан Макбрайд керує «Проектом «Ліма» і вирушає в глибокий космос, але зв’язок з експедицією втрачається безповоротно. Через 16 років синові легендарного капітана, майору Рою Макбрайду, належить вирушити на марсіанську базу, щоб встановити зв’язок із можливо живим батьком. В усьому винні дивні сигнали, що відправляються на Землю імовірно з Нептуна.

Оригінальна назва:
Ad Astra
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, детектив, пригоди
Актори:
Бред Пітт, Томмі Лі Джонс, Рут Негга…
Країна:
США, Китай, Бразилія
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
16


2036, походження невідоме (2018)

Довгоочікувана пілотована місія на Марс закінчується загибеллю екіпажу під час висадки на поверхню. Причини невідомі, проте це призводить до вирішення – у міжпланетних польотах використовувати лише штучний інтелект, керуючи ним із Землі. Серед небагатьох фахівців із космічних польотів, що залишилися, – Маккензі Вілсон. Вона керує новою експедицією, і в парі з АРТІ, найновішим штучним інтелектом, має з’ясувати загадкові обставини загибелі першої команди.

Оригінальна назва:
2036 Origin Unknown
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Кеті Сакхофф, Рей Фіарон, Джулі Кокс…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 4.4
Вікові обмеження:
16+


Зірковий десант: Зрадник Марса (2017)

Наступний фільм про Марса є анімаційним продовженням знаменитого шедевру бойової фантастики 1997 року. Війна з арахнідами триває вже 20 років, сили Федерації тримають в облозі останній форпост ворожих комах, а Джонні Ріко, ветеран космічного десанту, займається підготовкою новобранців на Марсі, у тихому та безпечному тилу. Проте вороги людства знаходять спосіб пробратися в серце Сонячної системи і атакують марсіанські колонії.

Оригінальна назва:
Starship Troopers: Traitor of Mars
Жанр:
Мультфільм, фантастика, бойовик
Актори:
Каспер Ван Дін, Діна Мейєр, ДеРей Девіс…
Країна:
Японія, США
Рейтинг:
IMDb – 5.5


Терраформування (2016)

Наприкінці XXI століття земляни вирішують розпочати довгострокову програму з облаштування Марсу для життя. З Землі вирушають автоматичні кораблі, що заселяють мляву пустелю спеціальними видами рослин, здатних створити придатну для дихання атмосферу і перетворити грунт. Через п’ять століть прямує команда вчених, щоб завершити процес тераформування, але зв’язок з нею пропадає. Ніхто не припускав, що за цей час у планети з’явилися нові господарі.

Оригінальна назва:
Terafomazu
Жанр:
жахи, фантастика, бойовик
Актори:
Рінко Кікуті, Ріла Фукусіма, Сюн Огурі…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 4.7
Вікові обмеження:
16+


Марс (серіал, 2016 – 2018)

2033 року марсіанські першопрохідці засновують базу «Місто Олімп». Перші кроки міжнародної команди космонавтів та вчених супроводжують важкі та трагічні випробування, але через деякий час прибуває поповнення та освоєння Червоної планети вже не зупинити. Завдяки унікальному поєднанню художньої розповіді, документальних зйомок та інтерв’ю зі справжніми експертами, серіал отримав найвищі рейтинги та увійшов до списку найкращих фільмів про Марс.

Оригінальна назва:
Mars
Жанр:
Фантастика, драма, пригоди
Актори:
Джихе, Альберто Амман, Клементін Пуадац…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
12+


Космос між нами (2016)

Підлітку Гарднеру Елліоту випала дивовижна доля – він перша людина, що народилася на Марсі. До того ж про його існування ніхто не здогадується, адже колектив науково-дослідної бази разом із керівництвом вирішили приховати цей факт від громадськості. Мати Гарднера померла під час пологів і мешканці станції стали його єдиною сім’єю, але за допитливим підлітком не встежиш. Хлопець знайомиться через інтернет зі звичайною земною дівчиною та вирішує вирушити у подорож на Землю.

Оригінальна назва:
The Space Between Us
Жанр:
Фантастика, драма, мелодрама
Актори:
Брітт Робертсон, Ейса Баттерфілд, Гарі Олдман…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
Вікові обмеження:
16+


Марсіанин (2015)

Захоплюючий фільм про виживання людини на Марсі розповідає історію космічного робінзона, астронавта-біолога Марка Уотні. Дослідницька експедиція потрапляє у сильну бурю, і під час термінової евакуації не забирає із собою Марка, вважаючи його загиблим. Астронавт залишається один, і в розпорядженні має лише справний житловий модуль і запас продуктів на кілька місяців. Зв’язку із Землею немає, а до наступної експедиції чекати ще чотири роки. Фільм зібрав численні відгуки глядачів, а суперечки з приводу його наукової достовірності не вщухають і досі.

Оригінальна назва:
The Martian
Жанр:
Фантастика, пригоди
Актори:
Метт Деймон, Джессіка Честейн, Чиветель Еджіофор…
Країна:
Велика Британія, США, Угорщина
Рейтинг:
IMDb – 8.0
Вікові обмеження:
16+


Простір (серіал, 2015-2021)

Дія фантастичного серіалу переносить на кілька століть у майбутнє – за часів, коли Сонячна система повністю освоєна людством. Колонізатори-марсіани здобули незалежність і ділять із Землею сфери впливу в системі. Приватний детектив Джозеф Міллер отримує завдання знайти зниклу дочку якогось впливового пана. В результаті Міллер виявляється втягнутим у вир міжпланетних інтриг, боротьби за владу та державних секретів.

Оригінальна назва:
The Expanse
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, детектив
Актори:
Стівен Стрейт, Кес Анвар, Домінік Тіппер…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 8.5
Вікові обмеження:
16+


Останні дні на Марсі (2013)

Ще один фільм про політ на Марс, у якому астронавти раптово стикаються із агресивною формою життя. Команда із восьми спеціалістів працює на Червоній планеті вже півроку. До завершення місії залишається менше доби, коли один із вчених робить довгоочікуване відкриття. Виявивши ознаки клітинної активності, астронавт приносить зразки з урахуванням, що всієї експедиції обертається смертельним кошмаром.

Оригінальна назва:
The Last Days on Mars
Жанр:
жахи, фантастика, трилер, пригоди
Актори:
Лів Шрайбер, Еліас Котеас, Ромола Гарай, Олівія Вільямс…
Країна:
Велика Британія, Ірландія
Рейтинг:
IMDb – 5.3


Джон Картер (2012)

У минулому ветеран американської Громадянської війни, а нині археолог Джон Картер, неймовірним чином переноситься із Землі на Марс, який виявляється зовсім не млявою пустелею. Колишній солдат потрапляє до центру війни двох могутніх цивілізацій. Зелені гіганти тарки борються за незалежність із «червоними людьми», і Картер, спочатку опинившись бранцем тубільців-велетнів, стає їх союзником і приєднується до боротьби.

Оригінальна назва:
John Carter
Жанр:
Фантастика, бойовик, пригоди
Актори:
Тейлор Кітч, Лін Коллінс, Марк Стронг…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
12+


Марс та Квітень (2012)

У далекому 2060-му старіючий музикант і молодий майстер музичних інструментів одержимі однією і тією самою дівчиною, яка надихає їх на створення нових шедеврів. Але чудова муза раптово зникає у віртуальному просторі прямої трансляції першої марсіанської експедиції, яку веде VR-телебачення майбутнього. З усіх фантастичних фільмів про Марс ця картина стоїть особняком, будучи глибокою філософською притчею та роздумом про природу людського розуму, любові та творчості.

Оригінальна назва:
Mars et Avrilй
Жанр:
Фантастика, фентезі, драма
Актори:
Жак Лангіран, Керелін Деверне, Поль Амарані…
Країна:
Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.0


Червона фракція: Походження (2011)

Фільм-екранізація серії популярних комп’ютерних ігор переносить нас у далеке майбутнє, де Марс вже ґрунтовно колонізований і більш-менш придатний для життя. Пройшла чверть століття з того часу, як Алекс Мейсон зі зброєю в руках боровся із Силами Оборони Землі за незалежність марсіанських поселенців. Герой війни занепав духом, адже його дружина вбита ворогами, а дочка викрадена, але його син, який став офіцером Червоної фракції, має намір відновити справедливість.

Оригінальна назва:
Red Faction: Origins
Жанр:
Фантастика
Актори:
Браян Дж. Сміт, Даніель Ніколет, Кейт Вернон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.1


Міжпланетна (2008)

Марс підкорений і вивчений землянами, і на ньому цілком успішно функціонує невелика колонія, що належить приватній фінансовій корпорації Interplanetary Inc. Негаразди починаються з раптового божевілля одного з колоністів, який вбиває двох колег. Інцидент вдається зам’яти, не надто знаючись на його причинах, але незабаром починаються справжні проблеми – на станцію проникає ящероподібний монстр. Кіно є американський фантастичний фільм жахів з елементами комедії.

Оригінальна назва:
Interplanetary
Жанр:
жахи, фантастика, комедія
Актори:
Кері Бордерс, Елісон Брітт, David Brown…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.4
Вікові обмеження:
18+


Марсіанська одіссея (2001)

Драматичний фільм для дослідників Марса, чия подорож на планету обертається важким випробуванням. Посадковий модуль терпить аварію, командир польоту гине, і п’ятеро тих, хто вижив, повинні зробити непростий вибір. Допомога прибуде лише через півтора роки, а запасів продуктів та повітря на цей термін вистачить лише на двох. Троє астронавтів змушені залишити модуль та виконати свою останню місію – досліджувати дивний об’єкт неподалік місця аварійної посадки.

Оригінальна назва:
Stranded
Жанр:
Фантастика, драма
Актори:
Вінсент Галло, Марія де Медейруш, Жоакін де Алмейда…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 5.4
Вікові обмеження:
16+


Примари Марса (2001)

Гостросюжетний фільм у жанрі бойовика розповідає про Марс у далекому майбутньому, коли під час колонізації люди зазнали надприродної загрози. Група поліцейського спецназу вирушає до околицевої шахтарської колонії, щоб заарештувати небезпечного злочинця. Зв’язок з колонією відсутня вже довгий час, і після прибуття поліцейські опиняються прямо на полі бою із загадковою силою, випадково розбудженою шахтарями в марсіанських надрах і вражає людей.

Оригінальна назва:
Ghosts of Mars
Жанр:
жахи, фантастика, бойовик
Актори:
Наташа Хенстридж, Айс Кьюб, Джейсон Стейтем…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.9
Вікові обмеження:
18+


Червона планета (2000)

До середини XXI століття екологічна ситуація на Землі стає настільки критичною, що переселення людства на третю від Сонця планету стає питанням життя та смерті. Автоматичні зонди доставляють на планету водорості, що виробляють кисень майбутніх колоній. Згодом на марсіанську орбіту контролю над процесом відправляється пілотована місія, але формування атмосфери раптово переривається. Героям фільму доведеться спуститися на поверхню Марса та з’ясувати причину, адже йдеться про виживання всього людства.

Оригінальна назва:
Red Planet
Жанр:
Фантастика, бойовик
Актори:
Вел Кілмер, Керрі-Енн Мосс, Том Сайзмор…
Країна:
США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
16+


Місія на Марс (2000)

Команда першої марсіанської експедиції виявляє на поверхні планети дивну аномалію. При спробі дослідження феномена троє членів екіпажу гинуть, електроніка корабля виходить з ладу, але капітан астронавтів, що вижив, встигає послати сигнал лиха. Рятувальна місія, що прибула в спробах розібратися в трагедії, приходить до дивовижних результатів, здатних перевернути уявлення про людство.

Оригінальна назва:
Mission to Mars
Жанр:
Фантастика, трилер
Актори:
Гері Сініз, Тім Роббінс, Дон Чідл…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.7
Вікові обмеження:
12+


Марс (1996)

Марсіанські колонії майбутнього далекі від утопічних ідеалів. Вони перетворені на промислову клоаку, де процвітає беззаконня і лютують хвороби. В усьому виною хижацький видобуток унікального природного ресурсу – сайлексу, палива майбутнього. «Зберігач порядку» Темплер прибуває на планету із Землі, щоб з’ясувати обставини вбивства брата і покарати злочинців, але відразу після прибуття він стає мішенню для місцевого  криміналу .

Оригінальна назва:
Mars
Жанр:
Фантастика, бойовик
Актори:
Олів’є Грюнер, Шарі Белафонте, Гебріел Делл мл….
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 3.9
Вікові обмеження:
16+


Згадати все (1990)

Даг Куейд звичайний роботяга, що крутиться в сірій рутині. Якось за порадою друга Даг вирішує звернутися до корпорації, що торгує спогадами, але невинна розвага перевертає життя простого хлопця з ніг на голову. Раптом він стає об’єктом полювання спецслужб і виявляє навички натренованого бійця. Навіть власна дружина намагається вбити Куейда, і тепер, щоб з’ясувати всю правду, йому потрібно вирушити на Марс. Незважаючи на вік, фільм досі виглядає на одному подиху і входить до топу найкращих фантастичних бойовиків усіх часів.

Оригінальна назва:
Total Recall
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Арнольд Шварценеггер, Рейчел Тікотін, Шерон Стоун…
Країна:
США, Мексика
Рейтинг:
IMDb – 7.5
Вікові обмеження:
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.