Фантастичні фільми про космос

Фантастика

Космос завжди магнітно притягував уяву людства — він стає символом нескінченних можливостей, нерозвіданих загадок і бесконечних горизонтів для дослідження. Велич та таємничість всесвіту завжди надихали кінематографістів на створення фантастичних історій, що показують героїчні подорожі, несподівані відкриття та незвичайні зустрічі на інших планетах. Якщо ви прагнете відправитися в космічну подорож, не виходячи з комфортного крісла, ми пропонуємо вам добірку з 32 найкращих фільмів про космос та його далекі куточки.

Королівство планети мавп (2024)

Через кілька поколінь після епохи Цезаря мавпи стали домінуючим видом, мирно співіснуючи з людьми, поки вони перебувають у невідомості. Однак поява деспотичного мавпячого правителя загрожує цьому балансу. На тлі цього безладу молода мавпа вирушає у небезпечну подорож, яка кидає виклик її уявленням про історію та змушує приймати доленосні рішення, що визначать долю як мавп, так і людей.

Kingdom of the Planet of the Apes
Оригінальна назва:
Kingdom of the Planet of the Apes
Актори:
Овен Тіґ, Фрея Аллан, Пітер Макон
Жанр:
Фантастика, екшн
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb –

Паралель (2024)

Молода пара переїжджає до будинку біля озера після трагічної втрати свого сина. Жінка оплакує дитину і часто ходить на прогулянки в ліс. Під час однієї з таких прогулянок вона натрапляє на таємниче місце, де, як виявляється, вчені проводили нелегальні експерименти над людьми. Коли вона повертається туди, на неї нападає жінка, яка вражаюче схожа на неї. Ця зустріч ставить під сумнів усе, що вона знала про себе, і змушує боротися за своє життя.

Parallel
Оригінальна назва:
Parallel
Актори:
Aldis Hodge, Edwin Hodge, Danielle Deadwyler
Жанр:
Фантастика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.9

Космонавт (2024)

Фільм розповідає про Якуба Прохазьку, астрофізика з маленького чеського села. Коли відомі світові космічні агентства відмовились досліджувати таємничу пилову хмару біля Венери, Якуб стає першим астронавтом своєї країни і вирушає у восьмимісячну місію в невідоме. Протягом подорожі він зустрічається з глибокою самотністю і розпадом свого шлюбу. Це розповідь про високу ціну відкриттів і про те, як людина може змінювати себе заради досягнення величі.

космонавт
Оригінальна назва:
Spaceman
Актори:
Адам Сендлер, Кері Малліґан, Пол Дано, Кунал Наяр
Жанр:
Фантастика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.7

Боги глубин (2023)

Молодой исследователь Джим Питерс ищет своего отца, пропавшего при загадочных обстоятельствах во время работы на секретном проекте в крупной научной корпорации. Продолжая отцовский проект, Джим сталкивается с приглашением от той же фирмы присоединиться к экспедиции для изучения необычного явления на дне океана у Антарктиды. В команде с талантливым биологом Кристин Харрис и опытным капитаном Аткинсом, они погружаются на глубину, где Джим открывает новый вид жизни. Прежде чем поделиться своим открытием, команде предстоит преодолеть множество трудностей, чтобы выжить и вернуться на поверхность.

Оригінальна назва:
Gods of the Deep
Актори:
Дерек Нельсон, Рори Вилтон, Роуэна Бентли, Дэвид Леник, Тим Картрайт
Жанр:
Фантастика, ужасы, триллер
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 3.3

Вартові галактики 3 (2023)

Щойно Вартові Галактики приземляються на Забутті, на їхньому шляху постає Адам Ворлок – могутня істота зі спеціальними здібностями, створена Аїшею, Верховною Жрицею суверенів, і його “матір’ю”. Незважаючи на те що Небулі вдається здолати Адама в битві, Ракета зазнає важких поранень. Внутрішній чіп смерті, встановлений корпорацією “Оргокорп”, заважає його лікуванню. Для порятунку Ракети Вартовим належить попрямувати до головних воріт корпорації в пошуках декодера.

вартові галактики-3
Оригінальна назва:
Guardians of the Galaxy Vol. 3
Актори:
Кріс Пратт, Бредлі Купер, Зої Салдана
Жанр:
Фантастика, бойовик, кримінал, комедія
Країна:
США, Нова Зеландія, Франція, Канада
Рейтинг:
IMDb – 8.0

Проєкт «Адам» (2022)

13-річний Адам Рід, який рік тому втратив батька, відчуває тугу та самотність, що ускладнює його стосунки з однолітками і в школі. Однієї ночі, після аварії таємничого літального апарату, Адам виявляє у гаражі дорослого себе, який прибув із майбутнього. Цей мандрівник часу вводить хлопця у світ дивовижних технологій і просить його допомогу для виконання місії, пов’язаної з їхнім батьком.

The Adam Project
Оригінальна назва:
The Adam Project
Актори:
Райан Рейнольдс, Вокер Скобелл, Марк Руффало, Дженніфер Гарнер, Зої Салдана, Кетрін Кінер
Жанр:
Комедія, Фантастика, Бойовик, Пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb –

Доктор Стрендж у Мультивсесвіті божевілля (2022)

Доктор Стрендж, з підтримкою Вонга, захищає молоду дівчину Америку Чавес від величезного восьминога. В Америки є унікальне обдарування – при сильному страху вона може створювати портали в інші реальності. Прагнучи захистити її від темної сили, яка бажає контролювати цей талант, Доктор і Америка вирушають у захопливу подорож багатовимірним всесвітом.

доктор стрендж
Оригінальна назва:
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Елізабет Олсен, Чівател Еджіофор, Бенедікт Вонґ
Жанр:
екшн, пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6,9

Воїни майбутнього (2021)

У 2055 році на Землю припадає метеорит, який містить швидко розвиваючуся інопланетну форму життя під назвою «Пандора». Ця форма життя очищує забруднену планету, але водночас знищує все на своєму шляху. Гонконзька армія, озброєна генетичною картою рослини, вступає в боротьбу, щоб захистити міське населення від «Пандори». Під час цієї операції військові виявляють урядову змову.

Warriors of Future
Оригінальна назва:
Warriors of Future
Актори:
Луїс Ку, Чінг Ван Лау, Карина Лау, Patrick Keung, Xiaoxia Cheng
Жанр:
Фантастика
Країна:
Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 5.6

Дюна (2021)

Молодий принц Пол із династії Атрейдесів разом із близькими вирушає на небезпечну планету Арракіс. Ця земля відома своїми нескінченними пустелями, палючим сонцем, величезними монстрами і заповітним ресурсом – меланж, що є причиною космічних чвар. Після перевороту і втрати влади Полу доводиться тікати і ховатися. Ця втеча дає початок його грандіозній пригоді. Невідомі небезпеки планети Арракіс стоять на його шляху, але лише той, хто сміливо стикається зі своїми страхами, може стати легендою.

дюна
Оригінальна назва:
Dune
У ролях:
Тімоті Шаламе, Ребекка Фергюсон, Оскар Айзек
Жанр:
Драма, фантастика, бойовик, пригоди
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 8.0

Далекий космос (2021)

Фантастичний фільм від бразильця Джо Пенни, режисера драми “Загублені у льодах”. На космічному кораблі виявлено «безквиткового пасажира». Висадити її не можна, повертатися вже пізно. Так що екіпажу космольоту МТС 42 доведеться наслідувати дворічний план – продовжувати шлях до Марса. Незабаром з’ясовується, що на кораблі сталася поломка – пошкоджена система життєзабезпечення та кисню може не вистачити до кінця місії.

далекий космос
Оригінальна назва:
Stowaway
Жанр:
Фантастика, трилер, драма
Актори:
Анна Кендрік, Деніел Де Кім, Шамір Андерсон, Тоні Коллетт…
Країна:
Німеччина, США
Рейтинг:
IMDb – 5.6
18+

Космічні чистильники (2020)

Південнокорейський фільм про космос – це історія про команду невеликого космічного корабля “Перемога”. Тхе-хо, Чан, Тайгер Пак та робот перебиваються з копійки на копійку та заробляють на життя завдяки збору космічного сміття. Ось лише борги продовжують зростати. Під час чергової вилазки у пошуках сміття команда знаходить дівчинку-андроїда, яка виявилася зброєю масової поразки. У їхні голови приходить геніальна ідея продати знахідку і розбагатіти.

Seungriho
Оригінальна назва:
Seungriho
Жанр:
Фантастика, комедія, пригоди, бойовик
Актори:
Сон Джун-гі, Кім Тхе-рі, Чин Сон-гю…
Країна:
Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 6.6

До зірок (2019)

У недалекому майбутньому запущено програму пошуку нового життя в космосі. Експедиція зникла в районі Нептуна, але за кілька років земляни отримують дивний сигнал. Для зв’язку з членами експедиції, що імовірно вижили, відправлено групу космонавтів на Марс. Новинка кіно про космос та душевні переживання протагоніста Бреда Пітта одразу після прем’єри стала лідером із касових зборів.

до зі рок
Оригінальна назва:
Ad Astra
Жанр:
Фантастика, трилер
Актори:
Бред Пітт, Томмі Лі Джонс, Рут Негга…
Країна:
США, Китай, Бразилія
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+

Блукаюча Земля (2019)

Через швидку руйнацію Сонячної системи людство змушене шукати нову планету для проживання. Люди вигадують ризикований і досить божевільний план: встановити на блакитній планеті величезні двигуни, щоб за допомогою них зрушити Землю та вирушити у подорож. Несподівано гравітація Юпітера змінює траєкторію Землі. Над людством нависає нова небезпека. Видовищний китайський фільм-катастрофу про незвичайну космічну подорож варто подивитися на всіх любителів фантастики.

блукаюча земля
Оригінальна назва:
Liu lang di qiu
Жанр:
Фантастика, бойовик
Актори:
Джекі Ву, Цюй Чусяо, Лі Гуанцзе…
Країна:
Китай
Рейтинг:
IMDb – 6.0
18+

Зоряні війни (серія фільмів, 1977 – 2019)

Нова частина популярної серії фантастичних фільмів про космос та інші планети завершує сагу про сім’ю Скайуокерів. До рук верховного лідера Кайло Рена потрапляє пристрій, що веде до планети стародавніх сітхів. Там ховається ослаблий імператор Палпатін, який замислює створення нової Галактичної Імперії. І тому він знаходить Рей, що навчається мистецтву джедаїв під керівництвом Леї Органи.

зоряні війни
Оригінальна назва:
Star Wars
Жанр:
Фантастика, бойовик
Актори:
Марк Хемілл, Харрісон Форд, Керрі Фішер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.6
0+

Вас також може зацікавити: 20 серіалів про космос та інші планети

Перша людина (2018)

Нещодавня новинка режисера Дем’єна Шазелла розповідає історію знаменитого американського астронавта Ніла Армстронга. Він відомий тим, що першим вийшов на поверхню Місяця. Щоб зробити невеликий крок, Армстронгу довелося пройти важкий шлях, пережити свої невдачі і втрату близьких людей. Цікавий фільм про підготовку до подорожі до космосу базується на реальних подіях.

First Man
Оригінальна назва:
First Man
Жанр:
драма, біографія
Актори:
Райан Гослінг, Клер Фой, Джейсон Кларк…
Країна:
США, Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
12+

Перспектива (2018)

Дочка Сі та батько вирушають на далеку планету із покладами дорогоцінного каміння. Невдале приземлення призводить до поломки судна. Заглибившись у ліс, космонавти знаходять цінний камінь, але стикаються із двома конкурентами. Коротка стрілянина закінчується смертю батька дівчинки та одного із суперників. Щоб вижити, Сі доводиться співпрацювати з пораненим незнайомцем.

перспектива
Оригінальна назва:
Prospect
Жанр:
Фантастика, трилер
Актори:
Софі Тетчер, Педро Паскаль, Джей Дюпласс…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+

Аніара (2018)

Скандинавський фільм розповідає про мешканців космічного корабля під час подорожі на іншу планету з метою переселення. Відбувається системна помилка. Капітан розуміє, що судно дедалі більше відхиляється від початкового курсу. Психічне становище пасажирів погіршується. Несподівано, сила гравітації невідомої планети притягує судно до своєї атмосфери. Як поведуться космічні мандрівники за непередбачених обставин?

Aniara
Оригінальна назва:
Aniara
Жанр:
Фантастика, драма
Актори:
Емілі Йонсон, Біанка Крузейро, Арвін Кананян…
Країна:
Швеція, Данія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
18+

Валеріан та місто тисячі планет (2017)

Пройшло 7 століть з того часу, як люди освоїли космос і навчилися співіснувати з інопланетними істотами, що населяють галактику. Метрополія Альфа стала гостинним будинком для різних рас. Закохані один в одного спеціальні агенти Лорелін і Валеріан розплутують змову, внаслідок якої з планети Мюл викрали броненосця, що постачало на світовий ринок цінні перлини.

Valerian
Оригінальна назва:
Valerian and the City of Thousand Planets
Жанр:
Фантастика, фентезі
Актори:
Дейн ДеХаан, Кара Делевінь, Клайв Оуен, Ріанна…
Країна:
Франція, Китай, Бельгія, Німеччина, ОАЕ, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
12+

Життя (2017)

Команда вчених із міжпланетного корабля знаходить ознаки життя на Марсі. Вони навіть не уявляють, які наслідки принесе їхнє одкровення.

Life
Оригінальна назва:
Life
Жанр:
Фантастика, трилер, жахи
Актори:
Хіроюкі Санада, Раян Рейнольдс, Ребекка Фергюсон, Джейк Джилленгол, Эрион Бакаре
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
12+

Місяць Юпітера (2017)

Фільм розповідає про молодого хлопця Ар’яна, якого поранили під час спроби незаконно перетнути кордон. Він потрапляє до спеціального табору, де його лікує доктор Штерн. Коли Ар’ян виходить із лікарні, лікар розуміє, що в пацієнта з’явилася незвичайна здібність, яка може допомогти йому втекти. Але й поза стінами табору на нього чекають нові випробування та невизначеність.

Місяць Юпітера
Оригінальна назва:
Jupiter’s Moon
Актори:
Мераб Нінідзе, Жомбор Егер, Дьордь Черхалмі, Моніка Балшаї,
Жанр:
Фантастика
Країна:
Угорщина, Німеччина, Франція
Рейтинг:
IMDb – 6.1

Прибуття (2016)

Американська лінгвістка Луїза Бенкс занурюється у захопливий світ інопланетної мови після того, як прибульці приземляються на Землю. Вивчаючи складнощі позаземної лінгвістики, Луїза стикається з низкою загадкових видінь, що допомагають їй зробити неймовірні відкриття про мету прибульців і їхні взаємини з людством.

Arrival
Оригінальна назва:
Arrival
Актори:
Емі Адамс, Джеремі Реннер, Форест Вітакер, Майкл Сталберг
Жанр:
Детектив, Драма, Трилер , Фантастика
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.9

Бунтар-один: Зоряні війни. Історії (2016)

Спін-офф легендарної серії фільмів присвячений команді повстанців під керівництвом відважної Джин Ерсо. Відважні бійці мають викрасти креслення смертоносної зброї у імперців. Не всі хоробри повстанці повернуться додому, але вони готові принести себе в жертву. Хтось із них іде на ризик заради зведення особистих рахунків, але більшість бійців розуміє, що на кону стоїть доля Всесвіту.

бунтар один
Оригінальна назва:
Rogue One
Жанр:
Фантастика, бойовик
Актори:
Фелісіті Джонс, Дієго Луна, Алан Тьюдік…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8
18+

Пробудження (2016)

Топ найкращих фільмів про космос продовжує красиве американське кіно із захоплюючим сюжетом, що поєднує елементи фантастики та драми. Пасажирський космічний корабель рухається у напрямку планети, яка стане для землян новим будинком. 5 тисяч пасажирів занурені у штучний сон. Раптом відбувається системний збій. Джим прокидається і усвідомлює – до кінця подорожі ще 90 років. Чоловік вирішує розбудити симпатичну письменницю Аврора.

пробудження
Оригінальна назва:
Passengers
Жанр:
Фантастика, трилер, драма
Актори:
Дженніфер Лоуренс, Кріс Пратт, Майкл Шин, Лоренс Фішберн, Енді Гарсіа…
Країна:
США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 7.0

Зоряний шлях (серія фільмів, 1979 – 2016)

Безстрашний екіпаж зорельоту «Ентерпрайз» борознить простори безкрайнього космосу, досліджуючи його незвідані глибини. Під час подорожі героям фільму доводиться зіткнутися із загадковою силою, а також вступити у бій із вороже настроєними космічними істотами. У найсвіжішій частині легендарної серії фільмів про космічні пригоди екіпажу доведеться запобігти зіткненню Землі з великим астероїдом.

Star Trek
Оригінальна назва:
Star Trek
Жанр:
Фантастика, пригоди
Актори:
Кріс Пайн, Закарі Куінто, Зої Салдана…
Країна:
США, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.9
12+

Марсіянин (2015)

Неймовірний фільм Рідлі Скотта розповість про життя першого «космічного робінзону» на іншій планеті. Марк Уотні – член експедиції дослідження Марса. Астронавта випадково залишили на Червоній планеті, вважаючи загиблими. Тепер Марк змушений виживати в екстремальних умовах, чекаючи на приліт наступної місії. “З цього лайна мене витягне тільки наука”, – озброївшись таким девізом, ботанік приступив до колонізації Червоної планети.

The Martian
Оригінальна назва:
The Martian
Жанр:
Фантастика, пригоди
Актори:
Метт Деймон, Джессіка Честейн, Чиветель Еджіофор…
Країна:
Велика Британія, США, Угорщина
Рейтинг:
IMDb – 8.0
18+

Інтерстеллар (2014)

У недалекому майбутньому Земля стала непридатною життя. Група дослідників вирушає до космічної подорожі, щоб знайти іншу планету для проживання людей. Драма Крістофера Нолана у жанрі фантастики заслужено входить до списку найкращих фільмів про космос, які варто подивитися кожному. Кіно завоювало безліч нагород на престижних конкурсах, зокрема премію «Оскар» за спецефекти.

Interstellar
Оригінальна назва:
Interstellar
Жанр:
Фантастика, драма
Актори:
Меттью МакКонахі, Енн Хетеуей, Джессіка Честейн…
Країна:
США, Велика Британія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 8.6
12+

Вартові Галактики (дилогія, 2014, 2017)

Фантастичний фільм за мотивами коміксів видавництва Марвел розповість про неординарну команду захисників Галактики та всього космосу. Супергеройське кіно отримало захоплені відгуки глядачів та критиків, завоювало 4 премії «Сатурн». Головний герой Пітер Квілл стає випадковим володарем могутнього артефакту, за яким полює могутній лиходій Ронан. Для порятунку свого життя і всієї Галактики він поєднується з чотирма нелюдними ізгоями.

Guardians of the Galaxy
Оригінальна назва:
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Жанр:
Фантастика, бойовик
Актори:
Кріс Пратт, Зої Салдана, Дейв Батіста, Він Дізель, Бредлі Купер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
Вікові обмеження:
18+

Гравітація (2013)

Любителям фантастики про космічні кораблі обов’язково варто подивитися фільм Альфонсо Куарона із Сандрою Буллок у головній ролі. Кіно отримало кілька премій «Оскар» та статуетку «Золотий глобус». Райан Стоун вирушає у перший космічний політ. Для ветерана Метта Ковальського він останній перед виходом на пенсію. Але під час звичайної роботи за бортом трапляється справжня катастрофа.

Gravity
Оригінальна назва:
Gravity
Жанр:
Фантастика, трилер
Актори:
Сандра Буллок, Джордж Клуні, Ед Харріс…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
12+

Гра Ендера (2013)

В основі фільму лягла однойменна книга Орсона Скотта Карда. У далекому майбутньому Землю нападає ворожа раса інопланетян. Дивом відбивши дві атаки, земляни готуються до чергового вторгнення. Для цього створюють військову школу, в якій навчаються лише найталановитіші діти. Один із них Ендер Віггін – майбутній полководець, здатний перемогти ворога.

Ender's Game
Оригінальна назва:
Ender’s Game
Жанр:
Фантастика, фентезі
Актори:
Ейса Баттерфілд, Харрісон Форд, Бен Кінгслі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.6
12+

Європа (2013)

Роки дослідження космосу привели до безлічі гіпотез про таємниці нашої сонячної системи. Одне з припущень свідчить, що на Європі, одному з найбільших супутників Юпітера, можливо, існує життя. Фільм “Європа” розповідає саме про таку цікаву експедицію.

Приватна компанія вирішує послати експедицію на цей супутник, щоб з’ясувати правду про можливу наявність життя там. Серед безлічі претендентів обирають еліту астронавтів, які після інтенсивних тренувань вирушають у глибини космосу. Шістка дослідників успішно досягає Європи, але після прибуття на неї стикається з серією загадкових і трагічних подій.

Europa Report
Оригінальна назва:
Europa Report
Жанр:
Фантастика, трилер
Актори:
Крістіан Камарго, Анамарія Маринка, Мікаел Нюквіст, Деніел У, Кароліна Видра, Шарлто Коплі, Ембет Девідц
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.4
12+

Прометей (2012)

Археологічні розкопки у різних частинах світу призводять до здивування: в древніх текстах мешканців Землі виявлено загадковий символ. Дешифрування цього символу вказує на запрошення від інопланетян відвідати іншу планету. Відповідно, вчені організовують експедицію, щоб дослідити та встановити контакт з інопланетними цивілізаціями та вияснити призначення цього повідомлення.

Prometheus
Оригінальна назва:
Prometheus
Актори:
Нумі Рапас, Майкл Фассбендер, Шарліз Терон, Ідріс Ельба, Ґай Пірс, Лоґан Маршалл-Ґрін, Шон Гарріс
Жанр:
Фантастика, Детектив, Пригоди
Країна:
США, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.0

Аватар (2009)

Джейк Саллі, колишній морпіх, який втратив здатність ходити, отримує шанс змінити своє життя після смерті свого близнюка, який загинув у вуличній бійці. Близнюк мав стати оператором «аватара», штучно створеного гібрида людини і інопланетної істоти на’ві. Джейк замінює брата і з надією в серці відправляється на віддалену планету Пандора, щоб почати нове життя.

Avatar
Оригінальна назва:
Avatar
Актори:
Сем Ворінгтон, Зої Салдана, Сігурні Вівер, Стівен Ленг, Мішель Родрігес, Джованні Рібізі
Жанр:
Фантастика, Фентезі, Бойовик, Пригоди
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.9

Джерело: imdb.com
Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Який з цих фільмів вам сподобався найбільше?

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.

 1. Димко

  Європа (2013)
  Мандрівники на супутник юпітера у пошуках інопланетного життя

  Відповіcти
  1. Andrii Zomkovskyi

   Дякую, добавив)

   Відповіcти
 2. Максим

  хороша добірка, дякую

  Відповіcти