Серіали про апокаліпсис

Фантастика
Фільм дня:

Серіали про апокаліпсис завжди викликають особливий інтерес та захоплення глядачів, оскільки вони розкривають сценарії кінця світу та виживання у найскладніших умовах. Цей жанр дозволяє нам уявити, як би світ може змінитися під впливом найрізноманітніших катастроф, будь то ядерна війна, епідемія, зміна клімату або інші загрози. Серіали про апокаліпсис розповідають історії виживання, дружби, боротьби за майбутнє та пошуку надії в найбільш безнадійних ситуаціях. У цій добірці ми представимо вам найцікавіші серіали, які переносять нас у світ краху цивілізації та допомагають розглядати людську сутність у найекстремальніших обставинах.

Оселя зла (2022)

Події серіалу розгортаються в двох різних періодах часу та розповідають про фармацевтичну компанію “Амбрелла”, де науковці створили Т-вірус, який може перетворювати людей в смертоносних монстрів. У 2022 році сестри Біллі та Джейд переїжджають до Нью-Раккун-Сіті і виявляють сімейні таємниці, які їхній батько, доктор Альберт Вескер, високопоставлений працівник “Амбрелли”, тримав в суворій таємниці. Через 14 років, у наслідок апокаліпсису зомбі, лише 300 мільйонів людей спробовали вижити в небезпечному світі, населеному кількома мільярдами інфікованих і страшних тварин.

Оригінальна назва:
Resident Evil
Жанр:
Фантастика, Трилер, Жахи, Бойовик
Актори:
Елла Балінська, Тамара Смарт, Сієна Агудонг, Аделін Рудольф, Паола Нуньєс, Ленс Реддік, Ентоні Осейемі
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 4.2


Фундація (2021)

Учений Гері Селдон передбачає неминуче занурення Галактичної Імперії — великого об’єднання, що охоплює усю просторову структуру відомого Всесвіту, в період хаосу і темних часів. Його прогноз викликає обурення самого імператора Галактики, оскільки загрожує спричинити розлад в суспільстві та позбавити його династію влади, яку вона утримує впродовж багатьох століть. Таким чином, правитель імперії вбачає в пророцтвах вченого спробу підірвати стабільність і порядок в імперії. Проте, можливо, Селдон неспроста стверджує свої твердження, і цивілізація дійсно стоїть перед неуникненною трагедією. Таким чином, Імперія допускає можливість діяти в рамках величезної місії, яку здійснює Селдон, здатної тривати кілька століть. Саме Селдон створює організацію під назвою “Фундація,” призначену для втілення розрахункового тисячолітнього плану, з метою збереження і відродження цивілізації у далекому майбутньому.

Оригінальна назва:
Foundation
Жанр:
Фантастика, фентезі, драма
Актори:
Джаред Гарріс, Лі Пейс, Лу Ллобелл, Лаура Бірн, Терренс Манн, Альфред Енох, Лі Гарві, Кассіан Білтон
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Племена Європи (2021)

Продовжує список найкращих серіалів про кінець світу та виживання робота німецьких режисерів. У найближчому майбутньому Європа розпалася на кілька дрібних держав, глави яких відчайдушно борються за владу. Кожне плем’я пішло індивідуальним шляхом розвитку, але ніхто не відмовився від ідеї тотального панування. Брати Елья та Кіано разом із сестрою Лів виявляються втягнутими у військове протистояння після того, як у їхні руки випадково потрапляє могутній артефакт.

Оригінальна назва:
Tribes of Europa
Жанр:
Фантастика, фентезі, бойовик, драма, пригоди
Актори:
Генрієтта Конфуріус, Олівер Мазуччі, David Ali Rashed…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
18


Рагнарок (2020)

У центрі сюжету розташований Магне, хлопець, який страждає від дислексії та відчуває труднощі при читанні. Він повертається в своє рідне містечко Едда разом із матір’ю та молодшим братом. Першого дня в новій школі Магне знаходить спільну мову з Ізольдою, активісткою, яка присвятила свій YouTube-канал екологічним проблемам. Її відео розкривають деградацію міста, швидке танення льодовиків, тривалі періоди посухи та збільшення кількості захворювань серед місцевих мешканців. Ізольда вважає, що впливова сім’я Джутул, яка займається сумнівною діяльністю, несе відповідальність за природні катастрофи. Проте лише завдяки Магне їм вдається виявити, що дії цієї багатої сім’ї завдають значно більше шкоди, ніж їй спочатку здавалося.

Оригінальна назва:
Ragnarok
Жанр:
Драма, Фентезі
Актори:
Давід Александр Шохолт, Йонас Страндр Гравлі, Герман Томмераас, Тереза Фростад Еггебсо, Емма Бонс
Країна:
Норвегія, Данія
Рейтинг:
IMDb – 7.4


У ніч (2020)

Таємнича аномалія перетворила ласкаві сонячні промені на розпечені лазери, що знищують все на своєму шляху. Літак, що вилетів уночі з аеропорту, стає рятівним ковчегом для пасажирів. Пілоти дізнаються про катастрофу і вирішують летіти в західному напрямку, уникаючи сонячного світла. На борту зібралися представники різних національностей, віків та конфесій, але всіх об’єднує бажання вижити.

Оригінальна назва:
Into the Night
Жанр:
Фантастика, трилер, драма
Актори:
Полін Етьєн, Лорен Капеллуто, Мехмет Куртулуш…
Країна:
Бельгія
Рейтинг:
IMDb – 7.1
Вікові обмеження:
16+


Вісім днів (2019)

До Землі наближається величезний астероїд і вчені озвучують невтішний прогноз. Удар припаде на центральну частину Європи, а зіткнення з небесним тілом призведе до знищення всього живого. Американські військові намагаються змінити згубну траєкторію камінчика за допомогою ядерної зброї, але місія провалюється. Тепер залишається лише 8 днів на вирішення проблеми та розробку плану порятунку, але з кожною годиною надії на успіх стрімко тануть.

Оригінальна назва:
8 Tage
Жанр:
Фантастика, драма
Актори:
Крістіана Пауль, Марк Вашке, Олена Кленке…
Країна:
Німеччина
Рейтинг:
IMDb – 6.7


Чорне літо (2019 – 2021)

Фантастичний серіал про епідеміологічну катастрофу та кінець світу, знятий у жанрі трилера. Смертоносний вірус вражає людей, перетворюючи їх на кровожерливі зомбі, і уряд вводить надзвичайний стан. Військові рятують уцілілих мешканців, надаючи притулок у закритих таборах, і під час однієї з таких операцій Роуз розлучають із дочкою. Жінка не може сидіти в невіданні, тому разом із загоном сміливців вирушає на пошуки дівчинки.

Оригінальна назва:
Black Summer
Жанр:
жахи, бойовик
Актори:
Джеймі Кінг, Джастін Чу-Кері, Крістін Лі…
Країна:
Канада, США
Рейтинг:
IMDb – 6.5
Вікові обмеження:
18+


Добрі передвісники (2019-2023)

Щойно встигли вийти на екран перші епізоди цього цікавого комедійного серіалу , як у мережі з’явилися захоплені відгуки глядачів. Боротьба добра і зла триває тисячоліттями, про що найкраще знає демон Кроулі зі своїм приятелем ангелом Азірафелем. Міфічні істоти давно звикли жити у світі людей, тому звістка про майбутній апокаліпсис викликає паніку у друзів. Ангел і демон об’єднуються, щоб завадити здійсненню плану найвищого керівництва.

Оригінальна назва:
Good Omens
Жанр:
фентезі, комедія
Актори:
Майкл Шин, Девід Теннант, Френсіс МакДорманд…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 8.1


Бачити (2019 – 2021)

У топ серіалів про апокаліпсис, які варто подивитися, входить американський фантастичний бойовик із оригінальною ідеєю. Внаслідок зараження небезпечним вірусом людство втратило здатність бачити. Вцілілі адаптувалися до нових умов виживання, а колишні можливості та вміння перетворилися на гарну легенду. Крихка рівновага світу руйнується, коли в сім’ї вождя племені народжуються зрячі близнюки.

Оригінальна назва:
See
Жанр:
Фантастика, бойовик, драма
Актори:
Джейсон Момоа, Сільвія Хукс, Хера Хільмар…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
16+


П’ятий день (2016 – 2017)

Американський серіал про кінець світу та апокаліпсис знятий у жанрі жахів. Планету охопила світова дивна епідемія. Смертельною загрозою стає сон, оскільки повернутися з царства Морфея виявляється неможливим. Вчені намагаються винайти вакцину для порятунку людства. У живих залишилися найвитриваліші, але й їхні сили вже закінчуються. Час грає проти людей, які не здатні протриматися без сну довше за п’ять днів.

Оригінальна назва:
Day 5
Жанр:
жахи, фантастика, трилер, драма, детектив, пригоди
Актори:
Джессі Бойд, Уокер Саттервайт, Стефані Драпо…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5


Зоо-апокаліпсис (2015 – 2017)

Homo sapiens вважає себе вінцем природи і одним з найнебезпечніших хижаків, але природа готова дати спростування цій сміливій заяві і покласти край пануванню. Леви, кажани, щури та інші тварини починають стрімко мутувати, набуваючи колективного розуму, і організовують цілеспрямовані атаки на людей. Група добровольців намагається розібратися в причинах небувалої пандемії, доки стало пізно.

Оригінальна назва:
Zoo
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, детектив
Актори:
Джеймс Вовк, Крістен Конноллі, Нонсо Анозі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
16+


Ти, я і кінець світу (2015)

До Землі рухається метеорит, який неминуче зіштовхнеться із планетою через 34 дні. З цієї шокуючої новини починається популярний комедійний серіал про кінець світу та виживання людей. Офіційне оголошення майбутнього апокаліпсису діє усім по-різному. Декілька груп жителів різних країн, пов’язаних сімейними узами, прямують до британського містечка Слау. Саме там розташований бункер мільйонерки Саттон, здатний захистити їх від вірної загибелі.

Оригінальна назва:
You, Me and the Apocalypse
Жанр:
Фантастика, драма, комедія
Актори:
Метью Бейнтон, Дженна Фішер, Джоель Фрай…
Країна:
Велика Британія, США
Рейтинг:
IMDb – 7.6


12 мавп (2015 – 2018)

У майбутньому смертельний вірус губить мільйони жителів Землі. Щоб зупинити епідемію та знайти джерело зараження, вчені створюють машину часу. Добровольцем стає ув’язнений Коул – чоловік повинен вирушити у минуле та знайти «нульового пацієнта». Якщо він виконає місію, людство буде врятовано, а сам засуджений матиме шанс повернути собі волю.

Оригінальна назва:
12 Monkeys
Жанр:
Фантастика, трилер, драма, детектив, пригоди
Актори:
Аарон Стенфорд, Аманда Шулл, Барбара Зукова…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7
Вікові обмеження:
16+


Штам (2014 – 2017)

Перші кадри серіалу про катастрофу та апокаліпсис своєю реалістичністю викликають жах. В американському аеропорту приземляється літак без ознак життя на борту. На розвідку відправляється команда провідних епідеміологів і виявляє у лайнері понад 200 трупів та всього чотирьох уцілілих. Ситуація ускладнюється, коли з місцевого моргу починають пропадати мертві тіла пасажирів, а вирішення головоломки залишається не так багато часу.

Оригінальна назва:
The Strain
Жанр:
жахи, фентезі, трилер, драма
Актори:
Корі Столл, Міа Маестро, Девід Бредлі…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
18+


Сотня (2014 – 2020)

Майже сторіччя минуло з того моменту, як відбулася глобальна техногенна катастрофа. Ядерний вибух практично знищив людство, а вцілілі змушені жити на космічній станції . Запаси їжі, води та повітря обмежені, тому будь-який злочин дорослого карається смертю. Канцлер Ради Телоніус Джаха вирішує надіслати сотню неповнолітніх правопорушників на Землю, щоб з’ясувати придатність залишеної планети для проживання.

Оригінальна назва:
The 100
Жанр:
Фантастика, драма, детектив
Актори:
Елайза Тейлор, Марі Авгеропулос, Боб Морлі…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.6
Вікові обмеження:
16+


Революція (2012 – 2014)

Крутий серіал для апокаліпсис представляє увазі глядачів історію про кінець світу в буквальному значенні слова. На землі в одну мить зникла електрика, залишивши всіх без звичних благ цивілізації. Через роки вижили змирилися з новими умовами, але одного разу Чарлі Метісон дізнається про причетність свого батька до трагедії. Дівчина має намір розслідувати те, що сталося, тому вирушає в небезпечну подорож .

Оригінальна назва:
Revolution
Жанр:
Фантастика, бойовик, драма, пригоди
Актори:
Біллі Берк, Трейсі Спірідакос, Девід Лайонс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.7
Вікові обмеження:
16+


Небеса, що впали (2011 – 2015)

Земляни тривалий час шукали ознак життя у всесвіті, але прибульці самі прийшли з війною. Колонія інопланетян за кілька місяців знищила більшу частину населення Землі, забираючи в рабство дітей та підлітків. Столиці держав зруйновані, армії великих країн розбиті, але ті, що залишилися живими, не мають наміру здаватися. Загін ополчення набирає до своїх лав усіх, хто може і готовий тримати в руках зброю.

Оригінальна назва:
Falling Skies
Жанр:
Фантастика, бойовик, трилер, драма, пригоди
Актори:
Ноа Уайлі, Мун Бладгуд, Дрю Рой…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.2
Вікові обмеження:
16+


Ковчег (2011 – 2013)

В іспанському серіалі з високим рейтингом обіграється історія про вибух великого адронного коллайдера. Корабель «Полярна зірка» вирушає у двомісячне плавання, і після катастрофи судно стає одним із небагатьох місць, де людям вдалося вижити. Однак на обмеженому просторі у стресових обставинах складно зберігати людяність, коли назовні рвуться темні сторони душі.

Оригінальна назва:
El barco
Жанр:
Фантастика, драма, детектив, пригоди
Актори:
Хуан Хосе Артеро, Маріо Касас, Бланка Суарес…
Країна:
Іспанія
Рейтинг:
IMDb – 7.3
Вікові обмеження:
12+


Терра Нова (2011)

У середині XXII століття на планеті настає криза перенаселеності, а через глобальні зміни клімату більшість представників флори та фауни повністю зникає. Вчені виявляють тимчасовий портал та пропонують відправити групу добровольців на кілька десятків мільйонів років тому для відновлення цивілізації. Проте дикі землі таять у собі такі небезпеки, про які сучасні фахівці навіть не здогадуються.

Оригінальна назва:
Terra Nova
Жанр:
Фантастика, драма, детектив, пригоди
Актори:
Джейсон О’Мара, Шеллі Конн, Крістін Адамс…
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
Вікові обмеження:
16+


Ходячі мерці (2010 – 2022)

Один із найдовгограючих закордонних серіалів про апокаліпсис, до якого глядачі досі не втратили інтересу. Помічник шерифа Рік Граймс отримує завдання серйозне поранення і потрапляє до лікарні. Поліцейський не знає, скільки він пробув непритомний, але цього часу вистачило для настання повного хаосу. Коридори лікарні переповнені трупами, на вулицях буяють зомбі, тому Рік вирушає на допомогу близьким. Не знайшовши вдома дружину та сина, Граймс поєднується з групою тих, хто вижив, щоб відшукати рідних.

Оригінальна назва:
The Walking Dead
Жанр:
жахи, трилер, драма
Актори:
Норман Рідус, Мелісса Сюзанн МакБрайд, Ендрю Лінкольн…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.2
Вікові обмеження:
18+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.