20 фільмів про штучний інтелект

Фантастика
Фільм дня:

Фантастичне майбутнє, риси якого намагалися вгадати футурологи, настало, виблискуючи гаджетами. У 2021 році в житті людини присутність розумних технологій стає все більш відчутною. Те, що здавалося неможливим ще 10 років тому, сьогодні є частиною життя кожного з нас. Пропонуємо вам подивитися фільми про штучний інтелект і замислитися над тим, яким світ може стати в майбутньому.

Мій творець (2020)

Дія нетривіального фільму з несподіваною розв’язкою відбувається у 2046 році. У секретній лабораторії працює молодий вчений Джордж. Його робота полягає у пошуку можливості продовжити життя за допомогою комп’ютерних програм. Але справжня мета героя інша – він намагається воскресити свою дружину, яка загинула кілька років тому. Для геніального вченого немає нічого неможливого. Він просто чекає відповідного часу, щоб завантажити свідомість дружини у створеного ним робота.

Оригінальна назва:
Archive

Жанр:
Фантастика, драма

Актори:
Тео Джеймс, Стейсі Мартін, Рона Мітра…

Країна:
Велика Британія, Угорщина, США

Рейтинг:
IMDb – 6.4

18+


Суперінтелект (2020)

комедія, що вийшла на екрани в 2020 році, отримала суперечливі відгуки глядачів, але все ж таки набрала рейтинг завдяки американським шанувальникам актриси Меліси МакКарті. У фільмі про штучний інтелект пересічна жінка стане об’єктом спостереження геніального комп’ютерного розуму. Суперінтелект не може визначитися, як вчинити з людством – знищити чи дати шанс? І вирішує поспостерігати за Керол, щоб зрозуміти, наскільки зниклі люди населяють планету.

Оригінальна назва:
Superintelligence

Жанр:
Фантастика, драма, мелодрама, комедія

Актори:
Мелісса Маккарті, Джеймс Корден, Боббі Каннавале…

Країна:
США

Рейтинг:
IMDb – 5.4

18+


Некст (серіал, 2020)

Новинка фантастичного кіно – серіал про протистояння людства та кібернетичного інтелекту. За сюжетом геній комп’ютерної інженерії Пол Леблан розробив машину, яка отримала назву “Next”. Те, що в нього вийшло, виявилося розумнішим і небезпечнішим, ніж Пол міг припустити. У програмі стався збій і тепер небезпека нависла над усім людством. Як керувати розумною машиною, якщо вона все знає наперед? Ось це завдання і належить вирішити герою.

Оригінальна назва:
Next

Жанр:
Фантастика, драма, кримінал

Актори:
Джон Слеттері, Фернанда Андраде, Майкл Мослі…

Країна:
США

Рейтинг:
IMDb – 6.7

18+


Джексі (2019)

Іронічний фільм про повстання машин, точніше, про віртуальну помічницю, що збунтувалася. Філ простий скромний хлопець, який працює на не найцікавішій роботі та зовсім не має друзів. Натомість має голосову помічницю Лексі. Віртуальна подружка знає про Філа все, адже у її владі його мобільний телефон, а значить і всі листування, запити та таємні бажання. Лексі всіма силами допомагатиме своєму власнику налагодити життя, але здатна і зруйнувати його.

Оригінальна назва:
Jexi

Жанр:
комедія, мелодрама, фантастика

Актори:
Адам Дивайн, Олександра Шіпп, Роуз Бірн…

Країна:
США, Канада

Рейтинг:
IMDb – 6.0

18+


Апгрейд (2018)

Фільм з високим рейтингом для любителів кіберпанку та несподіваних кінцівок. Автомеханік Грей не визнає гаджети, зневажає будь-які нововведення і звик працювати руками. Якось він отримує цікаве замовлення від керівника корпорації, що розробляє біоімпланти. Разом із дружиною він вирушає у поїздку та потрапляє в аварію на зворотному шляху. Тепер Грей паралізований нижче шиї, а той останній клієнт пропонує нещасному встановити «Стем» – вбудований інтелект, який у симбіозі з людським тілом здатний багато на що, навіть поставити героя на ноги.

Оригінальна назва:
Upgrade

Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, детектив, кримінал

Актори:
Логан Маршалл-Грін, Мелані Валльехо, Стів Данієлсен…

Країна:
Австралія

Рейтинг:
IMDb – 7.5


Дитя робота (2018)

Науково-фантастичний проект від Netflix – фільм про машину зі штучним високотехнологічним інтелектом. Причому це не просто якийсь комп’ютер, а робот-матір, навчений стати опікуном для людської дитини. Після катаклізму Землі не залишилося нічого живого. Але завбачливими вченими було створено бункер, де зберігаються ембріони. З одного зародка робот-мати виховує дитину – йому призначена місія відродити загиблу планету. Незабаром дитина починає ставити дуже багато запитань, а на порозі бункера з’являється жінка.

Оригінальна назва:
I Am Mother

Жанр:
Фантастика, трилер, драма, детектив

Актори:
Клара Ругор, Роуз Бірн, Хіларі Суенк…

Країна:
Австралія

Рейтинг:
IMDb – 6.7

18+

Вам також може бути цікаво: Фільми про віртуальну реальність


Зої (2018)

Зої та Коул працюють у корпорації, яка розробляє інновації в галузі романтичних відносин. Фірма випускає інтерактивні тести на сумісність, препарати, здатні посилити пристрасть, та ідеальних партнерів-роботів. Коул нещодавно вийшов зі складних стосунків і одержимий ідеєю створити дівчину, нездатну заподіяти біль і зрадити. Зої займається тестуванням пар, визначаючи можливість ідеального союзу. Герої симпатизують одне одному, поки Зої не впізнає страшної правди.

Оригінальна назва:
Zoe

Жанр:
Фантастика, мелодрама

Актори:
Юен Макгрегор, Леа Сейду, Тео Джеймс…

Країна:
США

Рейтинг:
IMDb – 6.1

18+


Тау (2018)

Топ фільмів про штучний інтелект продовжує малобюджетний камерний трилер. 25-річна злодійка Джулія одного разу прокидається у загадковій в’язниці , де вона стає учасником експерименту. Щодня її інтелект проходить тести, результати яких переносяться у надра комп’ютера. Втекти практично неможливо – весь будинок напханий електронікою і управляється комп’ютером.

Оригінальна назва:
Tau

Жанр:
Фантастика, трилер

Актори:
Майка Монро, Ед Скрейн, Гарі Олдман…

Країна:
США

Рейтинг:
IMDb – 5.8

18+


Штучний інтелект. Доступ необмежений (2016)

Бізнесмену Майку Рігану ніколи вникати в технічний устрій свого будинку. І коли в системі штучного інтелекту у резиденції чоловіка відбувається збій, він запрошує IT-фахівця зі своєї компанії, щоб той виправив неполадки. Кмітливий усміхнений Ед спочатку подобається Майклу. Але незабаром він розуміє, що комп’ютерник намагається надто глибоко впровадитись у його сім’ю, заграючи з дочкою та отримуючи доступ до персональної інформації. Майк звільняє Еда, не знаючи, що хлопець не такий простий, як здається, і тепер його родині загрожує небезпека.

Оригінальна назва:
IT

Жанр:
трилер, драма, кримінал, детектив

Актори:
Пірс Броснан, Джеймс Фрешвілл, Анна Фріл…

Країна:
Ірландія, Франція, Данія

Рейтинг:
IMDb – 5.5

16


Люди (серіал, 2015 – 2018)

Серія фільмів про розумні машини – ремейк шведського телешоу «Справжні люди». Лише у новій версії творці вирішили більше заглибитись у тему впливу технологій на людей. У паралельному світі роботи з високим інтелектом вже давно живуть разом з людьми як помічники по дому. Такого андроїда на ім’я Мія набуває сім’я Хокінс, щоб звільнитися від домашніх справ. Однак з часом дії, слова та вчинки Мії все більше починають нагадувати людські, що лякає членів сім’ї.

Оригінальна назва:
Humans

Жанр:
Фантастика, драма

Актори:
Джемма Чан, Том Гудман-Хілл, Кетрін Паркінсон…

Країна:
Велика Британія, США, Швеція

Рейтинг:
IMDb – 8.0

18+


Екс машина (2014)

Калеб працює у корпорації, що займається високотехнологічними розробками. Одного разу він виграє конкурс і вирушає до відокремленого особняка далеко від цивілізації. Суть його відрядження – випробування нового штучного розуму. Калеб має провести тиждень із людиноподібним роботом Авой. Після закінчення терміну необхідно визначити – чи зможе розум комп’ютера змагатися з людиною за кмітливістю і здатністю висловлювати почуття.

Оригінальна назва:
Ex Machina

Жанр:
Фантастика, трилер, драма

Актори:
Донал Глісон, Алісія Вікандер, Оскар Айзек…

Країна:
Велика Британія

Рейтинг:
IMDb – 7.7

18+


Перевага (2014)

Фільм про розумні програми, здатні захопити світ, розповість про те, що може статися, якщо об’єднати штучний інтелект і розум людини, яка прагне влади. Доктор Вілл Кастер – вчений, який створив унікальну програму. Програма зібрала знання, накопичені за всю історію людства. Якось члени радикального угруповання вбивають Вілла. А його дружина у спробі повернути коханого завантажує копію його свідомості у комп’ютер. Хоча тіло Вілла вмирає, його розум відроджується в машині, таким чином знаходячи цифрове безсмертя і отримуючи доступ до всієї інформації у світі.

Оригінальна назва:
Transcendence

Жанр:
Фантастика, драма, трилер

Актори:
Джонні Депп, Ребекка Холл, Пол Беттані…

Країна:
Велика Британія, Китай, США

Рейтинг:
IMDb – 6.2

12+


Страховик (2014)

Земля в 2044 майже повністю зруйнована природними катаклізмами. Ті, що вижили, ховаються в спеціально створених містах за глухими стінами. Існування міст підтримують роботи, які мають дві основні заповіді – не змінювати себе і не завдавати шкоди живим істотам. Якось поліцейські застрелили робота, дізнавшись, що він намагався переробити себе, порушуючи одну із заповідей. Із заплутаною ситуацією розбиратиметься страховик із компанії з виробництва андроїдів Жак Вокан.

Оригінальна назва:
Autómata

Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма

Актори:
Антоніо Бандерас, Ділан МакДермотт, Мелані Гріффіт…

Країна:
Болгарія, США, Іспанія, Канада

Рейтинг:
IMDb – 6.1


Штучний інтелект (серіал, 2014)

Список найкращих фільмів про штучний інтелект продовжить серіал, перший епізод якого залучив до екранів близько 16 мільйонів глядачів. Гебріел незвичайний агент спецслужб – у його голову вшитий чіп, що дозволяє солдату мати доступ до глобальної мережі та з’єднуватися з базами даних усього світу. Проте Гебріел часто виходить з-під контролю. Тому директор кібернетичного командування дає йому у напарниці агента Райлі Ніл. Дівчина повинна стежити, щоб Гебріел не нашкодив собі та оточуючим.

Оригінальна назва:
Intelligence

Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма

Актори:
Джош Холлоуей, Меган Орі, Марг Хельгенбергер…

Країна:
США, Канада

Рейтинг:
IMDb – 6.9

18+


Вона (2013)

Фантастичний фільм із високим рейтингом допоможе уявити – яка вона, ідеальна жінка? Розумна, яка розуміє, готова підтримати будь-яку розмову або промовчати, якщо це потрібно. А якщо ідеальна жінка – це штучний розум? У майбутньому операційна система комп’ютера стала партнером людини, допомагаючи їй у вирішенні повсякденних проблем. Самотній письменник Теодор купує нову операційну систему, і незабаром між чоловіком та машиною виникає роман.

Оригінальна назва:
Her

Жанр:
мелодрама, фантастика, драма

Актори:
Хоакін Фенікс, Скарлетт Йоханссон, Емі Адамс…

Країна:
США

Рейтинг:
IMDb – 8.0

18+


Машина (2013)

Англійський фільм у жанрі бойовика оповідає про недалеке майбутнє. Велика Британія знаходиться у пошуку ідеальної зброї. З цією метою міністерство оборони наймає видатного вченого Вінсента. Його завдання – розробити ідеального солдата з урахуванням штучного розуму. Собі в помічники він бере молодого талановитого хлопця Аву, котрий допоможе реалізувати весь потенціал машини. Ось тільки під час роботи відбувається непередбачене.

Оригінальна назва:
The Machine

Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма

Актори:
Тобі Стівенс, Кейті Лотц, Деніс Лосон…

Країна:
Велика Британія

Рейтинг:
IMDb – 6.1

18+


Єва: Штучний розум (2011)

Відомого інженера у сфері роботобудування Алекса залучають до нової розробки – створення дитини-андроїда. Щоб наділити машину людськими емоціями, йому потрібний зразок живого розуму. На цю роль Алекс вибирає дівчинку Єву – тямущішу, ніж інші діти. Єва – дочка колишньої коханої інженера. Алекс починає спілкуватися з доброзичливою дівчинкою, паралельно вивчаючи її свідомість.

Оригінальна назва:
Eva

Жанр:
Фантастика, фентезі, драма

Актори:
Клаудія Вега, Даніель Брюль, Марта Етура…

Країна:
Іспанія, Франція

Рейтинг:
IMDb – 6.7

12+


У полі зору (серіал, 2011 – 2016)

Кіно про штучний інтелект у жанрі кримінальної фантастики. Хакер -мільярдер Фінч розробив програму, здатну визначати майбутні жертви злочинів. Система спостерігає за усім світом із кожної камери, кожного телефону, кожного лептопа. Уряд використовує програму для запобігання терактам та вбивствам державних персон, але не хоче розсекречувати розробки, щоб убезпечити звичайних людей. Проте з’являється команда спеціалістів, які готові рятувати простих громадян.

Оригінальна назва:
Person of Interest

Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма, кримінал, детектив

Актори:
Джеймс Кевізел, Майкл Емерсон, Кевін Чепмен…

Країна:
США

Рейтинг:
IMDb – 8.4


На гачку (2008)

Убитий Ітан – офіцер спецслужб США. Після похорону його брат-близнюка Джеррі виявляє на своїх рахунках величезну суму грошей, а в квартирі купу заборонених предметів – зброю, вибухівку, підроблені документи. У момент виявлення у Джеррі дзвонить телефон і невідомий жіночий голос каже йому, що за кілька секунд до нього увірвуться агенти ФБР. У цей же час одинока мати Рейчел теж отримує телефонний дзвінок. Невідома жінка загрожує її синові, якщо Рейчел не виконає її завдання.

Оригінальна назва:
Eagle Eye

Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, детектив

Актори:
Шайа ЛаБаф, Мішель Монахен, Біллі Боб Торнтон…

Країна:
США, Німеччина

Рейтинг:
IMDb – 6.6

16


Штучний розум (2001)

У фільмі про майбутнє корпорації бадьоро випускають роботів для різних потреб. Але вимоги зростають і люди хочуть щось більше, ніж просто розумні машини. З’являється ідея створити дитину, яка зможе відчувати любов до своїх батьків. Цей андроїд – нове покоління кібернетики. Він може відчувати та дарувати емоції. Сім’я Свінтонів, убита горем через невиліковну хворобу сина, вирішує завести такого робота.

Оригінальна назва:
Artificial Intelligence: AI

Жанр:
Фантастика, драма

Актори:
Хейлі Джоел Осмент, Джуд Лоу, Френсіс О’Коннор

Країна:
США, Велика Британія

Рейтинг:
IMDb – 7.2

1+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.

  1. Андрій

    Можна додати ще фільм The Artifice Girl. Мені дуже сподобався. На жаль, поки що нема укр. озвучки.

    Відповіcти