25 фільмів у жанрі антиутопії

Фантастика
Фільм дня:

Що день прийдешній нам готує, показують фільми, що іноді лякають навіть дорослих глядачів. Фантазія режисерів не знає меж, і як доказ цього пропонуємо поглянути на добірку фільмів із сюжетами про майбутнє людства. У списку найкращих антиутопій останніх десятиліть – трилери із соціальним підтекстом, винахідливі драми про постапокаліпсис, підліткове кіно та класичний божевільний кіберпанк.

Хроніки Веспер (2022)

На Землі екосистема повністю зруйнована. Заможні та впливові люди живуть відокремлено в Цитаделі – розкішному місті, де вони насолоджуються всіма благами світу. Тим, хто залишився за межами Цитаделі, доводиться боротися за виживання і постійно шукати їжу. 13-річна Веспер (Раффієлла Чепмен) займається доглядом за своїм батьком, який прикутий до ліжка, та спілкується з ним за допомогою дрона, що постійно літає поруч. В своїй лабораторії вона проводить експерименти, намагаючись повернути родючість насінню рослин.

Одного разу, блукаючи лісовими хащами і шукаючи щось їстівне, Веспер натрапляє на місце катастрофи, де розбилися кораблі, які летіли з Цитаделі. Дівчина врятує одного з пасажирів зі сподіванням, що це може допомогти їй перейти в Цитадель і знайти нове місце для життя.

Оригінальна назва:
Vesper
Жанр:
Пригоди, драма
Актори:
Раффіелла Чепмен, Едді Марсан, Річард Брейк, Мелані Гейдос
Країна:
Литва, Франція, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 5.9
Вікові обмеження:
16+


Війна завтрашнього дня (2021)

Дія фільму відбувається у 2022 році під час футбольного матчу, який відбувається в Катарі. Неочікувано на поле висаджується десант з майбутнього, які пояснюють, що через 30 років Земля зіткнеться з інопланетним вторгненням. Якщо люди з теперішнього часу не нададуть допомогу майбутнім прибульцям, людство приречене на повне знищення. З цього моменту починається масштабна мобілізація людей, яких відправляють в гарячі точки, де повертається лише 30% солдатів живими. Серед них також опиняється Ден, колишній військовий, який змінив професію на викладача та затуркався в сімейному житті.

Оригінальна назва:
The Tomorrow War
Жанр:
Трилер, бойовик, пригоди, фантастика
Актори:
Кріс Пратт, Івонн Страховскі, Дж. К. Сіммонс, Бетті Ґілпін
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
16+


Творець (2020)

Дія фільму розгортається у 2038 році, коли науковець Джордж Алмор глибоко поглинений роботою над створенням штучного інтелекту. Його дослідження привело до значних досягнень, і останній прототип його винаходу майже готовий до введення в експлуатацію. Однак фінальний етап робіт, який передує використанню штучного інтелекту, є надзвичайно небезпечним і вимагає великої відповідальності.

Оригінальна назва:
Archive
Жанр:
Фантастика
Актори:
Тео Джеймс, Стейсі Мартін, Рона Мітра
Країна:
Велика Британія, Угорщина, США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
Вікові обмеження:
12+


Пташка в клітці (2020)

У 2024 році світ продовжує боротися з постійно мутуючим коронавірусом COVID-23. Пандемія набуває все жахливіших рис, і люди живуть в ізоляції, а хворих поміщують у концентраційні зони, де їм надають примусове лікування або залишають помирати без допомоги. У цей час кур’єр Ніко має імунітет до хвороби, але він не може зустрічатися зі своєю коханою Сарою через обмеження. Коли Сара дізнається, що вона інфікована, залишається декілька годин життя. Ніко вирішує врятувати дівчину, витративши цей час на її порятунок.

Оригінальна назва:
Songbird
Жанр:
Трилер, драма
Актори:
Кей Джей Апа, Софія Карсон, Крейґ Робінсон
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.8
Вікові обмеження:
16+


Платформа (2019)

Дія фільму відбувається в багатоповерховій в’язниці, де на кожному поверсі проживають по два ув’язнених. Центральною осію будівлі проходить прямокутна шахта, з якої раз на день спускається платформа з їжею. Хоча на верхніх поверхах платформа приносить розкішну поживу, на кожному наступному рівні ув’язнені отримують менше їжі, а на найнижчих поверхах залишаються без неї або отримують лише злишки.

Нижні поверхи мешканців голодують, помирають або вчиняють самогубства, а дехто стає канібалом у відчаї. Цей жорстокий режим триває, поки не настає чергова зміна місцями, коли ув’язнені переселяються на інший рівень. Ніхто не знає, на якому поверсі вони опиняться наступного разу та скільки їжі вистачить до наступного циклу.

Оригінальна назва:
El hoyo / The Platform
Жанр:
Фантастика, жахи, трилер
Актори:
Іван Массаге, Антонія Сан Хуан, Соріон Егілеор, Еміліо Буале Кока
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+


Той, що біжить по лезу 2049 (2017)

Продовжує список найкращих фільмів антиутопій останніх років сіквел культового кіберпанку Рідлі Скотта. З моменту зникнення Ріка Декарта минуло три десятиліття, і за цей час корпорації навчилися виготовляти інноваційні моделі реплікантів. Андроїди набагато витриваліші і складніші своїх попередників, а деякі служать у силових структурах. Офіцер-реплікант Кей несе службу в поліції та контролює побратимів, доки до його рук одного разу не потрапляє секретна інформація.

Оригінальна назва:
Blade Runner 2049
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма, детектив
Актори:
Райан Гослінг, Харрісон Форд, Ана де Армас
Країна:
США, Велика Британія, Угорщина, Канада, Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
Вікові обмеження:
16+


Таємниця 7 сестер (2017)

Людство переживає демографічний колапс, і уряд встановлює жорсткий контроль за народжуваністю. Для кожної сім’ї дозволено лише одну дитину – «зайвих» дітей занурюють у кріосон. Дочка Терренса Сеттмана помирає під час пологів, встигнувши подарувати життя семи дівчаткам. Терренс вирішує врятувати всіх, заручається підтримкою лікарів, щоб сховати новонароджених і називає онучок на честь днів тижня. Дівчата, що подорослішали, починають по черзі виходити у світ, використовуючи спільне ім’я – Карен Сеттмен. Кожна залишає квартиру свого дня, але одного разу Понеділок безслідно зникає.

Оригінальна назва:
What Happened to Monday
Жанр:
Фантастика, фентезі, бойовик, трилер, кримінал, детектив, пригоди
Актори:
Нумі Рапас, Гленн Клоуз, Уіллем Дефо…
Країна:
Велика Британія, Франція, США, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Дивергент (трилогія, 2014, 2015, 2016)

Закручений фільм про підліткову антиутопію став найочікуванішою новинкою кіно для шанувальників франшизи. У Чикаго майбутнього всі мешканці поділені на фракції для підтримки миру та гармонії. У 16 років підлітки вибирають, до якої групи приєднатися, і надалі змінити своє рішення не можна. Напередодні відповідальних зборів хлопці проходять тестування, що допомагає виявити талант. Під добрим наміром уряд приховує своє основне завдання – вчасно виявляти дивергентів, які не вміють підкорятися.

Оригінальна назва:
Divergent
Жанр:
Фантастика, детектив, бойовик, мелодрама
Актори:
Шейлін Вудлі, Тео Джеймс, Джай Кортні, Кейт Уінслет…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Висотка (2015)

Лікар Ленг заселяється в елітний житловий комплекс, спроектований талановитим архітектором. Висотка – межа мрій, що поєднує все необхідне комфортного життя. Проте власники апартаментів на верхніх поверхах не підозрюють, із чим доводиться стикатися мешканцям нижніх поверхів. Ідеальний фасад дає тріщину, коли мешканці поділяються на войовничі клани.

Оригінальна назва:
High-Rise
Жанр:
драма, фантастика, жахи
Актори:
Том Хіддлстон, Джеремі Айронс, Сієнна Міллер, Люк Еванс, Елізабет Мосс…
Країна:
Велика Британія, Ірландія, Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 5.6


Той, що біжить в лабіринті (трилогія, 2014, 2015, 2018)

Томас прокидається в ліфті, і той доставляє його до замкнутого простору під назвою «Притулок». Тут знаходиться кілька десятків підлітків, а територія є мінливим лабіринтом. Томас нічого не пам’ятає про минуле життя, крім свого імені, і намагається вижити разом із рештою. Щомісяця до хлопців приєднується новий хлопчина, але одного разу в ліфт прибуває дівчина. Незнайомка занурена в кому, а в руці тримає записку, яка дає шанс на визволення.

Оригінальна назва:
The Maze Runner
Жанр:
Фантастика, трилер, пригоди
Актори:
Ділан О’Брайен, Томас Сэнгстер, Кая Скоделаріо, Уілл Поултер…
Країна
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Голодні ігри (серія фільмів, 2012 – 2015)

Топ фільмів антиутопій кілька років очолювала сага з високим рейтингом про тоталітарне майбутнє, в якому суспільство поділено на дистрикти. Кожен стан живе в особливому районі, що не завадило біднякам якось повстати проти Капітолію. Для об’єднання різних верств населення щорічно проводиться Жнива, де жеребом обираються учасники чергових Голодних ігор. Але справжнє призначення жорстокого змагання відоме лише президентові Сноу.

Оригінальна назва:
The Hunger Games
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, пригоди
Актори:
Дженніфер Лоуренс, Джош Хатчерсон, Ліам Хемсворт, Вуді Харрельсон, Елізабет Бенкс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Лобстер (2015)

Сюжет цікавого європейського фільму про антиутопію розгортається у фантастичному світі, де суспільство не сприймає одинаків. Якщо до певного віку хтось не обзаводиться парою, його відправляють на півтора місяці до готелю. Постояльці готелю зобов’язані за встановлений термін вибрати другу половинку. У разі невдачі людину перетворюють на тварину, і одинак ​​сам може вирішити, ким вона хоче стати.

Оригінальна назва:
The Lobster
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, мелодрама, комедія
Актори:
Колін Фаррелл, Рейчел Вайс, Джессіка Барден…
Країна:
Ірландія, Велика Британія, Греція, Франція, Нідерланди


Рівні (2015)

Американський фільм антиутопія розповість про майбутнє, де почуття перебувають під забороною. Суспільство об’єднане в соціум «Коллектив», де немає місця переживанням та фізичним контактам. Усі позбавлені страхів, депресії та нерозділеного кохання, але одного разу лікарі вперше діагностують синдром суспільної свідомості. Люди починають відчувати яскраві емоції, що зводять з розуму. Сайлас стає одним із заражених і знайомиться з Нією, яка страждає від аналогічної недуги. Вчені винаходять ліки від захворювання, але препарат перетворюється на чергову загрозу для суспільства.

Оригінальна назва:
Equals
Жанр:
Фантастика, мелодрама
Актори:
Ніколас Холт, Крістен Стюарт, Гай Пірс…
Країна:
США, Індонезія
Рейтинг:
IMDb – 6.1
16+


Посвячений (2014)

Молодіжна антиутопія продемонструє ідеальну картину майбутнього, де немає насильства, страждань та болю. Люди живуть у спокійному сірому світі без історії та спогадів. Основні знання минуле передаються обраним, і молодого Джонаса призначають черговим Зберігачем пам’яті. Хлопець має запозичити важливу інформацію у Вчителя – і картини прекрасного світу змушують підлітка засумніватися у ідеальності сьогодення.

Оригінальна назва:
The Giver
Жанр:
Фантастика, трилер, драма
Актори:
Брентон Туейтс, Джефф Бріджес, Меріл Стріп…
Країна:
ПАР, Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
12+


Крізь сніг (2013)

Фільм антиутопія у жанрі фантастики про класову нерівність від режисера «Паразитів» Сон Кан-хо. Внаслідок техногенної катастрофи поверхня Землі назавжди вкрилася льодом та снігом. Залишки людства змушені жити в поїзді, що рухається, розділеного по ієрархіях. У хвостовій частині живуть бідняки, а вищі верстви населення живуть у розкоші перших вагонів. Жебракам бракує їжі та елементарних речей для нормального життя, тому бунт залишається справою часу.

Оригінальна назва:
Snowpiercer
Жанр:
Фантастика, бойовик, драма
Актори:
Кріс Еванс, Сон Кан-хо, Тільда ​​Суінтон…
Країна:
Корея Південна, Чехія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
16+


Елізіум: Рай не на Землі (2013)

Перенаселення планети досягає апогею в XXII столітті, де поділ суспільства за соціальними верствами підходить до фіналу. Завершується будівництво космічної станції «Елізіум», куди перебираються заможні люди, а бідняків залишають доживати своє століття на напівзруйнованій Землі. Міністр Делакорп робить все можливе, аби порятунок знайшли лише представники вищого суспільства. Однак не всі земляни погоджуються з жорсткою антиміграційною політикою.

Оригінальна назва:
Elysium
Жанр:
Фантастика, бойовик, драма
Актори:
Метт Деймон, Алісі Брага, Шарлто Коплі, Джоді Фостер…
Країна:
США, Мексика, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Час (2011)

Тема антиутопії з’явилася в кіно давно, але творцям цього фантастичного трилера вдалося знайти новий оригінальний сюжетний хід. У майбутньому гроші повністю зникають з обігу, а найціннішою валютою є час. Люди припиняють старіти у 25 років, але всі з народження опиняються у нерівних умовах. Таймер багатіїв показує сотні років, а бідні змушені тяжко працювати заради нового дня життя.

Оригінальна назва:
In Time
Жанр:
Фантастика, мелодрама, бойовик
Актори:
Джастін Тімберлейк, Аманда Сайфред, Кілліан Мерфі, Вінсент Картайзер, Олівія Уайлд…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


Метропія (2009)

Скандинавський анімаційний фільм – антиутопія про Європу після глобального потепління. У Євросоюзі, пов’язаному спільним метрополітеном, ведеться тотальний контроль за суспільством, запроваджуються інноваційні технології зомбування населення. Звичайний клерк Роджер веде спокійне життя, поки одного разу починає чути таємничий голос. Магічний шепіт наводить чоловіка в метро – і в цей момент доля офісного працівника робить крутий поворот.

Оригінальна назва:
Metropia
Жанр:
Мультфільм, фантастика, трилер, драма, детектив
Актори:
Вінсент Галло, Джульєтт Льюїс, Удо Кір, Стеллан Скарсгард, Олександр Скарсгард…
Країна:
Швеція, Данія, Норвегія
Вікові обмеження:
16+


Різники (2009)

Американський фільм у жанрі антиутопії поповнив стрункі лави футуристичних трилерів. Наука далеко зробила крок вперед, лабораторії вирощують нові органи на замовлення. Будь-якій людині доступна операція трансплантації, але ціна виявляється надто високою. Кредит доводиться виплачувати роками, а ухиляння від фінансових зобов’язань спричиняє катастрофу. До боржника надсилається загін Потрошителів, які вилучають орган. Однак настає момент, коли найманець сам стає неплатоспроможним позичальником.

Оригінальна назва:
Repo Men
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Джуд Лоу, Форест Уітакер, Алісі Брага, Лів Шрайбер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
Вікові обмеження:
16+


«V» означає Вендетта (2006)

В альтернативному майбутньому Англія занурюється у хаос після епідемії смертельного вірусу. Уряд встановлює диктатуру із суворою комендантською годиною, прикриваючи необхідністю свій режим із безмежною владою над населенням. Таємничий борець за справедливість не бажає миритися із залежним становищем і розпочинає підпільну війну за свободу свого народу.

Оригінальна назва:
V for Vendetta
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма
Актори:
Наталі Портман, Хьюго Уівінг, Стівен Рі…
Країна:
Велика Британія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
16+


Дитя людське (2006)

Фільми антиутопії частіше знімаються в стилі кіберпанк, але і ця картина, знята в лаконічному телевізійному форматі, здатна справити незабутнє враження. На початку ХХІ століття людство стало безплідним, і вчені невдало б’ються над проблемою. Світ поринув у хаос, і лише Велика Британія зберігає видимість стабільності, перетворивши країну на військовий табір закритого типу. Колишній політичний активіст Тео отримує від екс-дружини незвичайне завдання. Жінка просить під будь-яким приводом вивезти з країни біженку Кі, яка носить під серцем дитину.

Оригінальна назва:
Children of Men
Жанр:
Фантастика, трилер, драма
Актори:
Клайв Оуен, Клер-Хоуп Ешити, Джуліанна Мур…
Країна:
США, Велика Британія, Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.9


Недоречна людина (2006)

Андреас Рамсф’єлль мріє про ідеальне життя, як на обкладинках глянцевих журналів. Втомившись від похмурого світу, чоловік кидається під поїзд – і опиняється у чудовому місті. Жителі немов зійшли з рекламних постерів, а те, що відбувається, нагадує фільм із бездоганним сценарієм. Проте незабаром Андреас розуміє, що у дивовижному світі він став недоречною людиною, яка мріє про звичайне життя.

Оригінальна назва:
Den brysomme mannen
Жанр:
фентезі, драма, комедія, детектив
Актори:
Тронд Фауса Аурвааг, Петронелла Баркер, Пер Шаанінг…
Країна:
Норвегія, Ісландія
Рейтинг:
IMDb – 7.3


Ідіократія (2005)

Пересічний Джо Бауерс стає учасником наукового експерименту і занурюється в кріосон на кілька століть. Після пробудження чоловік сподівається побачити світ, у якому людство далеко зробило крок вперед, але його зустрічає суспільство, що деградувало. Зі середньостатистичними розумовими даними Джо здається навколишнім генієм, і рядовий приймає рішення про порятунок дивного світу.

Оригінальна назва:
Idiocracy
Жанр:
Фантастика, комедія, пригоди
Актори:
Люк Вілсон, Майя Рудольф, Декс Шепард…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
Вікові обмеження:
16+


Острів (2005)

Лінкольн Шість Еко живе в ідеальному комплексі, де здоров’я кожного члена суспільства перебуває під невсипущим контролем. Після природної катастрофи вціліло не так багато людей, і вони мріють потрапити на Острів. Періодично в лотерею виграє мешканець комплексу, який їде в це райське місце, і Лінкольн сподівається одного разу витягти щасливий квиток. Хлопець не підозрює, що за рекламною картинкою ховається жорстока таємниця.

Оригінальна назва:
The Island
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер
Актори:
Юен Макгрегор, Скарлетт Йоханссон, Джімон Хонсу, Шон Бін…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
12+


Еон Флакс (2005)

Смертельний вірус знищив практично все людство, а ті, хто вижив, об’єдналися під надійним куполом міста. Брінний править рада на чолі з кланом Гудчайлд, який врятував людей від повного вимирання. Незважаючи на ідилічну картину, серед мешканців невдоволені. Повстанці формують загін «Моніка» та доручають агенту Еон Флакс ліквідувати президента міста.

Оригінальна назва:
Æon Flux
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, пригоди
Актори:
Шарліз Терон, Мартон Чокаш, Джонні Лі Міллер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.5
Вікові обмеження:
12+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.