Мафія зі східним колоритом: фільми про якудзу

Кримінальні
Фільм дня:

Організована злочинність у Японії зветься якудза і відома суворим кодексом честі та жорсткими покараннями. Особливістю ОЗУ з Країни вранішнього сонця є відкритість – мафіозі не приховують зв’язку в політичних та економічних колах та офіційно реєструють свої організації. Найкращі фільми про якудза дозволяють затишно поринути в моторошну атмосферу азіатської злочинності, не ризикуючи при цьому власним життям.

Перше кохання (2019)

На кримінальних задвірках Токіо зустрілися дві самотності. Невдачливий боксер Рео, який щойно дізнався, що смертельно хворий, ненароком рятує повію, що долає примарами, повію Моніку і закохується в неї. На дівчину одночасно роблять замах член якудза і продажний поліцейський , але несподіване втручання хлопця порушує їхні плани і розв’язує криваву бійню всіх з усіма.

Оригінальна назва:
Hatsukoi
Жанр:
кримінал, бойовик
Актори:
Масатака Кубота, Сакурако Конісі, Нао Оморі…
Країна:
Японія, Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Борг/сором (серіал, 2019)

Іноді дія фільмів про японську мафію часом переміщається до інших країн, як у цьому серіалі. Японський детектив Кендзо Морі прибуває до Лондона за завданням якудза, щоб розслідувати вбивство племінника токійського мафіозі. Кендзо кровно зацікавлений у тому, щоб знайти справжнього вбивцю, тому що під підозру влучив його брат, і смертельна небезпека нависла над усією родиною.

Оригінальна назва:
Giri/Haji
Жанр:
кримінал, детектив, трилер, драма
Актори:
Такехіро Хіра, Келлі Макдоналд, Йосуке Кубодзука…
Країна:
Велика Британія
Рейтинг:
IMDb – 7.9
16+


Дарк (2018)

Ув’язнений на прізвисько Дарк ще довго брав би свої дні за ґратами, якби не агент Інтерполу, який запропонував йому угоду. В обмін на визволення хлопець повинен увійти до лав японської мафії і знайти викрадену дочку інтерполовця. Пропозиція не викликає у Дарка ентузіазму, поки він не дізнається, що отримує шанс помститися вбивцям матері, яка працювала повією в Японії та загинула на очах у маленького сина.

Оригінальна назва:
Darc
Жанр:
Бойовик, трилер, кримінал
Актори:
Тоні Шина, Арманд Ассанте, Кіппей Сіна…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 5.8
18+


Чужак (2017)

Кіно про якудза знімається не тільки в Японії. Кримінальна драма виробництва США оповідає про долю американського солдата, роль якого виконав популярний співак та оскароносний актор Джаред Лето. Нік потрапив у полон до японців і сподівався вийти звідти живим. Але у в’язниці йому довелося врятувати від смерті члена гангстерської організації Кієсі, і той на подяку добився звільнення гайдзіна. На волі Нік виконує доручення злочинного угруповання та освоює правила життя японської мафії.

Оригінальна назва:
The Outsider
Жанр:
кримінал, драма
Актори:
Джаред Лето, Таданобу Асано, Кіппей Сіна…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
18+


Рюдзо та семеро бійців (2015)

Бойовик з елементами комедії від знаменитого режисера Такеші Кітано з головним героєм у його виконанні. Колишній безжальний член японської мафії Рюдзо давно відійшов від справ і веде спокійне життя поважного пенсіонера. Наглядаючи за домом сина, поки той був у від’їзді, Рюдзо ледь не стає жертвою телефонного шахрайства на 5 мільйонів єн. З ображеного якудза злітає маска добродушного дідуся і він збирає старих друзів та соратників, щоб провчити молодих аферистів .

Оригінальна назва:
Ryuzo to 7 nin no kobun tachi
Жанр:
комедія, кримінал
Актори:
Тацуя Фудзі, Масаомі Кондо, Акіра Накао…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.2
16+


Уроборос (міні-серіал, 2015)

Список найкращих фільмів про якудза продовжує кримінальний серіал, герої якого нагадують уробороса – дракона , який кусає себе за хвіст. Сироти Рюдзакі Ікуо та Данно Тацуя стали свідками вбивства улюбленої приютської виховательки та поклялися помститися за її смерть. Подорослішавши, хлопці пішли різними дорогами, і через 20 років змушені приховувати знайомство, адже один із них став поліцейським, а другий – босом мафії. Але їх об’єднує колишня мета – знайти та покарати вбивць Юіко.

Оригінальна назва:
Ouroboros
Жанр:
Бойовик, кримінал, детектив, драма
Актори:
Тома Ікута, Сюн Огурі, Дзюрі Уено…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.7
18+

Вас також може зацікавити: Серіали про гангстерів та мафію


Свавілля (трилогія, 2010, 2012, 2017)

Кримінальна трилогія відомого японського режисера Такеші Кітано, який за традицією зіграв у своєму фільмі головну роль. Немолодий якудза Отомо знавав найкращі часи, коли розбіжності між мафіозними кланами вирішувалися нехитрою, але переконливою різаниною. Сучасні злочинці не дотримуються законів бандитської честі, воліючи діяти шантажем та підкупом. Відомо засмучений таким падінням гангстерських вдач, але сам поки що не готовий вийти з гри.

Оригінальна назва:
Autoreiji
Жанр:
кримінал, драма, трилер
Актори:
Такеші Кітано, Кіппей Сіна, Ре Касе, Фуміє Кохіната…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 6.8
18+


Інцидент Сіндзюку (2009)

Серед японських фільмів про якудза ця драма виділяється тим, що знята в Гонконгу за участю Джекі Чана , який зіграв незвичну для себе драматичну роль. Його герой, китаєць на прізвисько Залізна голова, у 1990-х вирушив до Токіо, щоб розшукати свою дівчину, яка загинула в японському мегаполісі. Подолаючи тяготи емігрантського життя, чужинець завойовує повагу місцевої мафії. Але чи вдасться йому знайти кохану і чи зберегла вона колишні почуття?

Оригінальна назва:
Xin Su shi jian
Жанр:
Бойовик, драма, кримінал
Актори:
Джекі Чан, Наото Такенака, Деніел Ву…
Країна:
Гонконг
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Подібний до дракона (2007)

Події японсько-корейського фільму відбуваються в центрі Токіо, що плавиться від рекордної спеки. Відсидівши десять років у в’язниці, якудза Кадзума Кірю намагається відшукати своє перше кохання Мідзукі та друга дитинства Акіру. Коли йому це вдається, спливає давнє суперництво і чоловіки вступають у запеклу бій, що завершився примиренням. Але ситуацію ускладнює те, що Кадзума і Акіра належать до різних кланів, які претендують на велику суму грошей, яка незрозуміло зникла з банку.

Оригінальна назва:
Ryû ga gotoku: Gekijô-ban
Жанр:
Бойовик, драма, кримінал
Актори:
Кадзукі Кітамура, Горо Кісітані, Сюн Сіоя, Саеко…
Країна:
Японія, Корея Південна
Рейтинг:
IMDb – 6.5


Театр жахів якудза: Годзу (2003)

Кривавий бойовик для подорожі двох членів якудза до таємничого міста Нагоя. Хлопець на ім’я Мінамі у банді нещодавно, але вже встиг вразити соратників дивними витівками. Колеги вважають його ексцентричність психічними відхиленнями , а бос вирішує відправити з очей геть, призначивши супроводжуючим Аніки, котрий колись врятував Мінамі життя. Пара гангстерів вирушає в дорогу, не здогадуючись про майбутні неймовірні випробування.

Оригінальна назва:
Gokudô kyôfu dai-gekijô: Gozu
Жанр:
жахи, трилер, драма, кримінал, детектив
Актори:
Хідекі Соне, Кіміка Йосіно, Сехеї Хіно…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7,0


Якудза: Цвинтар честі (2002)

Скромний кухонний працівник Ісімацу миє посуд у улюбленому ресторані якудза. Якось туди вривається озброєний бандит та відкриває стрілянину по відвідувачах. Поки присутні виходять зі ступору, посудомийник несподівано вирубує грабіжника. Гангстери переймаються повагою до рятівника і запрошують його до своїх лав. Герой у стислі терміни освоює базові основи криміналу – вибивання боргів та усунення конкурентів. Однак він відрізняється незалежністю характеру, що стає проблемою угруповання з жорсткою клановою ієрархією.

Оригінальна назва:
Shin Jingi no Hakaba
Жанр:
Бойовик, трилер, кримінал
Актори:
Ре Амамія, Нарімі Аріморі, Есіюкі Даїті…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Брат якудзи (2000)

Дія одного з найкращих фільмів про азіатську мафію відбувається не в Японії, а в Америці, куди біжить головний герой після розгрому свого клану конкурентами. Аніки Ямамото, прозваний на батьківщині Старшим братом, не звик бути на других ролях і не збирається йти на службу до американських колег. На новому місці закордонний мафіозі встановлює свої порядки, діючи найжорстокішим чином.

Оригінальна назва:
Brother
Жанр:
драма, кримінал, трилер
Актори:
Такеші Кітано, Омар Еппс, Куродо Макі…
Країна:
США, Велика Британія, Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
18+


Феєрверк (1997)

Поліцейський Нісі пішов у відставку після завдання, яке закінчилося загибеллю і каліцтвом товаришів по службі. Його друг паралізований внаслідок поранення, вдова одного з убитих колег потребує засобів для існування, а дружині самого Нісі діагностують лейкемію. Бажаючи допомогти близьким, герой займає гроші у якудза, але швидко закінчуються. Колишній правоохоронець змушений піти на злочин, щоб забрати дружину в останню подорож Японією.

Оригінальна назва:
Hana-bi
Жанр:
трилер, драма, мелодрама, кримінал
Актори:
Такеші Кітано, Кайко Кісімото, Рен Осугі…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.8
18+


Хлопці повертаються (1996)

Колись Сіндзі та Масару разом ходили в одну школу, де влаштовували далеко не дитячі прокази. Відібрати гроші в однокласників, зірвати урок і навіть підпалити машину вчителя для них було само собою зрозумілою справою. Не дивно, що в школі про них досі говорять зі здриганням. Самі хлопці, при зустрічі з ностальгією згадують минулі забави, неохоче повертаючись до реалій сьогодення, де один заробляє на боксерському рингу, а другий будує кар’єру в банді якудза.

Оригінальна назва:
Kizzu ritân
Жанр:
драма, кримінал, спорт
Актори:
Кен Канеко, Масанобу Андо, Рео Морімото…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Вбивця, що плаче (1995)

Холоднокровний найманий убивця Фрімен у виконанні майстра бойових мистецтв Марка Дакаскоса не знає жалості та не допускає промахів. Єдиний прояв його слабкості – сльоза, що стікає по щоці після виконання завдання. Замовне вбивство сина боса якудза не віщувало проблем, якби на місці не виявилася випадкова свідок. За правилами Фрімен має вбити юну художницю , але ідеальний кілер несподівано закохується.

Оригінальна назва:
Crying Freeman
Жанр:
Бойовик, трилер, кримінал
Актори:
Марк Дакаскос, Джулі Кондра, Рей Дон Чонг…
Країна:
Франція, США, Японія, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.5
18+


Сонатіна (1993)

Ще одна кримінальна сага від майстра жанру Такеші Кітано, котрий зіграв у фільмі головну роль. Представника клану якудза Муракава відряджено з кількома соратниками на Окінаву, де розгорівся конфлікт між бандами. Гангстеру не до душі роль миротворця, тому що подібна місія одного разу вже завершилася смертю трьох його людей. Прибувши на острів, Муракава з товаришами вирішує перечекати місцевих розбірки біля моря, але курортна ідилія не може тривати довго.

Оригінальна назва:
Sonatine
Жанр:
Бойовик, трилер, драма, мелодрама, комедія, кримінал
Актори:
Такеші Кітано, Ая Кокумаї, Тецу Ватанабе…
Країна:
Японія
Рейтинг:
IMDb – 7.5
16+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.