У якому порядку дивитися фільми Марвел

Фантастика
Фільм дня:

Всесвіт Марвел унікальний. Бюджет кожного нового фільму обчислюється сотнями мільйонів доларів, багато знаменитих акторів Голлівуду вишиковуються в чергу, щоб знятися хоча б в епізодичній ролі. Якщо ви ще не переглянули всі фільми всесвіту Марвел у хронологічному порядку – зараз саме час.

Головна особливість кіновсесвіту полягає в глобальному сюжеті, що плавно перетікає з однієї частини в іншу. Кожен новий фільм як елемент пазла. Якщо поставити його не на те місце – порушиться загальна картина. Тому для повноти сприйняття потрібно дивитися фільми Марвел у правильному порядку, дотримуючись хронології сюжету.

Важливо! Не поспішайте вимикати телевізор після початку фінальних титрів. Як правило, після них йде Стінгер – невелика сцена, що розкриває важливі моменти сюжету.

Перший месник (2011)

Події у фільмі розгортаються під час Другої світової війни. Стів Роджерс пристрасно бажає воювати, але через стан здоров’я йому не дозволяють вирушити на фронт. Тоді хлопець бере участь в експерименті, внаслідок чого набуває неймовірної сили і стає Капітаном Америкою. Стіву належить битися не лише з військами нацистів, а й науковим підрозділом ГІДРА. Також у цій частині ми знайомимося з батьком Тоні Старка – Говардом.

Оригінальна назва:
Captain America: The First Avenger
Актори:
Кріс Еванс, Хейлі Етвелл, Томмі Лі Джонс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
12+


Капітан Марвел (2019)

Відповідно до хронології сюжету, наступний фільм у списку по порядку знайомить глядачів із Капітаном Марвелом. 1995 рік. Події розвиваються навколо появи одного з наймогутніших супергероїв, яким стала пілот ВПС Керол Денверс. Дівчина знаходить суперздатності після зустрічі з інопланетянами. Саме в цій частині ще молодому агенту Щ.І.Т.а Ніку Фьюрі спадає на думку концепція і порядок організації Месників.

Оригінальна назва:
Captain Marvel
Актори:
Брі Ларсон, Семюел Л. Джексон, Бен Мендельсон, Джуд Лоу…
Країна:
США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 6.9
16+


Залізна людина (2008)

Продовжує черговість фільмів історія виникнення ще одного супергероя Марвел – Залізної людини. У 2009 році талановитого винахідника Тоні Старка захоплюють афганські бойовики. Щоб втекти, він конструює високотехнологічну кіберброню. Повернувшись до США, Тоні розуміє, що в компанії пасе змова, яка може призвести до страшних наслідків. У сцені після фінальних титрів розкрито деякі секрети появи команди супергероїв «Месники».

Оригінальна назва:
Iron Man
Актори:
Роберт Дауні мол., Джефф Бріджес, Гвінет Пелтроу…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 7.9
12+


Залізна людина 2 (2010)

Через півроку після розкриття особистості Залізної людини, винахідник веде боротьбу з сином опального вченого, що колись працював на його організацію. Тоні наймає на постійну роботу юриста Наталі Рашмен (вона Наташа Романофф, вона ж агент Щ.И.Т.а на прізвисько «Чорна Вдова»). Одночасно Старк намагається захистити свій винахід від зазіхань уряду США.

Оригінальна назва:
Iron Man 2
Актори:
Роберт Дауні мол., Міккі Рурк, Гвінет Пелтроу, Скарлетт Йоханссон, Семюел Л. Джексон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
12+


Неймовірний Халк (2008)

П’ятою у послідовності фільмів Марвел за сюжетом йде історія доктора Беннера, що розгортається того ж таки 2010 року. Під впливом стресу Брюс перетворюється на величезного монстра Халка. Лікар шукає засіб від цього незвичайного «захворювання», але йому заважають військові та надзвичайно могутній противник.
Сюжет фільму майже не пов’язаний з рештою частин кіновселеної, але містить низку посилань і паскачок. Наприклад, показані логотипи Щ.И.Т.а та «Stark Industries», також згадується Нік Фьюрі. Професор Стернс, якого потрапляє кров Халка – явне посилання до появи ще одного персонажа.

Оригінальна назва:
The Incredible Hulk
Актори:
Едвард Нортон, Лів Тайлер, Тім Рот…
Країна:
США, Канада
Рейтинг:
IMDb – 6.7
12+


Тор (2011)

Спочатку сюжет розвивається в Асгарді, де мешкають боги. У 2011 році могутнього, але зарозумілого Тора посилають на нашу планету у покарання за розв’язану війну. Після прибуття Землю його збиває молодий доктор Джейн Фостер. Поряд перегляду фільмів Марвел картина йде шостою за списком. Окрім Тора та Локі, тут уперше на сцену виходить Соколине око.

Оригінальна назва:
Thor
Актори:
Кріс Хемсворт, Наталі Портман, Том Хіддлстон, Ентоні Хопкінс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.0
12+


Месники (2012)

Дія цієї частини розгортається у 2012 році, коли уклавши угоду з інопланетянами, на Землю повертається Локі. Разом із прибульцями він готується поневолити планету. Міжнародна корпорація Щ.І.Т. вже створено та її порядок визначено. Під проводом Капітана Америки супергерої готуються відбити атаку і врятувати людство. У сцені після титрів глядачі знайомляться з головним лиходієм – Таносом. Цей фільм завершує першу по порядку фазу кіновсесвіту Марвел.

Оригінальна назва:
The Avengers
Актори:
Роберт Дауні мол., Кріс Еванс, Марк Руффало, Кріс Хемсворт, Скарлетт Йоханссон, Джеремі Реннер, Том Хіддлстон, Семюел Л. Джексон…
Країна:
США
12+


Залізна людина 3 (2013)

Другу фазу всесвіту Marvel відкриває продовження історії Залізної людини. Сюжет розгортається через півроку після бою за Нью-Йорк, тому у хронологічному порядку всесвіту Марвел цей фільм вважається восьмим за списком. Тоні Старк зазнає посттравматичного стресу, але, незважаючи на це, починає боротьбу з міжнародним терористом Мандарином. Паралельно винахідник намагається відповісти на запитання, що найважливіше – людина чи костюм супергероя.

Оригінальна назва:
Iron Man Three
Актори:
Роберт Дауні мол., Гвінет Пелтроу, Дон Чідл, Гай Пірс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.2
12+


Тор 2: Царство пітьми (2013)

Дія цієї частини відбувається у 2013 році, коли Тор відновлює порядок у Дев’яти світах. Син Одіна збирає сили для вирішальної битви з інопланетною расою. У цей же час у Лондоні його кохана Джейн виявляє аномалію, що порушує просторово-часовий континуум. Тут після фінальних титрів уперше згадуються Вартові Галактики.

Оригінальна назва:
Thor: The Dark World
Актори:
Кріс Хемсворт, Наталі Портман, Том Хіддлстон, Ентоні Хопкінс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.8
12+


Перший месник: Інша війна (2014)

Десятим фільмом у списку кіновселеного Марвела стала картина про зраду всередині Щ.И.Т.а. 2014 рік Стів Роджерс намагається пристосуватися до життя в сучасному Вашингтоні. Для пошуку таємничого вбивці Капітан Америка об’єднується з Чорною Вдовою та Соколом. Але все не так просто, адже Стіву доведеться битися із Зимовим солдатом, який виявляється старим знайомим.

Оригінальна назва:
Captain America: The Winter Soldier
Актори:
Кріс Еванс, Скарлетт Йоханссон, Ентоні Макі, Себастіан Стен, Семюел Л. Джексон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.7


Вартові Галактики (2014)

З цього фільму починається розширення кінематографічного всесвіту в космос. Сюжет розвивається у 2014-му, коли злодій Пітер Квілл об’єднується з групою інопланетян-невдах після крадіжки таємничого артефакту – Каменя нескінченності, що знаходиться всередині сфери. Вартові Галактики протистоять могутньому лиходію Ронану, який хоче знищити Всесвіт.

Оригінальна назва:
Guardians of the Galaxy
Актори:
Кріс Пратт, Зої Салдана, Дейв Батіста, Бредлі Купер, Він Дизель…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.0
12+


Вартові Галактики. Частина 2 (2017)

Наступним фільмом по порядку у списку всесвіту Марвел йде продовження пригод Пітера Квілла та його друзів. Сюжет розвивається у тому ж 2014 році, через 2-3 місяці першої частини. Вартові з’ясовують походження Зоряного Лорда, попутно потрапляючи у немислимі ситуації та допомагаючи оточуючим.

Оригінальна назва:
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Актори:
Кріс Пратт, Зої Салдана, Дейв Батіста, Він Дізель, Бредлі Купер…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.6
16+


Месники: Ера Альтрона (2015)

Дія 13-го за списком фільму, згідно з послідовністю подій, розгортається у 2015 році, коли міжнародна команда Щ.И.Т. розпалася. Програма «Альтрон», створена Тоні Старком та Брюсом Беннером для захисту миру, виходить з-під контролю та приступає до знищення людства. Тоді супергерої об’єднуються знову, щоб урятувати Землю. Тут з’являються Ртуть, Червона відьма та робот-андроїд Віжен.

Оригінальна назва:
Avengers: Age of Ultron
Актори:
Роберт Дауні мол., Кріс Хемсворт, Кріс Еванс, Скарлетт Йоханссон, Марк Руффало…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
12+


Людина-мураха (2015)

Продовжує хронологію фільмів всесвіту Марвел по порядку історія творця костюма Людини-Мурав’я Хенко Піма та її нового володаря – Скотта Ленга. Кіно завершує другу по порядку фазу кіновсесвіту Марвел. Тут майже не згадуються точні дати, але з розвитку сюжету ясно, що йдеться про період одразу після фіналу «Ери Альтрона».

Оригінальна назва:
Ant-Man
Актори:
Пол Радд, Майкл Дуглас, Еванджелін Ліллі, Майкл Пенья…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
12+


Перший месник: Протистояння (2016)

Дія п’ятнадцятого за списком фільму відбувається через рік після перемоги над “Альтроном”. У команді Мстителів відбувається розкол через новий закон про контроль над діяльністю супергероїв. Одну групу очолює Капітан Америка, іншу – Залізну людину. Розкол у лавах героїв використовує реалізації своїх ідей новий терорист. Цей фільм починає третю фазу всесвіту Марвел. Тут вперше з’являються Чорна пантера та Людина-павук.

Оригінальна назва:
Captain America: Civil War
Актори:
Кріс Еванс, Роберт Дауні мол., Скарлетт Йоханссон, Себастіан Стен, Ентоні Макі, Дон Чідл…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.8


Чорна Пантера (2018)

Наступним по порядку в хронології фільмів коновселенного Марвела йде сольник Т’Чалли. У тому ж 2016 році, одразу після подій «Протистояння», принц приїжджає на батьківщину до Ваканди, де знаходяться поклади металу, що поглинає вібрацію. До речі, саме з цього металу виготовлено знаменитий щит Капітана Америка. Здібності Чорної Пантери та його право на трон перевіряються після появи старого ворога.

Оригінальна назва:
Black Panther
Актори:
Чедвік Боузман, Майкл Б. Джордан, Лупіта Ніонго…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.3
16+


Людина-павук: Повернення додому (2017)

Події цієї частини також йдуть відразу після «Протистояння», у тому ж 2016 році. Тому можна змінити порядок перегляду та поміняти цей фільм у списку з «Чорною пантерою», на хронологію подій всесвіту Марвел це не вплине. Пітер Паркер повертається до тітки Мей, але Тоні Старк продовжує доглядати за хлопцем. Одночасно до Пітера виявляє інтерес новий лиходій – Стерв’ятник.

Оригінальна назва:
Spider-Man: Homecoming
Актори:
Том Холланд, Роберт Дауні мл., Майкл Кітон, Джон Фавро…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.4
16+


Доктор Стрендж (2016)

Дія цієї картини розвивається у 2016 та 2017 році. Про це говорить дата на одній із почесних грамот, показаних на початку фільму. Головний герой після катастрофи отримує здатність трансформувати простір та час. Лікар Стрендж користується цим, щоб протистояти Злу.

Оригінальна назва:
Doctor Strange
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Тільда ​​Суінтон, Мадс Міккельсен, Чиветель Еджіофор, Рейчел МакАдамс…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
16+


Тор: Рагнарок (2017)

Продовжує список фільмів “Марвел з хронології подій” історія Тора, який з’являється знову в 2017 році, через 2 роки після поразки Альтрона. Весь цей час Тор розшукував у космосі Камені Безкінечності. Повернувшись додому, супергерой бачить ознаки Рагнарка, що наближається, і повне знищення Асгарда. Щоб запобігти загибелі рідного світу, Тор гукає на допомогу Халка.

Оригінальна назва:
Thor: Ragnarok
Актори:
Кріс Хемсворт, Том Хіддлстон, Кейт Бланшетт, Марк Руффало, Ентоні Хопкінс, Бенедикт Камбербетч…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.9


Людина-мураха та Оса (2018)

Згідно з сюжетом, цей фільм йде двадцятим по порядку у списку всесвіту Марвел. У ньому також з’являються Висота та Примара. Дія відбувається у 2018 році. Людина-мурашка вже є членом команди Месників, але залишається поряд із дочкою у Сан-Франциско. Тепер у небезпечній місії Скотт Ленг діє разом із напарницею Осою.

Оригінальна назва:
Ant-Man and the Wasp
Актори:
Пол Радд, Еванджелін Ліллі, Майкл Дуглас, Ханна Джон-Кеймен…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.1
12+


Месники: Війна нескінченності (2018)

У тому ж 2018 році, за кілька місяців після попередньої частини, розпочинаються події 21-го за списком фільму. Через 2 роки після розколу «Месників» Танос збирає всі Камені Безкінечності, щоб змінити майбутнє всього Всесвіту. Команді супергероїв доводиться об’єднатися зі Стражами Галактики, щоб протистояти титану.

Оригінальна назва:
Avengers: Infinity War
Актори:
Роберт Дауні мол., Кріс Хемсворт, Марк Руффало, Кріс Еванс, Скарлетт Йоханссон, Бенедикт Камбербетч, Зої Салдана…
Країна:
США


Месники: Фінал (2019)

Якщо ви наслідували список і дивилися всі частини фільмів Марвел по порядку, то вже добре знайомі з усіма Мстителями. А тепер приготуйтеся, тому що на вас чекає воістину епічний і несподіваний фінал. Дія відбувається через 5 років після показаних у попередній частині подій, у 2023 році. Месники, що залишилися в живих, разом з новими союзниками розробляють план, щоб протистояти могутньому Таносу. Супергерої хочуть повернути все на свої місця та розібратися з наслідками руйнування світу титаном.

Оригінальна назва:
Avengers: Endgame
Актори:
Роберт Дауні мол., Кріс Еванс, Марк Руффало, Кріс Хемсворт, Скарлетт Йоханссон…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 8.5
16+


Людина-павук: Далеко від дому (2019)

Ця частина йде останньою по порядку у списку фільмів Марвел, оскільки історія в ній починається 2024 року, через 6 місяців після історії, розказаної у Фіналі. Пітер Паркер разом із однокласниками вирушає до Європи. Там Людину-павука чекає битва із загадковим супергероєм Містеріо проти водного монстра.

Оригінальна назва:
Spider-Man: Far from Home
Актори:
Том Холланд, Семюел Л. Джексон, Джейк Джілленхол, Зендея…
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 7.5
16+


Чорна вдова (2021)

Колись Чорна Вдова була звичайною дівчинкою зі своїми дитячими мріями та життєвими планами. Проте долею було вибране інше стежку для неї, коли вона опинилася в програмі під назвою “Червона кімната”. Ця програма перетворила її в професійну вбивцю, що стала невід’ємною частиною світу шпигунства. Сама Наташа намагалася позбутися наслідків цього втручання у своє життя, але “Червона кімната” продовжує існувати, забираючи інші долі та руйнуючи їхнє майбутнє. Вирішивши зупинити цей кошмар, вона бере в руки справу і ставить план на захист тих, хто теж постраждав від цієї системи. Чи вдасться їй впоратися із завданням самостійно, чи ж вона прийме допомогу своїх колишніх друзів – ось питання, на яке доведеться знайти відповідь.

Оригінальна назва:
Black Widow
Актори:
Скарлетт Йоганссон, Флоренс П’ю, Девід Гарбор
Країна:
США, Велика Британія, Ірландія, Угорщина, Марокко
Рейтинг:
IMDb – 6.7
13+


Вічні (2021)

Вічні – давній рід інопланетян, який прибув на Землю більш як 7 тисяч років тому, з метою захистити людство від космічних чудовиськ, відомих як Девіанти. Після успішного виконання свого завдання, десятеро могутніх воїнів, що таємно проживають серед людей, втручаються лише мінімально в конфлікти та війни, активізуючи технічний розвиток на планеті. В наші дні, після перемоги команди Месників над Таносом, Земля стоїть на межі так званого “Пробудження”, яке може призвести до неминучого знищення планети.

Оригінальна назва:
The Eternals
Актори:
Джемма Чан, Річард Медден, Анджеліна Джолі
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.3
13+


Шан-Чі та легенда десяти кілець (2021)

Десять кілець – потужна зброя, яка зустрічається в давніх легендах, і має здатність знищувати все на своєму шляху. Ці кільця потрапляють в руки воїна на ім’я Венву, який прагне досягти безмежної влади. Після жахливої трагедії, що руйнує його сім’ю, Венву вступає на стежку війни та помсти. Його син, на ім’я Шан-Чі, не бажаючи брати участь у кривавих місіях батька, втікає з дому та розпочинає нове життя в США. Юнак обирає нову ідентичність та приховує своє походження, але одного дня наємники Венву виявляють його місцезнаходження. Неочікувана зустріч з минулим примушує героя зіткнутися з усім тим, що він намагався забути.

Оригінальна назва:
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Актори:
Сіму Лю, Тоні Люн Чу Вай, Аквафіна, Мішель Йео
Країна:
США, Австралія
Рейтинг:
IMDb – 7.4
13+


Тор: Любов і грім (2022)

Тор вирушає в несподівану пригоду – на пошуки внутрішньої гармонії. Проте його самотність порушується внаслідок появи міжгалактичного вбивці душ, відомого як Ґорр – Убивця богів, метою якого є знищення всіх небесних істот. Щоб протистояти цій загрозі, Тор звертається за допомогою до королеви Валькірії, вірного друга Корґа та своєї колишньої коханої Джейн Фостер. Дивним чином Джейн володіє магічним молотом Мьольніром і перетворюється на Могутнього Тора – це вражає самого Тора.

Оригінальна назва:
Thor: Love and Thunder
Актори:
Кріс Гемсворт, Наталі Портман, Крістіан Бейл
Країна:
Австралія, США
Рейтинг:
IMDb – 6.2
13+


Людина-павук: Додому шляху нема (2021)

Всьому світу стає відомо, що за маскою Людини-павука ховається простий підліток Пітер Паркер. Відтепер його життя стає непокійним і далеким від нормального. Для відновлення рівноваги Пітер звертається за допомогою до Доктора Стренджа та його магії. Але могутнє заклинання доктора руйнує стійкість просторово-часового континууму, і кілька альтернативних реальностей перетинаються в одній точці, насуваючи загрозу для всього світу…

Оригінальна назва:
Spider-Man: No Way Home
Актори:
Том Голланд, Зендея, Бенедикт Камбербетч, Маріса Томей
Країна:
США, Ісландія
Рейтинг:
IMDb – 8.2
13+


Доктор Стрендж: У мультивсесвіті божевілля (2022)

Доктор Стівен Стрендж вирушає на весілля своєї колишньої колеги, Крістен Палмер, в той час, коли його думки плавно переливаються до майбутнього. Виснажений загадковими сновидіннями про таємничу постать, Стрендж входить у зв’язок з Америкою Чавес – підлітком, яка ховається від смертоносної сили, що прагне позбавити її унікальної здатності подорожувати між різними всесвітами. Спільно з Вонгом та Вандою Максимовою Стрендж націлений захистити дівчинку, але для цього героям належить спочатку відстежити впливового злочинця, який веде полювання на неї…

Оригінальна назва:
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Актори:
Бенедикт Камбербетч, Елізабет Олсен, Сочіл Гомес
Країна:
США
Рейтинг:
IMDb – 6.9
13+Якщо ми забули про якийсь цікавий фільм чи серіал, будь ласка напишіть його назву в коментарях. Допомогти нашому проекту ви можете поширивши посилання на форумах чи на інших сайтах.

У питанні розбирався:

Автор добірки, досвідчений кіноман. Переглянув сотні фільмів у різних жанрах, тому добре знає що порадити подивитись.

Оцініть автора
Додати коментар

** Залишіть свою думку про добірку, це допоможе нам стати кращими, а також для розвитку сайту.