20 німецьких фільмів про війну

Військові
Фільм дня:

Друга світова стала найкровопролитнішою з воєн за всю історію людства. Масштабні битви, колосальні руйнування, численні жертви. Багатьом відомі пронизливі радянські кінокартини та видовищні американські блокбастери про ті часи. Німецькі фільми про війну не такі популярні, але не менш цікаві, адже їх творці через драматичні колізії намагаються зрозуміти, як став можливим прихід до влади нацистів і світова бійня, що відбулася.

Перебіжчик (2020)

У новинці кіно розповідається, як молодий солдат вермахту після відпустки знову повертається на східний фронт. Для багатьох поразка Третього Рейху очевидна, але юнак відданий нацистським ідеалам. Безглузді накази командування, закоханість у польську дівчину, натиск та вмовляння бойового товариша, який має намір здатися червоноармійцям, призводять героя до переосмислення життєвих цінностей.

Оригінальна назва:
Der Überläufer
Жанр:
драма, військовий, історія
Актори:
Янніс Нівенер, Malgorzata Mikolajczak, Себастьян Урцендовскі…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Підводний човен (серіал, 2018)

Німецький військовий серіал, як і знаменитий однойменний фільм із високим рейтингом, базується на романі Лотара-Гюнтера Буххайна. Після розгадки коду шифрувальної машини “Енігма” війська союзників активізувалися. Вірному присязі екіпажу субмарини на чолі з новим капітаном доведеться вирушити в саму гущу подій, випробувати межі своїх можливостей і зіткнутися з гіркою правдою безглуздої війни.

Оригінальна назва:
Das Boot
Жанр:
драма, військовий
Актори:
Том Влашиха,Тьєррі Фремон, Леонард Шайхер…
Країна:
Німеччина, Чехія
Рейтинг:
IMDb – 7.4
Вікові обмеження:
18+


Капітан (2017)

Останніми днями війни 19-річний єфрейтор нацистської армії дезертирує. Зрадника переслідують польові жандарми. Втік, що зневірився, натикається на кинуту машину, де знаходить валізу з речами. Завмерлий хлопець одягає форму капітана Люфтваффе. Видаючи себе за офіцера, дезертир пробирається все глибше в тил, поступово створюючи свій військовий підрозділ з бійців, що відстали, і вчиняючи жорстокі військові злочини.

Оригінальна назва:
Der Hauptmann
Жанр:
трилер, драма, історія
Актори:
Макс Хубахер, Олександр Фелінг, Себастьян Рудольф…
Країна:
Німеччина, Франція, Польща, Китай, Португалія
Рейтинг:
IMDb – 7.4


Невидимі (серіал, 2016)

Військовий серіал виробництва Німеччини знову торкається страшної теми Голокосту. Полум’я Другої світової війни поступово охоплює Європу. Чотири євреї намагаються вижити при самому антисемітському та людиноненависницькому режимі в історії. Щоб сховатися від усюдисущих нацистів, герої вирішують сховатися на очах у ворога – у самому серці Берліна.

Оригінальна назва:
Die Unsichtbaren
Жанр:
драма, військовий, біографія
Актори:
Макс Мауфф, Аліса Двієр, Рубі О. Фі…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.2


Серпневий туман (2016)

Коли планету роздирає всесвітній конфлікт, хлопчик-циган потрапляє до лікарні на півдні Німеччини. У зловісному закладі лікарі нікого не лікують, а ставлять досліди над дітьми нижчих рас. Навіть у такому жахливому місці товариському пацану вдається завести друзів. Тепер перед хлопцем із сильним характером і вірою у краще стоїть непросте завдання: не лише вижити самому, а й урятувати своїх приятелів.

Оригінальна назва:
Nebel im August
Жанр:
драма, військовий
Актори:
Іво Пікер, Себастьян Кох, Томас Шуберт…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
18+


Підірвати Гітлера (2015)

Список найкращих художніх фільмів про Другу світову війну, показану від імені німців, продовжує історична драма на основі реальних подій. Вже впала Польща, і нацизм готується продовжити тріумфальну ходу Європою. У річницю «Пивного путчу» Гітлер має виступити перед соратниками партії у Мюнхені. Простий німецький робітник вирішує покінчити з кривавим диктатором і поодинці готує замах.

Оригінальна назва:
Elser
Жанр:
драма, історія, військовий
Актори:
Крістіан Фрідель, Катаріна Шюттлер, Бургхарт Клаусснер…
Країна:
Німеччина, Італія
Рейтинг:
IMDb – 7.0
18+


Роммель (2012)

Один із найкращих полководців Третього рейху – фельдмаршал Ервін Роммель – відправлений зміцнювати західні рубежі, де збираються висадитися війська союзників. Генерал-фельдмаршал вигадує спосіб, як перетворити «Атлантичний вал» на непереборну перешкоду. Вища влада не підтримує ідеї полководця, що призводить до неузгоджених дій під час висадки противника. Коли після поранення Роммель, який має знайомих серед учасників змови 20 липня, опиняється у шпиталі, його ставлять перед фатальним вибором.

Оригінальна назва:
Rommel
Жанр:
Бойовик, драма, військовий
Актори:
Ульріх Тукур, Тім Бергманн, Йоханнес Зільбершнайдер…
Країна:
Німеччина, Франція, Австрія
Рейтинг:
IMDb – 6.6
18+


Вундеркінд (2011)

Німецький фільм про Велику Вітчизняну війну 1941 – 1945 років пропонує подивитися на страшні події тих років очима дітей. В Україні живуть два вундеркінди – талановиті діти- музиканти з єврейської родини. Початок бойових дій загрожує неминучою загибеллю як батькам, і обдарованим синам. Сім’я німецького броварника намагається врятувати їх від загибелі в катівнях СС.

Оригінальна назва:
Wunderkinder
Жанр:
драма, військовий, музика
Актори:
Гедеон Буркхард, Наталія Авелон, Катрін Флеммінг…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Макс Шмелінг: Боєць Рейху (2010)

Біографічна драма про життя знаменитого боксера . Видатний спортсмен завойовує чемпіонський титул, коли до влади приходять нацисти, і стає одним із символів режиму. Своє привілейоване становище чемпіон, одружений з єврейкою, намагається використати, щоб урятувати близьких від звірств безжальної диктатури. Наростаюча напруга країни постійно ставить героя перед непростим моральним вибором.

Оригінальна назва:
Max Schmeling
Жанр:
драма, військовий, біографія
Актори:
Генрі Маске, Хайно Ферх, Володимир Вайгл…
Країна:
Німеччина, Хорватія
Рейтинг:
IMDb – 4.6
Вікові обмеження:
18+

Вам також може бути цікаво: Фільми про пошук нацистських злочинців


Міст (2008)

Драматичний військовий фільм про молодих німецьких солдатів. Третій рейх доживає останні тижні, але досі протистоїть натиску союзників, які стрімко наступають зі сходу та заходу. У невеликому містечку шестеро підлітків із гітлерюгенду отримують наказ за всяку ціну утримати стратегічно важливий міст. Хлопці беззавітно віддані присязі і готові до останньої краплі крові боротися з американськими військами, що насуваються.

Оригінальна назва:
Die Brücke
Жанр:
Військовий, драма, історія
Актори:
Франсуа Геск, Франка Потенте, Ларс Штайнхефель…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 4.8
18+


Останній рух руки (2006)

У розпал військового лихоліття гітлерівською адміністрацією ухвалено рішення повністю очистити Берлін від євреїв. Десятки тисяч в’язнів на поїздах відправлено до концтаборів на вірну смерть. Справжнє пекло через голод, тісноту, спеку і спрагу починається вже по дорозі. Люди, що їдуть в одному зі складів, замишляють втечу, але фатальний пункт призначення під назвою Освенцім все ближче і ближче.

Оригінальна назва:
Der letzte Zug
Жанр:
драма, військовий
Актори:
Гедеон Буркхард, Лале Явас, Лена Бейєрлінг…
Країна:
Німеччина, Чехія
Рейтинг:
IMDb – 6.6


Гетто (2005)

У роки Великої Вітчизняної війни в окупованому нацистами Вільнюсі група єврейських акторів, художників та музикантів створює театр. Самовідданим митцям постійно загрожує смерть, але творча еліта не втрачає присутності духу і продовжує з повною самовіддачею займатися улюбленою справою. На тлі творчих звершень та наростаючої тривоги за майбутнє зав’язуються стосунки між актрисою театру та німецьким офіцером.

Оригінальна назва:
Vilniaus getas
Жанр:
Військовий, історія
Актори:
Хайно Ферх, Себастьян Хюльк, Еріка Марожан…
Країна:
Німеччина, Литва
Рейтинг:
IMDb – 6.8


Академія смерті (2004)

Популярний німецький фільм про вихованців Napola, де під час Другої світової війни готували нацистських керівників для Німеччини. Талановитий юнак з бідної сім’ї, який добре проявив себе в боксі, отримує запрошення вчитися в елітній школі. Всупереч волі батька хлопець вирушає до навчального закладу. Тут підлітки займаються фізичною підготовкою, вивчають націонал-соціалізм і навіть полюють російських полонених. Після самогубства друга-нонконформіста старанний учень змінює погляди життя.

Оригінальна назва:
Napola — Elite für den Führer
Жанр:
драма, військовий, спорт
Актори:
Макс Рімельт, Том Шиллінг, Йонас Егермайр…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.4
Вікові обмеження:
16


Бункер (2004)

Радянські війська штурмують Берлін. Нацистська верхівка на чолі з Гітлером сховалась у бункері . Атмосфера пронизана тривогою та приреченістю. Фюрер відкидає пропозицію про втечу і вимагає в ім’я майбутньої перемоги не зважати на жертв. Проте неминуче поразка стає дедалі очевидним навіть відданих прибічників Гітлера. В основу сценарію одного з найрейтинговіших фільмів про ВВВ покладено книгу німецького історика Йоахіма Феста.

Оригінальна назва:
Der Untergang
Жанр:
драма, військовий, біографія, історія
Актори:
Бруно Ганц, Олександра Марія Лара, Коріна Харфух…
Країна:
Німеччина, Австрія, Італія
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
18+


Пірати Едельвейсу (2004)

Заснований на реальних подіях військовий фільм розповідає про групу молодих людей з Кельна, які ризикнули протистояти фашистському режиму. Юні неформали зневажають нацистську ідеологію, захоплюються джазом, вступають у бійки з пацанами з гітлерюгенда. Уголовник, що затесався в ряди руху, пропонує переходити до більш радикальних дій, що привертає увагу гестапо.

Оригінальна назва:
Edelweisspiraten
Жанр:
драма, військовий, історія
Актори:
Іван Стебунов, Бела Б. Фельзенхаймер, Йохен Нікель…
Країна:
Німеччина, Нідерланди
Рейтинг:
IMDb – 6.1


Полювання на зайців (1994)

Декілька сотень російських військовополонених, які чекали страти в таборі смерті, зважилися на зухвалу втечу. Когось перестріляла охорона, хтось помер від обмороження першої ж ночі, але десяткам втікачів вдалося сховатися в околицях. Армія, поліція та добровольці з-поміж місцевих жителів піднято на ноги, щоб знайти і знищити всіх. Поки одні зі зброєю в руках відловлюють утікачів, інші, незважаючи на всі небезпеки, готові сховати змучених людей.

Оригінальна назва:
Hasenjagd
Жанр:
драма, військовий
Актори:
Ельфріда Ірралль, Райнер Еггер, Олівер Броуміс…
Країна:
Австрія, Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.1


Останній підводний човен (1993)

Найбільш кровопролитний військовий конфлікт в історії людства добігає кінця. Німецька субмарина має доставити до Японії секретні інструкції щодо виготовлення ядерної зброї. Дорогою моряків-підводників наздоганяє звістку про капітуляцію Німеччини. Думки членів екіпажу кардинально відрізняються. Одні вважають, що необхідно спливти і здатися союзникам, інші наполягають на продовженні місії.

Оригінальна назва:
Das letzte U-Boot
Жанр:
драма, військовий
Актори:
Ульріх Мюе, Ульріх Тукур, Каору Кобаясі…
Країна:
Німеччина, США, Японія, Австрія
Рейтинг:
IMDb – 6.0


Сталінград (1992)

Погляд на грандіозну битву Великої Вітчизняної війни з іншого боку фронту. Елітний підрозділ вермахту веде боротьбу з радянськими військами у зруйнованому місті. Холод, брак провізії, постійні артобстріли підривають віру в ідеали та готовність виконувати абсурдні накази командування. Постійне перебування на межі між життям та смертю доводить героїв фільму до божевілля.

Оригінальна назва:
Stalingrad
Жанр:
драма, військовий
Актори:
Домінік Хорвіц, Томас Кречман, Йохен Нікель…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 7.5
18+


Європа, Європа (1990)

Військовий фільм про те, як єврейська родина, рятуючись від нацистів, біжить із Німеччини до Польщі. Але 1939 року гітлерівці приходять і туди. Батькам вдається переправити сина в СРСР, де дитина потрапляє до дитячого будинку . Коли починається Велика Вітчизняна війна, тямущий хлопчик, щоб уникнути страти, видає себе за німця. Чудово володіє мовами дитина стає сином полку в одній із частин вермахту.

Оригінальна назва:
Europa Europa
Жанр:
драма, військовий, історія
Актори:
Соломон Перель, Марко Хофшнайдер, Рене Хофшнайдер…
Країна:
Німеччина, Франція, Польща
Рейтинг:
IMDb – 7.6
18+


Підводний човен (1981)

У водах Атлантичного океану розгортається масштабне протистояння військово-морських сил Німеччини та Великобританії. Німецький підводний човен прямує до цього небезпечного театру бойових дій. Моряки-підводники живуть за суворим розпорядком, а у вільний час борються з вошами і намагаються відволіктися від бойових дій: вигадують жарти, вдаються до спогадів про минулі часи та улюблених дівчат. Прибуття в пункт призначення перетворить життя екіпажу на справжнє пекло.

Оригінальна назва:
Das Boot
Жанр:
трилер, драма, військовий
Актори:
Юрген Прохнов, Херберт Гренемайер, Клаус Веннеманн…
Країна:
Німеччина (ФРН)
Рейтинг:
IMDb – 8.3
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.